zypper - en to cs translation catalogue (1252 entries)

en:  %s is already requested.
cs:  %s už je vyžádáno.

en:  Solution %d:
cs:  Řešení %d:

en:  Use an integer number from %d to %d
cs:  Zadejte celé číslo %d až %d

en: %1% exited with status %2%
cs: %1% skončil se stavem %2%

en: %1% package had to be excluded from file conflicts check because it is not yet download. | %1% packages had to be excluded from file conflicts check because they are not yet downloaded.
cs[0]: %1% balíček byl vynechán z kontroly konfliktu souborů, protože ještě není stažený.
cs[1]: %1% balíčky byly vynechány z kontroly konfliktu souborů, protože ještě nejsou stažené.
cs[2]: %1% balíčků bylo vynecháno z kontroly konfliktu souborů, protože ještě nejsou stažené.

en: %1% repository | %1% repositories
cs[0]: %1% repozitář
cs[1]: %1% repozitáře
cs[2]: %1% repozitářů

en: %1% was killed by signal %2% (%3%)
cs: %1% byl ukončen signálem %2% (%3%)

en: %1%: Option '%2%' is defined multiple times. Using the last one.
cs: %1%: Volba '%2%' je uvedena vícekrát. Použiji poslední.

en: %d Problem: | %d Problems:
cs[0]: %d problém:
cs[1]: %d problémy:
cs[2]: %d problémů:

en: %d patch locked | %d patches locked
cs[0]: %d oprava uzamčena
cs[1]: %d opravy uzamčeny
cs[2]: %d oprav uzamčeno

en: %d patch needed | %d patches needed
cs[0]: je zapotřebí %d oprava
cs[1]: jsou zapotřebí %d opravy
cs[2]: je zapotřebí %d oprav

en: %d patch optional | %d patches optional
cs[0]: %d oprava je nepovinná
cs[1]: %d opravy jsou nepovinné
cs[2]: %d oprav je nepovinných

en: %d security patch | %d security patches
cs[0]: %d bezpečnostní oprava
cs[1]: %d bezpečnostní opravy
cs[2]: %d bezpečnostních oprav

en: %s '%s' not found.
cs: %s '%s' nelze nalézt.

en: %s is newer than %s
cs: %s je novější než %s

en: %s is older than %s
cs: %s je starší než %s

en: %s matches %s
cs: %s odpovídá %s

en: %s used together with %s, which contradict each other.
cs: %s je použito spolu s %s, což si odporuje.

en: %s was not requested.
cs: %s nebylo vyžádáno.

en: %zu lock has been successfully removed. | %zu locks have been successfully removed.
cs[0]: %zu zámek byl úspěšně odstraněn.
cs[1]: %zu zámky byly úspěšně odstraněny.
cs[2]: %zu zámků bylo úspěšně odstraněno.

en: '%s' install modifier must not be used without a package name or capability.
cs: Modifikátor instalace '%s' nelze použít bez názvu balíčku nebo schopnosti.

en: '%s' is already installed.
cs: závislost '%s' je již nainstalována.

en: '%s' is locked. Use '%s' to unlock it.
cs: '%s' je uzamčeno. Pro odemčení použijte '%s'.

en: '%s' is not a package name or capability.
cs: '%s' není platné jméno balíčku nebo způsobilost.

en: '%s' looks like an RPM file. Will try to download it.
cs: '%s' vypadá jako soubor RPM. Proběhne pokus o jeho stáhnutí.

en: '%s' not found in package names. Trying '%s'.
cs: '%s' nenalezeno ve jménech balíčků. Zkouším '%s'.

en: '%s' not found in package names. Trying capabilities.
cs: '%s' nenalezeno v názvech balíčků. Zkouším způsobilosti.

en: '%s' providing '%s' is already installed.
cs: Závislost '%s' poskytující schopnost '%s' je již nainstalována.

en: '%s' remove modifier must not be used without a package name or capability.
cs: Modifikátor odebrání '%s' nelze použít bez názvu balíčku nebo schopnosti.

en: (any)
cs: (jakýkoli)

en: (dry run)
cs: (pouze test)

en: (empty)
cs: (žádné)

en: (multiple)
cs: (více)

en: * and ? wildcards can also be used within search strings. If a search string is enclosed in '/', it's interpreted as a regular expression.
cs: Ve vyhledávaných řetězcích lze používat také zástupné znaky * a ?. Pokud je vyhledávaný řetězec uzavřen do uvozovek '/', je interpretován jako regulární výraz.

en: ... and %1% more item. | ... and %1% more items.
cs[0]: ... a %1% další položka.
cs[1]: ... a %1% další položky.
cs[2]: ... a %1% dalších položek.

en: A GPG pubkey is clearly identified by its fingerprint. Do not rely on the key's name. If you are not sure whether the presented key is authentic, ask the repository provider or check their web site. Many providers maintain a web page showing the fingerprints of the GPG keys they are using.
cs: Veřejný klíč GPG je jasně identifikován svým otiskem prstu (fingerprint). Nespoléhejte na název klíče. Nevíte-li jistě, zda je předložený klíč autentický, zeptejte se poskytovatele úložiště nebo zkontrolujte jeho webové stránky. Mnoho poskytovatelů udržuje webovou stránku zobrazující otisky prstů klíčů GPG, které používají.

en: A meaningful file conflict check can only be performed if used together with '%1%'.
cs: Smysluplná kontrola konfliktu souborů se dá provést pouze společně s '%1%'.

en: ALIAS|#|URI
cs: přezdívka|#|URI

en: Abbreviated commandline options will not be supported in future versions. Please use %2% instead of %1% .
cs: V budoucích verzích nebudou přijímány zkrácené volby příkazového řádku. Použijte %2% namísto %1% .

en: Abort, retry, ignore?
cs: (A) Přerušit, (R) opakovat, (I) ignorovat?

en: Aborting installation due to the need for license confirmation.
cs: Instalace se přerušuje, protože je třeba potvrdit licence.

en: Aborting installation due to user disagreement with %s %s license.
cs: Instalace se přerušuje, protože uživatel nesouhlasil s licencí %s %s.

en: Accept multiple commands at once.
cs: Zpracuj více příkazů během jednoho spuštění.

en: Accepting an unsigned file '%s' from repository '%s'.
cs: Je přijímán nepodepsaný soubor '%s' z úložiště '%s'.

en: Accepting an unsigned file '%s'.
cs: Přijímám nepodepsaný soubor '%s'.

en: Accepting file '%s' from repository '%s' signed with an unknown key '%s'.
cs: Přijímám soubor '%s' z úložiště '%s' podepsaný neznámým klíčem '%s'.

en: Accepting file '%s' signed with an unknown key '%s'.
cs: Je přijímán soubor '%s', který je podepsaný neznámým klíčem '%s'.

en: Accepting package despite the error.
cs: Navzdory chybě se přijímá balíček.

en: Accepting packages with wrong checksums can lead to a corrupted system and in extreme cases even to a system compromise.
cs: Přijímání balíčků s nesprávným kontrolním součtem může vést k poškození systému a ve výjimečných případech dokonce k ohrožení zabezpečení systému.

en: Add a RIS service repository to disable.
cs: Přidá službu repozitáře RIS k zakázání.

en: Add a RIS service repository to enable.
cs: Přidá službu repozitáře RIS k povolení.

en: Add a new repository.
cs: Přidá nový repozitář.

en: Add a new service.
cs: Přidá novou službu.

en: Add a package lock.
cs: Přidá zámek balíčku.

en: Add a repository index service to the system.
cs: Přidá do systému službu indexu repozitářů.

en: Add a repository to the system. The repository can be specified by its URI or can be read from specified .repo file (even remote).
cs: Přidá do systému úložiště. Úložiště lze určit na základě jeho identifikátoru URI nebo je lze načíst ze zadaného souboru REPO (i vzdáleně).

en: Add given locale(s) to the list of requested locales.
cs: Přidat danou(-é) lokalizaci(-e) k seznamu vyžádaných lokalizací.

en: Add locale(s) to requested locales.
cs: Přidat lokalizaci(-e) k vyžádaným lokalizacím.

en: Added locale: %s
cs: Přidaná lokalizace: %s

en: Adding conflict: '%s'.
cs: Přidává se konflikt: '%s'.

en: Adding requirement: '%s'.
cs: Přidává se požadavek: '%s'.

en: Additionally try to update all packages not covered by patches. The option is ignored, if the patch command must update the update stack first. Can not be combined with --updatestack-only.
cs: Dále se provede pokus o aktualizaci všech balíčků nepokrytých opravami. Tato možnost je ignorována, pokud příkaz opravy musí nejprve aktualizovat zásobník oprav. Nelze kombinovat s možností --updatestack-only.

en: Additionally use disabled repositories providing a specific keyword. Try '--plus-content debug' to enable repos indicating to provide debug packages.
cs: Dodatečně použít zakázaný repozitář, který poskytuje zadané klíčové slovo. Vyzkoušejte '--plus-content debug' k povolení repozitářů, které značí, že poskytují ladící balíčky.

en: Advanced:
cs: Pokročilé:

en: After the operation, %s will be freed.
cs: Po operaci bude uvolněno %s.

en: After the operation, additional %s will be used.
cs: Po operaci bude dodatečně využito %s.

en: Alias or an aggregate option is required.
cs: Je požadován alias nebo hromadná volba.

en: All repositories have been cleaned up.
cs: Všechny repozitáře byly vyčištěny.

en: All repositories have been refreshed.
cs: Všechny repozitáře byly obnoveny.

en: All services have been refreshed.
cs: Všechny služby byly obnoveny.

en: Allow to replace a newer item with an older one. Handy if you are doing a rollback. Unlike --force it will not enforce a reinstall.
cs: Povolit náhradu novější položky starší položkou. Hodí se v případě návratu zpět. Na rozdíl od --force nevynucuje přeinstalaci.

en: Also restore service repositories enabled/disabled state.
cs: Též navrátit stav povolený/zakázaný pro repozitáře služeb.

en: Ambiguous answer '%s'.
cs: Nejednoznačná odpověď '%s'.

en: Apply changes to all local repositories.
cs: Aplikuje změny na všechny místní repozitáře.

en: Apply changes to all local services.
cs: Aplikuje změny na všechny místní služby.

en: Apply changes to all remote repositories.
cs: Aplikuje změny na všechny vzdálené repozitáře.

en: Apply changes to all remote services.
cs: Aplikuje změny na všechny vzdálené služby.

en: Apply changes to all repositories.
cs: Aplikuje změny na všechny repozitáře.

en: Apply changes to all services.
cs: Aplikuje změny na všechny služby.

en: Apply changes to repositories of specified type.
cs: Aplikuje změny na repozitáře zadaného typu.

en: Apply changes to services of specified type.
cs: Aplikuje změny na služby zadaného typu.

en: Applying delta
cs: Aplikuje se delta

en: Applying solution %s
cs: Aplikuje se řešení %s

en: Arch
cs: Architektura

en: Argument resolves to no package
cs: Parametr nevedoucí k žádnému balíčku

en: Arguments are not allowed if '%s' is used.
cs: Pokud je použito '%s', argumenty nejsou povoleny.

en: Arguments:
cs: Argumenty:

en: Ask PackageKit to quit?
cs: Říci PackageKitu, aby skončil?

en: Assign new alias to the repository specified by alias, number or URI.
cs: Přiřadí nový alias repozitáři určenému aliasem.

en: At least one package name is required.
cs: Je vyžadován alespoň jeden název balíčku.

en: Authentication required to access %s. You need to be root to be able to read the credentials from %s.
cs: Pro přístup k %s je vyžadována autentizace. Musíte být root, abyste mohli číst přihlašovací údaje z %s.

en: Automatically accept product licenses only. See 'man zypper' for more details.
cs: Automaticky přijmout poute licence produktů. Podrobnosti viz "man zypper".

en: Automatically agreeing with %s %s license.
cs: Automatický souhlas s licencí %s %s.

en: Automatically importing the following key:
cs: Automaticky se importuje následující klíč:

en: Automatically remove unneeded dependencies.
cs: Automaticky odstraní nepotřebné závislosti.

en: Automatically say 'yes' to third party license confirmation prompt. See 'man zypper' for more details.
cs: Automatická odpověď 'ano' výzvě k potvrzení licence třetích stran. Více informací najdete v návodu 'man zipper'.

en: Automatically trust and import new repository signing keys.
cs: Automaticky důvěřovat a importovat nové podpisové klíče.

en: Automatically trusting the following key:
cs: Automaticky se důvěřuje následujícímu klíči:

en: Autorefresh
cs: Automatické obnovení

en: Autorefresh disabled.
cs: Automatické obnovení zakázáno.

en: Autorefresh has been disabled for repository '%s'.
cs: Automatické obnovení bylo pro repozitář '%s' zakázáno.

en: Autorefresh has been disabled for service '%s'.
cs: Automatické obnovení bylo pro službu '%s' zakázáno.

en: Autorefresh has been enabled for repository '%s'.
cs: Automatické obnovení bylo pro repozitář '%s' povoleno.

en: Autorefresh has been enabled for service '%s'.
cs: Automatické obnovení bylo pro službu '%s' povoleno.

en: Autoremoves installed kernels according to list of kernels to keep from /etc/zypp/zypp.conf:multiversion.kernels which can be given as <version>, latest(-N), running, oldest(+N).
cs: Automaticky odstraní instalovaná jádra systému podle seznamu udržovaných jader /etc/zypp/zypp.conf:multiversion.kernels, které lze zadat jako <verze>, latest(-N), running, oldest(+N).

en: Autoselecting '%s' after %u second. | Autoselecting '%s' after %u seconds.
cs[0]: Automatický výběr '%s' po %u vteřině.
cs[1]: Automatický výběr '%s' po %u vteřinách.
cs[2]: Automatický výběr '%s' po %u vteřinách.

en: Available
cs: Dostupné

en: Available Version
cs: Dostupná verze

en: Available download modes: %s
cs: Dostupné módy stahování: %s

en: Available zypper subcommands in '%1%'
cs: Dostupné podpříkazy zypperu v '%1%'

en: Builds binary package
cs: Vytváří binární balíček

en: CATEGORY
cs: KATEGORIE

en: CD/DVD repositories disabled.
cs: Repozitáře CD/DVD zakázány.

en: CPE Name
cs: Název CPE

en: Called as '%1%', it restricts the command to just look for packages supporting available hardware, languages or filesystems. Useful after having added e.g. new hardware or driver repos.
cs: Vyvolán jako '%1%' omezí příkaz na vyhledání balíčků podporujících dostupný hardware, jazyky nebo systémy souborů. Je užitečný po přidání nového úložiště hardwaru nebo ovladačů.

en: Can't create or access download directory '%s'.
cs: Nelze vytvořit nebo přistupovat ke stahovacímu adresáři '%s'.

en: Can't find a valid repository at given location:
cs: Na zadaném umístění nelze najít platný repozitář:

en: Can't open %s for writing.
cs: Nelze otevřít soubor '%s' pro zápis.

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Cannot change alias of '%s' repository. The repository belongs to service '%s' which is responsible for setting its alias.
cs: Nelze změnit alias repozitáře '%s'. Repozitář náleží službě '%s', která je zodpovědná za nastavení jeho aliasu.

en: Cannot clean installed packages cache because of an error.
cs: Z důvodu chyby nelze vyčistit mezipaměť nainstalovaných balíčků.

en: Cannot clean repository '%s' because of an error.
cs: Repozitář '%s' nelze z důvodu chyby vyčistit.

en: Cannot initialize configuration file parser.
cs: Nelze inicializovat parser konfiguračního souboru.

en: Cannot read input: bad stream or EOF.
cs: Nelze číst vstup: špatný stream nebo EOF.

en: Cannot uninstall patches.
cs: Nelze odinstalovat opravy.

en: Cannot use %s together with %s. Using the %s setting.
cs: %s nelze použít společně s %s. Bude použito nastavení %s.

en: Cannot use multiple types when specific packages are given as arguments.
cs: Když je jako argument použit konkrétní balíček, nelze použít více typů.

en: Category
cs: Kategorie

en: Change current base URI and try retrieving the file again.
cs: Změnit základní adresu URI a znovu stáhnout soubor.

en: Check failed:
cs: Kontrola selhala:

en: Check for patches.
cs: Hledá dostupné opravy.

en: Check for running processes using deleted libraries is disabled in zypper.conf. Run '%s' to check manually.
cs: Kontrola, které spuštěné procesy používají smazané knihovny, je v zypper.conf zakázána. Spusťte '%s' pro ruční kontrolu.

en: Check if the URI is valid and accessible.
cs: Zkontrolujte, zda je zadaná adresa URI platná a přístupná.

en: Check if the reboot-needed flag was set.
cs: Zkontrolujte, zda je nastaven příznak potřeby rebootu.

en: Check whether dependencies of installed packages are satisfied and suggest to install or remove packages in order to repair the dependency problems.
cs: Zkontrolovat, zda jsou splněny závislosti nainstalovaných balíčků, a navrhnout instalaci nebo odebrání balíčků k nápravě problémů se závislostí.

en: Checking for file conflicts requires not installed packages to be downloaded in advance in order to access their file lists. See option '%1%' in the zypper manual page for details.
cs: Kontrola konfliktu souborů vyžaduje, aby dosud nenainstalované balíčky byly předem staženy a byly přístupné jejich seznamy souborů. Pro více informací viz volbu %1% v manuálové stránce zypperu.

en: Checking for file conflicts:
cs: Kontrolují se konflikty souborů:

en: Checking for running processes using deleted libraries...
cs: Kontroluji, které spuštěné procesy používají smazané knihovny...

en: Checking whether to refresh metadata for %s
cs: Kontroluje se, zda je třeba obnovit metadata pro %s

en: Checks if the reboot-needed flag was set by a previous update or install of a core library or service.
    Exit code ZYPPER_EXIT_INF_REBOOT_NEEDED indicates that a reboot is suggested, otherwise the exit code is set to ZYPPER_EXIT_OK.
cs: Zkontroluje, zda byl nastaven příznak potřeby rebootu po předchozí aktualizaci nebo instalaci knihovny nebo služby jádra systému.
    Návratový kód ZYPPER_EXIT_INF_REBOOT_NEEDED indikuje, že je restart systému (reboot) potřebný; ZYPPER_EXIT_OK, že není.

en: Choose no solution and cancel.
cs: Nezvolit žádné řešení a zrušit.

en: Choose solution %1%
cs: Zvolte řešení %1%

en: Choose the above solution using '1' or cancel using 'c' | Choose from above solutions by number or cancel
cs[0]: Vyberte uvedené řešení číslem '1' nebo akci zrušte znakem 'z'
cs[1]: Vyberte jedno z uvedených řešení nebo akci zrušte (z)
cs[2]: Vyberte jedno z uvedených řešení nebo akci zrušte (z)

en: Choose the above solution using '1' or skip, retry or cancel | Choose from above solutions by number or skip, retry or cancel
cs[0]: Vyberte uvedené řešení číslem '1', (p)řeskočit, (o)pakovat nebo (z)rušit
cs[1]: Vyberte číslo jednoho z uvedených řešení, (p)řeskočit, (o)pakovat nebo (z)rušit
cs[2]: Vyberte číslo jednoho z uvedených řešení, (p)řeskočit, (o)pakovat nebo (z)rušit

en: Clean both metadata and package caches.
cs: Vyčistí vyrovnávací paměti metadat i balíčků.

en: Clean local caches.
cs: Vyčistí místní vyrovnávací paměti.

en: Clean metadata cache.
cs: Vyčistí vyrovnávací paměť metadat.

en: Clean only duplicate locks.
cs: Odstranit pouze duplicitní zámky.

en: Clean only locks which doesn't lock anything.
cs: Odstranit pouze ty zámky, které nic nezamykají.

en: Clean only specified repositories.
cs: Vyčistí pouze zadané repozitáře.

en: Clean raw metadata cache.
cs: Vyčistí vyrovnávací paměť nezpracovaných metadat.

en: Cleaning installed packages cache.
cs: Čistí se mezipaměť nainstalovaných balíčků.

en: Cleaning metadata cache for '%s'.
cs: Čistí se paměť metadat pro '%s'.

en: Cleaning packages for '%s'.
cs: Čistí se balíčky pro '%s'.

en: Cleaning raw metadata cache for '%s'.
cs: Čistí se paměť nezpracovaných metadat pro '%s'.

en: Cleaning up: %s
cs: Čistím: %s

en: Clear the list of RIS repositories to disable.
cs: Vyčistí seznam repozitářů RIS k zakázání.

en: Clear the list of RIS repositories to enable.
cs: Vyčistí seznam repozitářů RIS k povolení.

en: Code
cs: Kód

en: Command
cs: Příkaz

en: Command '%s' is replaced by '%s'.
cs: Příkaz '%s' je nahrazen '%s'.

en: Command options:
cs: Volby příkazu:

en: Commands:
cs: Příkazy:

en: Comment
cs: Poznámka

en: Compare the versions supplied as arguments.
cs: Porovná verze určené argumenty.

en: Compare two version strings.
cs: Porovnat dva řetězce verzí.

en: Computing distribution upgrade...
cs: Vypočítávám aktualizaci celé distribuce...

en: Computing upgrade...
cs: Vypočítávám upgrade...

en: Config file '%1%' does not exist.
cs: Konfigurační soubor '%1%' neexistuje.

en: Config file '%1%' exists but is not a file.
cs: Konfigurační soubor '%1%' existuje, není to však soubor.

en: Configuration: %1%
cs: Konfigurace: %1%

en: Conflicting files will be replaced.
cs: Konfliktní soubory budou nahrazeny.

en: Consider only patches which affect the package management itself.
cs: Týká se jen oprav ovlivňujících samu správu balíčků.

en: Consider to cancel:
cs: Zvažte zrušení:

en: Considering %1% out of %2% applicable patches: | Considering %1% out of %2% applicable patches:
cs[0]: Zvažována %1% z %2% použitelných oprav:
cs[1]: Zvažovány %1% z %2% použitelných oprav:
cs[2]: Zvažováno %1% z %2% použitelných oprav:

en: Content Id
cs: Id obsahu

en: Contents
cs: Součásti

en: Continue?
cs: Pokračovat?

en: Correct form is obs://<project>/[platform]
cs: Správný tvar je obs://<projekt>/[platforma]

en: Could not clean the repositories because of errors.
cs: Repozitáře nelze z důvodu chyby vyčistit.

en: Could not determine the type of the repository. Please check if the defined URIs (see below) point to a valid repository:
cs: Typ repozitáře se nepodařilo určit. Zkontrolujte, zda definované adresy URI (uvedené níže) ukazují na platný repozitář:

en: Could not load the config files.
cs: Nelze zavést konfigurační soubory.

en: Could not refresh the repositories because of errors.
cs: Repozitáře nelze z důvodu chyby obnovit.

en: Could not refresh the services because of errors.
cs: Služby nelze z důvodu chyb obnovit.

en: Could not save the config file.
cs: Nelze uložit konfigurační soubor.

en: Create a short table not showing the deleted files. Given twice, show only processes which are associated with a system service. Given three times, list the associated system service names only.
cs: Vytvořit krátkou tabulku, která nezobrazuje smazané soubory. Dáno dvakrát, zobrazí pouze procesy, které jsou přiřazené k systémové službě. Dáno třikrát, vypíše pouze seznam názvů přiřazených systémových služeb.

en: Create a solver test case for debugging.
cs: Vytvořit řešitelský testovací případ pro účel ladění.

en: Created On
cs: Vytvořeno

en: Current Version
cs: Současná verze

en: DIR
cs: adresář

en: Deleting superfluous source packages
cs: Probíhá mazání nadbytečných zdrojových balíčků

en: Dependencies of all installed packages are satisfied.
cs: Závislosti všech nainstalovaných balíčků jsou splněné.

en: Dependency
cs: Závislost

en: Description
cs: Popis

en: Detailed information:
cs: Podrobné údaje:

en: Detected %1% file conflict: | Detected %1% file conflicts:
cs[0]: Zjištěn %1% konflikt souborů:
cs[1]: Zjištěny %1% konflikty souborů:
cs[2]: Zjištěno %1% konfliktů souborů:

en: Detected devices:
cs: Detekovaná zařízení:

en: Did you mean %1%?
cs: Měli jste na mysli %1%?

en: Digest verification failed for file '%1%'
    [%2%]
    
      expected %3%
      but got  %4%
cs: U souboru %1% se nezdařilo ověření součtu
    [%2%]
    
      Očekávaná hodnota byla %3%,
      avšak získaná hodnota je %4%.

en: Disable GPG check for this repository.
cs: Zakáže kontrolu GPG pro tento repozitář.

en: Disable RPM files caching.
cs: Zakáže ukládání souborů RPM do vyrovnávací paměti.

en: Disable SSL certificate authority check and continue.
cs: Vypnout kontrolu certifikační autority SSL a pokračovat.

en: Disable auto-refresh of the repository.
cs: Zakáže automatické obnovování repozitáře.

en: Disable auto-refresh of the service.
cs: Zakáže automatické obnovování služby.

en: Disable the repository (but don't remove it).
cs: Zakáže repozitář (ale neodstraní ho).

en: Disable the service (but don't remove it).
cs: Zakáže službu (ale neodstraní ji).

en: Disable writing a manifest file.
cs: Zakázat psaní souboru manifestu.

en: Discard the file.
cs: Zahodit soubor.

en: Display stats about applicable patches. The command returns 100 if needed patches were found, 101 if there is at least one needed security patch.
cs: Zobrazit statistiky o použitelných opravách. Příkaz vrátí 100, pokud byly nalezeny vyžadované opravy, 101, pokud existuje nejméně jedna vyžadovaná bezpečnostní oprava.

en: Distribution Label: %s
cs: Popisek distribuce: %s

en: Do a 'best effort' approach to update. Updates to a lower than the latest version are also acceptable.
cs: Provede aktualizaci metodou největšího úsilí. Aktualizace na nižší verzi než nejnovější jsou také přijatelné.

en: Do not abbreviate text in tables.
cs: Nezkracovat text v tabulkách.

en: Do not ask anything, use default answers automatically.
cs: Na nic se neptat, automaticky použít výchozí odpovědi.

en: Do not force the solver to find a solution, let it ask.
cs: Nevynucovat na řešiteli, aby našel řešení, ale aby se zeptal.

en: Do not install
cs: Neinstalovat

en: Do not install corresponding packages for given locale(s).
cs: Pro danou(-é) lokalizaci(-e) nenainstalovat příslušné balíčky.

en: Do not install recommended packages, only required ones.
cs: Neinstalovat doporučené balíčky, pouze vyžadované.

en: Do not read installed packages.
cs: Nenačítat instalované balíčky.

en: Do not read meta-data from repositories.
cs: Nenačítat metadata z repozitářů.

en: Do not refresh the repositories.
cs: Neobnovovat repozitáře.

en: Do not remove corresponding packages for given locale(s).
cs: Neodstraňovat příslušné balíčky pro danou(-é) lokalizaci(-e).

en: Do not skip interactive updates.
cs: Nepřeskakovat interaktivní aktualizace.

en: Do not treat patches as interactive, which have the rebootSuggested-flag set.
cs: S opravami, které mají nastavený příznak "navrhovaný restart", nepracovat interaktivně.

en: Do you agree with the terms of the license?
cs: Souhlasíte s podmínkami licenčního ujednání?

en: Do you want to disable the repository %s permanently?
cs: Chcete zakázat repozitář %s trvale?

en: Do you want to reject the key, or trust always?
cs: Chcete klíč odmítnout, nebo mu vždy důvěřovat?

en: Do you want to reject the key, trust temporarily, or trust always?
cs: Chcete klíč odmítnout, důvěřovat mu dočasně nebo mu důvěřovat natrvalo?

en: Do you want to remove this lock?
cs: Chcete odstranit tento zámek?

en: Do you want to run '%1%' now?
cs: Chcete spustit '%1%' nyní?

en: Don't change anything, just report what would be done.
cs: Nic nemění, jen ohlásí, co by se provedlo.

en: Don't download any source rpms, but show which source rpms are missing or extraneous.
cs: Nestahovat žádné zdrojové rpm balíčky, ale zobrazit, které zdrojové rpm balíčky chybí nebo přebývají.

en: Don't install build dependencies.
cs: Neinstalovat závislosti pro sestavení.

en: Don't probe URI, probe later during refresh.
cs: Identifikátor URI není zkontrolován, zkontroluje se později během obnovení.

en: Don't require user interaction. Alias for the --non-interactive global option.
cs: Nevyžadovat interakci uživatele. Alias pro globální volbu --non-interactive.

en: Don't trust the key.
cs: Nedůvěřovat klíči.

en: Double-check this is not caused by some malicious changes in the file!
cs: Pečlivě ověřte, že příčinou není nějaká škodlivá změna v souboru!

en: Download all source rpms to this directory.
cs: Všechny zdrojové rpm balíčky stáhnout do uvedeného adresáře.

en: Download all versions matching the commandline arguments. Otherwise only the best version of each matching package is downloaded.
cs: Stáhnout všechny verze odpovídající zadanému parametru v příkazovém řádku. Jinak je stažena nejlepší verze každého odpovídajícího balíčku.

en: Download only.
cs: Pouze stažení.

en: Download rpms specified on the commandline to a local directory.
cs: Stáhnout rpm zadané v příkazovém řádku do místního adresáře.

en: Download rpms specified on the commandline to a local directory. Per default packages are downloaded to the libzypp package cache (/var/cache/zypp/packages; for non-root users $XDG_CACHE_HOME/zypp/packages), but this can be changed by using the global --pkg-cache-dir option.
cs: Stáhnout rpm balíčky zadané na příkazovém řádku do místního adresáře. Ve výchozím stavu jsou balíčky staženy do cache balíčků libzypp (/var/cache/zypp/packages; pro ostatní uživatele kromě roota $XDG_CACHE_HOME/zypp/packages), ale toto může být změněno použitím globální volby --pkg-cache-dir.

en: Download source rpms for all installed packages to a local directory.
cs: Stáhnout do místního adresáře zdrojové rpm balíčky všech instalovaných balíčků.

en: DownloadAsNeeded can not be used with ZYPP_SINGLE_RPMTRANS=1, falling back to DownloadInAdvance
cs: DownloadAsNeeded (d. dle potřeby) nelze použít u ZYPP_SINGLE_RPMTRANS=1, vracím se k DownloadInAdvance (d. předem)

en: Downloading required source packages...
cs: Stahování vyžadovaných zdrojových balíčků...

en: Eject medium.
cs: Vysunout médium.

en: Enable GPG check but allow installing unsigned packages from this repository.
cs: Povolí kontrolu GPG, ale dovolí instalaci nepodepsaných balíčků z tohoto repozitáře.

en: Enable GPG check but allow the repository metadata to be unsigned.
cs: Povolí kontrolu GPG, ale dovolí, aby metadata repozitáře nebyla podepsána.

en: Enable GPG check for this repository.
cs: Povolí kontrolu GPG pro tento repozitář.

en: Enable RPM files caching.
cs: Povolí ukládání souborů RPM do vyrovnávací paměti.

en: Enable a disabled repository.
cs: Povolí zakázaný repozitář.

en: Enable a disabled service.
cs: Povolí zakázanou službu.

en: Enable auto-refresh of the repository.
cs: Povolí automatické obnovování repozitáře.

en: Enable auto-refresh of the service.
cs: Povolí automatické obnovování služby.

en: Enable strict GPG check for this repository.
cs: Povolí přísnou kontrolu GPG pro tento repozitář.

en: Enabled
cs: povoleno

en: End of Support
cs: Ukončení podpory

en: Enforced setting
cs: Vynucené nastavení

en: Enter '%s' for '%s' or '%s' for '%s' if nothing else works for you.
cs: Zadejte '%s' pro '%s' nebo '%s' pro '%s', pokud nic jiného nepomůže.

en: Enter the zypper command shell.
cs: Spustí příkazový řádek programu zypper.

en: Entering 'no-gpg-checks' mode.
cs: Vstupuji do režimu "no-gpg-checks".

en: Entering non-interactive mode.
cs: Přechod do neinteraktivního režimu.

en: Error
cs: Chyba

en: Error building the cache:
cs: Chyba při vytváření vyrovnávací paměti:

en: Error creating the solver test case.
cs: Při vytváření testu pro řešitel závislostí došlo k chybě.

en: Error downloading package '%s'.
cs: Chyba stahování balíčku '%s'.

en: Error downloading source package '%s'.
cs: Chyba při stahování zdrojového balíčku '%s'.

en: Error occurred while adding service '%s'.
cs: Při přidávání služby došlo k chybě '%s'.

en: Error parsing metadata for '%s':
cs: Chyba při analýze metadat pro '%s':

en: Error reading repositories:
cs: Chyba při čtení repozitářů:

en: Error reading services:
cs: Chyba při čtení služeb:

en: Error reading the locks file:
cs: Chyba při čtení souboru zámků:

en: Error retrieving metadata for '%s':
cs: Chyba při získávání metadat pro '%s':

en: Error while disabling repository '%s'.
cs: Chyba při zakazování repozitáře '%s'.

en: Error while modifying the repository:
cs: Chyba při změně repozitáře:

en: Error while modifying the service:
cs: Chyba při změně služby:

en: Error:
cs: Chyba:

en: Example: %s
cs: Příklad: %s

en: Examples:
cs: Příklady:

en: Executing %s script
cs: Provádím skript %s

en: Executing %s script for: %s
cs: Provádím skript %s pro: %s

en: Expert options
cs: Expertní možnosti

en: Expert options:
cs: Expertní volby:

en: Export all defined repositories as a single local .repo file.
cs: Exportovat všechny definované repozitáře jako jeden místní .repo soubor.

en: FILE.repo
cs: SOUBOR.repo

en: Failed to read download directory
cs: Selhalo čtení stahovacího adresáře

en: Failed to remove source package '%s'
cs: Selhalo odstraňování zdrojového balíčku '%s'

en: Failed to save option.
cs: Uložení voleb se nezdařilo.

en: Fallback
cs: Nouzové řešení

en: File '%1%' from repository '%2%' is unsigned.
cs: Soubor '%1%' z úložiště '%2%' není podepsán.

en: File '%1%' from repository '%3%' is signed with an unknown key '%2%'.
cs: Soubor '%1%' z úložiště '%3%' je podepsán neznámým klíčem '%2%'.

en: File '%1%' is signed with an unknown key '%2%'.
cs: Soubor '%1%' je podepsán neznámým klíčem '%2%'.

en: File '%1%' is the repositories master index file. It ensures the integrity of the whole repo.
cs: Soubor '%1%' je hlavní indexový soubor úložiště. Zajišťuje jeho integritu jako celku.

en: File '%1%' is unsigned.
cs: Soubor '%1%' není podepsán.

en: File '%s' from repository '%s' is signed with an unknown key '%s'. Continue?
cs: Soubor '%s' z úložiště '%s' je podepsán neznámým klíčem '%s'. Chcete pokračovat?

en: File '%s' from repository '%s' is unsigned, continue?
cs: Soubor '%s' z úložiště '%s' není podepsán, chcete pokračovat?

en: File '%s' is signed with an unknown key '%s'. Continue?
cs: Soubor '%s' je podepsaný neznámým klíčem '%s'. Chcete pokračovat?

en: File '%s' is unsigned, continue?
cs: Soubor '%s' není podepsán, chcete pokračovat?

en: File conflicts happen when two packages attempt to install files with the same name but different contents. If you continue, conflicting files will be replaced losing the previous content.
cs: Konflikty souborů nastávají, když se dva balíčky pokouší nainstalovat soubory se stejným jménem, avšak s jiným obsahem. Pokud pokračujete dále, konfliktní soubory budou nahrazeny a přijdete o předchozí obsah.

en: Files
cs: Soubory

en: Fix for %s issue number %s was not found or is not needed.
cs: Oprava pro problém %s číslo %s nebyla nalezena nebo není potřeba.

en: Fix for CVE issue number %s was not found or is not needed.
cs: Oprava pro CVE problém číslo %s nebyla nalezena nebo není potřeba.

en: Fix for bugzilla issue number %s was not found or is not needed.
cs: Oprava pro problém v Bugzille číslo %s nebyla nalezena nebo není potřeba.

en: Flavor
cs: Varianta

en: For an extended search including not yet activated remote resources please use '%1%'.
cs: Hledání včetně dosud neaktivovaných vzdálených prostředků - použijte '%1%'.

en: For an extended search including not yet activated remote resources you may run '%1%' at any time.
cs: '%1%' kdykoli spustí rozšířené hledání i v dosud neaktivovaných vzdálených zdrojích.

en: For each associated system service print <format> on the standard output, followed by a newline. Any '%s' directive in <format> is replaced by the system service name.
cs: Print <format> vypíše na standardní výstup každou přidruženou systémovou službu na jeden řádek. Každá direktiva '%s' v argumentu <format> je nahrazena názvem systémové služby.

en: Force a complete refresh.
cs: Vynutit úplné obnovení.

en: Force download of raw metadata.
cs: Vynutí stáhnutí nezpracovaných metadat.

en: Force rebuild of the database.
cs: Vynutí opětovné sestavení databáze.

en: Force resolution:
cs: Nucené vyřešení:

en: Force the solver to find a solution (even an aggressive one) rather than asking.
cs: Donutit řešitele, aby našel řešení (dokonce i agresivní).

en: Forcing building of repository cache
cs: Vynucuje se vytvoření vyrovnávací paměti repozitáře

en: Forcing installation of '%s' from repository '%s'.
cs: Vynucuji instalaci '%s' z repozitáře '%s'.

en: Forcing raw metadata refresh
cs: Vynucuje se obnovení nezpracovaných metadat

en: Found %1% applicable patch: | Found %1% applicable patches:
cs[0]: Nalezena %1% použitelná oprava:
cs[1]: Nalezeny %1% použitelné opravy:
cs[2]: Nalezeno %1% použitelných oprav:

en: GPG Check
cs: Kontrola GPG

en: GPG Key URI
cs: URI GPG klíče

en: GPG check has been disabled for repository '%s'.
cs: Kontrola GPG pro repozitář '%s' byla zakázána.

en: GPG check has been enabled for repository '%s'.
cs: Kontrola GPG pro repozitář '%s' byla povolena.

en: GPG checking is disabled in configuration of repository '%1%'. Integrity and origin of packages cannot be verified.
cs: Kontrola GPG je v konfiguraci repozitáře '%1%' zakázána. Integritu a původ balíčků nelze ověřit.

en: Generating solver test case...
cs: Generuje se test pro řešitel závislostí...

en: Get all locales with lang code 'en' that have their own country code, excluding the fallback 'en':
cs: Získat všetky lokalizace s kódom jazyka 'en' a vlastním kódem země (kromě nouzového 'en'):

en: Get all locales with lang code 'en' with or without country code:
cs: Získat všechny lokalizace s kódem jazyka 'en', s kódem země i bez něj:

en: Get the list of packages which are available for 'de' and 'en':
cs: Získat seznam balíčků dostupných pro 'de' a 'en':

en: Get the locale matching the argument exactly:
cs: Získat lokalizaci přesně odpovídající argumentu:

en: Given URI is invalid
cs: Zadaná adresa URI je neplatná

en: Global Options:
cs: Globální volby:

en: Global option '%s' can be used to temporarily enable repositories.
cs: Lze použít globální možnost %s k dočasnému povolení repozitářů.

en: Help.
cs: Nápověda.

en: However if you made certain that the file with checksum '%1%..' is secure, correct
    and should be used within this operation, enter the first 4 characters of the checksum
    to unblock using this file on your own risk. Empty input will discard the file.
cs: Pokud jste však ověřili, že je soubor s kontrolním součtem %1% zabezpečený, že je správný
    a že má být použit v rámci této operace, můžete zadáním prvních 4 znaků kontrolního součtu
    odblokovat použití tohoto souboru na své vlastní riziko. Prázdné zadání způsobí zahození souboru.

en: I/O error
cs: Chyba I/O

en: INTEGER
cs: celé číslo

en: If nothing else works enter '#1' to select the 1st option, '#2' for the 2nd one, ...
cs: Nefunguje-li nic jiného, zadejte '#1' pro výběr 1. volby, '#2' pro výběr 2. volby, atd.

en: If only one argument is used, it must be a URI pointing to a .repo file.
cs: Pokud je použit pouze jeden argument, musí se jednat o adresu URI ukazující na soubor .repo.

en: If you run zypper without a terminal, use '%s' global
    option to make zypper use default answers to prompts.
cs: Pokud používáte zypper bez terminálu, použijte globální
    volbu '%s', aby zypper používal výchozí odpovědi na podněty.

en: Ignore CD/DVD repositories.
cs: Ignorovat repozitáře CD/DVD.

en: Ignore GPG check failures and continue.
cs: Ignorovat selhání kontroly GPG a pokračovat.

en: Ignore query string in the URI.
cs: Ignoruje v adrese URI řetězec dotazu.

en: Ignore remote repositories.
cs: Ignorovat vzdálené repozitáře.

en: Ignore unknown packages.
cs: Ignorovat neznámé balíčky.

en: Ignore user authentication data in the URI.
cs: Ignoruje v adrese URI data ověření uživatele.

en: Ignoring %s without argument because similar option with an argument has been specified.
cs: Ignoruji %s bez argumentu, protože byla zadána podobná volba s argumentem.

en: Ignoring arguments, marking the entire repository.
cs: Ignoruji argumenty, označuji celý repozitář.

en: Ignoring disabled repository '%s'
cs: Ignoruji zakázaný repozitář '%s'

en: Ignoring failed signature verification for file '%s' from repository '%s'!
cs: Ignoruje se nezdařené ověření souboru %s z úložiště %s!

en: Ignoring failed signature verification for file '%s'!
cs: Ignoruji selhání ověření podpisu souboru %s!

en: Ignoring installed resolvables.
cs: Ignorují se nainstalované závislosti.

en: Ignoring option %s when updating the update stack first.
cs: Při aktualizaci zásobníku oprav se ignoruje možnost %s.

en: Ignoring positional arguments because --all argument was provided.
cs: Bylo zadáno --all, proto ignoruji poziční argumenty.

en: Ignoring repository '%s' because of '%s' option.
cs: Ignoruji repozitář '%s' z důvodu volby '%s'.

en: In XML output a <download-result> node is written for each package zypper tried to download. Upon success the local path is is found in 'download-result/localpath@path'.
cs: V XML výstupu je pro každý balíček, pro který proběhl pokus o stažení, zapsán uzel <download-result>. Při úspěchu se místní cesta nachází v 'download-result/localpath@path'.

en: In cache %1%
cs: Uloženo v mezipaměti: %1%

en: In case '%1%' is not a typo it's probably not a built-in command, but provided as a subcommand or plug-in (see '%2%').
cs: Není-li '%1%' překlep, patrně nejde o vestavěný příkaz, ale dodaný podpříkaz nebo plug-in (viz '%2%').

en: In order to install '%s'%s, you must agree to terms of the following license agreement:
cs: Chcete-li nainstalovat '%s'%s, musíte souhlasit s výše uvedenými licenčními podmínkami:

en: In this case a specific package providing the subcommand needs to be installed first. Those packages are often named '%1%' or '%2%'.
cs: V tomto případě nejprve nainstalujte specifický balíček, který dodá podpříkaz. Tyto balíčky se často nazývají '%1%' nebo '%2%'.

en: Included categories
cs: Zahrnuté kategorie

en: Increase verbosity.
cs: Podrobný výpis.

en: Information for %s %s:
cs: Informace pro %s %s:

en: Initializing Target
cs: Inicializace cíle

en: Insert the CD/DVD and press ENTER to continue.
cs: Pro pokračování vložte CD/DVD a stiskněte ENTER.

en: Install all available needed patches.
cs: Nainstalovat všechny dostupné vyžadované záplaty.

en: Install also recommended packages in addition to the required ones.
cs: Nainstalovat také doporučené balíčky společně s těmi vyžadovanými.

en: Install even if the item is already installed (reinstall), downgraded or changes vendor or architecture.
cs: Nainstalovat i tehdy, když je položka již nainstalovaná (přeinstalovat), ponížená nebo změnila poskytovatele nebo architekturu.

en: Install needed patches.
cs: Instaluje potřebné opravy.

en: Install newly added packages recommended by already installed ones. This command basically re-evaluates the recommendations of all installed packages and fills up the system accordingly. You don't want to call this unconditionally on small or minimal systems, as it may easily add a large number of packages.
cs: Instaluje nově přidané balíčky, doporučené již nainstalovanými. Tento příkaz v podstatě vyhodnotí doporučení od všech instalovaných balíčků a příslušně doplní systém. Na malých či minimálních systémech ho asi nebudete chtít bezpodmínečně volat, protože může přidat velké množství balíčků.

en: Install newly added packages recommended by installed packages.
cs: Nainstaluje nové balíčky doporučované již nainstalovanými balíčky.

en: Install only build dependencies of specified packages.
cs: Instalovat pouze závislosti pro sestavení zadaného balíčku.

en: Install packages with specified capabilities or RPM files with specified location. A capability is NAME[.ARCH][OP<VERSION>], where OP is one of <, <=, =, >=, >.
cs: Nainstalovat balíčky se zadanými schopnostmi nebo soubory RPM ze zadaného umístění. Schopnost je JMÉNO[.ARCHITEKTURA][OP<VERZE>], kde OP je jedno z <, <=, =, >=, >.

en: Install packages.
cs: Nainstaluje balíčky.

en: Install source packages and their build dependencies.
cs: Nainstaluje zdrojové balíčky a jejich závislosti potřebné k sestavení.

en: Install specified source packages and their build dependencies.
cs: Nainstaluje zadaný zdrojový balíček a jeho závislosti pro sestavení.

en: Install the packages even if they replace files from other, already installed, packages. Default is to treat file conflicts as an error. --download-as-needed disables the fileconflict check.
cs: Nainstalovat balíčky i tehdy, když nahradí soubory druhých, již nainstalovaných, balíčků. Výchozí je brát konflikty souborů jako chybu. --download-as-needed vypíná kontrolu konfliktu souborů.

en: Installation has completed with error.
cs: Instalace dokončena s chybou.

en: Installation of %s failed:
cs: Instalace %s selhala:

en: Installed
cs: Nainstalováno

en: Installed Size
cs: Instalovaná velikost

en: Installed package
cs: Instalované balíčky

en: Installed packages with EULAs: %d
cs: Nainstalované balíčky s EULAmi: %d

en: Installed packages with counterparts in repositories: %d
cs: Nainstalované balíčky s protějšky v repozitářích: %d

en: Installed packages:
cs: Instalované balíčky:

en: Installed packages: %d
cs: Nainstalované balíčky: %d

en: Installed status of a patch is determined solely based on its dependencies.
    Patches are not installed in sense of copied files, database records,
    or similar.
cs: Nainstalovaný stav opravy je určen pouze jejími závislostmi.
    Opravy nejsou instalovány ve smyslu kopírování souborů,
    databázových záznamů apod.

en: Installing source package %s-%s
cs: Instaluje se zdrojový balík %s-%s

en: Installing: %s
cs: Instaluje se: %s

en: Insufficient privileges to use download directory '%s'.
cs: Nedostatečná oprávnění pro použití stahovacího adresáře '%s'.

en: Interactive
cs: Interaktivní

en: Internal Name
cs: Vnitřní jméno

en: Invalid OBS URI.
cs: Neplatné URI OBS.

en: Invalid answer '%s'.
cs: Neplatná odpověď '%s'.

en: Invalid command
cs: Neplatný příkaz

en: Invalid object
cs: Neplatný objekt

en: Invalid priority '%s'. Use a positive integer number. The greater the number, the lower the priority.
cs: Priorita '%s' je neplatná. Použijte celé kladné číslo. Čím vyšší číslo, tím nižší priorita.

en: Invalid repository alias: '%s'
cs: Neplatný alias repozitáře: '%s'

en: Invalid table style %d.
cs: Neplatný styl tabulky %d.

en: Is Base
cs: V základu

en: Is it a .repo file?
cs: Jedná se opravdu o soubor .repo?

en: Issue
cs: Problém

en: Just another means to specify a .repo file to read.
cs: Jiný způsob určení souboru REPO k načtení.

en: Keep Packages
cs: Podržet balíčky

en: Keep installed
cs: Ponechat nainstalované

en: Keeping raw metadata cache for %s '%s'.
cs: Zachovávám surová metadata pro %s '%s'.

en: Key Algorithm:
cs: Algoritmus klíče:

en: Key Created:
cs: Datum vytvoření klíče:

en: Key Expires:
cs: Datum vypršení platnosti klíče:

en: Key Fingerprint:
cs: Otisk klíče:

en: Key Name:
cs: Název klíče:

en: Keywords
cs: Klíčová slova

en: LOCKSPEC is formed by '[KIND:]NAME[ OP EDITION]', where NAME may also be a glob pattern using * and ? wildcard characters. Non-package types may to have their KIND: string prepended (e.g. 'patch:foo') or use the commands --type option.
cs: SPECZÁMEK je tvořen názvem '[DRUH:] NÁZEV [OP EDICE]', kde NÁZEV může být také vzor GLOB používající zástupné znaky * a ?. Typy ne-balíček mohou mít svůj řetězec DRUH: předřazený (např. 'patch: foo') nebo v příkazech použijte volbu --type.

en: Language
cs: Jazyk

en: Leaving repository %s unchanged.
cs: Repozitář %s bude ponechán nezměněný.

en: Leaving repository '%s' unchanged.
cs: Repozitář '%s' bude ponechán nezměněný.

en: Leaving service %s unchanged.
cs: Služba %s bude ponechána nezměněná.

en: Legacy commandline option %1% detected. Please use %2% instead.
cs: Detekována zastaralá volba příkazové řádky %1%. Použijte místo ní %2%.

en: Legacy commandline option %1% detected. Please use global option %2% instead.
cs: Detekována zastaralá volba příkazové řádky %1%. Použijte místo ní globální volbu %2%.

en: Legacy commandline option %1% detected. This option is ignored.
cs: Detekována zastaralá volba příkazové řádky %1%. Tato volba je ignorována.

en: Legacy options:
cs: Zastaralé volby:

en: License
cs: Licence

en: Like --details, with additional information where the search has matched (useful for search in dependencies).
cs: Má podobnou funkci jako parametr --details s dalšími informacemi o shodách vyhledávání (užitečné při vyhledávání v závislostech).

en: List all applicable patches.
cs: Vypsat všechny použitelné opravy.

en: List all available locales.
cs: Seznam všech dostupných lokalizací.

en: List all available packages.
cs: Vypíše všechny dostupné balíčky.

en: List all available patches.
cs: Vypíše všechny dostupné opravy.

en: List all available patterns.
cs: Vypíše všechny dostupné profily.

en: List all available products.
cs: Vypíše všechny dostupné produkty.

en: List all available updates.
cs: Vypíše všechny dostupné aktualizace.

en: List all defined repositories.
cs: Vypsat všechny definované repozitáře.

en: List all defined services.
cs: Vypíše všechny definované služby.

en: List all packages available in specified repositories.
cs: Vypsat všechny balíčky, které jsou dostupné v zadaném repozitáři.

en: List all packages for which newer versions are available, regardless whether they are installable or not.
cs: Seznam balíčků, pro které jsou dostupné novější verze balíčků, bez ohledu na to, jestli jsou nainstalované, anebo ne.

en: List all packages providing the specified capability.
cs: Vypíše všechny balíčky, které poskytují zadanou schopnost.

en: List all patches available in specified repositories.
cs: Vypíše všechny opravy dostupné v zadaných repozitářích.

en: List all patches, not only applicable ones.
cs: Vypsat všechny opravy, ne pouze ty použitelné.

en: List all patterns available in specified repositories.
cs: Vypíše všechny profily dostupné v zadaných depozitářích.

en: List all products available in specified repositories.
cs: Vypíše všechny produkty dostupné v zadaných repozitářích.

en: List available patches.
cs: Vypsat dostupné záplaty.

en: List available updates.
cs: Seznam dostupných aktualizací.

en: List current package locks.
cs: Zobrazit současné zámky balíčků.

en: List defined services.
cs: Seznam definovaných služeb.

en: List packages providing specified capability.
cs: Vypíše balíčky poskytující zadanou schopnost.

en: List requested locales (languages codes).
cs: Seznam požadovaných lokalizací (kódy jazyků).

en: List requested locales and corresponding packages.
cs: Seznam požadovaných lokalizací a odpovídajících balíčků.

en: List running processes which might still use files and libraries deleted by recent upgrades.
cs: Vypíše běžící procesy, které mohou i nadále používat soubory a knihovny odstraněné při nedávných povýšeních.

en: List the resolvables matched by each lock.
cs: Vypsat řešení odpovídající každému ze zámků.

en: Lists available subcommands.
cs: Vypíše dostupné podpříkazy.

en: Lists available subcommands. Using zypper subcommands found on your $PATH is disabled in zypper.conf.
cs: Zobrazí seznam dostupných podpříkazů. Používání podpříkazů zypperu nalezených na vašem $PATH je v souboru zypper.conf zakázáno.

en: Loading repository data...
cs: Načítání dat repozitáře...

en: Locale Management:
cs: Správa lokalizací:

en: Locked
cs: Uzamčeno

en: MD Cache Path
cs: Cesta k vyrovnávací paměti MD

en: MODE
cs: REŽIM

en: Malformed option name '%1%'.
cs: Nesprávný název volby '%1%'.

en: Manual entry for %1% can't be shown
cs: Ručně zadaný vstup pro %1% nelze zobrazit

en: Matches
cs: Odpovídá

en: Matches in patch descriptions of the following patches have been found:
cs: Byly nalezeny shody popisu oprav následujících oprav:

en: Maybe you do not have write permissions?
cs: Pravděpodobně nemáte oprávnění k zápisu?

en: Message from package %s:
cs: Zpráva od balíčku %s:

en: Missing argument for
cs: Chybějící parametr pro

en: Modify properties of repositories specified by alias, number, or URI, or by the '%1%' aggregate options.
cs: Změní vlastnosti repozitářů zadaných aliasem, číslem, URI nebo hromadnými volbami '%1%'.

en: Modify properties of services specified by alias, number, or URI, or by the '%1%' aggregate options.
cs: Upraví vlastnosti služby určené aliasem, číslem, nebo URI, anebo pomocí souhrnných voleb '%1%'.

en: Modify specified repository.
cs: Změní zadaný repozitář.

en: Modify specified service.
cs: Upraví zadanou službu.

en: Name
cs: Název

en: Name of repository '%s' has been set to '%s'.
cs: Název repozitáře '%s' byl nastaven na '%s'.

en: Name of service '%s' has been set to '%s'.
cs: Název služby '%s' byl nastaven na '%s'.

en: Needed software management updates will be installed first:
cs: Nejdříve budou nainstalovány aktualizace správce softwaru:

en: New URI
cs: Nové URI

en: New repository or package signing key received:
cs: Obdržen nový klíč podepisující balíček nebo úložiště:

en: New:
cs: Nový:

en: No
cs: Ne

en: No URIs defined for '%s'.
cs: Pro '%s' nejsou definovány žádné adresy URI.

en: No additional space will be used or freed after the operation.
cs: Po operaci nebude použito ani uvolněno žádné další místo.

en: No alias defined for this repository.
cs: Pro tento repozitář není definovaný žádný alias.

en: No automatic removal of unneeded dependencies.
cs: Nepoužívá automatické odstranění nepotřebných závislostí.

en: No config file is in use.
cs: Nepoužívá se žádný konfigurační soubor.

en: No config file is in use. Can not save options.
cs: Není použit žádný konfigurační soubor. Volby nelze uložit.

en: No core libraries or services have been updated since the last system boot.
cs: Nebyly aktualizovány žádné knihovny jádra systému ani služby.

en: No devices detected, cannot eject.
cs: Není vybráno žádné zařízení, nelze vysunout.

en: No digest for file %s.
cs: Žádný přehled pro soubor %s.

en: No help available for this prompt.
cs: K této výzvě není k dispozici žádná nápověda.

en: No lock has been removed.
cs: Žádný zámek nebyl odstraněn.

en: No manual entry for %1%
cs: Pro %1% neexistuje záznam příručky

en: No matching issues found.
cs: Nebyly nalezeny odpovídající problémy.

en: No matching items found.
cs: Nebyly nalezeny žádné odpovídající položky.

en: No needed patches found.
cs: Nebyly nalezeny žádné vyžadované opravy.

en: No package matching '%s' is installed.
cs: Není nainstalován žádný balíček odpovídající '%s'.

en: No packages found.
cs: Nebyly nalezeny žádné balíčky.

en: No patterns found.
cs: Nebyly nalezeny žádné profily.

en: No processes using deleted files found.
cs: Nebyly nalezeny žádné procesy používající smazané soubory.

en: No products found.
cs: Nebyly nalezeny žádné produkty.

en: No provider of '%s' found.
cs: Nebyl nalezen žádný poskytovatel '%s'.

en: No provider of '%s' is installed.
cs: Není nainstalován žádný poskytovatel '%s'.

en: No prune to best version.
cs: Žádné omezení na nejlepší verzi.

en: No repositories defined.
cs: Nejsou definovány žádné repozitáře.

en: No repositories defined. Operating only with the installed resolvables. Nothing can be installed.
cs: Nejsou definovány žádné repozitáře. Pracuje se pouze s nainstalovanými řešeními. Nic nemůže být nainstalováno.

en: No services defined. Use the '%s' command to add one or more services.
cs: Nejsou definovány žádné služby. Přidejte jednu nebo více služeb příkazem '%s'.

en: No source packages to download.
cs: Nebudou staženy žádné balíčky.

en: No superfluous source packages to delete.
cs: Žádné nadbytečné zdrojové balíčky ke smazání.

en: No update candidate for '%s'.
cs: Pro závislost '%s' neexistuje žádný kandidát k aktualizaci.

en: No update candidate for '%s'. The highest available version is already installed.
cs: Není žádný kandidát k aktualizaci '%s'. Je již nainstalována nejvyšší dostupná verze.

en: No updates found.
cs: Nebyly nalezeny žádné aktualizace.

en: No valid arguments specified.
cs: Nebyly zadány žádné platné argumenty.

en: No, cancel the operation.
cs: Zrušit operaci.

en: No.
cs: Číslo

en: Non-option program arguments:
cs: Parametry programu mimo volby:

en: Not downloading anything...
cs: Nic se nestahuje...

en: Not downloading package '%s'.
cs: Nestahuje se balíček '%s'.

en: Not found
cs: Nenalezeno

en: Not provided by any enabled repository
cs: Není poskytováno žádným z povolených úložišť

en: Note:
cs: Poznámka:

en: Note: Not running as root you are limited to searching for files you have permission to examine with the system stat(2) function. The result might be incomplete.
cs: Poznámka: Spuštění bez oprávnění uživatele root je omezené na vyhledávání souborů, ke kterým máte oprávnění vyhledávat funkcí system stat(2). Výsledek nemusí být kompletní.

en: Nothing to change for repository '%s'.
cs: V repozitáři '%s' není třeba provést žádné změny.

en: Nothing to change for service '%s'.
cs: Pro službu '%s' není třeba provést žádné změny.

en: Nothing to do.
cs: Nic k provedení.

en: OK OK! Exiting immediately...
cs: No jo, no jo! Končím ihned...

en: Object '%s' not found in specified repositories.
cs: Objekt '%s' nebyl v zadaných repozitářích nalezen.

en: Object '%s' not found.
cs: Objekt '%s' nebyl nalezen.

en: Off
cs: Vypnuto

en: On
cs: Zapnuto

en: One of the installed patches affects the package manager itself. Run this command once more to install any other needed patches.
cs: Jedna z nainstalovaných oprav se týká samotného správce balíčků. Spusťte tento příkaz znovu, abyste nainstalovali další nezbytné opravy.

en: One of the installed patches requires a reboot of your machine. Reboot as soon as possible.
cs: Jedna z nainstalovaných oprav vyžaduje restartování počítače. Restartujte počítač co nejdříve.

en: Only build the database, don't download metadata.
cs: Pouze sestaví databázi, nestáhne metadata.

en: Only download raw metadata, don't build the database.
cs: Pouze stáhne nezpracovaná metadata, nesestaví databázi.

en: Only download the packages, do not install.
cs: Pouze stáhnout balíčky, neinstalovat.

en: Operate on a different root directory, but share repositories with the host.
cs: Pracuje v jiném kořenovém adresáři, ale sdílí úložiště s hostitelem.

en: Operate on a different root directory.
cs: Pracovat v jiném kořenovém adresáři.

en: Operation not supported.
cs: Operace není podporována.

en: Option %1% has no effect without the %2% global option.
cs: Volba %1% nemá žádný efekt bez globální volby %2%.

en: Option '%1%' saved in '%2%'.
cs: Volba '%1%' je uložena do '%2%'.

en: Option '--%s' overrides a previously set download mode.
cs: Volba '--%s' přebije dříve nastavený režim stahování.

en: Other Commands:
cs: Další příkazy:

en: Out of range
cs: Mimo rozsah

en: Output a list of zypper's user prompts.
cs: Vypíše seznam uživatelských dotazů od zypperu.

en: Output the version number.
cs: Vypíše číslo verze.

en: Overall download size: %1%. Already cached: %2%.
cs: Celková velikost stahování: %1%. Již v keši: %2%.

en: Package '%s' has source package '%s'.
cs: Balíček '%s' má zdrojový balíček '%s'.

en: Package '%s' is not available in your repositories. Cannot reinstall, upgrade, or downgrade.
cs: Balíček '%s' není ve vašich repozitářích k dispozici. Nemůžete jej znovu reinstalovat, aktualizovat nebo nainstalovat nižší verzi.

en: Package '%s' is not installed.
cs: Balíček '%s' není nainstalovaný.

en: Package '%s' not found in specified repositories.
cs: Balíček '%s' nebyl v zadaném repozitáři nalezen.

en: Package '%s' not found.
cs: Balíček '%s' nebyl nalezen.

en: Package Locks:
cs: Zámky balíčků:

en: Package manager restart required. (Run this command once again after the update stack got updated)
cs: Vyžadován restart správce balíčků. (Po aktualizaci zásobníku oprav spusťte tento příkaz znovu.)

en: Package updates
cs: Aktualizace balíčků

en: PackageKit is blocking zypper. This happens if you have an updater applet or other software management application using PackageKit running.
cs: PackageKit blokuje zypper. To se stane, pokud máte běžící aktualizační applet nebo jinou aplikaci pro správu software využívající PackageKit.

en: PackageKit is still running (probably busy).
cs: PackageKit stále běží (pravděpodobně je zaneprázdněn).

en: Packages for %s (locale '%s', requested: %s):
cs: Balíčky pro %s (lokalizace '%s', vyžádané: %s):

en: Parent Service
cs: Rodičovská služba

en: Password
cs: Heslo

en: Patch
cs: Oprava

en: Patch '%1%' is optional. Use '%2%' to install it, or '%3%' to include all optional patches.
cs: Oprava '%1%' je nepovinná. Použijte '%2%' k její instalaci nebo '%3%' k zahrnutí všech nepovinných oprav.

en: Patch '%s' has not the specified severity.
cs: Oprava '%s' nemá zadanou závažnost.

en: Patch '%s' is interactive, skipping.
cs: Oprava '%s' je interaktivní, přeskakuji.

en: Patch '%s' is locked. Use '%s' to install it, or unlock it using '%s'.
cs: Oprava '%s' je uzamčena. Použijte '%s' k její instalaci nebo ji uvolněte použitím '%s'.

en: Patch '%s' is not in the specified category.
cs: Oprava '%s' není v zadané kategorii.

en: Patch '%s' is not needed.
cs: Oprava '%s' není potřeba.

en: Patch '%s' not found in specified repositories.
cs: Oprava '%s' nebyla v zadaných repozitářích nalezena.

en: Patch '%s' not found.
cs: Opravu '%s' nelze nalézt.

en: Patch '%s' was issued after the specified date.
cs: Oprava '%s' byla vydána po zadaném datu.

en: Patches
cs: Opravy

en: Patches having the flag rebootSuggested set will not be treated as interactive.
cs: Opravy, které mají nastavený příznak "navrhovanýRestart" (rebootSuggested), nebudou považovány za interaktivní.

en: Path Prefix
cs: Předpona cesty

en: Pattern '%s' not found in specified repositories.
cs: Profil '%s' nebyl v zadaných repozitářích nalezen.

en: Pattern '%s' not found.
cs: Profil '%s' nebyl nalezen.

en: Pattern updates
cs: Aktualizace profilu

en: Perform a distribution upgrade.
cs: Provést povýšení distribuce.

en: Perform case-sensitive search.
cs: Provede vyhledávání s rozlišením velkých a malých písmen.

en: Perhaps you are running out of disk space.
cs: Možná vám dochází místo na disku.

en: Plain RPM files cache
cs: Vyrovnávací paměť souborů RPM

en: Please add one or more base URI (baseurl=URI) entries to %s for repository '%s'.
cs: Přidejte jednu nebo více základních adres URI (baseurl=URI) do %s pro repozitář '%s'.

en: Please check if the URI is valid and accessible.
cs: Zkontrolujte, zda je zadaná adresa URI platná a přístupná.

en: Please check if the URIs defined for this repository are pointing to a valid repository.
cs: Zkontrolujte, zda adresy URI definované pro tento repozitář ukazují na platný repozitář.

en: Please check if your installation media is valid and readable.
cs: Ověřte, zda je instalační médium platné a čitelné.

en: Please check whether the file is accessible.
cs: Zkontrolujte, zda je soubor přístupný.

en: Please check whether the specified URI is accessible.
cs: Zkontrolujte, zda je zadaná adresa URI přístupná.

en: Please file a bug report about this.
cs: Prosím, podejte hlášení o této chybě.

en: Please insert medium [%s] #%d and type 'y' to continue or 'n' to cancel the operation.
cs: Prosím vložte médium [%s] # %d a zadejte 'y' pro pokračování, nebo operaci zrušte zadáním 'n'.

en: Please restart the operation in interactive mode and confirm your agreement with required licenses, or use the %s option.
cs: Restartujte operaci v interaktivním režimu a potvrďte souhlas s požadovanými licencemi nebo použijte volbu %s.

en: Please see the above error message for a hint.
cs: Nápovědu naleznete v uvedené chybové zprávě.

en: Please use obs://<project>/<platform>
cs: Použijte obs://<projekt>/<platforma>

en: Preparing to purge obsolete kernels...
cs: Příprava na odstranění zastaralých jader...

en: Press '%c' to exit the pager.
cs: Stiskněte "%c" pro opuštění pageru.

en: Print information for packages partially matching name.
cs: Vytisknout informace i pro balíčky, jejichž názvy vyhovují jen částečně.

en: Print report about licenses and EULAs of installed packages.
cs: Vypsat zprávu o licencích a EULÁch nainstalovaných balíčků.

en: Print the target operating system ID string.
cs: Vypsat ID řetězec cílového operačního systému.

en: Print zypper help
cs: Zobraz nápovědu

en: Priority
cs: Priorita

en: Probe URI.
cs: Zkontroluje identifikátor URI.

en: Problem accessing the file at the specified URI
cs: Problém při přístupu k souboru na zadané adrese URI

en: Problem adding the package lock:
cs: Problém při přidávání zámku balíčku:

en: Problem copying the specified RPM file to the cache directory.
cs: Problém při kopírování zadaného RPM souboru do cache adresáře.

en: Problem encountered while trying to read the file at the specified URI
cs: Problém při pokusu o načtení souboru na zadané adrese URI

en: Problem installing source package %s-%s:
cs: Problém při instalaci zdrojového balíku %s-%s:

en: Problem loading data from '%s'
cs: Problém při načítání dat z '%s'

en: Problem occurred during or after installation or removal of packages:
cs: Došlo k chybě v průběhu instalace nebo odstraňování nebo po instalaci či odstranění balíčků:

en: Problem occurred initializing or executing the search query
cs: Problém nastal při inicializaci nebo spouštění vyhledávacího dotazu

en: Problem occurred while reading the installed packages:
cs: Během čtení instalovaných balíčků nastal problém:

en: Problem parsing the file at the specified URI
cs: Problém při analýze souboru na zadané adrese URI

en: Problem reading data from '%s' media
cs: Problém při načítání dat z média '%s'

en: Problem reading the RPM header of %s. Is it an RPM file?
cs: Problém při čtení RPM hlaviček %s. Jedná se o RPM soubor?

en: Problem removing the package lock:
cs: Problém při odebírání zámku balíčku:

en: Problem retrieving files from '%s'.
cs: Problém při stahování souborů z '%s'.

en: Problem retrieving the package file from the repository:
cs: Problém při stahování souboru balíčku z repozitáře:

en: Problem retrieving the repository index file for service '%s':
cs: Problém při získávání souboru se seznamem repozitáře pro službu '%s':

en: Problem retrieving the specified RPM file
cs: Problém při stahování zadaného souboru RPM

en: Problem transferring repository data from specified URI:
cs: Problém při přenosu dat repozitáře ze zadané adresy URI:

en: Problem with the RPM file specified as '%s', skipping.
cs: Problém se souborem RPM určeným jako '%s', soubor bude vynechán.

en: Problem:
cs: Problém:

en: Problem: %s
cs: Problém: %s

en: Product '%1%' requires to be updated by calling '%2%'!
cs: Produkt '%1%' musí být aktualizován spuštěním příkazu '%2%'!

en: Product '%s' not found in specified repositories.
cs: Produkt '%s' nebyl v zadaných repozitářích nalezen.

en: Product '%s' not found.
cs: Produkt '%s' nebyl nalezen.

en: Product updates
cs: Aktualizace produktu

en: Provided by enabled repository
cs: Poskytnuto z povoleného úložiště

en: Prune to best version...
cs: Omezení na nejlepší verzi...

en: Querying:
cs: Dotazování:

en: Quit the current zypper shell.
cs: Opustí spuštěný zypper shell.

en: RPM files caching has been disabled for repository '%s'.
cs: Ukládání souborů RPM do mezipaměti bylo pro repozitář '%s' zakázáno.

en: RPM files caching has been enabled for repository '%s'.
cs: Ukládání souborů RPM do mezipaměti bylo pro repozitář '%s' povoleno.

en: Reading data from '%s' media
cs: Načítání dat z média '%s'

en: Reading data from '%s' media is delayed until next refresh.
cs: Čtení dat z média '%s' je zpožděno do dalšího obnovení.

en: Reading installed packages...
cs: Načítají se nainstalované balíčky...

en: Reason for specific lock.
cs: Důvod konkrétního uzamčení.

en: Reboot is probably not necessary.
cs: Reboot není pravděpodobně potřebný.

en: Reboot is suggested to ensure that your system benefits from these updates.
cs: Pro uplatnění přínosu těchto aktualizací je vyžadován restart systému (reboot).

en: Received %1% new package signing key from repository "%2%": | Received %1% new package signing keys from repository "%2%":
cs[0]: Získán %1% nový balíček podepisujícího klíče z úložiště "%2%":
cs[1]: Získány %1% nové balíčky podepisujících klíčů z úložiště "%2%":
cs[2]: Získáno %1% nových balíčků podepisujících klíčů z úložiště "%2%":

en: Recommended
cs: Doporučeno

en: Refresh
cs: Obnovit

en: Refresh all repositories.
cs: Obnoví všechny repozitáře.

en: Refresh all services.
cs: Obnoví všechny služby.

en: Refresh also services before refreshing repos.
cs: Před obnovením repozitářů také obnoví služby.

en: Refresh also the service repositories.
cs: Také obnovit repozitáře služeb.

en: Refresh defined repository index services.
cs: Obnovit obsah zadaných repozitářů služeb.

en: Refresh only specified repositories.
cs: Obnoví pouze zadané repozitáře.

en: Refresh repositories specified by their alias, number or URI. If none are specified, all enabled repositories will be refreshed.
cs: Obnoví repozitáře zadané aliasem, číslem nebo adresou URI. Pokud není zadán žádný repozitář, budou obnoveny všechny repozitáře.

en: Refreshing repository '%s'.
cs: Obnovuje se repozitář '%s'.

en: Refreshing service '%s'.
cs: Obnovuje se služba '%s'.

en: Remote repositories disabled.
cs: Vzdálené repozitáře zakázány.

en: Removal of %s failed:
cs: Odstranění %s selhalo:

en: Remove a RIS service repository to disable.
cs: Odstraní službu repozitáře RIS k zakázání.

en: Remove a RIS service repository to enable.
cs: Odstraní službu repozitáře RIS k povolení.

en: Remove a package lock.
cs: Odstraní zámek balíčku.

en: Remove a package lock. Specify the lock to remove by its number obtained with '%1%' or by package name.
cs: Odstraní zámek balíčku. Určete zámek k odstranění jeho číslem získaným '%1%' nebo jménem balíčku.

en: Remove given locale(s) from the list of supported languages.
cs: Odstranit danou(-é) lokalizaci(-e) ze seznamu podporovaných jazyků.

en: Remove locale(s) from requested locales.
cs: Odstranit lokalizaci(-e) z žádaných lokalizací.

en: Remove old kernels.
cs: Odstranit stará jádra systému.

en: Remove only locks with specified repository.
cs: Odstraní pouze zámky ze zadaného repozitáře.

en: Remove packages with specified capabilities. A capability is NAME[.ARCH][OP<VERSION>], where OP is one of <, <=, =, >=, >.
cs: Odinstaluje závislosti se zadanými schopnostmi. Schopnost má tvar NÁZEV[.ARCHITEKTURA][OP<VERZE>], kde OP je jeden z operátorů <, <=, =, >=, >.

en: Remove packages.
cs: Odstraní balíčky.

en: Remove repository specified by alias, number or URI.
cs: Odebere repozitář zadaný aliasem nebo adresou URI.

en: Remove specified repository index service from the system.
cs: Odebrat ze systému uvedenou službu indexu repozitářů.

en: Remove specified repository.
cs: Odebere zadaný repozitář.

en: Remove specified service.
cs: Odebere zadanou službu.

en: Remove useless locks.
cs: Odstraní nepotřebné zámky.

en: Removed %lu lock. | Removed %lu locks.
cs[0]: Odstraněn %lu zámek.
cs[1]: Odstraněny %lu zámky.
cs[2]: Odstraněno %lu zámků.

en: Removed locale: %s
cs: Odstraněná lokalizace: %s

en: Removing %s
cs: Odstraňuje se %s

en: Removing service '%s':
cs: Odebírá se služba'%s':

en: Rename specified repository.
cs: Přejmenuje zadaný repozitář.

en: Repo '%1%' is managed by service '%2%'. Volatile changes are reset by the next service refresh!
cs: Repozitář '%1%' je spravován službou '%2%'. Nestálé změny budou přestaveny s dalším obnovením služby!

en: Repo Info Path
cs: Informační cesta repozitáře

en: Report licenses and EULAs of currently installed software packages.
cs: Vypíše licence a smlouvy EULA aktuálně nainstalovaných balíčků.

en: Repositories disabled, using the database of installed packages only.
cs: Repozitáře jsou zakázány, bude použita pouze databáze nainstalovaných balíčků.

en: Repositories have been successfully exported to %s.
cs: Repozitáře byly úspěšně vyexportovány do %s.

en: Repository
cs: Úložiště

en: Repository %s not found.
cs: Repozitář %s nebyl nalezen.

en: Repository '%1%' metadata expired since %2%.
cs: Metadata úložiště '%1%' vypršela %2%.

en: Repository '%s' could not be refreshed. Using old cache.
cs: Repozitář '%s' nemohl být aktualizován. Používá se stará vyrovnávací paměť.

en: Repository '%s' has been added to disabled repositories of service '%s' | Repositories '%s' have been added to disabled repositories of service '%s'
cs[0]: Repozitář '%s' byl přidán do zakázaných repozitářů služby '%s'
cs[1]: Repozitáře '%s' byly přidány do zakázaných repozitářů služby '%s'
cs[2]: Repozitáře '%s' byly přidány do zakázaných repozitářů služby '%s'

en: Repository '%s' has been added to enabled repositories of service '%s' | Repositories '%s' have been added to enabled repositories of service '%s'
cs[0]: Repozitář '%s' byl přidán do povolených repozitářů služby '%s'
cs[1]: Repozitáře '%s' byly přidány do povolených repozitářů služby '%s'
cs[2]: Repozitáře '%s' byly přidány do povolených repozitářů služby '%s'

en: Repository '%s' has been removed from disabled repositories of service '%s' | Repositories '%s' have been removed from disabled repositories of service '%s'
cs[0]: Repozitář '%s' byl vyjmut ze zakázaných repozitářů služby '%s'
cs[1]: Repozitáře '%s' byly vyjmuty ze zakázaných repozitářů služby '%s'
cs[2]: Repozitáře '%s' byly vyjmuty ze zakázaných repozitářů služby '%s'

en: Repository '%s' has been removed from enabled repositories of service '%s' | Repositories '%s' have been removed from enabled repositories of service '%s'
cs[0]: Repozitář '%s' byl vyjmut z povolených repozitářů služby '%s'
cs[1]: Repozitáře '%s' byly vyjmuty z povolených repozitářů služby '%s'
cs[2]: Repozitáře '%s' byly vyjmuty z povolených repozitářů služby '%s'

en: Repository '%s' has been removed.
cs: Repozitář '%s' byl odstraněn.

en: Repository '%s' has been successfully disabled.
cs: Repozitář '%s' byl úspěšně zakázán.

en: Repository '%s' has been successfully enabled.
cs: Repozitář '%s' byl úspěšně povolen.

en: Repository '%s' has no URI defined, skipping.
cs: Repozitář '%s' nemá definovanou adresu URI a bude přeskočen.

en: Repository '%s' is invalid.
cs: Repozitář '%s' je neplatný.

en: Repository '%s' is out of date. Running '%s' might help.
cs: Repozitář '%s' není aktuální. Zkuste spustit příkaz '%s'.

en: Repository '%s' is out-of-date. You can run 'zypper refresh' as root to update it.
cs: Repozitář '%s' není aktuální. Můžete ho aktualizovat spuštěním příkazu 'zypper refresh' jako uživatel root.

en: Repository '%s' is up to date.
cs: Repozitář '%s' je aktuální.

en: Repository '%s' not cached. Caching...
cs: Repozitář '%s' není uložen ve vyrovnávací paměti. Ukládá se...

en: Repository '%s' not found by alias, number or URI.
cs: Repozitář '%s' nebyl podle aliasu, čísla, nebo adresy URI nalezen.

en: Repository '%s' not found by its alias, number, or URI.
cs: Repozitář '%s' nebyl podle aliasu, čísla, nebo URI nalezen.

en: Repository '%s' not found.
cs: Repozitář '%s' nebyl nalezen.

en: Repository '%s' priority has been left unchanged (%d)
cs: Priorita repozitáře '%s' byla ponechána na původní hodnotě (%d)

en: Repository '%s' priority has been set to %d.
cs: Priorita repozitáře '%s' byla nastavena na %d.

en: Repository '%s' renamed to '%s'.
cs: Repozitář '%s' byl přejmenován na '%s'.

en: Repository '%s' stays disabled.
cs: Repozitář '%s' zůstává zakázaný.

en: Repository '%s' successfully added
cs: Repozitář '%s' byl úspěšně přidán

en: Repository Management:
cs: Správa repozitářů:

en: Repository Options
cs: Volby repozitáře

en: Repository metadata expired: Check if 'autorefresh' is turned on (zypper lr), otherwise manualy refresh the repository (zypper ref). If this does not solve the issue, it could be that you are using a broken mirror or the server has actually discontinued to support the repository.
cs: Metadata úložiště vypršela: zkontrolujte, zda je zapnuta funkce 'autorefresh' (zypper lr); když ne, obnovte úložiště ručně (zypper ref). Nevyřeší-li to problém, asi používáte nefunkční zrcadlo nebo server skutečně přestal úložiště podporovat.

en: Repository metadata for '%s' not found in local cache.
cs: Metadata repozitáře '%s' nebyla nalezena v místní vyrovnávací paměti.

en: Repository named '%s' already exists. Please use another alias.
cs: Repozitář s názvem '%s' již existuje. Použijte jiný alias.

en: Repository priorities are without effect. All enabled repositories share the same priority.
cs: Priority repozitářů jsou bez efektu. Všechny povolené repozitáře sdílejí stejnou prioritu.

en: Repository priorities in effect:
cs: Efektivní priority repozitářů:

en: Repository with no alias defined found in the file, skipping.
cs: V souboru byl nalezen repozitář bez zadaného aliasu a bude přeskočen.

en: Repository:
cs: Úložiště:

en: Requested
cs: Žádaný

en: Required
cs: Vyžaduje

en: Required argument missing.
cs: Chybí vyžadovaný argument.

en: Required source packages available in download directory:
cs: Vyžadované zdrojové balíčky dostupné ve stahovacím adresáři:

en: Required source packages to be downloaded:
cs: Vyžadované zdrojové balíčky, které budou staženy:

en: Required source packages:
cs: Vyžadované zdrojové balíčky:

en: Resolvables from '%s' not loaded because of error.
cs: Závislosti z '%s' nebyly načteny, protože došlo k chybě.

en: Resolving dependencies...
cs: Probíhá řešení závislostí...

en: Resolving package dependencies...
cs: Probíhá řešení závislostí balíčků...

en: Restart solver in no-force-resolution mode in order to show dependency problems.
cs: Restartovat řešitel závislostí v režimu bez vynucení řešení, aby mohl zobrazit problémy se závislostmi.

en: Restrict the lock to the specified repository.
cs: Omezí uzamčení na zadaný repozitář.

en: Restrict upgrade to specified repository.
cs: Vybrat balíčky ze zadaného repozitáře.

en: Retrieving delta
cs: Získává se delta

en: Retrieving repository '%s' data...
cs: Načítání dat repozitáře '%s'...

en: Retrieving repository '%s' metadata
cs: Načítání metadat repozitáře '%s'

en: Retrieving:
cs: Získávám:

en: Retry solving immediately.
cs: Nový pokus o okamžité řešení.

en: Retrying in %u seconds...
cs: Opakuji za %u vteřin...

en: Retrying...
cs: Zkouším znovu...

en: Root privileges are required to fix broken package dependencies.
cs: K opravě problémů se závislostmi balíčků je třeba mít oprávnění uživatele root.

en: Root privileges are required to run this command.
cs: Tento příkaz potřebuje práva správce (root).

en: Rpm Name:
cs: Název Rpm:

en: Run '%1%' to search in not yet activated remote resources.
cs: S '%1%' prohledejte i dosud neaktivované vzdálené zdroje.

en: Run '%1%' to see the complete list of locked items.
cs: Použijte '%1%' k získání kompletního seznamu uzamčených položek.

en: Running 'zypper refresh' as root might resolve the problem.
cs: Spuštění 'zypper refresh' jako root by mohlo vyřešit problém.

en: Running kernel arch: %1%
cs: Architektura běžícího jádra: %1%

en: Running kernel release: %1%
cs: Č. vydání běžícího jádra: %1%

en: Running: %s  (%s, %s)
cs: Spouští se: %s  (%s, %s)

en: SEVERITY
cs: ZÁVAŽNOST

en: SSL certificate authority check disabled.
cs: Kontrola certifikační autority SSL vypnuta.

en: SUMMARY
cs: SOUHRN

en: Scanning content of disabled repository '%s'.
cs: Prohledávání obsahu zakázaného repozitáře '%s'.

en: Scanning download directory
cs: Prohledávání stahovacího adresáře

en: Scanning installed packages
cs: Prohledávání instalovaných balíčků

en: Search also in package summaries and descriptions.
cs: Vyhledává také v souhrnech a popisech balíčků.

en: Search for a match in the file list of packages.
cs: Vyhledá shody v senamech souborů balíčků.

en: Search for a match to partial words (default).
cs: Vyhledá shody částí řetězců (výchozí nastavení).

en: Search for a match to whole words only.
cs: Vyhledá pouze shody celých slov.

en: Search for all packages that conflict with any of the package(s) matched by the input parameters.
cs: Hledat všechny balíčky, které jsou v konfliktu s jakýmkoli z balíčků vyhovujících vstupním parametrům.

en: Search for all packages that obsolete any of the package(s) matched by the input parameters.
cs: Hledat všechny balíčky nahrazující jakékoli zastaralé balíčky vyhovující vstupním parametrům.

en: Search for all packages that provide any of the provides of the package(s) matched by the input parameters.
cs: Hledat všechny balíčky poskytující jakoukoli funkci z balíčků vyhovujících vstupním parametrům.

en: Search for all packages that recommend any of the provides of the package(s) matched by the input parameters.
cs: Hledat všechny balíčky doporučující jakoukoli funkci z balíčků vyhovujících vstupním parametrům.

en: Search for all packages that require any of the provides of the package(s) matched by the input parameters.
cs: Hledat všechny balíčky vyžadující jakoukoli funkci z balíčků vyhovujících vstupním parametrům.

en: Search for all packages that suggest any of the provides of the package(s) matched by the input parameters.
cs: Hledat všechny balíčky navrhující jakoukoli funkci z balíčků vyhovujících vstupním parametrům.

en: Search for all packages that supplement any of the provides of the package(s) matched by the input parameters.
cs: Hledat všechny balíčky přidávající jakoukoli funkci z balíčků vyhovujících vstupním parametrům.

en: Search for packages matching a pattern.
cs: Vyhledá balíčky, které odpovídají zadanému profilu.

en: Search for packages matching any of the given search strings.
cs: Vyhledá balíčky odpovídající kterémukoliv ze zadaných řetězců.

en: Search for packages which obsolete the search strings.
cs: Vyhledá balíčky, které nahrazují vyhledávané řetězce (jako zastaralé).

en: Search for packages which provide the search strings.
cs: Vyhledá balíčky poskytující vyhledávané řetězce.

en: Search for packages which recommend the search strings.
cs: Vyhledá balíčky doporučující vyhledávané řetězce.

en: Search for packages which require the search strings.
cs: Vyhledá balíčky, které vyžadují vyhledávané řetězce.

en: Search for packages which suggest the search strings.
cs: Vyhledá balíčky, které doporučují vyhledávané řetězce.

en: Search for packages which supplement the search strings.
cs: Hledám balíčky odpovídající hledacímu řetězci.

en: Search only for packages of the specified type.
cs: Vyhledá pouze balíčky určeného typu.

en: Search packages conflicting with search strings.
cs: Vyhledá balíčky, které jsou v konfliktu s vyhledávanými řetězci.

en: Searches for an exact match of the search strings.
cs: Vyhledá přesné shody s vyhledávanými řetězci.

en: See %1%
cs: Viz %1%

en: See '%1%' for details
cs: Další podrobnosti viz '%1%'

en: See '%s' for all available options.
cs: Pro všechny dostupné volby čtěte '%s'.

en: See '%s' for information about the meaning of values in the above table.
cs: Pro informace o významu informací v tabulce výše viz '%s'.

en: See '%s' or '%s' to get a list of known repository types.
cs: Podívejte se na '%s' nebo '%s', abyste získali seznam známých typů repozitářů.

en: See http://en.opensuse.org/Zypper/Troubleshooting for instructions.
cs: Instrukce jsou k dispozici na adrese http://en.opensuse.org/Zypper/Troubleshooting.

en: See the above message for a hint.
cs: Nápovědu naleznete v předchozí zprávě.

en: Select applicable patches for the specified Bugzilla issues.
cs: Vybere opravy aplikovatelné pro zadané závady dle Bugzilly.

en: Select applicable patches for the specified CVE issues.
cs: Vybere opravy aplikovatelné pro zadané závady dle CVE.

en: Select device to eject.
cs: Vyberte zařízení, které se má vysunout.

en: Select issues matching the specified string.
cs: Vybere opravy odpovídající zadanému řetězci.

en: Select packages by plain name, not by capability.
cs: Vybrat balíčky čistě podle jména, ne podle schopnosti.

en: Select packages from the specified repository.
cs: Vybrat balíčky ze zadaného repozitáře.

en: Select packages solely by capability.
cs: Vyberte balíčky výhradně podle schopností.

en: Select patches issued up to, but not including, the specified date
cs: Vybere opravy vydané do zadaného data (ne včetně)

en: Select patches with the specified category.
cs: Vybere opravy zadané kategorie.

en: Select patches with the specified severity.
cs: Vybere opravy zadané závažnosti.

en: Selecting '%s' for removal.
cs: Vybírám '%s' k odebrání.

en: Selecting '%s' from repository '%s' for installation.
cs: Vybírám k instalaci '%s' z repozitáře '%s'.

en: Service
cs: Služba

en: Service '%1%' already exists but uses a different URL '%2%'. Please use another alias.
cs: Služba '%1%' už existuje, ale používá jiný URL - '%2%' Použijte jiný alias.

en: Service '%1%' with URL '%2%' already exists. Just updating the settings.
cs: Služba '%1%' s URL '%2%' už existuje. Aktualizujte pouze nastavení.

en: Service '%s' has been removed.
cs: Služba '%s' byla odstraněna.

en: Service '%s' has been successfully added.
cs: Služba '%s' byla úspěšně přidána.

en: Service '%s' has been successfully disabled.
cs: Služba '%s' je úspěšně zakázána.

en: Service '%s' has been successfully enabled.
cs: Služba '%s' je úspěšně povolena.

en: Service '%s' not found by alias, number or URI.
cs: Služba '%s' nebyla podle aliasu, čísla, nebo adresy URI nalezena.

en: Service '%s' not found by its alias, number, or URI.
cs: Služba '%s' nebyl podle aliasu, čísla nebo URI nalezena.

en: Service '%s' not found.
cs: Služba '%s' nebyla nalezena.

en: Service Management:
cs: Správa služeb:

en: Set a descriptive name for the repository.
cs: Nastaví popisný název repozitáře.

en: Set a descriptive name for the service.
cs: Nastaví popisný název služby.

en: Set priority of the repository.
cs: Nastaví prioritu repozitáře.

en: Set the download-install mode. Available modes: %s
cs: Nastavit režim stažení-instalace. Dostupné režimy: %s

en: Set the solvers general attitude when resolving a job.
cs: Při řešení úkolu stanovte všeobecný přístup řešitelů.

en: Set the value of $releasever in all .repo files (default: distribution version)
cs: Nastaví hodnotu $releasever ve všech souborech .repo (výchozí: verze distribuce)

en: Severity
cs: Závažnost

en: Short Label: %s
cs: Zkrácený popisek: %s

en: Short Name
cs: Zkrácený název

en: Short hand for '%1%'.
cs: Zkráceně místo '%1%'.

en: Show also alias of parent service.
cs: Zobrazit také přezdívku mateřské služby.

en: Show also base URI of repositories.
cs: Zobrazit též základní URI repozitářů.

en: Show also repositories belonging to the services.
cs: Zobrazit též repozitáře příslušející ke službám.

en: Show also repository alias.
cs: Zobrazit také přezdívku repozitáře.

en: Show also repository name.
cs: Zobrazit také jméno repozitáře.

en: Show also repository priority.
cs: Zobrazit též prioritu repozitářů.

en: Show also the autorefresh flag.
cs: Zobrazit také příznak automatického obnovení.

en: Show an animal.
cs: Zobrazí zvíře.

en: Show conflicts.
cs: Zobrazit konflikty.

en: Show corresponding packages.
cs: Ukázat příslušné balíčky.

en: Show detailed information for patches.
cs: Zobrazit podrobné informace o opravách.

en: Show detailed information for patterns.
cs: Zobrazí podrobné informace o profilech.

en: Show detailed information for products.
cs: Zobrazí podrobné informace o produktech.

en: Show detailed information for specified packages. By default the packages which match exactly the given names are shown. To get also packages partially matching use option '--match-substrings' or use wildcards (*?) in name.
cs: Zobrazit podrobné informace pro zadané balíčky. Jako výchozí jsou zobrazeny jen ty balíčky, jejichž názvy přesně vyhovují zadání. Pro získání i těch, které vyhovují jen částečně použijte volbu '--match-substrings' nebo v názvu využijte zástupné znaky (*?).

en: Show each available version in each repository on a separate line.
cs: Zobrazí všechny dostupné verze ve všech úložištích na samostatných řádcích.

en: Show enabled repos only.
cs: Zobrazit pouze povolené repozitáře.

en: Show full information for specified packages.
cs: Zobrazí úplné informace pro zadané balíčky.

en: Show full information for specified patches.
cs: Zobrazí úplné informace pro zadané opravy.

en: Show full information for specified patterns.
cs: Zobrazí úplné informace pro zadané profily.

en: Show full information for specified products.
cs: Zobrazí úplné informace pro zadané produkty.

en: Show more information like URI, priority, type.
cs: Zobrazit více informací jako URI, priorita, typ.

en: Show obsoletes.
cs: Zobrazit zastarající.

en: Show only installed packages.
cs: Zobrazit pouze nainstalované balíčky.

en: Show only packages which are not installed.
cs: Zobrazit pouze nenainstalované balíčky.

en: Show packages which are orphaned (without repository).
cs: Zobrazit balíčky, které jsou osiřelé (bez repozitáře).

en: Show packages which are recommended.
cs: Zobrazit balíčky, které jsou doporučené.

en: Show packages which are suggested.
cs: Zobrazit balíčky, které jsou navrhované.

en: Show packages which are unneeded.
cs: Zobrazit balíčky, které jsou nepotřebné.

en: Show provides.
cs: Zobrazit, co poskytuje.

en: Show recommends.
cs: Zobrazit doporučující.

en: Show requires and prerequires.
cs: Zobrazit, co vyžaduje a přepokládá.

en: Show suggests.
cs: Zobrazit navrhující.

en: Show supplements.
cs: Ukázat doplňky.

en: Show the detailed installation summary.
cs: Zobrazit podrobný instalační souhrn.

en: Show the number of resolvables matched by each lock.
cs: Zobrazit počet řešení odpovídajících každému ze zámků.

en: Show the operating system label.
cs: Ukazuje popisek operačního systému.

en: Show various information about the target operating system. By default, an ID string is shown.
cs: Zobrazuje různé informace o cílovém operačním systému. Ve výchozím stavu je zobrazen řetězec ID.

en: Signature verification failed
cs: Selhalo ověřování podpisu

en: Signature verification failed for file '%1%' from repository '%2%'.
cs: Selhalo ověření podpisu pro soubor %1% z úložiště %2%.

en: Signature verification failed for file '%1%'.
cs: Ověření podpisu pro soubor %1% selhalo.

en: Signing data enables the recipient to verify that no modifications occurred after the data were signed. Accepting data with no, wrong or unknown signature can lead to a corrupted system and in extreme cases even to a system compromise.
cs: Podepisování dat umožňuje příjemci ověřit, že po podepsání už nebyla data změněna. Přijímání dat bez podpisu nebo s nesprávným či neznámým podpisem může vést k poškození systému a ve výjimečných případech dokonce k nabourání systému.

en: Silently install unsigned rpm packages given as commandline parameters.
cs: Tichá instalace nepodepsaných balíčků RPM zadaných jako parametry příkazového řádku.

en: Since
cs: Od

en: Since the last system boot core libraries or services have been updated.
cs: Byly aktualizovány knihovny nebo služby jádra.

en: Skip check:
cs: Přeskočit kontrolu:

en: Skip interactive updates.
cs: Přeskočit interaktivní aktualizace.

en: Skip problem and continue.
cs: Přeskočte problém a pokračujte.

en: Skip retrieval of the file and abort current operation.
cs: Přeskočit stahování souboru a zrušit současnou operaci.

en: Skip retrieval of the file and try to continue with the operation without the file.
cs: Přeskočit stahování souboru a pokračovat v operaci bez souboru.

en: Skipping disabled repository '%s'
cs: Přeskakuji zakázaný repozitář '%s'

en: Skipping disabled service '%s'
cs: Přeskakuji zakázanou službu '%s'

en: Skipping repository '%s' because of the above error.
cs: Přeskakuji repozitář '%s' z důvodu uvedené chyby.

en: Skipping service '%s' because of the above error.
cs: Přeskakuji službu '%s' z důvodu výše uvedené chyby.

en: Software Management:
cs: Správa softwaru:

en: Solver options
cs: Řešitelské možnosti

en: Solver options:
cs: Řešitelské volby:

en: Solver test case generated successfully at %s.
cs: Test pro řešitel událostí byl úspěšně vygenerován do souboru %s.

en: Some of the dependencies of installed packages are broken. In order to fix these dependencies, the following actions need to be taken:
cs: Některé ze závislostí nainstalovaných balíčků jsou poškozené. Aby tyto závislosti mohly být opraveny, je zapotřebí provést následující akce:

en: Some of the repositories have not been cleaned up because of an error.
cs: Některé repozitáře nebyly z důvodu chyby vyčištěny.

en: Some of the repositories have not been refreshed because of an error.
cs: Některé repozitáře nebyly z důvodu chyby obnoveny.

en: Some of the repositories have not been refreshed because they were not known.
cs: Obsah některých úložišť nebyl obnoven, protože nejsou známa.

en: Some of the services have not been refreshed because of an error.
cs: Některé služby nebyly z důvodu chyby obnoveny.

en: Sort packages by name (default).
cs: Seřadí balíčky podle názvů (výchozí nastavení).

en: Sort packages by repository.
cs: Seřadí balíčky podle úložišť.

en: Sort the list by URI.
cs: Seřadit seznam podle URI.

en: Sort the list by name.
cs: Seřadit seznam podle jména.

en: Sort the list by package name.
cs: Seřadit seznam podle názvu balíčku.

en: Sort the list by repository priority.
cs: Seřadit seznam podle priority repozitářů.

en: Sort the list by repository.
cs: Seřadit seznam podle repozitáře.

en: Source package
cs: Zdrojový balíček

en: Source package %s-%s successfully installed.
cs: Zdrojový balíček %s-%s byl nainstalován úspěšně.

en: Source package %s-%s successfully retrieved.
cs: Zdrojový balíček %s-%s byl úspěšně získán.

en: Source package '%s' for package '%s' not found.
cs: Zdrojový balíček '%s' pro balíček '%s' nenalezen.

en: Source package '%s' is not provided by any repository.
cs: Zdrojový balíček '%s' není poskytován v žádném z dostupných repozitářů.

en: Source package '%s' not found in specified repositories.
cs: Zdrojový balíček '%s' nebyl v zadaných repozitářích nalezen.

en: Source package '%s' not found.
cs: Zdrojový balík '%s' nebyl nalezen.

en: Source package name is a required argument.
cs: Název zdrojového balíčku je vyžadovaný argument.

en: Specified capability not found
cs: Požadovaná schopnost nebyla nalezena

en: Specified local path does not exist or is not accessible.
cs: Zadaná místní cesta neexistuje nebo je nedostupná.

en: Specified lock has been successfully added. | Specified locks have been successfully added.
cs[0]: Zadaný zámek byl úspěšně přidán.
cs[1]: Zadané zámky byly úspěšně přidány.
cs[2]: Zadané zámky byly úspěšně přidány.

en: Specified lock has been successfully removed.
cs: Zadaný zámek byl úspěšně odstraněn.

en: Specified repositories are not enabled or defined.
cs: Zadané repozitáře nejsou povoleny nebo definovány.

en: Specified repositories have been cleaned up.
cs: Zadané repozitáře byly vyčištěny.

en: Specified repositories have been refreshed.
cs: Zadané repozitáře byly obnoveny.

en: Specified repositories:
cs: Zadané repozitáře:

en: Specified repository '%s' is disabled.
cs: Zadaný repozitář '%s' je zakázán.

en: Specified services are not enabled or defined.
cs: Zadané služby nejsou povoleny nebo definovány.

en: Specified services have been refreshed.
cs: Zadané služby byly obnoveny.

en: Specified type is not a valid repository type:
cs: Zadaný typ není platný typ repozitáře:

en: Specify locale which shall be supported by the language code. Get a list of all available locales by calling '%s'.
cs: Určit lokalizaci, která má být podporována, kódem jazyka. Seznam všech dostupných lokalizací získejte voláním '% s'.

en: Specify locales which shall be removed by the language code. Get the list of requested locales by calling '%s'.
cs: Kódem jazyka zadat lokalizace, které mají být odstraněny. Seznam žádaných lokalizací získejte voláním '% s'.

en: Status
cs: Stav

en: Subcommand %1% does not support zypper global options.
cs: Podpříkaz %1% nepodporuje globální volby zypperu.

en: Subcommands:
cs: Podpříkazy:

en: Subkey:
cs: Podklíč:

en: Suggested
cs: Navrženo

en: Summary
cs: Shrnutí

en: Superfluous source packages in download directory:
cs: Nadbytečné zdrojové balíčky ve stahovacím adresáři:

en: Support Level
cs: Úroveň podpory

en: Suppress normal output, print only error messages.
cs: Potlačit běžný výstup a vytisknout jen chybové hlášky.

en: Suspicious category filter value '%1%'.
cs: Podezřelá hodnota filtru kategorie '%1%'.

en: Suspicious severity filter value '%1%'.
cs: Podezřelá hodnota filtru závažnosti '%1%'.

en: Switch to XML output.
cs: Přepnout výstup na XML.

en: System Packages
cs: Systémové balíčky

en: System reboot required.
cs: Vyžadován restart systému.

en: TYPE
cs: typ

en: Table style (%1%).
cs: Styl tabulky (%1%).

en: Takes missing release number as any release.
cs: Vezme chybějící číslo vydání jako libovolné vydání.

en: Target Options
cs: Možnosti cíle

en: Target initialization failed:
cs: Inicializace cíle selhala:

en: Temporarily enabling repository '%s'.
cs: Dočasné povolování repozitáře '%s'.

en: Terse output for machine consumption. Implies --no-abbrev and --no-color.
cs: --terse, -t - výstup pro spotřebu stroje. Zároveň nastaví --no-abbrev a --no-color.

en: The %s option has no effect here, ignoring.
cs: Volba %s zde nemá žádný efekt, ignoruji ji.

en: The '%s' global option has no effect here.
cs: Globální volba '%s' zde nemá žádný účinek.

en: The '--%s' option has currently no effect.
cs: Volba '--%s' v současnosti nemá žádný účinek.

en: The /etc/products.d/baseproduct symlink is dangling or missing!
    The link must point to your core products .prod file in /etc/products.d.
cs: Symbolický odkaz /etc/products.d/baseproduct je neplatný nebo chybí! Tento
    odkaz musí směřovat na soubor vašich hlavních produktů .prod v /etc/products.d.

en: The basic form will lock all editions of the matching items. You can optionally restrict the lock to match a specific edition or edition range using =, <, <=, >, >= or != followed an EDITION.
cs: Základní formulář zamkne všechna vydání odpovídajících položek. Můžete volitelně omezit zámek tak, aby odpovídal konkrétní edici nebo rozsahu edic pomocí relací =, <, <=, >, >= nebo != následovaných slovem EDITION.

en: The command is an alias for '%1%' and performs a case-insensitive search. For a case-sensitive search call the search command and add the '%2%' option.
cs: Příkaz je aliasem pro '%1%' a hledá bez rozlišení velkých a malých písmen. Pro vyhledávání velkých a malých písmen zadejte vyhledávací příkaz a přidejte volbu '%2%'.

en: The default is to exclude optional patches.
cs: Výchozí nastavení je vyloučit volitelné opravy.

en: The default is to include optional patches.
cs: Výchozí nastavení je zahrnout volitelné opravy.

en: The default location where rpm installs source packages to is '%1%', but the value can be changed in your local rpm configuration. In case of doubt try executing '%2%'.
cs: Výchozí umístění, kam balíček rpm instaluje zdrojové balíčky, je '%1%', ale tuto hodnotu lze změnit ve vaší místní konfiguraci rpm. V případě pochybností zkuste spustit '%2%'.

en: The flag %1% can only be used once.
cs: Příznak %1% lze použít jen jednou.

en: The flag %1% is not compatible with argument %2% (%3%).
cs: Příznak %1% není slučitelný s argumentem %2% (%3%).

en: The flag %1% is not known.
cs: Neznámý příznak %1%.

en: The flag %1% requires a argument.
cs: Příznak %1% vyžaduje argument.

en: The flag '%1%' can only be used a maximum of %2% times.
cs: Příznak '%1%' lze použít nejvíce %2% krát.

en: The following NEW package is going to be installed: | The following %d NEW packages are going to be installed:
cs[0]: Bude nainstalován NOVÝ balíček:
cs[1]: Budou nainstalovány %d NOVÉ balíčky:
cs[2]: Bude nainstalováno %d NOVÝCH balíčků:

en: The following NEW patch is going to be installed: | The following %d NEW patches are going to be installed:
cs[0]: Bude nainstalována NOVÁ oprava:
cs[1]: Budou nainstalovány %d NOVÉ opravy:
cs[2]: Bude nainstalováno %d NOVÝCH oprav:

en: The following NEW pattern is going to be installed: | The following %d NEW patterns are going to be installed:
cs[0]: Bude nainstalován NOVÝ profil:
cs[1]: Budou nainstalovány %d NOVÉ profily:
cs[2]: Bude nainstalováno %d NOVÝCH profilů:

en: The following NEW product is going to be installed: | The following %d NEW products are going to be installed:
cs[0]: Bude nainstalován NOVÝ produkt:
cs[1]: Budou nainstalovány %d NOVÉ produkty:
cs[2]: Bude nainstalováno %d NOVÝCH produktů:

en: The following application is going to be REMOVED: | The following %d applications are going to be REMOVED:
cs[0]: Bude ODSTRANĚNA aplikace:
cs[1]: Budou ODSTRANĚNY %d aplikace:
cs[2]: Bude ODSTRANĚNO %d aplikací:

en: The following application is going to be downgraded: | The following %d applications are going to be downgraded:
cs[0]: Bude ponížena aplikace:
cs[1]: Budou poníženy %d aplikace:
cs[2]: Bude poníženo %d aplikací:

en: The following application is going to be installed: | The following %d applications are going to be installed:
cs[0]: Bude nainstalována následující aplikace:
cs[1]: Budou nainstalovány následující %d aplikace:
cs[2]: Bude nainstalováno následujících %d aplikací:

en: The following application is going to be reinstalled: | The following %d applications are going to be reinstalled:
cs[0]: Bude přeinstalována aplikace:
cs[1]: Budou přeinstalovány %d aplikace:
cs[2]: Bude přeinstalováno %d aplikací:

en: The following application is going to be upgraded: | The following %d applications are going to be upgraded:
cs[0]: Bude povýšena aplikace:
cs[1]: Budou povýšeny %d aplikace:
cs[2]: Bude povýšeno %d aplikací:

en: The following application is going to change architecture: | The following %d applications are going to change architecture:
cs[0]: Tato aplikace změní architekturu:
cs[1]: %d aplikace změní architekturu:
cs[2]: %d aplikací změní architekturu:

en: The following application is going to change vendor: | The following %d applications are going to change vendor:
cs[0]: Tato aplikace změní dodavatele:
cs[1]: %d aplikace změní dodavatele:
cs[2]: %d aplikací změní dodavatele:

en: The following application is recommended, but will not be installed: | The following %d applications are recommended, but will not be installed:
cs[0]: Tato aplikace je doporučena, ale nebude nainstalována:
cs[1]: Jsou doporučeny %d aplikace, ale nebudou nainstalovány:
cs[2]: Je doporučeno %d aplikací, ale nebude nainstalováno:

en: The following application is suggested, but will not be installed: | The following %d applications are suggested, but will not be installed:
cs[0]: Tato aplikace je navržena, ale nebude nainstalována:
cs[1]: Jsou navrženy %d aplikace, ale nebudou nainstalovány:
cs[2]: Je navrženo %d aplikací, ale nebudou nainstalovány:

en: The following application update will NOT be installed: | The following %d application updates will NOT be installed:
cs[0]: Tato aktualizace aplikace NEBUDE nainstalována:
cs[1]: %d aktualizace aplikací NEBUDOU nainstalovány:
cs[2]: %d aktualizací aplikací NEBUDE nainstalováno:

en: The following item is locked and will not be changed by any action: | The following %d items are locked and will not be changed by any action:
cs[0]: Následující položka je uzamčena a nebude žádnou akcí změněna:
cs[1]: Následující %d položky jsou uzamčeny a nebudou žádnou akcí změněny:
cs[2]: Následujících %d položek je uzamčeno a nebude žádnou akcí změněno:

en: The following matches in issue numbers have been found:
cs: Byly nalezeny následující shody v číslech problémů:

en: The following package failed to install: | The following %d packages failed to install:
cs[0]: Nepodařilo se instalovat tento balíček:
cs[1]: Nepodařilo se instalovat tyto %d balíčky:
cs[2]: Nepodařilo se instalovat těchto %d balíčků:

en: The following package failed to uninstall: | The following %d packages failed to uninstall:
cs[0]: Nepodařilo se odinstalovat tento balíček:
cs[1]: Nepodařilo se odinstalovat tyto %d balíčky:
cs[2]: Nepodařilo se odinstalovat těchto %d balíčků:

en: The following package has no support information from its vendor: | The following %d packages have no support information from their vendor:
cs[0]: Vydavatel neposkytl informace o podpoře tohoto balíčku:
cs[1]: Pro tyto %d balíčky neposkytl vydavatel informace o podpoře:
cs[2]: Pro těchto %d balíčků neposkytl vydavatel informace o podpoře:

en: The following package installation was skipped: | The following %d package installations were skipped:
cs[0]: Byla přeskočena instalace tohoto balíčku:
cs[1]: Byla přeskočena instalace těchto %d balíčků:
cs[2]: Byla přeskočena instalace těchto %d balíčků:

en: The following package is going to be REMOVED: | The following %d packages are going to be REMOVED:
cs[0]: Bude ODSTRANĚN balíček:
cs[1]: Budou ODSTRANĚNY %d balíčky:
cs[2]: Bude ODSTRANĚNO %d balíčků:

en: The following package is going to be downgraded: | The following %d packages are going to be downgraded:
cs[0]: Bude ponížen balíček:
cs[1]: Budou poníženy %d balíčky:
cs[2]: Bude poníženo %d balíčků:

en: The following package is going to be reinstalled: | The following %d packages are going to be reinstalled:
cs[0]: Bude přeinstalován balíček:
cs[1]: Budou přeinstalovány %d balíčky:
cs[2]: Bude přeinstalováno %d balíčků:

en: The following package is going to be upgraded: | The following %d packages are going to be upgraded:
cs[0]: Bude povýšen balíček:
cs[1]: Budou povýšeny %d balíčky:
cs[2]: Bude povýšeno %d balíčků:

en: The following package is going to change architecture: | The following %d packages are going to change architecture:
cs[0]: Tento balíček změní architekturu:
cs[1]: %d balíčky změní architekturu:
cs[2]: %d balíčků změní architekturu:

en: The following package is going to change vendor: | The following %d packages are going to change vendor:
cs[0]: Tento balíček změní dodavatele:
cs[1]: %d balíčky změní dodavatele:
cs[2]: %d balíčků změní dodavatele:

en: The following package is not supported by its vendor: | The following %d packages are not supported by their vendor:
cs[0]: Tento balíček není svým vydavatelem podporován:
cs[1]: %d balíčky nejsou svým vydavatelem podporovány:
cs[2]: %d balíčků není svým vydavatelem podporováno:

en: The following package is recommended, but will not be installed (only required packages will be installed): | The following %d packages are recommended, but will not be installed (only required packages will be installed):
cs[0]: Tento balíček je doporučen, ale nebude nainstalován (budou nainstalovány pouze vyžadované balíčky):
cs[1]: Jsou doporučeny %d balíčky, ale nebudou nainstalovány (budou nainstalovány pouze vyžadované balíčky):
cs[2]: Je doporučeno %d balíčků, ale nebudou nainstalovány (budou nainstalovány pouze vyžadované balíčky):

en: The following package is recommended, but will not be installed because it's unwanted (was manually removed before): | The following %d packages are recommended, but will not be installed because they are unwanted (were manually removed before):
cs[0]: Tento balíček je doporučen, ale nebude nainstalován, protože je nežádoucí (byl dříve ručně odebrán):
cs[1]: Jsou doporučeny %d balíčky, ale nebudou nainstalovány, protože jsou nežádoucí (byly dříve ručně odebrány):
cs[2]: Je doporučeno %d balíčků, ale nebudou nainstalovány, protože jsou nežádoucí (byly dříve ručně odebrány):

en: The following package is recommended, but will not be installed due to conflicts or dependency issues: | The following %d packages are recommended, but will not be installed due to conflicts or dependency issues:
cs[0]: Tento balíček je doporučen, ale nebude nainstalován z důvodu konfliktu nebo chyby závislostí:
cs[1]: Jsou doporučené %d balíčky, ale nebudou nainstalovány z důvodu konfliktu nebo chyby závislostí:
cs[2]: Je doporučeno %d balíčků, ale nebudou nainstalovány z důvodu konfliktu nebo chyby závislostí:

en: The following package is suggested, but will not be installed: | The following %d packages are suggested, but will not be installed:
cs[0]: Tento balíček je navržen, ale nebude nainstalován:
cs[1]: Jsou navrženy %d balíčky, ale nebudou nainstalovány:
cs[2]: Je navrženo %d balíčků, ale nebudou nainstalovány:

en: The following package needs additional customer contract to get support: | The following %d packages need additional customer contract to get support:
cs[0]: Tento balíček potřebuje k získání podpory dodatečnou zákaznickou smlouvu:
cs[1]: %d balíčky potřebují k získání podpory dodatečnou zákaznickou smlouvu:
cs[2]: %d balíčků potřebuje k získání podpory dodatečnou zákaznickou smlouvu:

en: The following package removal was skipped: | The following %d package removal were skipped:
cs[0]: Bylo přeskočeno odstranění tohoto balíčku:
cs[1]: Bylo přeskočeno odstranění těchto %d balíčků:
cs[2]: Bylo přeskočeno odstranění těchto %d balíčků:

en: The following package requires a system reboot: | The following %d packages require a system reboot:
cs[0]: Tento balíček vyžaduje restart systému:
cs[1]: Tyto %d balíčky vyžadují restart systému:
cs[2]: Těchto %d balíčků vyžaduje restart systému:

en: The following package update will NOT be installed: | The following %d package updates will NOT be installed:
cs[0]: Tato aktualizace balíčku NEBUDE nainstalována:
cs[1]: %d aktualizace balíčků NEBUDOU nainstalovány:
cs[2]: %d aktualizací balíčků NEBUDE nainstalováno:

en: The following patch is going to be REMOVED: | The following %d patches are going to be REMOVED:
cs[0]: Bude ODSTRANĚNA oprava:
cs[1]: Budou ODSTRANĚNY %d opravy:
cs[2]: Bude ODSTRANĚNO %d oprav:

en: The following patch is going to be downgraded: | The following %d patches are going to be downgraded:
cs[0]: Bude ponížena oprava:
cs[1]: Budou poníženy %d opravy:
cs[2]: Bude poníženo %d oprav:

en: The following patch is going to be reinstalled: | The following %d patches are going to be reinstalled:
cs[0]: Bude přeinstalována oprava:
cs[1]: Budou přeinstalovány %d opravy:
cs[2]: Bude přeinstalováno %d oprav:

en: The following patch is going to be upgraded: | The following %d patches are going to be upgraded:
cs[0]: Bude povýšena oprava:
cs[1]: Budou povýšeny %d opravy:
cs[2]: Bude povýšeno %d oprav:

en: The following patch is going to change architecture: | The following %d patches are going to change architecture:
cs[0]: Tato oprava změní architekturu:
cs[1]: %d opravy změní architekturu:
cs[2]: %d oprav změní architekturu:

en: The following patch is going to change vendor: | The following %d patches are going to change vendor:
cs[0]: Tato oprava změní dodavatele:
cs[1]: %d opravy změní dodavatele:
cs[2]: %d oprav změní dodavatele:

en: The following patch is recommended, but will not be installed: | The following %d patches are recommended, but will not be installed:
cs[0]: Tato oprava je doporučena, ale nebude nainstalována:
cs[1]: Jsou doporučeny %d opravy, ale nebudou nainstalovány:
cs[2]: Je doporučeno %d oprav, ale nebudou nainstalovány:

en: The following patch is suggested, but will not be installed: | The following %d patches are suggested, but will not be installed:
cs[0]: Tato oprava je navržena, ale nebude nainstalována:
cs[1]: Jsou navrženy %d opravy, ale nebudou nainstalovány:
cs[2]: Je navrženo %d oprav, ale nebudou nainstalovány:

en: The following patch requires a system reboot: | The following %d patches require a system reboot:
cs[0]: Následující oprava vyžaduje restart systému:
cs[1]: Následující %d opravy vyžadují restart systému:
cs[2]: Následujících %d oprav vyžaduje restart systému:

en: The following pattern is going to be REMOVED: | The following %d patterns are going to be REMOVED:
cs[0]: Bude ODSTRANĚN profil:
cs[1]: Budou ODSTRANĚNY %d profily:
cs[2]: Bude ODSTRANĚNO %d profilů:

en: The following pattern is going to be downgraded: | The following %d patterns are going to be downgraded:
cs[0]: Bude ponížen profil:
cs[1]: Budou poníženy %d profily:
cs[2]: Bude poníženo %d profilů:

en: The following pattern is going to be reinstalled: | The following %d patterns are going to be reinstalled:
cs[0]: Bude přeinstalován profil:
cs[1]: Budou přeinstalovány %d profily:
cs[2]: Bude přeinstalováno %d profilů:

en: The following pattern is going to be upgraded: | The following %d patterns are going to be upgraded:
cs[0]: Bude povýšen profil:
cs[1]: Budou povýšeny %d profily:
cs[2]: Bude povýšeno %d profilů:

en: The following pattern is going to change architecture: | The following %d patterns are going to change architecture:
cs[0]: Tento profil změní architekturu:
cs[1]: %d profily změní architekturu:
cs[2]: %d profilů změní architekturu:

en: The following pattern is going to change vendor: | The following %d patterns are going to change vendor:
cs[0]: Tento profil změní dodavatele:
cs[1]: %d profily změní dodavatele:
cs[2]: %d profilů změní dodavatele:

en: The following pattern is recommended, but will not be installed: | The following %d patterns are recommended, but will not be installed:
cs[0]: Tento profil je doporučen, ale nebude nainstalován:
cs[1]: Jsou doporučeny %d profily, ale nebudou nainstalovány:
cs[2]: Je doporučeno %d profilů, ale nebude nainstalováno:

en: The following pattern is suggested, but will not be installed: | The following %d patterns are suggested, but will not be installed:
cs[0]: Tento profil je navržen, ale nebude nainstalován:
cs[1]: Jsou navrženy %d profily, ale nebudou nainstalovány:
cs[2]: Je navrženo %d profilů, ale nebudou nainstalovány:

en: The following product is going to be REMOVED: | The following %d products are going to be REMOVED:
cs[0]: Bude ODSTRANĚN produkt:
cs[1]: Budou ODSTRANĚNY %d produkty:
cs[2]: Bude ODSTRANĚNO %d produktů:

en: The following product is going to be downgraded: | The following %d products are going to be downgraded:
cs[0]: Bude ponížen produkt:
cs[1]: Budou poníženy %d produkty:
cs[2]: Bude ponížené %d produktů:

en: The following product is going to be reinstalled: | The following %d products are going to be reinstalled:
cs[0]: Bude přeinstalován produkt:
cs[1]: Budou přeinstalovány %d produkty:
cs[2]: Bude přeinstalováno %d produktů:

en: The following product is going to be upgraded: | The following %d products are going to be upgraded:
cs[0]: Bude povýšen produkt:
cs[1]: Budou povýšeny %d produkty:
cs[2]: Bude povýšeno %d produktů:

en: The following product is going to change architecture: | The following %d products are going to change architecture:
cs[0]: Tento produkt změní architekturu:
cs[1]: %d produkty změní architekturu:
cs[2]: %d produktů změní architekturu:

en: The following product is going to change vendor: | The following %d products are going to change vendor:
cs[0]: Tento produkt změní dodavatele:
cs[1]: %d produkty změní dodavatele:
cs[2]: %d produktů změní dodavatele:

en: The following product is recommended, but will not be installed: | The following %d products are recommended, but will not be installed:
cs[0]: Tento produkt je doporučen, ale nebude nainstalován:
cs[1]: Jsou doporučeny %d produkty, ale nebudou nainstalovány:
cs[2]: Je doporučeno %d produktů, ale nebudou nainstalovány:

en: The following product is suggested, but will not be installed: | The following %d products are suggested, but will not be installed:
cs[0]: Tento produkt je navržen, ale nebude nainstalován:
cs[1]: Jsou navrženy %d produkty, ale nebudou nainstalovány:
cs[2]: Je navrženo %d produktů, ale nebudou nainstalovány:

en: The following product update will NOT be installed: | The following %d product updates will NOT be installed:
cs[0]: Tato aktualizace produktu NEBUDE nainstalována:
cs[1]: %d aktualizace produktů NEBUDOU nainstalovány:
cs[2]: %d aktualizací produktů NEBUDE nainstalováno:

en: The following query does not lock anything:
cs: Následující dotaz nezamyká nic:

en: The following query locks some of the objects you want to unlock:
cs: Následující dotaz zamyká některé z objektů, které chcete odemknout:

en: The following query locks the same objects as the one you want to remove:
cs: Následující dotaz zamyká stejné objekty jako ty, které chcete odebrat:

en: The following recommended application was automatically selected: | The following %d recommended applications were automatically selected:
cs[0]: Byla automaticky vybrána doporučená aplikace:
cs[1]: Byly automaticky vybrány %d doporučené aplikace:
cs[2]: Bylo automaticky vybráno %d doporučených aplikací:

en: The following recommended package was automatically selected: | The following %d recommended packages were automatically selected:
cs[0]: Byl automaticky vybrán doporučený balíček:
cs[1]: Byly automaticky vybrány %d doporučené balíčky:
cs[2]: Bylo automaticky vybráno %d doporučených balíčků:

en: The following recommended patch was automatically selected: | The following %d recommended patches were automatically selected:
cs[0]: Byla automaticky vybrána doporučená oprava:
cs[1]: Byly automaticky vybrány %d doporučené opravy:
cs[2]: Bylo automaticky vybráno %d doporučených oprav:

en: The following recommended pattern was automatically selected: | The following %d recommended patterns were automatically selected:
cs[0]: Byl automaticky vybrán doporučený profil:
cs[1]: Byly automaticky vybrány %d doporučené profily:
cs[2]: Bylo automaticky vybráno %d doporučených profilů:

en: The following recommended product was automatically selected: | The following %d recommended products were automatically selected:
cs[0]: Byl automaticky vybrán doporučený produkt:
cs[1]: Byly automaticky vybrány %d doporučené produkty:
cs[2]: Bylo automaticky vybráno %d doporučených produktů:

en: The following recommended source package was automatically selected: | The following %d recommended source packages were automatically selected:
cs[0]: Byl automaticky vybrán doporučený zdrojový balíček:
cs[1]: Byly automaticky vybrány %d doporučené zdrojové balíčky:
cs[2]: Bylo automaticky vybráno %d doporučených zdrojových balíčků:

en: The following running processes use deleted files:
cs: Následující běžící procesy používají smazané soubory:

en: The following source package is going to be installed: | The following %d source packages are going to be installed:
cs[0]: Bude nainstalován zdrojový balíček:
cs[1]: Budou nainstalovány %d zdrojové balíčky:
cs[2]: Bude nainstalováno %d zdrojových balíčků:

en: The following updates are also available:
cs: Jsou dostupné také následující aktualizace:

en: The gpg key signing file '%1%' has expired.
cs: Platnost klíče GPG podepisujícího soubor %1% vypršela.

en: The gpg key signing file '%1%' will expire in %2% day. | The gpg key signing file '%1%' will expire in %2% days.
cs[0]: Gpg klíč podepisující soubor '%1%' vyprší za %2% den.
cs[1]: Gpg klíč podepisující soubor '%1%' vyprší za %2% dny.
cs[2]: Gpg klíč podepisující soubor '%1%' vyprší za %2% dnů.

en: The locale(s) for which the information shall be printed.
cs: Budou vytištěny údaje těchto lokalizací.

en: The metadata cache needs to be built for the '%s' repository. You can run 'zypper refresh' as root to do this.
cs: Pro repozitář '%s' je třeba vytvořit mezipaměť metadat. Můžete ji vytvořit spuštěním příkazu 'zypper refresh' jako uživatel root.

en: The package integrity check failed. This may be a problem with the repository or media. Try one of the following:
    
    - just retry previous command
    - refresh the repositories using 'zypper refresh'
    - use another installation medium (if e.g. damaged)
    - use another repository
cs: Kontrola integrity balíčku se nezdařila. Může se jednat o problém s repozitáře nebo s médiem. Zkuste provést jeden z následujících kroků:
    
     - zopakovat předchozí příkaz
     - obnovit repozitáře příkazem 'zypper refresh'
     - použít jiné instalační médium (například pokud je poškozeno)
     - použít jiný repozitář

en: The package providing this subcommand is currently not installed. You can install it by calling '%1%'.
cs: Balíček obsahující tento podpříkaz není dosud nainstalován. Instalujte ho vyvoláním '%1%'.

en: The path specified in the --root option must be absolute.
cs: Cesta specifikovaná parametrem --root musí být absolutní.

en: The repository metadata introducing the new keys have been signed and validated by the trusted key:
cs: Metadata úložiště, uvádějící nové klíče, byla podepsána a ověřena důvěryhodným klíčem:

en: The repository type is always autodetected. This option is ignored.
cs: Typ repozitáře je vždy detekován automaticky. Tato volba je ignorována.

en: The rpm database seems to contain old V3 version gpg keys which are meanwhile obsolete and considered insecure:
cs: Databáze RPM zřejmě obsahuje starou verzi V3 klíčů GPG, které mezitím zastaraly a už se nepovažují za bezpečné:

en: The same as %1%.
cs: Stejný jako %1%.

en: The selected package '%s' from repository '%s' has lower version than the installed one.
cs: Vybraný balíček '%s' z repozitáře '%s' má nižší verzi než nainstalovaný.

en: The target filesystem is mounted as read-only. Please make sure the target filesystem is writeable.
cs: Cílový systém souborů je připojen pouze pro čtení. Zajistěte, aby byl zapisovatelný.

en: The type of service is always autodetected. This option is ignored.
cs: Typ služby je vždy detekován automaticky. Tato volba je ignorována.

en: The up-to-date check of '%s' has been delayed.
cs: Kontrola aktuálnosti '%s' byla odložena.

en: There are no enabled repositories defined.
cs: Nejsou definovány žádné povolené repozitáře.

en: There are no enabled services defined.
cs: Nejsou definovány žádné povolené služby.

en: There are no package locks defined.
cs: Nejsou definovány žádné zámky balíčků.

en: There are running programs which still use files and libraries deleted or updated by recent upgrades. They should be restarted to benefit from the latest updates. Run '%1%' to list these programs.
cs: Některé běžící programy stále používají soubory a knihovny aktualizované nebo zrušené posledními opravami. Měly by být restartovány, aby mohly poslední opravy využít. Seznam těchto programů získáte příkazem '%1%'.

en: There is an update candidate '%s' for '%s', but it does not match the specified version, architecture, or repository.
cs: Je k dispozici kandidát aktualizace '%s' pro '%s', ale neodpovídá zadané verzi, architektuře nebo repozitáři.

en: There is an update candidate for '%s' from vendor '%s', while the current vendor is '%s'. Use '%s' to install this candidate.
cs: Nový kandidát aktualizace produktu %s je od dodavatele '%s', ačkoli aktuální dodavatel je '%s'. K instalaci nového kandidáta použijte '%s'.

en: There is an update candidate for '%s', but it comes from a repository with a lower priority. Use '%s' to install this candidate.
cs: Je k dispozici kandidát aktualizace pro '%s', ale pochází z repozitáře s nižší prioritou. K nainstalování tohoto kandidáta použijte '%s'.

en: There is an update candidate for '%s', but it is locked. Use '%s' to unlock it.
cs: Existuje kandidát k aktualizaci na '%s', ale je zamknut. Použít '%s' na jeho odemčení.

en: There would be %1% match for '%2%'. | There would be %1% matches for '%2%'.
cs[0]: Bude %1% shoda pro '%2%'.
cs[1]: Budou %1% shody pro '%2%'.
cs[2]: Bude %1% shod pro '%2%'.

en: This command has no additional options.
cs: Tento příkaz nemá žádné další volby.

en: This command only makes sense in the zypper shell.
cs: Tento příkaz lze použít pouze v příkazovém řádku programu zypper.

en: This file was modified after it has been signed. This may have been a malicious change, so it might not be trustworthy anymore! You should not continue unless you know it's safe.
cs: Tento soubor byl po svém podpisu změněn. Tato změna mohla být škodlivá, takže už mu nelze důvěřovat! Nepokračujte, pokud zcela jistě nevíte, že je to bezpečné.

en: This is a changeable read-only media (CD/DVD), disabling autorefresh.
cs: Toto médium je výměnné a pouze pro čtení (CD/DVD), vypíná se automatické obnovení.

en: This is a transactional-server, please use transactional-update to update or modify the system.
cs: Toto je transakční server; ke změně/aktualizaci systému použijte transakční update.

en: This is an alias for '%s'.
cs: Toto je alias pro '%s'.

en: This is the recommended way for scripts to test whether a system reboot is suggested.
cs: To je doporučený způsob, jak ve skriptech testovat, zda je navržen restart systému.

en: This may be caused by invalid metadata in the repository, or by a bug in the metadata parser. In the latter case, or if in doubt, please, file a bug report by following instructions at http://en.opensuse.org/Zypper/Troubleshooting
cs: Příčinou mohou být neplatná metadata v repozitáři nebo chyba v analyzátoru metadat. Ve druhém případě a v případě pochybností odešlete zprávu o chybě podle pokynů na stránce http://en.opensuse.org/Zypper/Troubleshooting

en: Those additional keys are usually used to sign packages shipped by the repository. In order to validate those packages upon download and installation the new keys will be imported into the rpm database.
cs: Tyto další klíče se obvykle používají k podpisu balíčků dodávaných úložištěm. Za účelem ověření těchto balíčků po stažení a instalaci budou nové klíče importovány do databáze rpm.

en: To see details about a key call '%1%'.
cs: Podrobnosti o klíči: vyvolejte '%1%'.

en: To update installed products use '%s'.
cs: K aktualizaci instalovaných produktů spusťte '%s'.

en: Toggle between showing all details and as few details as possible.
cs: Přepnout mezi zobrazením všech a minimálních detailů.

en: Toggle display of package architectures.
cs: Přepnout zobrazení architektur balíčků.

en: Toggle display of package vendor names.
cs: Přepnout zobrazení poskytovatelů.

en: Toggle display of package versions.
cs: Přepnout zobrazení verzí balíčků.

en: Toggle display of repositories from which the packages will be installed.
cs: Přepnout zobrazení repozitářů, ze kterých budou instalovány balíčky.

en: Toggle show detailed conflict information.
cs: Přepnout zobrazení podrobných údajů o konfliktu.

en: Too few arguments.
cs: Příliš málo argumentů.

en: Too few arguments. At least URI and alias are required.
cs: Příliš málo argumentů. Je vyžadována přinejmenším adresa URI a alias.

en: Too many arguments.
cs: Příliš mnoho argumentů.

en: Trust the key and import it into trusted keyring.
cs: Důvěřovat klíči a importovat jej do svazku důvěryhodných klíčů.

en: Trust the key temporarily.
cs: Dočasně důvěřovat klíči.

en: Try '%s', or even '%s' before doing so.
cs: Než tak učiníte, vyzkoušejte příkaz '%s' nebo i příkaz '%s'.

en: Try again?
cs: Zkusit znovu?

en: Try to eject the device manually.
cs: Zkuste zařízení vysunout ručně.

en: Try to retrieve the file again.
cs: Stáhnout soubor znovu.

en: Trying again...
cs: Zkouším znovu...

en: Trying to exit gracefully...
cs: Pokus o řádné ukončení...

en: Turning on '%s'. New repository signing keys will be automatically imported!
cs: Zapínání '%s'. Nové klíče podepisující repozitáře budou importovány automaticky!

en: Type
cs: Typ

en: Type '%1%' to get subcommand-specific help if available.
cs: Chcete-li zobrazit případnou nápovědu k podpříkazu, zadejte příkaz %1%.

en: Type '%s' to get a list of global options and commands.
cs: Seznam globálních voleb a příkazů získáte zadáním příkazu '%s'.

en: Type '%s' to get command-specific help.
cs: Napište '%s' pro zobrazení nápovědy k příkazu.

en: Type of package (%1%).
cs: Typ závislosti (%1%).

en: URI
cs: Adresa URI

en: Unable to guess a value for <platform>.
cs: Není možné odhadnout hodnotu pro <platform>.

en: Unblock or discard?
cs: Odblokovat nebo zahodit?

en: Unblock using this file on your own risk.
cs: Odblokování použití tohoto souboru je na vaše riziko.

en: Unexpected exception.
cs: Neočekávaná výjimka.

en: Uninstallation of a source package not defined and implemented.
cs: Odinstalování zdrojového balíčku není definováno a implementováno.

en: Uninstalling source packages is not supported.
cs: Odinstalace zdrojových balíčků není podporována.

en: Unknown command '%s'
cs: Neznámý příkaz '%s'

en: Unknown digest %s for file %s.
cs: Neznámý přehled %s pro soubor %s.

en: Unknown error while assigning the value %1% to flag %2%.
cs: Neznámá chyba přiřazení hodnoty %1% příznaku %2%.

en: Unknown option
cs: Neznámá volba

en: Unknown package type
cs: Neznámý typ balíčku

en: Unknown problem when adding repository:
cs: Neznámý problém při přidávání repozitáře:

en: Unless you believe the key in question is still in use, you can remove it from the rpm database calling '%1%'.
cs: Pokud si myslíte, že se klíč už nepoužívá, odstraňte ho z databáze RPM vyvoláním '%1%'.

en: Update Management:
cs: Správa aktualizací:

en: Update Repositories
cs: Aktualizovat úložiště

en: Update all or specified installed packages with newer versions, if possible.
cs: Aktualizovat všechny nebo specifikované instalované balíčky na nové verze (pokud lze).

en: Update installed packages with newer versions.
cs: Aktualizuje nainstalované balíčky na novější verze.

en: Update notifications were received from the following packages:
cs: Oznámení o aktualizacích byla obdržena od následujících balíčků:

en: Updatestack
cs: Zásobník oprav

en: Upstream URL
cs: Upstreamová URL adresa

en: Usage
cs: Použití

en: Usage:
cs: Použití:

en: Use '%s' or '%s' commands to add or enable repositories.
cs: Použijte příkazy '%s' nebo '%s' k přidání a povolení repozitářů.

en: Use '%s' or '%s' commands to add or enable services.
cs: Použijte příkazy '%s' nebo '%s' k přidání nebo povolení služby.

en: Use '%s' to force installation of the package.
cs: Použít '%s' k vynucení instalace balíčku.

en: Use '%s' to get the list of defined repositories.
cs: Použijte '%s' pro získání seznamu definovaných repozitářů.

en: Use '%s' to get the list of defined services.
cs: Použijte '%s' k získání seznamu definovaných služeb.

en: Use '--verbose' option for a full list of required source packages.
cs: Použijte volbu '--verbose' pro celý seznam vyžadovaných zdrojových balíčků.

en: Use alternative directory for all caches.
cs: Použije pro všechny vyrovnávací paměti alternativní adresář.

en: Use alternative package cache directory.
cs: Použije alternativní adresář pro vyrovnávací paměť balíčků.

en: Use alternative raw meta-data cache directory.
cs: Použije alternativní adresář pro vyrovnávací paměť syrových metadat.

en: Use alternative repository definition file directory.
cs: Použije alternativní soubor definující repozitář. directory.

en: Use alternative solv file cache directory.
cs: Použije alternativní adresář pro vyrovnávací paměť solv souboru.

en: Use an additional repository.
cs: Použít dodatečný repozitář.

en: Use arrows or pgUp/pgDown keys to scroll the text by lines or pages.
cs: Použijte šipky nebo klávesy pgUp/pgDown k posouvání textu po řádcích nebo stránkách.

en: Use specified config file instead of the default.
cs: Použít zadaný konfigurační soubor místo výchozího.

en: Use the 'zypper addrepo' command to add one or more repositories.
cs: Pro přidání jednoho nebo více repozitářů použijte příkaz 'zypper addrepo'.

en: Use the Enter or Space key to scroll the text by lines or pages.
cs: Použijte klávesu Enter nebo mezerník k posouvání textu po řádcích nebo stránkách.

en: Use the global GPG check setting defined in /etc/zypp/zypp.conf. This is the default.
cs: Standardně se použije nastavení globální kontroly GPG definované v /etc/zypp/zypp.conf.

en: Useful together with dependency options, otherwise searching in package name is default.
cs: Tato možnost je užitečná spolu s možnostmi závislostí, jinak se ve výchozím nastavení použije vyhledávání v názvu balíčku.

en: User
cs: Uživatel

en: User Name
cs: Jméno uživatele

en: User data string must not contain nonprintable or newline characters!
cs: Uživatelský datový řetězec nesmí obsahovat netisknutelné znaky ani znaky nového řádku!

en: User defined transaction id used in history and plugins.
cs: Uživatelem zadaný identifikátor transakce použítý v historii a zásuvných modulech.

en: Using download directory at '%s'.
cs: Používá se stahovací adresář '%s'.

en: Using zypper global-options together with subcommands, as well as
    executing subcommands in '%1%' is currently not supported.
cs: Použití programu zypper s globálními možnostmi společně s podpříkazy a také
    provádění podpříkazů v umístění %1% není aktuálně podporováno.

en: Using zypper subcommands available from elsewhere on your $PATH is disabled in zypper.conf.
cs: Používání podpříkazů zypperu dostupných z jiných míst vašeho $PATH je v souboru zypper.conf zakázáno.

en: Valid values: %1%
cs: Platné hodnoty: %1%

en: Vendor
cs: Poskytovatel

en: Verbosity: %d
cs: Úroveň podrobností: %d

en: Verify integrity of package dependencies.
cs: Ověří integritu závislostí balíčků.

en: Verifying dependencies...
cs: Probíhá ověřování závislostí...

en: Version
cs: Verze

en: View the notifications now?
cs: Zobrazovat nyní upozornění?

en: View the summary in pager.
cs: Zobrazit souhrn v pageru.

en: Visible to User
cs: Zobrazené uživateli

en: Warning:
cs: Pozor:

en: Warning:
cs: Upozornění:

en: We can ask PackageKit to interrupt the current action as soon as possible, but it depends on PackageKit how fast it will respond to this request.
cs: Můžeme požádať PackageKit, aby co nejdříve přerušil současnou akci, ale záleží na PackageKitu, jak rychle zareaguje na tento požiadavek.

en: We can't verify that no one meddled with this file, so it might not be trustworthy anymore! You should not continue unless you know it's safe.
cs: Nemůžeme ověřit, že nikdo soubor nezměnil, takže už nemůže být důvěryhodný! Nepokračujte, pokud zcela jistě nevíte, že je to bezpečné.

en: When updating the affected/vulnerable packages described by a patch, zypper always aims for the latest available version.
cs: Při aktualizaci ovlivněných/zranitelných balíčků, popsaných záplatou, se zypper vždy zaměřuje na nejnovější dostupnou verzi.

en: Whether applicable optional patches should be treated as needed or be excluded.
cs: Zda mají být použitelné volitelné opravy zpracovány pdle potřeby nebo vyloučeny.

en: Whether to allow changing the architecture of installed resolvables.
cs: Zda povolit změnu architektury instalovaných řešení.

en: Whether to allow changing the names of installed resolvables.
cs: Zda povolit změnu názvů instalovaných řešení.

en: Whether to allow changing the vendor of installed resolvables.
cs: Zda povolit změnu výrobce instalovaných řešení.

en: Whether to allow downgrading installed resolvables.
cs: Zda povolit ponížení nainstalovaných řešení.

en: Whether to delete extraneous source rpms in the local directory.
cs: Zda odstranit nadbytečné zdrojové rpms v místním adresáři.

en: Whether to use colors in output if tty supports it.
cs: Rozhoduje zda použít ve výstupu barvy, pokud je tty podporuje.

en: Work only with the specified repository.
cs: Načíst pouze zadaný repozitář.

en: Write a manifest file.
cs: Napsat soubor manifestu.

en: Write debug output to file <path>.
cs: Zapíše ladicí výstup do souboru <path>.

en: XML output not implemented for this command.
cs: XML výstup nebyl pro tento příkaz implementován.

en: XML output only: Literally forward the XML tags found in a product file.
cs: Pouze XML výstup: Doslovně přepošle XML tagy nalezené v produktovém souboru.

en: YYYY-MM-DD
cs: RRRR-MM-DD

en: Yes
cs: Ano

en: Yes, accept the summary and proceed with installation/removal of packages.
cs: Přijmout shrnutí a pokračovat v instalaci nebo odebírání balíčků.

en: You already are running zypper's shell.
cs: Interpret příkazů programu zypper je již spuštěn.

en: You are about to do a distribution upgrade with all enabled repositories. Make sure these repositories are compatible before you continue. See '%s' for more information about this command.
cs: Chystáte se provést aktualizace celé distribuce se všemi povolenými repozitáři. Než budete pokračovat, ujistěte se, že tyto repozitáře jsou kompatibilní. Pro více informací o tomto příkazu viz '%s'.

en: You have chosen to ignore a problem with download or installation of a package which might lead to broken dependencies of other packages. It is recommended to run '%s' after the operation has finished.
cs: Vybrali jste ignorování problému se stahováním nebo instalací balíčku, což může způsobit poškození závislostí jiných balíčků. Po ukončení operace je doporučeno spustit '%s'.

en: You may run '%1%' to repair any dependency problems.
cs: Můžete spustit '%1%' pro opravu jakýchkoliv problémů se závislostmi.

en: You may wish to restart these processes.
cs: Můžete si přát restartovat tyto procesy.

en: Zypper does not keep track of installed source packages. To install the latest source package and its build dependencies, use '%s'.
cs: Zypper nesleduje nainstalované zdrojové balíčky. Pro instalaci nejnovějších zdrojových balíčků a jejich závislostí použijte '%s'.

en: Zypper shell does not support execution of subcommands.
cs: Příkazový řádek zypperu nepodporuje spouštění podpříkazů.

en: Zypper subcommands are standalone executables that live in the
    zypper_execdir ('%1%').
    
    For subcommands zypper provides a wrapper that knows where the
    subcommands live, and runs them by passing command-line arguments
    to them.
    
    If a subcommand is not found in the zypper_execdir, the wrapper
    will look in the rest of your $PATH for it. Thus, it's possible
    to write local zypper extensions that don't live in system space.
cs: Podpříkazy programu zypper jsou samostatné spustitelné soubory
    v adresáři zypper_execdir (%1%).
    
    Pro podpříkazy disponuje program zypper obálkou, která zná
    umístění podpříkazů a spouští je tak že jim předává argumenty
    příkazového řádku.
    
    Pokud podpříkaz není nalezen v adresáři zypper_execdir, bude jej
    obálka hledat v ostatních adresářích v proměnné $PATH. Tak lze vytvářet
    místní rozšíření zypperu, která nejsou uložena v systémovém prostoru.

en: Zypper subcommands available from elsewhere on your $PATH
cs: Podpříkazy zypperu dostupné odjinud ve vaší $PATH

en: addlocale (aloc) [OPTIONS] <LOCALE> ...
cs: addlocale (aloc) [VOLBY] <LOKALIZACE> ...

en: addlock (al) [OPTIONS] <LOCKSPEC>...
cs: addlock (al) [VOLBY] <SPECZÁMEK>...

en: addrepo (ar) [OPTIONS] <FILE.repo>
cs: addrepo (ar) [možnosti] <file.repo>

en: addrepo (ar) [OPTIONS] <URI> <ALIAS>
cs: addrepo (ar) [možnosti] <URI> <alias>

en: addservice (as) [OPTIONS] <URI> <ALIAS>
cs: addservice (as) [volby] <URI> <alias>

en: always
cs: vždy

en: application | applications
cs[0]: aplikace
cs[1]: aplikace
cs[2]: aplikací

en: applied
cs: aplikováno

en: attention
cs: upozornění

en: automatically
cs: automaticky

en: c/d
cs: z/č

en: cannot exec %1% (%2%)
cs: nelze spustit %1% (%2%)

en: clean (cc) [ALIAS|#|URI] ...
cs: clean [alias|#|URI] ...

en: committing
cs: potvrzuje se

en: core dumped
cs: jádro vypsáno

en: default priority
cs: výchozí priorita

en: discard
cs: zrušit

en: dist-upgrade (dup) [OPTIONS]
cs: dist-upgrade (dup) [volby]

en: done
cs: dokončeno

en: download [OPTIONS] <PACKAGES>...
cs: download [volby] <balíčky>...

en: error
cs: chyba

en: fork for %1% failed (%2%)
cs: odnož pro %1% selhala (%2%)

en: info (if) [OPTIONS] <NAME> ...
cs: info (if) [volby] <název> ...

en: install (in) [OPTIONS] <CAPABILITY|RPM_FILE_URI> ...
cs: install (in) [volby] <schopnost|uri_adresa_souboru_rpm> ...

en: install-new-recommends (inr) [OPTIONS]
cs: install-new-recommends (inr) [volby]

en: invalid CPE Name
cs: neplatný název CPE

en: licenses
cs: licence

en: list-patches (lp) [OPTIONS]
cs: list-patches (lp) [VOLBY]

en: list-updates (lu) [OPTIONS]
cs: list-updates (lu) [volby]

en: locales (lloc) [OPTIONS] [LOCALE] ...
cs: locales (lloc) [VOLBY] [LOKALIZACE] ...

en: locks (ll) [OPTIONS]
cs: locks (ll) [volby]

en: lowered priority
cs: snížená priorita

en: modifyrepo (mr) <OPTIONS> <%1%>
cs: modifyrepo (mr) <volby> <%1%>

en: modifyrepo (mr) <OPTIONS> <ALIAS|#|URI>
cs: modifyrepo (mr) <volby> <alias|#|URI>

en: modifyservice (ms) <OPTIONS> <%1%>
cs: modifyservice (ms) <volby> <%1%>

en: modifyservice (ms) <OPTIONS> <ALIAS|#|URI>
cs: modifyservice (ms) <volby> <alias|#|URI>

en: needed
cs: potřebné

en: never
cs: nikdy

en: new | new
cs[0]: Nový
cs[1]: Nový
cs[2]: nový

en: new package to install | new packages to install
cs[0]: nový balíček k instalaci
cs[1]: nové balíčky k instalaci
cs[2]: nové balíčky k instalaci

en: no
cs: ne

en: no help available for this option
cs: k této volbě není k dispozici žádná nápověda

en: none
cs: žádný

en: not found
cs: nenalezeno

en: not installed
cs: není nainstalováno

en: not needed
cs: nepotřebné

en: optional
cs: nepovinné

en: out-of-date (version %s installed)
cs: neaktuální (nainstalována je verze %s)

en: package | packages
cs[0]: balíček
cs[1]: balíčky
cs[2]: balíčků

en: package to downgrade | packages to downgrade
cs[0]: balíček k downgradu
cs[1]: balíčky k downgradu
cs[2]: balíčků k downgradu

en: package to reinstall | packages to reinstall
cs[0]: balíček k přeinstalaci
cs[1]: balíčky k přeinstalaci
cs[2]: balíčky k přeinstalaci

en: package to remove | packages to remove
cs[0]: balíček k odstranění
cs[1]: balíčky k odstranění
cs[2]: balíčky k odstranění

en: package to upgrade | packages to upgrade
cs[0]: balíček k aktualizaci
cs[1]: balíčky k aktualizaci
cs[2]: balíčky k aktualizaci

en: package will change arch | packages will change arch
cs[0]: balíček změní architekturu
cs[1]: balíčky změní architekturu
cs[2]: balíčky změní architekturu

en: package will change vendor | packages will change vendor
cs[0]: balíček změní dodavatele
cs[1]: balíčky změní dodavatele
cs[2]: balíčky změní dodavatele

en: packages (pa) [OPTIONS] [REPOSITORY] ...
cs: packages (pa) [volby] [repozitář] ...

en: patch | patches
cs[0]: patch
cs[1]: patche
cs[2]: patchů

en: patch [OPTIONS]
cs: patch [volby]

en: patch-check (pchk) [OPTIONS]
cs: patch-check (pchk) [VOLBY]

en: patch-info <PATCHNAME> ...
cs: patch-info <nazevopravy> ...

en: patches (pch) [REPOSITORY] ...
cs: patches (pch) [repozitář] ...

en: pattern | patterns
cs[0]: profil
cs[1]: profily
cs[2]: profilů

en: pattern-info <PATTERN_NAME> ...
cs: pattern-info <nazev_profilu> ...

en: patterns (pt) [OPTIONS] [REPOSITORY] ...
cs: patterns (pt) [volby] [repozitář] ...

en: product | product
cs[0]: produkt
cs[1]: produkty
cs[2]: produktů

en: product-info <PRODUCT_NAME> ...
cs: product-info <nazev_produktu> ...

en: products (pd) [OPTIONS] [REPOSITORY] ...
cs: products (pd) [volby] [repozitář] ...

en: ps [OPTIONS]
cs: ps [volby]

en: purge-kernels [OPTIONS]
cs: purge-kernels [MOŽNOSTI]

en: quit (exit, ^D)
cs: quit (exit,^D)

en: r/a/
cs: o/d/

en: r/t
cs: o/d

en: r/t/a/
cs: o/d/v/

en: raised priority
cs: zvýšená priorita

en: refresh-services (refs) [OPTIONS]
cs: refresh-services (refs) [volby]

en: remove (rm) [OPTIONS] <CAPABILITY> ...
cs: remove (rm) [volby] <schopnost> ...

en: removelocale (rloc) [OPTIONS] <LOCALE> ...
cs: removelocale (rloc) [VOLBY] <LOKALIZACE> ...

en: removelock (rl) [OPTIONS] <LOCK-NUMBER|PACKAGENAME> ...
cs: removelock (rl) <číslo-zámku|jméno_balíčku> ...

en: removerepo (rr) [OPTIONS] <ALIAS|#|URI>
cs: removerepo (rr) [volby] <alias|číslo|URL>

en: removeservice (rs) [OPTIONS] <ALIAS|#|URI>
cs: removeservice (rs) [volby] <alias|číslo|URL>

en: renamerepo (nr) [OPTIONS] <ALIAS|#|URI> <NEW-ALIAS>
cs: renamerepo [volby] <alias|číslo|URI> <nový-alias>

en: repos (lr) [OPTIONS] [REPO] ...
cs: repos (lr) [volby] [repozitář] ...

en: resolvable | resolvables
cs[0]: závislost
cs[1]: závislosti
cs[2]: závislostí

en: retracted
cs: odvoláno

en: s/r/c/d
cs: p/o/z/č

en: search (se) [OPTIONS] [QUERYSTRING] ...
cs: search (se) [možnosti] [hledaný výraz] ...

en: services (ls) [OPTIONS]
cs: services (ls) [volby]

en: shows all options
cs: zobrazí všechny volby

en: source package | source packages
cs[0]: zdrojový balíček
cs[1]: zdrojové balíčky
cs[2]: zdrojových balíčků

en: source package to install | source packages to install
cs[0]: zdrojový balíček k instalaci
cs[1]: zdrojové balíčky k instalaci
cs[2]: zdrojových balíčků k instalaci

en: source-install (si) [OPTIONS] <NAME> ...
cs: source-install (si) [volby] <jméno> ...

en: srcpackage | srcpackages
cs[0]: zdrojový balíček
cs[1]: zdrojové balíčky
cs[2]: zdrojových balíčků

en: starting
cs: startuji

en: targetos (tos) [OPTIONS]
cs: targetos (tos) [volby]

en: to change arch | to change arch
cs[0]: ke změně architektury
cs[1]: ke změně architektury
cs[2]: ke změně architektury

en: to change vendor |  to change vendor
cs[0]: ke změně poskytovatele
cs[1]: ke změně poskytovatele
cs[2]: ke změně poskytovatele

en: to downgrade | to downgrade
cs[0]: k downgradu
cs[1]: k downgradu
cs[2]: k downgradu

en: to reinstall | to reinstall
cs[0]: k přeinstalaci
cs[1]: k přeinstalaci
cs[2]: k přeinstalaci

en: to remove | to remove
cs[0]: k odstranění
cs[1]: k odstranění
cs[2]: k odstranění

en: undefined
cs: nedefinováno

en: undetermined
cs: neurčené

en: unknown
cs: neznámé

en: unwanted
cs: nechtěné

en: up-to-date
cs: aktuální

en: update (up) [OPTIONS] [PACKAGENAME] ...
cs: update (up) [VOLBY] [NÁZEV_BALÍČKU] ...

en: use '%1%' to include optional patches
cs: použít '%1%' k zahrnutí volitelných oprav

en: verify (ve) [OPTIONS]
cs: verify (ve) [volby]

en: versioncmp (vcmp) <VERSION1> <VERSION2>
cs: versioncmp (vcmp) <verze1> <verze2>

en: volatile
cs: nestálý

en: waitpid for %1% failed (%2%)
cs: waitpid pro %1% selhal (%2%)

en: waitpid for %1% returns unexpected exit status %2%
cs: waitpid pro %1% vrací neočekávaný stav ukončení %2%

en: waitpid for %1% returns unexpected pid %2% while waiting for %3%
cs: Funkce waitpid pro %1% vrátila neočekávaný identifikátor procesu %2% během čekání na %3%

en: what-provides (wp) <CAPABILITY>
cs: what-provides (wp) <SCHOPNOST>

en: y/n
cs: a/n

en: yes
cs: ano

en: zypper <SUBCOMMAND> [--COMMAND-OPTIONS] [ARGUMENTS]
cs: zypper <podpříkaz> [--volby-příkazu] [parametry]

en: zypper [--GLOBAL-OPTIONS] <COMMAND> [--COMMAND-OPTIONS] [ARGUMENTS]
cs: zypper [--globální-volby] <příkaz> [--volby-příkazu] [parametry]
