zypper - en to ast translation catalogue (410 entries)

en: %1% exited with status %2%
ast: %1% coló col estáu %2%

en: %1% repository | %1% repositories
ast[0]: %1% repositoriu
ast[1]: %1% repositorios

en: %d Problem: | %d Problems:
ast[0]: %d problema:
ast[1]: %d problemes:

en: %s '%s' not found.
ast: Nun s'alcontró'l %s «%s».

en: '%s' is already installed.
ast: «%s» yá ta instaláu.

en: '%s' is locked. Use '%s' to unlock it.
ast: «%s» ta bloquiáu. Usa «%s» pa desbloquialu.

en: '%s' is not a package name or capability.
ast: «%s» nun ye un nome de paquete o capacidá.

en: '%s' looks like an RPM file. Will try to download it.
ast: «%s» paez un ficheru RPM. Tentará baxase.

en: '%s' providing '%s' is already installed.
ast: Yá s'instaló «%s» que forne «%s».

en: (multiple)
ast: (múltiple)

en: ... and %1% more item. | ... and %1% more items.
ast[0]: ... y %1% elementu más.
ast[1]: ... y %1% elementos más.

en: Abort, retry, ignore?
ast: ¿Albortar, retentar o inorar?

en: Aborting installation due to the need for license confirmation.
ast: Albortando instalación pola mor de la confirmación precisa pa la llicencia.

en: Aborting installation due to user disagreement with %s %s license.
ast: Albortando la instalación pola mor del desalcuerdu cola llicencia de %s %s.

en: Accept multiple commands at once.
ast: Aceuta múltiples commandos al empar.

en: Accepting an unsigned file '%s' from repository '%s'.
ast: Aceutando un ficheru ensin roblar «%s» del repositoriu «%s».

en: Accepting an unsigned file '%s'.
ast: Aceutando un ficheru ensin roblar «%s».

en: Accepting file '%s' from repository '%s' signed with an unknown key '%s'.
ast: Aceutando'l ficheru robláu «%s» del repositoriu «%s» con una clave desconocida «%s».

en: Accepting file '%s' signed with an unknown key '%s'.
ast: Aceutando'l ficheru «%s» robláu con una clave desconocida «%s».

en: Accepting packages with wrong checksums can lead to a corrupted system and in extreme cases even to a system compromise.
ast: Aceutar paquetes con comprobaciones incorreutes de sumes pue toyer el sistema y en casu estremu, comprometelu.

en: Adding conflict: '%s'.
ast: Amestando'l conflictu: «%s».

en: Adding requirement: '%s'.
ast: Amestando'l requirimientu: «%s».

en: After the operation, additional %s will be used.
ast: Dempués de la operación, usaránse %s adicionales.

en: Alias
ast: Nomatu

en: All repositories have been cleaned up.
ast: Llimpiáronse tolos repositorios.

en: All repositories have been refreshed.
ast: Refrescáronse tolos repositorios.

en: All services have been refreshed.
ast: Refrescáronse tolos servicios.

en: Arch
ast: Arq.

en: Arguments are not allowed if '%s' is used.
ast: Nun s'almiten los argumentos si s'usa «%s».

en: Ask PackageKit to quit?
ast: ¿Dici-y a PackageKit que cole?

en: At least one package name is required.
ast: Ríquese polo menos un nome de paquete.

en: Authentication required to access %s. You need to be root to be able to read the credentials from %s.
ast: Ríquese l'autenticación p'acceder a %s. Precises ser root pa ser a lleer les credenciales de %s.

en: Available
ast: Disponible

en: Available Version
ast: Versión disponible

en: Available download modes: %s
ast: Moos disponibles de descarga: %s

en: Available zypper subcommands in '%1%'
ast: Socomandos de zypper disponibles en «%1%»

en: CATEGORY
ast: ESTAYA

en: CPE Name
ast: Nome de CPE

en: Can't create or access download directory '%s'.
ast: Nun pue crease o accedese al direutoriu de descarga «%s».

en: Can't find a valid repository at given location:
ast: Nun pue alcontrase un repositoriu válidu nel allugamientu dau:

en: Can't open %s for writing.
ast: Nun pue abrise %s pa escritura.

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Cannot clean installed packages cache because of an error.
ast: Nun puen llimpiase los paquetes pola mor d'un fallu.

en: Cannot clean repository '%s' because of an error.
ast: Nun pue llimpiase'l repositoriu «%s» pola mor d'un fallu.

en: Cannot initialize configuration file parser.
ast: Nun pue aniciase l'analizador de ficheros de configuración.

en: Cannot uninstall patches.
ast: Nun puen desinstalase parches.

en: Cannot use %s together with %s. Using the %s setting.
ast: Nun pue usase %s xunto con %s. Usando l'axuste %s.

en: Cannot use multiple types when specific packages are given as arguments.
ast: Nun puen usase tribes múltiples al dar paquetes específicos como argumentos.

en: Category
ast: Estaya

en: Check for patches.
ast: Comprueba parches.

en: Checking for file conflicts:
ast: Comprobando confilctos de ficheros:

en: Choose the above solution using '1' or cancel using 'c' | Choose from above solutions by number or cancel
ast[0]: Escueyi la solución d'enriba usando «1» o encaboxar usando «e»
ast[1]: Escueyi les soluciones d'enriba colos númberos o encaboxar

en: Choose the above solution using '1' or skip, retry or cancel | Choose from above solutions by number or skip, retry or cancel
ast[0]: Escueyi la solución d'enriba usando «1» o saltar, retentar o encaboxar
ast[1]: Escueyi les soluciones d'enriba colos númberos o saltar, retentar o encaboxar

en: Clean only duplicate locks.
ast: Llimpia namái bloqueos duplicaos.

en: Clean only locks which doesn't lock anything.
ast: Llimpia namái bloqueos que nun bloquien nada.

en: Cleaning installed packages cache.
ast: Llimpiando cache de paquetes instalaos.

en: Cleaning metadata cache for '%s'.
ast: Llimpiando caché de datos meta pa «%s».

en: Cleaning packages for '%s'.
ast: Llimpiando paquetes pa «%s».

en: Cleaning raw metadata cache for '%s'.
ast: Llimpiando caché de datos meta en bruto pa «%s».

en: Command
ast: Comandu

en: Commands:
ast: Comandos:

en: Computing distribution upgrade...
ast: Calculando anovamientu de distribución...

en: Conflicting files will be replaced.
ast: Trocaránse tolos conflictos de ficheros.

en: Content Id
ast: ID de conteníu

en: Contents
ast: Conteníos

en: Continue?
ast: ¿Siguir?

en: Correct form is obs://<project>/[platform]
ast: La forma correuta ye obs://<proyeutu>/[plataforma]

en: Could not clean the repositories because of errors.
ast: Nun pudieron llimpiase los repositorios pola mor de fallos.

en: Could not refresh the repositories because of errors.
ast: Nun pudieron refrescase los repositorios pola mor de fallos.

en: Could not refresh the services because of errors.
ast: Nun pudieron refrescase los servicios pola mor de fallos.

en: Created On
ast: Creóse'l

en: Current Version
ast: Versión actual

en: Dependency
ast: Dependencia

en: Description
ast: Descripción

en: Detected devices:
ast: Preseos deteutaos:

en: Did you mean %1%?
ast: ¿Quixesti dicir %1%?

en: Distribution Label: %s
ast: Etiqueta de distribución: %s

en: Do you agree with the terms of the license?
ast: ¿Tas acordies colos términos de la llicencia?

en: Do you want to disable the repository %s permanently?
ast: ¿Quies deshabilitar dafechu'l repositoriu %s?

en: Do you want to reject the key, trust temporarily, or trust always?
ast: ¿Quies refugar, enfotar temporalmente o enfotar dafechu la clave?

en: Do you want to remove this lock?
ast: ¿Quies desaniciar esti bloquéu?

en: Don't trust the key.
ast: Nun enfotase na clave.

en: Downloading required source packages...
ast: Baxando los paquetes fonte riquíos...

en: End of Support
ast: Fin de sofitu

en: Enter the zypper command shell.
ast: Entra nel shell de comandos de zypper.

en: Error
ast: Fallu

en: Error building the cache:
ast: Fallu construyendo la caché:

en: Error downloading package '%s'.
ast: Fallu baxando'l paquete «%s».

en: Error downloading source package '%s'.
ast: Fallu baxando'l paquete fonte «%s».

en: Error occurred while adding service '%s'.
ast: Asocedió un fallu entrín s'amestaba'l serviciu «%s».

en: Error parsing metadata for '%s':
ast: Fallu analizando datos meta pa «%s»:

en: Error reading repositories:
ast: Fallu lleendo los repositorios:

en: Error reading services:
ast: Fallu lleendo los servicios:

en: Error reading the locks file:
ast: Fallu lleendo los ficheros de bloquéu:

en: Error retrieving metadata for '%s':
ast: Fallu recibiendo los datos meta pa «%s»:

en: Error while disabling repository '%s'.
ast: Fallu entrín se deshabilitaba'l repositoriu «%s».

en: Error while modifying the repository:
ast: Fallu entrín se modificaba'l repositoriu:

en: Error while modifying the service:
ast: Fallu entrín se modificaba'l serviciu:

en: Example: %s
ast: Exemplu: %s

en: Failed to read download directory
ast: Fallu al lleer el direutoriu de descaga

en: Failed to remove source package '%s'
ast: Fallu al desaniciar el paquete fonte «%s»

en: File '%s' from repository '%s' is unsigned, continue?
ast: El ficheru «%s» del repositoriu «%s» nun ta robláu, ¿siguir?

en: File '%s' is signed with an unknown key '%s'. Continue?
ast: El ficheru «%s» ta robláu con una clave desconocida «%s». ¿Siguir?

en: File '%s' is unsigned, continue?
ast: El ficheru «%s» nun ta robláu, ¿siguir?

en: File conflicts happen when two packages attempt to install files with the same name but different contents. If you continue, conflicting files will be replaced losing the previous content.
ast: Los conflictos de ficheros asoceden cuando dos paquetes tenten d'instalar ficheros col mesmu nome pero conteníu diferente. Si sigues, trocaránse los ficheros en conflictu perdiendo'l conteníu previu.

en: Files
ast: Ficheros

en: Forcing raw metadata refresh
ast: Forciando'l refrescu de datos meta en bruto

en: GPG Key URI
ast: URI de clave GPG

en: Given URI is invalid
ast: L'URI dau nun ye validu

en: I/O error
ast: Fallu d'E/S

en: If only one argument is used, it must be a URI pointing to a .repo file.
ast: Si namái s'usa un argumentu, ha ser un URI qu'apunte a un ficheru .repo.

en: Ignoring disabled repository '%s'
ast: Inorando'l repositoriu deshabilitáu «%s»

en: Ignoring failed signature verification for file '%s' from repository '%s'!
ast: ¡Inorando'l fallu de verificación de robla pal ficheru «%s» del repositoriu «%s»!

en: Ignoring failed signature verification for file '%s'!
ast: ¡Inorando verificación fallida de robla pal ficheru «%s»!

en: Ignoring repository '%s' because of '%s' option.
ast: Inorando'l repositoriu «%s» pola mor de la opción «%s».

en: In order to install '%s'%s, you must agree to terms of the following license agreement:
ast: Pa instalar «%s»%s, tienes d'aceutar los términos del alcuerdu de llicencia de darréu:

en: Included categories
ast: Estayes incluyíes

en: Information for %s %s:
ast: Información pa %s %s:

en: Install needed patches.
ast: Instala los parches precisos.

en: Install newly added packages recommended by installed packages.
ast: Instala paquetes aconseyaos como nuevos polos paquetes instalaos.

en: Install packages.
ast: Instala paquetes.

en: Install source packages and their build dependencies.
ast: Instala paquetes fonte y les sos dependecies de construcción.

en: Installation has completed with error.
ast: La instalación completóse con fallos.

en: Installation of %s failed:
ast: Falló la instalación de %s:

en: Installed package
ast: Paquete instaláu

en: Installed packages with EULAs: %d
ast: Paquetes instalaos colos EULAs: %d

en: Installed packages:
ast: Paquetes instalaos:

en: Installed packages: %d
ast: Paquetes instalaos: %d

en: Installing source package %s-%s
ast: Instalando'l paquete fonte %s-%s

en: Installing: %s
ast: Instalando: %s

en: Internal Name
ast: Nome internu

en: Invalid OBS URI.
ast: URI non válida d'OBS.

en: Invalid object
ast: Oxetu non válidu

en: Invalid repository alias: '%s'
ast: Nomatu non válidu de repositoriu: «%s»

en: Is Base
ast: Ye base

en: Is it a .repo file?
ast: ¿Ye un ficheru .repo?

en: Keeping raw metadata cache for %s '%s'.
ast: Calteniendo la caché de datos meta en bruto pa %s «%s».

en: Key Created:
ast: Creóse la clave:

en: Key Expires:
ast: Caduca la clave'l:

en: Key Fingerprint:
ast: Buelga de clave:

en: Key Name:
ast: Nome de clave:

en: Keywords
ast: Pallabres clave

en: License
ast: Llicencia

en: List all applicable patches.
ast: Llista tolos parches aplicables.

en: List all patches, not only applicable ones.
ast: Llista tolos parches, non solo los aplicables.

en: List available updates.
ast: Llista los anovamientos disponibles.

en: List running processes which might still use files and libraries deleted by recent upgrades.
ast: Llista procesos n'execución qu'entá puen usar ficheros y biblioteques desanciaes por anovamientos recientes.

en: Lists available subcommands.
ast: Llista los socomandos disponibles.

en: Manual entry for %1% can't be shown
ast: Nun pue amosase la entrada manual pa %1%

en: Message from package %s:
ast: Mensaxe del paquete %s:

en: Name
ast: Nome

en: Name of service '%s' has been set to '%s'.
ast: Afitóse'l nome del serviciu «%s» a «%s».

en: New URI
ast: URI nuevu

en: No
ast: Non

en: No additional space will be used or freed after the operation.
ast: Nun s'usará o lliberará espaciu adicional dempués de la operación.

en: No devices detected, cannot eject.
ast: Nun se deteutaron preseos, nun pue estrayese.

en: No lock has been removed.
ast: Nun se desanició bloquéu dalu.

en: No matching items found.
ast: Nun s'alcontraron elementos que concasen.

en: No needed patches found.
ast: Nun s'alcontraron los parches precisos.

en: No package matching '%s' is installed.
ast: Nun hai paquete instaláu dalu que concase con «%s».

en: No packages found.
ast: Nun s'alcontraron paquetes.

en: No patterns found.
ast: Nun s'alcontraron patrones.

en: No processes using deleted files found.
ast: Nun s'alcontraron procesos usando ficheros desanciaos.

en: No products found.
ast: Nun s'alcontraron productos.

en: No provider of '%s' found.
ast: Nun s'alcontró fornidor dalu de «%s».

en: No provider of '%s' is installed.
ast: Nun s'instaló fornidor dalu de «%s».

en: No repositories defined.
ast: Nun se definieron repositorios.

en: No services defined. Use the '%s' command to add one or more services.
ast: Nun se definieron servicios. Usa'l comandu «%s» p'amestar ún o más servicios.

en: No source packages to download.
ast: Nun hai paquetes fontes pa baxar.

en: No update candidate for '%s'.
ast: Nun hai candidatu d'anovamientu pa «%s».

en: No update candidate for '%s'. The highest available version is already installed.
ast: Nun hai candidatu d'anovamientu pa «%s». Yá ta instalada la versión más alta.

en: No updates found.
ast: Nun s'alcontraron anovamientos.

en: No valid arguments specified.
ast: Nun s'especificaron argumentos válidos.

en: No.
ast: Non.

en: Not downloading anything...
ast: Nun ta baxándose nada...

en: Not found
ast: Nun s'alcontró

en: Note: Not running as root you are limited to searching for files you have permission to examine with the system stat(2) function. The result might be incomplete.
ast: Nota: Nun executar como root llimita la gueta de ficheros nos que tienes permisu pa desaminar cola función del sistema stat(2). El resultáu quiciabes seya incompletu.

en: Nothing to do.
ast: Nada pa facer.

en: OK OK! Exiting immediately...
ast: Entendíte. Yá colo, yá...

en: Object '%s' not found in specified repositories.
ast: Nun s'alcontró l'oxetu «%s» nos repositorios especificaos.

en: Object '%s' not found.
ast: Nun s'alcontró l'oxetu «%s».

en: One of the installed patches affects the package manager itself. Run this command once more to install any other needed patches.
ast: Ún de los parches instalaos afeuta al xestor de paquetes. Executa esti comandu una vegada más pa instalar cualesquier otru parche precisu.

en: One of the installed patches requires a reboot of your machine. Reboot as soon as possible.
ast: Ún de los parches instalaos rique'l reaniciu del to ordenador. Reanicia lo más ceo posible.

en: Operation not supported.
ast: Operación non sofitada.

en: Package '%s' is not installed.
ast: Nun ta instaláu'l paquete «%s».

en: Package '%s' not found in specified repositories.
ast: Nun s'alcontró'l paquete «%s» nos repositorios especificaos.

en: Package '%s' not found.
ast: Nun s'alcontró'l paquete «%s».

en: PackageKit is still running (probably busy).
ast: PackageKit entá ta executándose (quiciabes tea ocupáu).

en: Parent Service
ast: Serviciu pá

en: Password
ast: Contraseña

en: Patch '%s' is interactive, skipping.
ast: El parche «%s» ye interactivu, saltando.

en: Patch '%s' is not needed.
ast: Nun se precisa'l parche «%s».

en: Patch '%s' not found in specified repositories.
ast: Nun s'alcontró'l parche «%s» nos repositorios especificaos.

en: Patch '%s' not found.
ast: Nun s'alcontró'l parche «%s».

en: Pattern '%s' not found in specified repositories.
ast: Nun s'alcontró'l patrón «%s» nos repositorios especificaos.

en: Pattern '%s' not found.
ast: Nun s'alcontró'l patrón «%s».

en: Perform a distribution upgrade.
ast: Fai un anovamientu de distribución.

en: Please check whether the file is accessible.
ast: Comprueba si'l ficheru ye accesible, por favor.

en: Please check whether the specified URI is accessible.
ast: Comprueba si l'URI especificáu ye accesible, por favor.

en: Please file a bug report about this.
ast: Rellena un informe de fallos tocante a esto, por favor.

en: Please restart the operation in interactive mode and confirm your agreement with required licenses, or use the %s option.
ast: Reanicia la operación nel mou interactivu y confirma'l to alcuerdu coles llicencies riquíes o usa la opción %s.

en: Please use obs://<project>/<platform>
ast: Por favor, usa obs://<proyeutu>/<plataforma>

en: Print zypper help
ast: Amuesa l'ayuda

en: Priority
ast: Prioridá

en: Problem copying the specified RPM file to the cache directory.
ast: Problema copiando'l ficheru RPM especificáu al direutoriu caché.

en: Problem encountered while trying to read the file at the specified URI
ast: Alcontróse un problema entrín se tentaba de lleer el ficheru nel URI especificáu

en: Problem loading data from '%s'
ast: Problema cargando los datos de «%s»

en: Problem occurred during or after installation or removal of packages:
ast: Asocedieron problemes dempués o na instalación o desaniciu de paquetes:

en: Problem occurred while reading the installed packages:
ast: Asocedió un fallu entrín se lleíen los paquetes instalaos:

en: Problem reading the RPM header of %s. Is it an RPM file?
ast: Problema lleendo la testera RPM de %s. ¿Ye un ficheru RPM?

en: Problem retrieving files from '%s'.
ast: Problemes recibiendo ficheros de «%s».

en: Problem retrieving the specified RPM file
ast: Problema recibiendo'l ficheru RPM especificáu

en: Problem:
ast: Problema:

en: Problem: %s
ast: Problema: %s

en: Product '%s' not found in specified repositories.
ast: Nun s'alcontró'l productu «%s» nos repositorios especificaos.

en: Product '%s' not found.
ast: Nun s'alcontró'l productu «%s».

en: Reading data from '%s' media
ast: Lleendo datos del mediu «%s»

en: Reading installed packages...
ast: Lleendo los paquetes instalaos...

en: Recommended
ast: Aconséyase

en: Refreshing repository '%s'.
ast: Resfrescando'l repositoriu «%s».

en: Refreshing service '%s'.
ast: Refrescando'l serviciu «%s».

en: Removal of %s failed:
ast: Falló'l desaniciu de %s:

en: Remove packages.
ast: Desanicia paquetes.

en: Remove useless locks.
ast: Desanicia bloqueos inútiles.

en: Removing %s
ast: Desaniciando %s

en: Removing service '%s':
ast: Desaniciando'l serviciu «%s»:

en: Report licenses and EULAs of currently installed software packages.
ast: Informa de llicencies y EULAs de los paquetes instalaos anguaño.

en: Repository
ast: Repositoriu

en: Repository %s not found.
ast: Nun s'alcontró'l repositoriu %s.

en: Repository '%s' has been removed.
ast: Desanicióse'l repositoriu «%s».

en: Repository '%s' is invalid.
ast: El reposituriu «%s» nun ye váldu.

en: Repository '%s' is out of date. Running '%s' might help.
ast: El repositoriu «%s» ta ensin anovar. Executar «%s» quiciabes ayude.

en: Repository '%s' is up to date.
ast: El repositoriu «%s» ta anováu.

en: Repository '%s' not found by alias, number or URI.
ast: Nun s'alcontró'l repositoriu «%s» pol nomatu, númberu o URI.

en: Repository '%s' not found by its alias, number, or URI.
ast: Nun s'alcontró'l repositoriu «%s» pol so alcuñu, númberu o URI.

en: Repository '%s' not found.
ast: Nun s'alcontró'l repositoriu %s.

en: Repository '%s' successfully added
ast: Amestóse con ésitu'l repositoriu «%s»

en: Repository named '%s' already exists. Please use another alias.
ast: Yá esiste'l repositoriu nomáu «%s». Usa otru nomatu, por favor.

en: Repository:
ast: Repositoriu:

en: Required
ast: Ríquese

en: Required source packages to be downloaded:
ast: Paquetes fonte riquíos pa baxase:

en: Required source packages:
ast: Paquetes fontes riquíos:

en: Resolving dependencies...
ast: Resolviendo dependencies...

en: Resolving package dependencies...
ast: Ríquesen dependencies de paquetes...

en: Retrieving repository '%s' data...
ast: Recibiendo los datos del repositoriu «%s»...

en: Retrieving repository '%s' metadata
ast: Recibiendo datos meta del repositoriu «%s»

en: Retrieving:
ast: Recibiendo:

en: Retrying in %u seconds...
ast: Retentando en %u segundos...

en: Retrying...
ast: Retentando...

en: Root privileges are required to fix broken package dependencies.
ast: Ríquense privilexos root pa iguar dependencies rotes de paquetes.

en: Rpm Name:
ast: Nome de RPM:

en: Run '%1%' to see the complete list of locked items.
ast: Executa «%1» pa ver un llistáu completu d'elementos bloquiaos.

en: Running 'zypper refresh' as root might resolve the problem.
ast: Executar «zypper refresh» quiciabes igüe'l problema.

en: Running: %s  (%s, %s)
ast: Executando: %s  (%s, %s)

en: SEVERITY
ast: SEVERIDÁ

en: SUMMARY
ast: RESUME

en: Scanning content of disabled repository '%s'.
ast: Escaniando'l conteníu del repositoriu deshabilitáu «%s».

en: Scanning download directory
ast: Escaniando'l direutoriu paquetes instalaos

en: Scanning installed packages
ast: Escaniando paquetes instalaos

en: See '%s' for all available options.
ast: Mira «%s» pa toles opciones disponibles.

en: See '%s' for information about the meaning of values in the above table.
ast: Mira «%s» pa información tocante al significáu de valores na tabla d'enriba.

en: See '%s' or '%s' to get a list of known repository types.
ast: Mira «%s» o «%s» pa consiguir un llistáu de tribes conocíes de repositorios.

en: See http://en.opensuse.org/Zypper/Troubleshooting for instructions.
ast: Mira http://en.opensuse.org/Zypper/Troubleshooting pa instrucciones.

en: Service
ast: Serviciu

en: Service '%s' has been removed.
ast: Desanicióse con ésitu'l serviciu «%s».

en: Service '%s' has been successfully added.
ast: Amestóse con ésitu'l serviciu «%s».

en: Service '%s' not found by alias, number or URI.
ast: Nun s'alcontró'l serviciu «%s» pol nomatu, númberu o URI.

en: Service '%s' not found by its alias, number, or URI.
ast: Nun s'alcontró'l serviciu «%s» pol so nomatu, númberu o URI.

en: Service '%s' not found.
ast: Nun s'alcontró'l serviciu «%s».

en: Severity
ast: Severidá

en: Short Name
ast: Nome curtiu

en: Show an animal.
ast: Amuesa un animal.

en: Show detailed information for patches.
ast: Amuesa información detallada pa parches.

en: Show detailed information for patterns.
ast: Amuesa información detallada pa patrones.

en: Show detailed information for products.
ast: Amuesa información detallada pa productos.

en: Signature verification failed
ast: Falló la verificación de robla

en: Signature verification failed for file '%1%' from repository '%2%'.
ast: Falló la verificación de robla pal ficheru «%1%» del repositoriu «%2%».

en: Signature verification failed for file '%1%'.
ast: Falló la verificación de robla pal ficheru «%1%».

en: Solver options:
ast: Opciones del solucionador:

en: Some of the repositories have not been cleaned up because of an error.
ast: Nun se llimpiaron dellos repositorios pols mor d'un fallu.

en: Some of the repositories have not been refreshed because of an error.
ast: Nun se refrescaron dellos repositorios pola mor d'un fallu.

en: Source package
ast: Paquete fonte

en: Source package '%s' for package '%s' not found.
ast: Nun s'alcontró'l paquete fonte «%s» pal paquete «%s».

en: Source package '%s' is not provided by any repository.
ast: El paquete fonte «%s» nun lu forne repositoriu dalu.

en: Source package '%s' not found in specified repositories.
ast: Nun s'alcontró'l paquete fonte «%s» nos repositorios especificaos.

en: Source package '%s' not found.
ast: Nun s'alcontró'l paquete fonte «%s».

en: Source package name is a required argument.
ast: Ríquese como un argumentu'l nome del paquete fonte.

en: Specified local path does not exist or is not accessible.
ast: El camín llocal especificáu nun esiste o nun ye accesible.

en: Specified lock has been successfully added. | Specified locks have been successfully added.
ast[0]: Amestóse con ésitu'l bloquéu especificáu.
ast[1]: Amestáronse con ésitu los bloqueos especificaos.

en: Specified repositories have been cleaned up.
ast: Llimpiáronse los repositorios especificaos.

en: Specified repositories have been refreshed.
ast: Refrescáronse los repositorios especificaos.

en: Specified repositories:
ast: Repositorios especificaos:

en: Specified repository '%s' is disabled.
ast: El repositoriu «%s» ta deshabilitáu.

en: Status
ast: Estáu

en: Subcommands:
ast: Socomandos:

en: Suggested
ast: Suxerse

en: Summary
ast: Resume

en: System Packages
ast: Paquetes del sistema

en: System reboot required.
ast: Ríquese'l reaniciu'l sistema.

en: The %s option has no effect here, ignoring.
ast: Equí nun tien efeutu dalu la opción %s, inorando.

en: The '%s' global option has no effect here.
ast: Equí nun tien efeutu dalu la opción global «%s».

en: The '--%s' option has currently no effect.
ast: Anguaño la opción «--%s» nun tien efeutu dalu.

en: The following NEW package is going to be installed: | The following %d NEW packages are going to be installed:
ast[0]: Va instalase'l paquete NUEVU de darréu:
ast[1]: Van instalase los %d paquetes NUEVOS de darréu:

en: The following NEW patch is going to be installed: | The following %d NEW patches are going to be installed:
ast[0]: Va instalase'l parche NUEVU de darréu:
ast[1]: Van instalase los %d parches NUEVOS de darréu:

en: The following NEW pattern is going to be installed: | The following %d NEW patterns are going to be installed:
ast[0]: Va instalase'l patrón NUEVU de darréu:
ast[1]: Van instalase los %d patrones NUEVOS de darréu:

en: The following NEW product is going to be installed: | The following %d NEW products are going to be installed:
ast[0]: Va instalase'l productu NUEVU de darréu:
ast[1]: Van instalase los %d productos NUEVOS de darréu:

en: The following application is going to be REMOVED: | The following %d applications are going to be REMOVED:
ast[0]: Va DESANICIASE l'aplicación de darréu:
ast[1]: Van DESANICIASE les %d aplicaciones de darréu:

en: The following application is going to be installed: | The following %d applications are going to be installed:
ast[0]: Va instalase l'aplicación de darréu:
ast[1]: Van instalase les %d aplicaciones de darréu:

en: The following application is going to be reinstalled: | The following %d applications are going to be reinstalled:
ast[0]: Va REINSTALASE l'aplicación de darréu:
ast[1]: Van REINSTALASE les %d aplicaciones de darréu:

en: The following application is going to be upgraded: | The following %d applications are going to be upgraded:
ast[0]: Va ANOVASE l'aplicación de darréu:
ast[1]: Van ANOVASE les %d aplicaciones de darréu:

en: The following package is going to be REMOVED: | The following %d packages are going to be REMOVED:
ast[0]: Va DESANICIASE l'aplicación de darréu:
ast[1]: Van DESANICIASE los %d paquetes de darréu:

en: The following package is going to be downgraded: | The following %d packages are going to be downgraded:
ast[0]: Va BAXASE DE VERSIÓN el paquete de darréu:
ast[1]: Van BAXASE DE VERSIÓN los %d paquetes de darréu:

en: The following package is going to be reinstalled: | The following %d packages are going to be reinstalled:
ast[0]: Va REINSTALASE'l paquete de darréu:
ast[1]: Van REINSTALASE los %d paquetes de darréu:

en: The following package is suggested, but will not be installed: | The following %d packages are suggested, but will not be installed:
ast[0]: Suxerse'l paquete de darréu pero nun s'instalará:
ast[1]: Suxérense los %d paquetes de darréu pero nun s'instalarán:

en: The following patch is going to be REMOVED: | The following %d patches are going to be REMOVED:
ast[0]: Va DESANICIASE'l parche de darréu:
ast[1]: Van DESANICIASE los %d parches de darréu:

en: The following patch is going to be reinstalled: | The following %d patches are going to be reinstalled:
ast[0]: Va REINSTALASE'l parche de darréu:
ast[1]: Van REINSTALASE los %d parches de darréu:

en: The following patch is going to be upgraded: | The following %d patches are going to be upgraded:
ast[0]: Va ANOVASE'l parche de darréu:
ast[1]: Van ANOVASE los %d parches de darréu:

en: The following pattern is going to be REMOVED: | The following %d patterns are going to be REMOVED:
ast[0]: Va DESANICIASE'l patrón de darréu:
ast[1]: Van DESANICIASE los %d patrones de darréu:

en: The following pattern is going to be reinstalled: | The following %d patterns are going to be reinstalled:
ast[0]: Va REINSTALASE'l patrón de darréu:
ast[1]: Van REINSTALASE los %d patrones de darréu:

en: The following product is going to be REMOVED: | The following %d products are going to be REMOVED:
ast[0]: Va DESANICIASE'l productu de darréu:
ast[1]: Van DESANICIASE los %d productos de darréu:

en: The following product is going to be reinstalled: | The following %d products are going to be reinstalled:
ast[0]: Va REINSTALASE'l productu de darréu:
ast[1]: Van REINSTALASE los %d productos de darréu:

en: The following product is going to be upgraded: | The following %d products are going to be upgraded:
ast[0]: Va ANOVASE'l productu de darréu:
ast[1]: Van ANOVASE los %d productos de darréu:

en: The following product update will NOT be installed: | The following %d product updates will NOT be installed:
ast[0]: NUN s'instalará l'anovamientu del productu de darréu:
ast[1]: NUN s'instalarán los %d anovamientos de productos de darréu:

en: The following recommended pattern was automatically selected: | The following %d recommended patterns were automatically selected:
ast[0]: Esbillóse automáticamente'l patrón recomendáu de darréu:
ast[1]: Esbilláronse automáticamente los %d patrones recomendaos de darréu:

en: The following recommended product was automatically selected: | The following %d recommended products were automatically selected:
ast[0]: Esbillóse automáticamente'l productu recomendáu de darréu:
ast[1]: Esbilláronse automáticamente los %d productos recomendaos de darréu:

en: The following running processes use deleted files:
ast: Los procesos n'execución de darréu usen ficheros desaniciaos:

en: The following source package is going to be installed: | The following %d source packages are going to be installed:
ast[0]: Va instalase'l paquete fonte de darréu:
ast[1]: Van instalase %d paquetes fonte de darréu:

en: The following updates are also available:
ast: Tamién tán disponibles los anovamientos de darréu:

en: The gpg key signing file '%1%' has expired.
ast: Caducó'l ficheru de robáu de clave GPG «%1%».

en: The selected package '%s' from repository '%s' has lower version than the installed one.
ast: El paquete esbilláu «%s» del repositoriu «%s» tien una versión más baxa que la instalada.

en: There are no enabled repositories defined.
ast: Nun hai definíos repositorios habilitaos.

en: There is an update candidate for '%s', but it comes from a repository with a lower priority. Use '%s' to install this candidate.
ast: Hai un candidatu d'anovamientu pa «%s», pero ye d'un repositoriu con una prioridámás baxa. Usa «%s» pa instalar esti candidatu.

en: There is an update candidate for '%s', but it is locked. Use '%s' to unlock it.
ast: Hai un candidatu d'anovamientu pa «%s», pero ta bloquiáu. Usa «%s» pa desbloquialu.

en: There would be %1% match for '%2%'. | There would be %1% matches for '%2%'.
ast[0]: Habría %1% coincidencia pa «%2».
ast[1]: Habríen %1% coincidencies pa «%2».

en: This command has no additional options.
ast: Esti comandu nun tien opciones adicionales.

en: This command only makes sense in the zypper shell.
ast: Esti comandu namái tien xacíu nel shell de zypper.

en: This is an alias for '%s'.
ast: Esto ye un nomatu pa «%s».

en: To update installed products use '%s'.
ast: P'anovar productos instalaos usa «%s».

en: Too few arguments.
ast: Permunchos argumentos.

en: Too few arguments. At least URI and alias are required.
ast: Permunchos argumentos. Ríquese polo menos un URI y nomatu.

en: Too many arguments.
ast: Milenta argumentos.

en: Try again?
ast: ¿Tentar de nueves?

en: Trying again...
ast: Tentado de nueves...

en: Type
ast: Triba

en: Type '%1%' to get subcommand-specific help if available.
ast: Teclexa «%1%» pa consiguir ayuda específica de socomandos si ta disponible.

en: Type '%s' to get a list of global options and commands.
ast: Teclexa «%s» pa consiguir un llistáu global d'opciones y comandos.

en: Unable to guess a value for <platform>.
ast: Nun pue albidrase'l valor pa <plataforma>.

en: Unblock or discard?
ast: ¿Desbloquiar o descartar?

en: Unexpected exception.
ast: Esceición inesperada.

en: Unknown command '%s'
ast: Comandu desconocíu «%s»

en: Unknown problem when adding repository:
ast: Problema desconocíu al amestar el repositoriu:

en: Update Management:
ast: Xestión d'anovamientos:

en: Update installed packages with newer versions.
ast: Anueva los paquetes instalaos.

en: Update notifications were received from the following packages:
ast: Recibiéronse avisos d'anovamientu de los paquetes de darréu:

en: Usage
ast: Usu

en: Use '%s' to force installation of the package.
ast: Usa «%s» pa forciar la instalación del paquete.

en: User
ast: Usuariu

en: User Name
ast: Nome d'usuariu

en: Using download directory at '%s'.
ast: Usando'l direutoriu de descarga en «%s».

en: Vendor
ast: Vendedor

en: Verify integrity of package dependencies.
ast: Verifica la integridá de les dependencies de paquetes.

en: Verifying dependencies...
ast: Verificando dependencies...

en: Version
ast: Versión

en: View the notifications now?
ast: ¿Ver agora los avisos?

en: Visible to User
ast: Visible al usuariu

en: Warning:
ast: Alvertencia:

en: XML output not implemented for this command.
ast: Nun s'implementó la salida XML pa esti comandu.

en: Yes
ast: Sí

en: You already are running zypper's shell.
ast: Yá tas executando'l shell de zypper.

en: You are about to do a distribution upgrade with all enabled repositories. Make sure these repositories are compatible before you continue. See '%s' for more information about this command.
ast: Tas a piques de facer un anovamientu de distribución con tolos repositorios habilitaos. Asegúrate qu'esos repositorios son compatibles enantes de siguir. Mira «%s» pa más información tocante a esti comandu.

en: You have chosen to ignore a problem with download or installation of a package which might lead to broken dependencies of other packages. It is recommended to run '%s' after the operation has finished.
ast: Escoyesti inorar un problema cola descarga o instalación d'un paquete que quiciabes ruempa dependencies d'otros paquetes. Acoséyase executar «%s» dempués que fine la operación.

en: You may wish to restart these processes.
ast: Quiciabes desees reaniciar estos procesos.

en: Zypper shell does not support execution of subcommands.
ast: El shell de zypper nun sofita la execución de socomandos.

en: Zypper subcommands are standalone executables that live in the
    zypper_execdir ('%1%').
    
    For subcommands zypper provides a wrapper that knows where the
    subcommands live, and runs them by passing command-line arguments
    to them.
    
    If a subcommand is not found in the zypper_execdir, the wrapper
    will look in the rest of your $PATH for it. Thus, it's possible
    to write local zypper extensions that don't live in system space.
ast: Los socomandos de zypper son executables independientes que
    tán nel zypper_execdir («%1%»).
    
    Pa los socomandos que zypper forne, un wrapper sabe u tán y
    execútalos pasándo-yos los argumentos de llinia de comandos.
    
    Si nun s'alcuentra un socomandu en zypper_execdir, el wrapper
    guetará nel to $PATH. Poro, ye posible escribir les estensiones
    llocales de zypper que nun tán nel espaciu'l sistema.

en: application | applications
ast[0]: aplicación
ast[1]: aplicaciones

en: cannot exec %1% (%2%)
ast: nun pue executase %1% (%2%)

en: committing
ast: unviando

en: done
ast: fecho

en: error
ast: fallu

en: invalid CPE Name
ast: nome CPE non válidu

en: list-patches (lp) [OPTIONS]
ast: list-patches (lp) [OPCIONES]

en: locks (ll) [OPTIONS]
ast: locks (ll) [opciones]

en: new | new
ast[0]: nuevu
ast[1]: nuevos

en: new package to install | new packages to install
ast[0]: paquete nuevu pa instalar
ast[1]: paquetes nuevos pa instalar

en: no
ast: non

en: no help available for this option
ast: nun hai ayuda disponible pa esta opción

en: none
ast: nada

en: optional
ast: opcional

en: package | packages
ast[0]: paquete
ast[1]: paquetes

en: package to downgrade | packages to downgrade
ast[0]: paquete pa baxar de versión
ast[1]: paquetes pa baxar de versión

en: package to reinstall | packages to reinstall
ast[0]: paquete pa reinstalar
ast[1]: paquetes pa reinstalar

en: package to remove | packages to remove
ast[0]: paquete pa desaniciar
ast[1]: paquetes pa desaniciar

en: patch | patches
ast[0]: parche
ast[1]: parches

en: patch-check (pchk) [OPTIONS]
ast: patch-check (pchk) [OPCIONES]

en: patch-info <PATCHNAME> ...
ast: patch-info <nome_parche> ...

en: pattern | patterns
ast[0]: patrón
ast[1]: patrones

en: pattern-info <PATTERN_NAME> ...
ast: pattern-info <nome_patrón> ...

en: product-info <PRODUCT_NAME> ...
ast: product-info <nome_productu> ...

en: ps [OPTIONS]
ast: ps [opciones]

en: r/t/a/
ast: r/t/s

en: shows all options
ast: amosar toles opciones

en: source package | source packages
ast[0]: paquete fonte
ast[1]: paquetes fonte

en: starting
ast: aniciando

en: to change arch | to change arch
ast[0]: pa camudar d'arquitectura
ast[1]: pa camudar d'arquitectura

en: to downgrade | to downgrade
ast[0]: pa baxar de versión
ast[1]: pa baxar de versión

en: to reinstall | to reinstall
ast[0]: pa reinstalar
ast[1]: pa reinstalar

en: to remove | to remove
ast[0]: pa desaniciar
ast[1]: pa desaniciar

en: y/n
ast: s/n

en: y/n/p/v/a/r/m/d/g
ast: s/n/p/v/a/r/m/d/x

en: yes
ast: sí
