zypper - en to nb translation catalogue (672 entries)

en:  Solution %d:
nb:  Løsning %d:

en: %d Problem: | %d Problems:
nb[0]: %d-problem:
nb[1]: %d-problemer:

en: %d patch needed | %d patches needed
nb[0]: %d nødvendig pakkeoppdatering
nb[1]: %d nødvendige pakkeoppdateringer

en: %d security patch | %d security patches
nb[0]: %d nødvendig sikkerhetsoppdatering
nb[1]: %d nødvendige sikkerhetsoppdateringer

en: %s '%s' not found.
nb: %s '%s' ikke funnet

en: %s is newer than %s
nb: %s er nyere enn %s

en: %s is older than %s
nb: %s er eldre enn %s

en: %s matches %s
nb: %s samsvarer med %s

en: '%s' is already installed.
nb: '%s' er allerede installert.

en: '%s' is locked. Use '%s' to unlock it.
nb: '%s' er låst. Bruk '%s' for å låse opp.

en: '%s' is not a package name or capability.
nb: '%s' er ikke et pakkenavn eller egenskap.

en: '%s' looks like an RPM file. Will try to download it.
nb: '%s' ser ut som an RPM-fil. Forsøker å laste den ned.

en: '%s' not found in package names. Trying '%s'.
nb: '%s' ikke funnet i pakkenavn. Forsøker '%s'.

en: '%s' not found in package names. Trying capabilities.
nb: '%s' ikke funnet som pakkenavn. Forsøker egenskaper.

en: '%s' providing '%s' is already installed.
nb: '%s' som inneholder '%s' er allerede installert.

en: (any)
nb: (alle)

en: (dry run)
nb: (testkjøring)

en: (empty)
nb: (tom)

en: (multiple)
nb: (flere)

en: Abort, retry, ignore?
nb: Avbryt, gjenta, ignorer?

en: Aborting installation due to the need for license confirmation.
nb: Avbryter installasjonen på grunn av manglende lisensbekreftelse.

en: Aborting installation due to user disagreement with %s %s license.
nb: Avbryter installasjonen på grunn av manglende brukergodkjennelse av %s %s lisensen.

en: Accept multiple commands at once.
nb: Godta flere kommandoer samtidig.

en: Accepting an unsigned file '%s' from repository '%s'.
nb: Godtar en usignert fil '%s' fra pakkebrønnen '%s'.

en: Accepting an unsigned file '%s'.
nb: Godkjenner en usignert fil '%s'.

en: Accepting file '%s' from repository '%s' signed with an unknown key '%s'.
nb: Godtar filen '%s' fra pakkebrønnen '%s' som er signert med den ukjente nøkkelen '%s'.

en: Accepting file '%s' signed with an unknown key '%s'.
nb: Godtar filen '%s' som er signert med den ukjente nøkkelen '%s'.

en: Add a new repository.
nb: Legg til ny pakkebrønn.

en: Add a new service.
nb: Legg til ny tjeneste.

en: Add a package lock.
nb: Legg til pakkelås.

en: Adding conflict: '%s'.
nb: Legger til konflikt '%s'

en: Adding requirement: '%s'.
nb: Legger til nødvendig pakke '%s'

en: After the operation, %s will be freed.
nb: Handlingen vil frigjøre %s.

en: After the operation, additional %s will be used.
nb: Etter handlingen vil ytterligere %s bli tatt i bruk.

en: Alias or an aggregate option is required.
nb: Alias eller et samlevalg kreves.

en: All repositories have been cleaned up.
nb: Det er ryddet opp i alle pakkebrønner.

en: All repositories have been refreshed.
nb: Alle pakkebrønner er oppdatert.

en: All services have been refreshed.
nb: Alle tjenester er oppdatert.

en: Applying delta
nb: Bruker delta

en: Applying solution %s
nb: Bruker løsning %s

en: Arch
nb: Ark.

en: Arguments are not allowed if '%s' is used.
nb: Argumenter er ikke tillatt sammen med '%s'.

en: Ask PackageKit to quit?
nb: Vil du avslutte PackageKit?

en: Assign new alias to the repository specified by alias, number or URI.
nb: Tilordne nytt alias til pakkebrønn spesifisert med alias, nummer eller URI.

en: At least one package name is required.
nb: Minst ett pakkenavn kreves.

en: Authentication required to access %s. You need to be root to be able to read the credentials from %s.
nb: Autentisering kreves for å få tilgang %s. Du må være rotbruker for å lese tilgangsinformasjonen fra %s.

en: Automatically agreeing with %s %s license.
nb: Godtar automatisk lisens for %s %s.

en: Automatically importing the following key:
nb: Importerer automatisk følgende nøkkel:

en: Automatically trusting the following key:
nb: Stoler automatisk på følgende nøkkel:

en: Autorefresh
nb: Autooppdater

en: Autorefresh disabled.
nb: Autooppdatering deaktivert.

en: Autorefresh has been disabled for repository '%s'.
nb: Automatisk oppdatering er deaktivert for pakkebrønnen '%s'.

en: Autorefresh has been disabled for service '%s'.
nb: Automatisk oppdatering er deaktivert for tjenesten '%s'.

en: Autorefresh has been enabled for repository '%s'.
nb: Automatisk oppdatering er aktivert for pakkebrønnen '%s'.

en: Autorefresh has been enabled for service '%s'.
nb: Automatisk oppdatering er aktivert for tjenesten '%s'.

en: Autoselecting '%s' after %u second. | Autoselecting '%s' after %u seconds.
nb[0]: Autovelger '%s' etter %u sekund.
nb[1]: Autovelger '%s' etter %u sekunder.

en: Available Version
nb: Tilgjengelig versjon

en: Available download modes: %s
nb: Tilgjengelige nedlastingsmoduser: %s.

en: CD/DVD repositories disabled.
nb: CD/DVD-pakkebrønner deaktivert.

en: Can't create or access download directory '%s'.
nb: Kan ikke opprette eller har ikke tilgang til nedlastingskatalogen '%s'.

en: Can't find a valid repository at given location:
nb: Fant ingen gyldig pakkebrønn på angitt sted:

en: Can't open %s for writing.
nb: Kan ikke åpne%s for lagring.

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Cannot change alias of '%s' repository. The repository belongs to service '%s' which is responsible for setting its alias.
nb: Kan ikke endre alias for pakkebrønnen '%s'. Pakkebrønnen tilhører tjenesten '%s', som brukes for å definere pakkebrønnens alias.

en: Cannot clean installed packages cache because of an error.
nb: Kan ikke rydde mellomlager for installerte pakker på grunn av en feil.

en: Cannot clean repository '%s' because of an error.
nb: Kan ikke rydde pakkebrønnen '%s' på grunn av en feil.

en: Cannot initialize configuration file parser.
nb: Kan ikke initialisere analyse av oppsettfiler.

en: Cannot uninstall patches.
nb: Kan ikke fjerne pakkeoppdateringer.

en: Cannot use %s together with %s. Using the %s setting.
nb: Kan ikke bruke %s sammen med %s. Bruker innstillingen %s.

en: Cannot use multiple types when specific packages are given as arguments.
nb: Kan ikke bruke ulike typer når spesifikke pakker er angitt som argumenter.

en: Category
nb: Kategori

en: Change current base URI and try retrieving the file again.
nb: Endre gjeldende grunn-URI, og forsøk å hente filen på nytt.

en: Check failed:
nb: Kontrollen mislyktes:

en: Check for patches.
nb: Se etter pakkeoppdateringer.

en: Check if the URI is valid and accessible.
nb: Kontroller om URI-en er gyldig og tilgjengelig.

en: Checking for file conflicts:
nb: Leter etter filkonflikter:

en: Checking for running processes using deleted libraries...
nb: Ser etter kjørende prosesser med slettede biblioteker...

en: Checking whether to refresh metadata for %s
nb: Kontrollerer om metadata bør oppdateres for %s

en: Choose the above solution using '1' or cancel using 'c' | Choose from above solutions by number or cancel
nb[0]: Velg løsningen over med '1' eller avbryt med 'c'
nb[1]: Velg løsningen over med nummeret eller avbryt

en: Choose the above solution using '1' or skip, retry or cancel | Choose from above solutions by number or skip, retry or cancel
nb[0]: Velg løsningen ovenfor med '1' eller med hopp over, gjenta eller avbryt
nb[1]: Velg løsningen ovenfor med nummeret eller med hopp over, gjenta eller avbryt

en: Clean both metadata and package caches.
nb: Tøm både metadata- og pakkemellomlagre.

en: Clean local caches.
nb: Tøm lokale mellomlagre.

en: Clean metadata cache.
nb: Tøm metadatamellomlager.

en: Clean only duplicate locks.
nb: Fjern kun dupliserte lås.

en: Clean only locks which doesn't lock anything.
nb: Fjern kun lås som ikke låser noe.

en: Clean only specified repositories.
nb: Tøm bare spesifiserte pakkebrønner.

en: Clean raw metadata cache.
nb: Tøm rådatamellomlager.

en: Cleaning installed packages cache.
nb: Rydder mellomlager for installerte pakker.

en: Cleaning metadata cache for '%s'.
nb: Rydder metadatamellomlager for '%s'.

en: Cleaning packages for '%s'.
nb: Rydder pakker for '%s'.

en: Cleaning raw metadata cache for '%s'.
nb: Rydder rådatamellomlager for '%s'.

en: Command
nb: Kommando

en: Command '%s' is replaced by '%s'.
nb: Kommandoen «%s» er erstattet av «%s».

en: Commands:
nb: Kommandoer:

en: Compare the versions supplied as arguments.
nb: Sammenlign tilgjengelige versjoner som argumenter.

en: Computing distribution upgrade...
nb: Beregner distribusjonsoppgradering...

en: Computing upgrade...
nb: Beregner oppgradering...

en: Conflicting files will be replaced.
nb: Filer i konflikt vil bli erstattet.

en: Contents
nb: Innhold

en: Continue?
nb: Vil du fortsette?

en: Correct form is obs://<project>/[platform]
nb: Riktig forma er obs://<prosjekt>/[plattform]

en: Could not clean the repositories because of errors.
nb: Kunne ikke rydde pakkebrønnene på grunn av feil.

en: Could not determine the type of the repository. Please check if the defined URIs (see below) point to a valid repository:
nb: Kunne ikke avgjøre pakkebrønntypen. Kontroller om angitte URI-er (se under) peker på en gyldig pakkebrønn:

en: Could not refresh the repositories because of errors.
nb: Kunne ikke oppdatere pakkebrønnene på grunn av feil.

en: Could not refresh the services because of errors.
nb: Kunne ikke oppdatere tjenestene på grunn av feil.

en: Create a solver test case for debugging.
nb: Opprett testkasus for feilsøking.

en: Created On
nb: Opprettet på

en: Current Version
nb: Gjeldende versjon

en: Deleting superfluous source packages
nb: Sletter overflødige kildekodepakker

en: Dependencies of all installed packages are satisfied.
nb: Avhengigheter er oppfylt for alle installerte pakker.

en: Dependency
nb: Avhengighet

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Detected %1% file conflict: | Detected %1% file conflicts:
nb[0]: Fant %1% filkonflikt:
nb[1]: Fant %2% filkonflikter:

en: Detected devices:
nb: Registrerte enheter:

en: Disable SSL certificate authority check and continue.
nb: Deaktiver autorisasjonskontroll av SSL-sertifikat, og fortsett.

en: Discard the file.
nb: Forkast denne filen.

en: Distribution Label: %s
nb: Distribusjonsbetegnelse: %s

en: Do a 'best effort' approach to update. Updates to a lower than the latest version are also acceptable.
nb: Bruk en 'så godt som mulig'-tilnærming til oppdateringen. Oppdatering til en eldre versjon enn den nyeste er også akseptabelt.

en: Do not force the solver to find a solution, let it ask.
nb: Ikke la systemet løse konflikter automatisk, spør.

en: Do not install recommended packages, only required ones.
nb: Ikke installer anbefalte pakker, kun nødvendige.

en: Do not read installed packages.
nb: Ikke les installerte pakker.

en: Do you agree with the terms of the license?
nb: Godkjenner du betingelsene i lisensavtalen?

en: Do you want to disable the repository %s permanently?
nb: Vil du deaktivere bakkebrønnen %s permanent?

en: Do you want to reject the key, trust temporarily, or trust always?
nb: Vil du avvise nøkkelen, midlertidig stole på den eller alltid stole på den?

en: Do you want to remove this lock?
nb: Vil du fjerne denne låsingen?

en: Don't download any source rpms, but show which source rpms are missing or extraneous.
nb: Ikke last ned noen kilde-rpm-er, men vis hvilke kilde-rpm-er som mangler eller er overflødig.

en: Don't install build dependencies.
nb: Ikke installer byggeavhengigheter.

en: Don't trust the key.
nb: Ikke stol på nøkkelen.

en: Double-check this is not caused by some malicious changes in the file!
nb: Dobbelsjekk at dette ikke er på grunn av ondsinnet endringer i filen!

en: Download all source rpms to this directory.
nb: Last ned alle kilde-rpm-er til denne katalogen.

en: Download only.
nb: Bare last ned.

en: Download source rpms for all installed packages to a local directory.
nb: Last ned kilde-rpm-er for alle installerte pakker til en lokal katalog.

en: Downloading required source packages...
nb: Laster ned nødvendige kildekodepakker...

en: EULA
nb: Lisensavtale

en: Eject medium.
nb: Løs ut medium.

en: Enabled
nb: aktivert

en: Enter '%s' for '%s' or '%s' for '%s' if nothing else works for you.
nb: Angi '%s' for '%s' eller '%s' for '%s' hvis ingenting annet fungerer.

en: Enter the zypper command shell.
nb: Åpne zypper-kommandoskallet.

en: Entering 'no-gpg-checks' mode.
nb: Går til 'no-gpg-checks'-modus.

en: Entering non-interactive mode.
nb: Starter automatisk modus.

en: Error
nb: Feil

en: Error building the cache:
nb: Feil under bygging av mellomlager:

en: Error creating the solver test case.
nb: Feil ved oppretting av testløsning.

en: Error downloading source package '%s'.
nb: Installerer kildekodepakken '%s'.

en: Error occurred while adding service '%s'.
nb: Det oppstod en da når tjenesten '%s' ble lagt til.

en: Error parsing metadata for '%s':
nb: Feil under lesing av metadata for '%s':

en: Error reading repositories:
nb: Feil under lesing av pakkebrønner:

en: Error reading services:
nb: Feil under lesing av tjenester:

en: Error reading the locks file:
nb: Feil ved lesing av låsefil:

en: Error retrieving metadata for '%s':
nb: Feil under henting av metadata for '%s':

en: Error while disabling repository '%s'.
nb: Feil under deaktivering av pakkebrønnen «%s».

en: Error while modifying the repository:
nb: Feil ved endring av pakkebrønnen:

en: Error while modifying the service:
nb: Feil ved endring av tjenesten:

en: Example: %s
nb: Eksempel: %s

en: Export all defined repositories as a single local .repo file.
nb: Eksporter alle definerte pakkebrønner som en enkelt lokal .repo-fil.

en: FILE.repo
nb: FIL.repo

en: Failed to read download directory
nb: Kunne ikke lese nedlastingskatalog

en: Failed to remove source package '%s'
nb: Kunne ikke slette kildekodepakken '%s'

en: File '%s' from repository '%s' is signed with an unknown key '%s'. Continue?
nb: eFilen '%s' fra pakkebrønnen '%s' er signert med den ukjente nøkkelen '%s'. Vil du fortsette?

en: File '%s' from repository '%s' is unsigned, continue?
nb: Filen '%s' fra pakkebrønnen '%s' er ikke signert. Vil du fortsette?

en: File '%s' is signed with an unknown key '%s'. Continue?
nb: Filen '%s' er signert med den ukjente nøkkelen '%s'. Vil du fortsette?

en: File '%s' is unsigned, continue?
nb: Filen '%s' er ikke signert. Vil du fortsette?

en: Files
nb: Filer

en: Fix for CVE issue number %s was not found or is not needed.
nb: Rettelse for CVE-oppføringsnummer %s ble ikke funnet eller er ikke nødvendig.

en: Fix for bugzilla issue number %s was not found or is not needed.
nb: Retting for bugzilla-oppføringsnummer %s ble ikke funnet eller er ikke nødvendig.

en: Flavor
nb: Variant

en: Force a complete refresh.
nb: Tving fullstendig oppdatering.

en: Force download of raw metadata.
nb: Tving nedlasting av råmetadata.

en: Force rebuild of the database.
nb: Tving ombygging av databasen.

en: Force resolution:
nb: Tving løsning:

en: Force the solver to find a solution (even an aggressive one) rather than asking.
nb: Tving systemet til å finne en løsning (selv om den er agressiv).

en: Forcing building of repository cache
nb: Tvinger bygging av pakkebrønnmellomlager

en: Forcing installation of '%s' from repository '%s'.
nb: Tvinger installasjon av '%s' fra pakkebrønnen '%s'.

en: Forcing raw metadata refresh
nb: Tvinger rå-metadata-oppdatering

en: GPG Check
nb: GPG-kontroll

en: GPG Key URI
nb: URI for GPG-nøkkel

en: GPG check has been disabled for repository '%s'.
nb: GPG-kontroll er deaktivert for pakkebrønnen '%s'.

en: GPG check has been enabled for repository '%s'.
nb: GPG-kontroll er aktivert for pakkebrønnen '%s'.

en: Generating solver test case...
nb: Oppretter løsningstestoppgave...

en: Given URI is invalid
nb: Angitt URI er ugyldig.

en: I/O error
nb: Inn/ut-feil

en: INTEGER
nb: 1-99

en: If only one argument is used, it must be a URI pointing to a .repo file.
nb: Hvis bare ett argument brukes, må det være en URI som peker på en .repo-fil.

en: If you run zypper without a terminal, use '%s' global
    option to make zypper use default answers to prompts.
nb: Hvis du kjører zypper utenfor en terminal, må du bruke valget '%s' global
    
    for å be zypper om standardrespons på kommandoer.

en: Ignore query string in the URI.
nb: Ignorer kommandostreng i URI.

en: Ignore user authentication data in the URI.
nb: Ignorer brukerautentiseringsdata i URI.

en: Ignoring %s without argument because similar option with an argument has been specified.
nb: Ignorerer %s uten argument fordi et lignende valg med argument er angitt.

en: Ignoring arguments, marking the entire repository.
nb: Ignorerer argumenter, og merker hele pakkebrønnen.

en: Ignoring disabled repository '%s'
nb: Ignorerer deaktivert pakkebrønn '%s'

en: Ignoring failed signature verification for file '%s' from repository '%s'!
nb: Ignorerer mislykket signaturverifisering for filen '%s' fra pakkebrønnen '%s'!

en: Ignoring failed signature verification for file '%s'!
nb: Ignorerer mislykket signaturverifisering for filen '%s'!

en: Ignoring installed resolvables.
nb: Ignorerer installerte nødvendige pakker.

en: Ignoring repository '%s' because of '%s' option.
nb: Ignorerer pakkebrønnen '%s' på grunn av valget '%s'.

en: In order to install '%s'%s, you must agree to terms of the following license agreement:
nb: For å installere '%s'%s må du godkjenne følgende lisensavtale:

en: Information for %s %s:
nb: Informasjon for %s %s:

en: Initializing Target
nb: Initialiserer mål

en: Insert the CD/DVD and press ENTER to continue.
nb: Sett inn en CD/DVD og trykk ENTER for å fortsette.

en: Install also recommended packages in addition to the required ones.
nb: Installer anbefalte pakker i tillegg til nødvendige.

en: Install needed patches.
nb: Installer nødvendige pakkeoppdateringer.

en: Install newly added packages recommended by installed packages.
nb: Installer nye pakker som anbefales av installerte pakker.

en: Install only build dependencies of specified packages.
nb: Installer kun byggeavhengigheter for spesifiserte pakker.

en: Install packages.
nb: Installer pakker.

en: Install source packages and their build dependencies.
nb: Installer kildekodepakker og deres nødvendige pakker.

en: Install specified source packages and their build dependencies.
nb: Installer spesifiserte kildekodepakker og tilhørende nødvendige pakker.

en: Installation of %s failed:
nb: Installasjon av %s mislyktes:

en: Installed
nb: Installert

en: Installed Size
nb: Installert størrelse

en: Installed package
nb: Installert pakke

en: Installed packages with EULAs: %d
nb: Installer pakker med lisensavtaler: %d

en: Installed packages with counterparts in repositories: %d
nb: Installerte pakker med versjoner i pakkebrønner: %d

en: Installed packages:
nb: Installerte pakker:

en: Installed packages: %d
nb: Installerte pakker: %d

en: Installed status of a patch is determined solely based on its dependencies.
    Patches are not installed in sense of copied files, database records,
    or similar.
nb: 'Installert'-status for en pakkeoppdatering er kun basert på oppdateringens avhengigheter.
    
    Pakkeoppdateringer defineres ikke som installert på grunnlag av kopierte filer, databaseoppføringer
    
    eller lignende.

en: Installing source package %s-%s
nb: Installerer pakke %s-%s

en: Installing: %s
nb: Installerer: %s

en: Insufficient privileges to use download directory '%s'.
nb: Har ikke rettigheter til å bruke kildekatalogen '%s'.

en: Internal Name
nb: Internt navn

en: Invalid OBS URI.
nb: Ugyldig OBS URI.

en: Invalid answer '%s'.
nb: Ugyldig svar '%s'.

en: Invalid object
nb: Ugyldig objekt

en: Invalid priority '%s'. Use a positive integer number. The greater the number, the lower the priority.
nb: Ugyldig prioritet '%s'. Bruk et positivt heltall. Høyere verdi gir lavere prioritet.

en: Invalid repository alias: '%s'
nb: Ugyldig pakkebrønnalias '%s'.

en: Invalid table style %d.
nb: Ugyldig tabellstil %d.

en: Is Base
nb: Er grunnvalg

en: Is it a .repo file?
nb: Er det en .repo-fil?

en: Issue
nb: Oppføring

en: Keep Packages
nb: Behold pakker

en: Keeping raw metadata cache for %s '%s'.
nb: Beholder rådatamellomlager for %s '%s'.

en: Leaving repository %s unchanged.
nb: Lar pakkebrønnen %s være uendret.

en: Leaving repository '%s' unchanged.
nb: Lar pakkebrønnen '%s' være uendret.

en: Leaving service %s unchanged.
nb: Lar tjenesten %s være uendret.

en: License
nb: Lisens

en: List all available packages.
nb: Vis alle tilgjengelige pakker.

en: List all available patches.
nb: Vis alle tilgjengelige pakkeoppdateringer.

en: List all available patterns.
nb: Vis alle tilgjengelig mønstre.

en: List all available products.
nb: Vis alle tilgjengelig produkter.

en: List all available updates.
nb: Vis alle tilgjengelige oppdateringer.

en: List all defined repositories.
nb: Vis alle definerte pakkebrønner.

en: List all defined services.
nb: Vis alle definerte tjenester.

en: List all packages for which newer versions are available, regardless whether they are installable or not.
nb: Vis alle pakker som har nyere versjoner tilgjengelig, uansett om disse versjonene kan installeres eller ikke.

en: List all packages providing the specified capability.
nb: Vis alle pakker som inneholder den spesifiserte egenskapen.

en: List all patches available in specified repositories.
nb: Vis alle tilgjengeligige pakkeoppdateringer i de spesifiserte pakkebrønnene.

en: List all patterns available in specified repositories.
nb: Vis alle tilgjengelige mønstre i de spesifiserte pakkebrønnene.

en: List all products available in specified repositories.
nb: Vis alle tilgjengelige produkter i de spesifiserte pakkebrønnene.

en: List available updates.
nb: Vis tilgjengelige oppdateringer.

en: List current package locks.
nb: Vis gjeldende pakkelås.

en: List defined services.
nb: Vis definerte tjenester.

en: List packages providing specified capability.
nb: Vis pakker for spesielle formål.

en: Loading repository data...
nb: Laster pakkebrønndata...

en: MD Cache Path
nb: Sti til MD-mellomlager

en: Matches in patch descriptions of the following patches have been found:
nb: Samsvar i oppdateringsbeskrivelser for følgende pakkeoppdateringer er funnet:

en: Maybe you do not have write permissions?
nb: Du har kanskje ikke skrivetilgang?

en: Message from package %s:
nb: Melding fra pakken %s:

en: Missing argument for
nb: Manglende argument for

en: Modify specified repository.
nb: Endre spesifisert pakkebrønn.

en: Modify specified service.
nb: Endre spesifisert tjeneste.

en: Name
nb: Navn

en: Name of repository '%s' has been set to '%s'.
nb: Navnet på pakkebrønnen '%s' er satt til '%s'.

en: Name of service '%s' has been set to '%s'.
nb: Navnet på tjenesten '%s' er satt til '%s'.

en: New URI
nb: Ny URI

en: New repository or package signing key received:
nb: Ny nøkkel for signering av pakkebrønn eller pakke mottatt:

en: No
nb: Nei

en: No URIs defined for '%s'.
nb: Ingen URI-er definert for '%s'.

en: No additional space will be used or freed after the operation.
nb: Ingen ledig plass vil være tatt i bruk eller frigjort etter handlingen.

en: No alias defined for this repository.
nb: Ingen aliaser er definert for denne pakkebrønnen.

en: No devices detected, cannot eject.
nb: Ingen enheter registrert, kan ikke løse ut.

en: No digest for file %s.
nb: Mangler sammendrag for filen %s.

en: No help available for this prompt.
nb: Ingen tilgjengelig hjelp for denne meldingen.

en: No lock has been removed.
nb: Ingen lås er fjernet.

en: No matching issues found.
nb: Ingen samsvarende oppføringer funnet.

en: No needed patches found.
nb: Ingen pakkeoppdateringer ble funnet.

en: No packages found.
nb: Ingen pakker funnet.

en: No patterns found.
nb: Ingen mønstre funnet.

en: No processes using deleted files found.
nb: Ingen prosesser som bruker slettede filer, er funnet.

en: No products found.
nb: Ingen produkter funnet.

en: No provider of '%s' found.
nb: Ingen leverandør av '%s' funnet.

en: No provider of '%s' is installed.
nb: Ingen leverandør av '%s' er installert.

en: No services defined. Use the '%s' command to add one or more services.
nb: Ingen tjenester definert. Bruk kommandoen %s for å legge til én eller flere tjenester.

en: No source packages to download.
nb: Ingen kildekodepakker å laste ned.

en: No superfluous source packages to delete.
nb: Ingen overflødige kildekodepakker å slette.

en: No update candidate for '%s'.
nb: Ingen oppdateringskandidat for '%s'.

en: No update candidate for '%s'. The highest available version is already installed.
nb: Ingen oppdateringskandidat for '%s'. Høyeste tilgjengelige versjon er allerede installert.

en: No updates found.
nb: Ingen pakkeoppdateringer ble funnet.

en: No valid arguments specified.
nb: Ingen gyldige argumenter spesifisert.

en: No, cancel the operation.
nb: Nei, avbryt prosedyren.

en: No.
nb: Nr.

en: Non-option program arguments:
nb: Programargumenter som ikke er alternativer:

en: Not found
nb: Ikke funnet

en: Note: Not running as root you are limited to searching for files you have permission to examine with the system stat(2) function. The result might be incomplete.
nb: Merk: Når du ikke kjører som rot, kan du bare søke etter filer du har rett til å vise i henhold til systemets stat(2)-funksjon. Resultatet kan blir ufullstendig.

en: Nothing to change for repository '%s'.
nb: Ingenting å endre for pakkebrønnen '%s'.

en: Nothing to change for service '%s'.
nb: Ingenting å endre for tjenesten '%s'.

en: Nothing to do.
nb: Ingenting å gjøre.

en: OK OK! Exiting immediately...
nb: OK OK! Avslutter umiddelbart...

en: Object '%s' not found in specified repositories.
nb: Objektet '%s' ikke funnet i angitte pakkebrønner.

en: Object '%s' not found.
nb: Objektet '%s' ikke funnet.

en: Off
nb: Av

en: On
nb: På

en: One of the installed patches affects the package manager itself. Run this command once more to install any other needed patches.
nb: Én av de installerte pakkeoppdateringene påvirker pakkebehandleren. Kjør denne kommandoen én gang til for installere andre nødvendige oppdateringer.

en: One of the installed patches requires a reboot of your machine. Reboot as soon as possible.
nb: Én av de installerte pakkeoppdateringene krever at datamaskinen startes på nytt. Gjør dette så snart som mulig.

en: Only build the database, don't download metadata.
nb: Bare bygg databasen, ikke last ned metadata.

en: Only download raw metadata, don't build the database.
nb: Bare last ned råmetadata, ikke bygg databasen.

en: Only download the packages, do not install.
nb: Last bare ned pakkene, ikke installer

en: Operate on a different root directory.
nb: Bruk en annen rotkatalog.

en: Operation not supported.
nb: Handlingen støttes ikke.

en: Package '%s' has source package '%s'.
nb: Pakken '%s' har kildekodepakken '%s'.

en: Package '%s' is not available in your repositories. Cannot reinstall, upgrade, or downgrade.
nb: Pakken '%s' ble ikke funnet i pakkebrønnene. Kan ikke installere på nytt, oppgradere eller nedgradere.

en: Package '%s' is not installed.
nb: Pakken '%s' er ikke installert.

en: Package '%s' not found in specified repositories.
nb: Pakken '%s' ikke funnet i angitte pakkebrønner.

en: Package '%s' not found.
nb: Pakken '%s' ikke funnet.

en: Package Locks:
nb: Pakkelås:

en: Package updates
nb: Pakkeoppgraderinger

en: PackageKit is blocking zypper. This happens if you have an updater applet or other software management application using PackageKit running.
nb: PackageKit blokkerer zypper. Dette kjer hvis et oppdateringsprogram eller at annet program som bruker PackageKit, allerede kjører.

en: PackageKit is still running (probably busy).
nb: PackageKit kjører fremdeles (sannsynligvis opptatt).

en: Parent Service
nb: Overordnet tjeneste

en: Password
nb: Passord

en: Patch
nb: Pakkeoppdatering

en: Patch '%s' is interactive, skipping.
nb: Pakkeoppdateringen '%s' er interaktiv, hopper over.

en: Patch '%s' is locked. Use '%s' to install it, or unlock it using '%s'.
nb: Pakkeoppdateringen '%s' er låst. Bruk '%s' for å installere den, eller frigjør den ved å bruke '%s'.

en: Patch '%s' is not in the specified category.
nb: Pakkeoppdateringen '%s' finnes ikke i angitte kategori.

en: Patch '%s' is not needed.
nb: Pakkeoppdateringen '%s' er ikke nødvendig.

en: Patch '%s' not found in specified repositories.
nb: Pakkeoppdateringen '%s' ikke funnet i angitte pakkebrønner.

en: Patch '%s' not found.
nb: Pakkeoppdateringen '%s' ikke funnet.

en: Patch '%s' was issued after the specified date.
nb: Pakkeoppdateringen '%s' publisert etter angitt dato.

en: Patches
nb: Pakkeoppdateringer

en: Patches having the flag rebootSuggested set will not be treated as interactive.
nb: Pakkeoppdateringene krever omstart. Anbefalte pakker vil ikke ble behandlet som interaktive.

en: Path Prefix
nb: Prefiks for pakkeoppdatering

en: Pattern '%s' not found in specified repositories.
nb: Mønsteret '%s' ikke funnet i angitte pakkebrønner.

en: Pattern '%s' not found.
nb: Mønsteret '%s' ikke funnet.

en: Pattern updates
nb: Oppdatering av mønstre

en: Perform a distribution upgrade.
nb: Utfør en distribusjonsoppgradering.

en: Perhaps you are running out of disk space.
nb: Kanskje det begynner å bli lite plass på disken.

en: Plain RPM files cache
nb: Rent RPM-mellomlager

en: Please add one or more base URI (baseurl=URI) entries to %s for repository '%s'.
nb: Legg til én eller flere grunnadresser (baseurl=URI) i %s for pakkebrønnen '%s'.

en: Please check if the URI is valid and accessible.
nb: Kontroller om URI-en er gyldig og tilgjengelig.

en: Please check if the URIs defined for this repository are pointing to a valid repository.
nb: Kontroller om nettadressene som er angitt for denne pakkebrønnen, peker på en gyldig pakkebrønn.

en: Please check if your installation media is valid and readable.
nb: Kontroller om installasjonsmediet er gyldig og lesbart.

en: Please check whether the file is accessible.
nb: Kontroller om filen er tilgjengelig.

en: Please check whether the specified URI is accessible.
nb: Kontroller om angitt URI er tilgjengelig.

en: Please file a bug report about this.
nb: Send om mulig inn en feilrapport om dette.

en: Please insert medium [%s] #%d and type 'y' to continue or 'n' to cancel the operation.
nb: Sett inn mediet [%s] # %d og tast 'y' for å fortsette eller 'n' for å avbryte handlingen.

en: Please restart the operation in interactive mode and confirm your agreement with required licenses, or use the %s option.
nb: Start prosessen på nytt i interaktiv modus og bekreft at du godtar vilkårene i avtalen, eller bruk valget %s.

en: Please see the above error message for a hint.
nb: Feilmeldingen ovenfor innholder et hint.

en: Press '%c' to exit the pager.
nb: Trykk '%c' for å avslutte sidebytteren.

en: Print zypper help
nb: Vis zypper hjelp

en: Priority
nb: Prioritet

en: Problem accessing the file at the specified URI
nb: Problemer med tilgang til filen på angitt URI

en: Problem adding the package lock:
nb: Problem under aktivering av pakkelås:

en: Problem copying the specified RPM file to the cache directory.
nb: Problem ved kopiering av angitt RPM-fil til mellomlagerkatalogen.

en: Problem encountered while trying to read the file at the specified URI
nb: Det oppstod problemer med å lese filen på angitt URI

en: Problem installing source package %s-%s:
nb: Problemer med å Installerer kildekodepakken %s-%s:

en: Problem loading data from '%s'
nb: Kunne ikke leser data fra '%s'

en: Problem occurred during or after installation or removal of packages:
nb: Det oppstod et problem under eller etter installasjon eller fjerning av pakker:

en: Problem occurred initializing or executing the search query
nb: Det oppstod et problem ved initialisering eller kjøring av søket

en: Problem parsing the file at the specified URI
nb: Problemer med tolking av filen på  angitt URI

en: Problem reading data from '%s' media
nb: Kunne ikke lese data fra '%s'-mediumet

en: Problem reading the RPM header of %s. Is it an RPM file?
nb: Problem med å lese RPM-deklarasjonen for %s. Er det en RPM-fil?

en: Problem removing the package lock:
nb: Problem ved fjerning av pakkelås:

en: Problem retrieving files from '%s'.
nb: Kunne ikke hente filer fra '%s'.

en: Problem retrieving the package file from the repository:
nb: Problem ved henting av pakkefil fra pakkebrønnen:

en: Problem retrieving the repository index file for service '%s':
nb: Feil under henting av pakkebrønnindeksfil for tjenesten '%s':

en: Problem retrieving the specified RPM file
nb: Kunne ikke hente angitt RPM-fil

en: Problem transferring repository data from specified URI:
nb: Problemer med overføring av pakkebrønndata fra angitt URI:

en: Problem with the RPM file specified as '%s', skipping.
nb: Problem med RPM-filen '%s', hopper over den.

en: Product '%s' not found in specified repositories.
nb: Produktet '%s' ikke funnet i angitte pakkebrønner.

en: Product '%s' not found.
nb: Produktet '%s' ikke funnet.

en: Product updates
nb: Produktoppdateringer

en: Querying:
nb: Kommandoer:

en: Quit the current zypper shell.
nb: Avslutt gjeldende zypper-skall.

en: RPM files caching has been disabled for repository '%s'.
nb: Mellomlagring av RPM-filer er deaktivert for pakkebrønnen '%s'.

en: RPM files caching has been enabled for repository '%s'.
nb: Mellomlagring av RPM-filer er aktivert for pakkebrønnen '%s'.

en: Reading data from '%s' media
nb: Leser data fra '%s'-mediumet

en: Reading installed packages...
nb: Leser installerte pakker...

en: Recommended
nb: Anbefalt

en: Refresh
nb: Oppdater

en: Refresh all repositories.
nb: Oppdater alle pakkebrønner.

en: Refresh all services.
nb: Oppdater alle tjenester.

en: Refresh also services before refreshing repos.
nb: Oppdater også tjenester før oppdatering av pakkebrønner.

en: Refresh only specified repositories.
nb: Oppdater bare spesifiserte pakkebrønner.

en: Refresh repositories specified by their alias, number or URI. If none are specified, all enabled repositories will be refreshed.
nb: Oppdater pakkebrønner spesifisert med alias, nummmer eller URI. Hvis ingen spesifiseres, vil alle aktiverte pakkebrønner bli oppdatert.

en: Refreshing service '%s'.
nb: Oppdaterer tjenesten '%s'.

en: Remote repositories disabled.
nb: Eksterne pakkebrønner deaktivert.

en: Removal of %s failed:
nb: %s kunne ikke fjernes:

en: Remove a package lock.
nb: Fjern pakkelås.

en: Remove a package lock. Specify the lock to remove by its number obtained with '%1%' or by package name.
nb: Fjern en pakkelås. Spesifiser låsen som skal fjernen med nummeret som hentes med '%1%' eller med pakkenavn.

en: Remove only locks with specified repository.
nb: Fjern kun låser i den angitte pakkebrønnen.

en: Remove packages.
nb: Fjern pakker.

en: Remove repository specified by alias, number or URI.
nb: Fjern pakkebrønn som er spesifisert med alias, nummer eller URI.

en: Remove specified repository index service from the system.
nb: Fjern spesifisert pakkebrønnindekstjeneste fra systemet.

en: Remove specified repository.
nb: Fjern spesifisert pakkebrønn.

en: Remove specified service.
nb: Fjern spesifisert tjeneste.

en: Remove useless locks.
nb: Fjern unødvendige lås.

en: Removed %lu lock. | Removed %lu locks.
nb[0]: Fjernet %lu lås.
nb[1]: Fjernede %lu lås.

en: Removing %s
nb: Fjerner %s

en: Removing service '%s':
nb: Fjerner tjenesten '%s'

en: Rename specified repository.
nb: Endre navn på spesifisert pakkebrønn.

en: Report licenses and EULAs of currently installed software packages.
nb: Rapporter lisenser og lisensavtaler for installerte programvarepakker.

en: Repositories disabled, using the database of installed packages only.
nb: Pakkebrønner er deaktivert, benytter kun database med installerte pakker.

en: Repositories have been successfully exported to %s.
nb: Pakkebrønnene ble eksportert til %s.

en: Repository
nb: Pakkebrønn

en: Repository %s not found.
nb: Pakkebrønnen %s ble ikke funnet.

en: Repository '%s' could not be refreshed. Using old cache.
nb: Pakkebrønnen '%s' kunne ikke oppdateres. Bruker gammelt mellomlager.

en: Repository '%s' has been added to disabled repositories of service '%s' | Repositories '%s' have been added to disabled repositories of service '%s'
nb[0]: Pakkebrønnen '%s' er lagt til deaktiverte pakkebrønner for tjenesten '%s'
nb[1]: Pakkebrønnene '%s' er lagt til deaktiverte pakkebrønner for tjenesten '%s'

en: Repository '%s' has been added to enabled repositories of service '%s' | Repositories '%s' have been added to enabled repositories of service '%s'
nb[0]: Pakkebrønnen '%s' er lagt til aktiverte pakkebrønner for tjenesten '%s'
nb[1]: Pakkebrønnene '%s' er lagt til aktiverte pakkebrønner for tjenesten '%s'

en: Repository '%s' has been removed from disabled repositories of service '%s' | Repositories '%s' have been removed from disabled repositories of service '%s'
nb[0]: Pakkebrønnen '%s' er fjernet fra deaktiverte pakkebrønner for tjenesten '%s'
nb[1]: Pakkebrønnene '%s' er fjernet fra deaktiverte pakkebrønner for tjenesten '%s'

en: Repository '%s' has been removed from enabled repositories of service '%s' | Repositories '%s' have been removed from enabled repositories of service '%s'
nb[0]: Pakkebrønnen '%s' er fjernet fra aktiverte pakkebrønner for tjenesten '%s'
nb[1]: Pakkebrønnene '%s' er fjernet fra aktiverte pakkebrønner for tjenesten '%s'

en: Repository '%s' has been removed.
nb: Pakkebrønnen '%s' er fjernet.

en: Repository '%s' has been successfully disabled.
nb: Pakkebrønnen '%s' er deaktivert.

en: Repository '%s' has been successfully enabled.
nb: Pakkebrønnen '%s' er aktivert.

en: Repository '%s' has no URI defined, skipping.
nb: Pakkebrønnen '%s' har ingen definert URI, hopper over.

en: Repository '%s' is invalid.
nb: Pakkebrønnen '%s' er ugyldig.

en: Repository '%s' is out of date. Running '%s' might help.
nb: Pakkebrønnen '%s' er foreldet. Det kan hjelpe å kjøre '%s'.

en: Repository '%s' is out-of-date. You can run 'zypper refresh' as root to update it.
nb: Pakkebrønnen '%s' er utdatert. Du kan kjøre 'zypper refresh' som rotbrukeren for å oppdatere det.

en: Repository '%s' is up to date.
nb: Pakkebrønnen '%s' er oppdatert.

en: Repository '%s' not cached. Caching...
nb: Pakkebrønnen '%s' finnes ikke i mellomlager. Mellomlagrer...

en: Repository '%s' not found by alias, number or URI.
nb: Pakkebrønnen '%s' ikke funnet ved hjelp av alias, nummer eller URI.

en: Repository '%s' not found by its alias, number, or URI.
nb: Pakkebrønnen '%s' ikke funnet ved hjelp av alias, nummer eller URI.

en: Repository '%s' not found.
nb: Pakkebrønnen '%s' ble ikke funnet.

en: Repository '%s' priority has been left unchanged (%d)
nb: Prioriteten for pakkebrønnen '%s' er uendret (%d)

en: Repository '%s' priority has been set to %d.
nb: Prioriteten for pakkebrønnen '%s' er satt til %d.

en: Repository '%s' renamed to '%s'.
nb: Pakkebrønnen '%s' har endret navn til '%s'.

en: Repository '%s' successfully added
nb: Pakkebrønnen '%s' ble lagt til

en: Repository Management:
nb: Pakkebrønnadministrasjon:

en: Repository metadata for '%s' not found in local cache.
nb: Pakkebrønnmetadata for %s ble ikke funnet i lokalt mellomlager.

en: Repository named '%s' already exists. Please use another alias.
nb: En pakkebrønn med navnet '%s' eksisterer allerede. Velg et annet alias.

en: Repository with no alias defined found in the file, skipping.
nb: Pakkebrønn uten definert alias funnet i filen, hopper over.

en: Required argument missing.
nb: Mangler obligatorisk argument.

en: Required source packages available in download directory:
nb: Nødvendige kildekodepakker tilgjengelige i nedlastingskatalog:

en: Required source packages to be downloaded:
nb: Nødvendige kildekodepakker som vil bli lastet ned:

en: Required source packages:
nb: Nødvendig kildekodepakker:

en: Resolvables from '%s' not loaded because of error.
nb: På grunn av feil, ble ikke nødvendige pakker fra '%s' lastet.

en: Resolving dependencies...
nb: Kontrollerer avhengigheter...

en: Resolving package dependencies...
nb: Kontrollerer pakkeavhengigheter...

en: Restart solver in no-force-resolution mode in order to show dependency problems.
nb: Start løsningsprosessen på nytt i ikke-aggressiv modus for å vise avhengighetsproblemer.

en: Restrict the lock to the specified repository.
nb: Begrens låsen til den angitte pakkebrønnen.

en: Retrieving delta
nb: Henter delta

en: Retrieving repository '%s' data...
nb: Henter data for pakkebrønnen '%s'...

en: Retrieving repository '%s' metadata
nb: Henter metadata for pakkebrønnen '%s'

en: Retrieving:
nb: Henter:

en: Retrying in %u seconds...
nb: Forsøker på nytt om %u sekunder...

en: Retrying...
nb: Forsøker på nytt...

en: Root privileges are required to fix broken package dependencies.
nb: Du må være rot for å løse konflikter i forbindelse med pakkeavhengigheter.

en: Running 'zypper refresh' as root might resolve the problem.
nb: Å kjøre 'zypper refresh' som rot løser ikke alltid problemet.

en: Running: %s  (%s, %s)
nb: Kjører: %s  (%s, %s)

en: SSL certificate authority check disabled.
nb: Autorisasjonskontroll av SSL-sertifikat deaktivert.

en: SUMMARY
nb: SAMMENDRAG

en: Scanning download directory
nb: Skanner nedlastingskatalog

en: Scanning installed packages
nb: Skanner installerte pakker

en: Search for packages matching a pattern.
nb: Søk etter pakker som samsvarer med et mønster.

en: See '%s' for all available options.
nb: «%s» inneholder alle tilgjengellige valg.

en: See '%s' for information about the meaning of values in the above table.
nb: '%s' inneholder informasjon om hva verdiene i tabellen ovenfor betyr.

en: See '%s' or '%s' to get a list of known repository types.
nb: Se '%s' eller '%s' for å vise en liste over kjente pakkebrønntyper.

en: See http://en.opensuse.org/Zypper/Troubleshooting for instructions.
nb: Se http://en.opensuse.org/Zypper/Troubleshooting for instruksjoner.

en: See the above message for a hint.
nb: Meldingen over innholder kanskje et hint.

en: Select device to eject.
nb: Velg enheten som skal løses ut.

en: Selecting '%s' for removal.
nb: Velger '%s' for fjerning.

en: Selecting '%s' from repository '%s' for installation.
nb: Velger '%s' fra pakkebrønnen '%s' for installasjon.

en: Service
nb: Tjeneste

en: Service '%s' has been removed.
nb: Tjenesten '%s' er fjernet

en: Service '%s' has been successfully added.
nb: Tjenesten '%s' er lagt til.

en: Service '%s' not found by alias, number or URI.
nb: Tjenesten '%s' ikke funnet ved hjelp av alias, nummer eller URI.

en: Service '%s' not found by its alias, number, or URI.
nb: Tjenesten '%s' ikke funnet ved hjelp av alias, nummer eller URI.

en: Service '%s' not found.
nb: Tjenesten '%s' ikke funnet.

en: Service Management:
nb: Tjenesteadministrasjon:

en: Severity
nb: Alvorlighetsgrad

en: Short Label: %s
nb: Kort betegnelse: %s

en: Short Name
nb: Kort navn

en: Show also alias of parent service.
nb: Vis også alias for overordnet tjeneste.

en: Show also base URI of repositories.
nb: Vis også base-URI for pakkebrønner.

en: Show also repositories belonging to the services.
nb: Vis også pakkebrønner som tilhører tjenestene.

en: Show also repository alias.
nb: Vis også pakkebrønnalias.

en: Show also repository name.
nb: Vis også pakkebrønnens navn.

en: Show also repository priority.
nb: Vis også pakkebrønnprioritet.

en: Show also the autorefresh flag.
nb: Vis også autooppdateringsflagget.

en: Show an animal.
nb: Vis et dyr.

en: Show enabled repos only.
nb: Vis bare aktiverte pakkebrønner.

en: Show full information for specified packages.
nb: Vis fullstendig informasjon om spesifiserte pakker.

en: Show full information for specified patches.
nb: Vis fullstendig informasjon omspesifiserte oppdateringer.

en: Show full information for specified patterns.
nb: Vis fullstendig informasjon om spesifiserte mønstre.

en: Show full information for specified products.
nb: Vis fullstendig informasjon om spesifiserte produkter.

en: Show more information like URI, priority, type.
nb: Vis mer informasjon, som URI, prioritet, type.

en: Show the operating system label.
nb: Vis operativsystemets betegnelse.

en: Show various information about the target operating system. By default, an ID string is shown.
nb: Vis informasjon om måloperativsystemet. Som standard vises en ID-streng.

en: Signature verification failed for file '%1%' from repository '%2%'.
nb: Signaturverifisering mislyktes for filen '%1%' fra pakkebrønnen '%2%'.

en: Signature verification failed for file '%1%'.
nb: Signaturverifisering mislyktes for filen '%1%'.

en: Skip retrieval of the file and abort current operation.
nb: Ikke hent filen, og avbryt denne prosedyren.

en: Skip retrieval of the file and try to continue with the operation without the file.
nb: Ikke hent filen, og forsøk å fortsette prosedyren uten filen.

en: Skipping disabled repository '%s'
nb: Hopper over deaktivert pakkebrønn '%s'

en: Skipping disabled service '%s'
nb: Hopper over deaktivert tjeneste '%s'

en: Skipping repository '%s' because of the above error.
nb: Hopper over pakkebrønn '%s' på grunn av tidligere feil.

en: Skipping service '%s' because of the above error.
nb: Hopper over tjenesten '%s' på grunn av feilen ovenfor.

en: Software Management:
nb: Programvareadministrasjon:

en: Solver test case generated successfully at %s.
nb: Testløsning ble generert på %s.

en: Some of the dependencies of installed packages are broken. In order to fix these dependencies, the following actions need to be taken:
nb: Noen installerte pakker har avhengigheter som ikke er oppfylt. For å løse disse avhengighetene, må følgende handlinger utføres:

en: Some of the repositories have not been cleaned up because of an error.
nb: Noen av pakkebrønnene ble ikke ryddet på grunn av en feil.

en: Some of the repositories have not been refreshed because of an error.
nb: Noen av pakkebrønnene ble ikke oppdatert på grunn av feil.

en: Some of the services have not been refreshed because of an error.
nb: Noen av tjenestene ble ikke oppdatert på grunn av en feil.

en: Sort the list by URI.
nb: Sorter listen etter URI.

en: Sort the list by name.
nb: Sorter listen etter navn.

en: Sort the list by repository priority.
nb: Sorter listen etter pakkebrønnprioritet.

en: Source package
nb: Kildekodepakke

en: Source package %s-%s successfully installed.
nb: Kildekodepakken %s-%s ble installert.

en: Source package %s-%s successfully retrieved.
nb: Kildekodepakken %s-%s ble hentet.

en: Source package '%s' for package '%s' not found.
nb: Kildekodepakken '%s' for pakken '%s' ble ikke funnet.

en: Source package '%s' is not provided by any repository.
nb: Kildekodepakken '%s' ikke funnet i noen pakkebrønner.

en: Source package '%s' not found in specified repositories.
nb: Kildekodepakken '%s' ikke funnet i angitte pakkebrønner.

en: Source package '%s' not found.
nb: Kildekodepakken '%s' ble ikke funnet.

en: Source package name is a required argument.
nb: Kildekodepakkens navn er et obligatorisk argument.

en: Specified capability not found
nb: Den spesifiserte evnen ble ikke funnet

en: Specified local path does not exist or is not accessible.
nb: Den angitte lokale stien finnes ikke, eller er ikke tilgjengelig.

en: Specified lock has been successfully added. | Specified locks have been successfully added.
nb[0]: Definert lås er lagt til.
nb[1]: Definerte lås er lagt til.

en: Specified lock has been successfully removed.
nb: Definerte lås er fjernet.

en: Specified repositories are not enabled or defined.
nb: Angitte pakkebrønner er ikke aktivert eller lagt til.

en: Specified repositories have been cleaned up.
nb: Det er ryddet opp i angitte pakkebrønner.

en: Specified repositories have been refreshed.
nb: Angitte pakkebrønner er oppdatert.

en: Specified repositories:
nb: Angitte pakkebrønner:

en: Specified repository '%s' is disabled.
nb: Angitt pakkebrønn '%s' er deaktivert.

en: Specified services are not enabled or defined.
nb: Angitte tjenester er ikke aktivert eller definert.

en: Specified services have been refreshed.
nb: Angitte tjenester er oppdatert.

en: Specified type is not a valid repository type:
nb: Angitte type er ikke en gyldig pakkebrønntype:

en: Subkey:
nb: Undernøkkel:

en: Suggested
nb: Forslag

en: Summary
nb: Sammendrag

en: Superfluous source packages in download directory:
nb: Overflødige kildekodepakker i nedlastingskatalog:

en: Support Level
nb: Brukerstøttenivå

en: System Packages
nb: Systempakker

en: Takes missing release number as any release.
nb: Tolker manglende versjonsnummer som hvilken som helst versjon.

en: Target Options
nb: Målvalg

en: Target initialization failed:
nb: Initialisering av mål mislyktes:

en: The %s option has no effect here, ignoring.
nb: Valget %s har ingen effekt her, ignorerer.

en: The '%s' global option has no effect here.
nb: Det globale valget '%s' har ingen effekt her.

en: The '--%s' option has currently no effect.
nb: Valget '--%s' har foreløpig ingen effekt.

en: The following matches in issue numbers have been found:
nb: Følgende samsvarende oppføringsnummer er funnet:

en: The following query does not lock anything:
nb: Følgende kommando låser ingenting:

en: The following query locks some of the objects you want to unlock:
nb: Følgende kommando låser noen av objektene du vil låse opp:

en: The following query locks the same objects as the one you want to remove:
nb: Følgende kommando låser de samme objektene som du vil fjerne:

en: The following running processes use deleted files:
nb: Følgende kjørende prosesser bruker slettede filer:

en: The following updates are also available:
nb: Følgende oppdateringer er også tilgjengelige:

en: The gpg key signing file '%1%' has expired.
nb: Gpg-signeringsfilen '#1%' er ikke lenger gyldig.

en: The gpg key signing file '%1%' will expire in %2% day. | The gpg key signing file '%1%' will expire in %2% days.
nb[0]: Gpg-signeringsfilen '%1%' utløper om %2% dag.
nb[1]: Gpg-signeringsfilen '%1%' utløper om %2% dager.

en: The metadata cache needs to be built for the '%s' repository. You can run 'zypper refresh' as root to do this.
nb: Metadatamellomlageret må bygges for pakkebrønnen '%s'. Du kan kjøre 'zypper refresh' som rot for å oppdatere.

en: The package integrity check failed. This may be a problem with the repository or media. Try one of the following:
    
    - just retry previous command
    - refresh the repositories using 'zypper refresh'
    - use another installation medium (if e.g. damaged)
    - use another repository
nb: Feil ved kontroll av pakkeintegritet. Dette kan skyldes et problem med installasjonskilden eller mediet. Prøv ett av følgende:
     
     - prøv å gjenta forrige kommando
     - oppdater installasjonskilder ved hjelp av 'zypper refresh'
     - bruk et annet installasjonsmedium (f.eks. hvis skadet)
     - bruk en annen installasjonskilde

en: The path specified in the --root option must be absolute.
nb: Stien som er spesifisert for valget --root må være absolutt.

en: The selected package '%s' from repository '%s' has lower version than the installed one.
nb: Den valgte pakken '%s' fra pakkebrønnen '%s' har lavere versjonsnummer enn den installerte.

en: The up-to-date check of '%s' has been delayed.
nb: 'Oppdatert'-kontrollen for '%s' er forsinket.

en: There are no enabled repositories defined.
nb: Det er ikke angitt noen aktiverte pakkebrønner.

en: There are no enabled services defined.
nb: Ingen aktiverte tjenester er definert.

en: There are no package locks defined.
nb: Ingen pakkelås er definert.

en: There is an update candidate '%s' for '%s', but it does not match the specified version, architecture, or repository.
nb: Oppdateringskandidaten «%s» finnes for «%s», men den samsvarer ikke med angitt versjon, arkitektur eller pakkebrønn.

en: There is an update candidate for '%s', but it comes from a repository with a lower priority. Use '%s' to install this candidate.
nb: Det finnes en oppdateringskandidat for «%s», men den kommer fra en pakkebrønn med lavere prioritet. Bruk «%s» for å installere denne kandidaten.

en: There is an update candidate for '%s', but it is locked. Use '%s' to unlock it.
nb: Det finnes en oppdateringskandidat for '%s', men den er låst. Bruk '%s' for å låse den opp.

en: This command has no additional options.
nb: Denne kommandoen har ikke flere valg.

en: This command only makes sense in the zypper shell.
nb: Denne kommandoen fungerer bare i et zypper-skall.

en: This file was modified after it has been signed. This may have been a malicious change, so it might not be trustworthy anymore! You should not continue unless you know it's safe.
nb: Denne filen har blitt forandret etter signering. Den kan ha blitt utsatt for skadelige endringer, og er kanskje ikke til å stole på! Fortsett bare om du er sikker på hva du gjør.

en: This is a changeable read-only media (CD/DVD), disabling autorefresh.
nb: Dette er et skiftende skrivebeskyttet medium (CD/DVD), deaktiverer autooppdatering.

en: This may be caused by invalid metadata in the repository, or by a bug in the metadata parser. In the latter case, or if in doubt, please, file a bug report by following instructions at http://en.opensuse.org/Zypper/Troubleshooting
nb: Dette kan skyldes ugyldige metadata i pakkebrønnen, eller en feil i metadata-tolkeren. Om det siste er tilfelle, eller om du er usikker, rapporter feilen ved å følge instruksene på http://en.opensuse.org/Zypper/Troubleshooting

en: To update installed products use '%s'.
nb: For å oppdatere installerte produkter, bruk '%s'.

en: Toggle between showing all details and as few details as possible.
nb: Bytt mellom visning av all informasjon, og så lite informasjon som mulig.

en: Toggle display of package architectures.
nb: Bytt mellom visning av pakkearkitekturer.

en: Toggle display of package vendor names.
nb: Bytt mellom visning av pakkeleverandør.

en: Toggle display of package versions.
nb: Bytt mellom visning av pakkeversjoner.

en: Toggle display of repositories from which the packages will be installed.
nb: Bytt mellom visning av pakkebrønner som pakker vil bli installert fra.

en: Too few arguments.
nb: For få argumenter.

en: Too few arguments. At least URI and alias are required.
nb: For få argumenter. Minst URI og alias kreves.

en: Too many arguments.
nb: For mange argumenter.

en: Trust the key and import it into trusted keyring.
nb: Stol på nøkkelen og importer den til den pålitelige nøkkelringen?

en: Trust the key temporarily.
nb: Stol på nøkkelen midlertidig.

en: Try '%s', or even '%s' before doing so.
nb: Forsøk '%s' eller '%s' før du gjør dette.

en: Try again?
nb: Vil du forsøke på nytt?

en: Try to eject the device manually.
nb: Forsøk å løse ut enheten manuelt.

en: Try to retrieve the file again.
nb: Forsøk å hente filen på nytt.

en: Trying again...
nb: Forsøker på nytt...

en: Turning on '%s'. New repository signing keys will be automatically imported!
nb: Slå på '%s'. Signeringsnøkler for nye pakkebrønner vil bli automatisk importert!

en: Type '%s' to get a list of global options and commands.
nb: Tast '%s' for å vise en liste over globale valg og kommandoer.

en: Type '%s' to get command-specific help.
nb: Tast '%s' for å vise kommando-spesifikk help.

en: Type of package (%1%).
nb: Pakketype (%1%).

en: Unblock using this file on your own risk.
nb: Fjern filens blokkering på egen risiko.

en: Unexpected exception.
nb: Uventet unntak.

en: Uninstallation of a source package not defined and implemented.
nb: Å fjerne en kildekodepakke er ikke definert som en funksjon og implementert.

en: Unknown command '%s'
nb: Ukjent kommando '%s'

en: Unknown digest %s for file %s.
nb: Ukjent sammendrag %s for filen %s.

en: Unknown option
nb: Ukjent alternativ

en: Unknown problem when adding repository:
nb: Problemer med å legge til pakkebrønn:

en: Update Management:
nb: Oppdateringsadministrasjon:

en: Update installed packages with newer versions.
nb: Oppdater installerte pakker med nyere versjoner.

en: Update notifications were received from the following packages:
nb: Oppdater varslinger som mottas fra følgende pakker:

en: Usage
nb: Bruk

en: Use '%s' or '%s' commands to add or enable repositories.
nb: Bruk kommandoene '%s' eller '%s' for å legge til eller aktivere pakkebrønner.

en: Use '%s' or '%s' commands to add or enable services.
nb: Bruk kommandoene '%s' eller '%s' for å legge til eller aktivere tjenester.

en: Use '%s' to force installation of the package.
nb: Bruk '%s' for å tvinge installasjon av pakken.

en: Use '%s' to get the list of defined repositories.
nb: Bruk %s for å vise listen over definerte akriv.

en: Use '%s' to get the list of defined services.
nb: Bruk %s for å vise listen over definerte tjenester.

en: Use '--verbose' option for a full list of required source packages.
nb: Bruk valget '--verbose' for en komplett liste over nødvendige kildekodepakker.

en: Use alternative directory for all caches.
nb: Bruk alternativ katalog for alle mellomlagre.

en: Use alternative package cache directory.
nb: Bruk alternativ katalog for pakkemellomlager.

en: Use alternative raw meta-data cache directory.
nb: Bruk alternativ katalog for rådatamellomlager.

en: Use alternative repository definition file directory.
nb: Bruk alternativ definisjonsfilkatalog for pakkebrønn.

en: Use alternative solv file cache directory.
nb: Bruk alternativ katalog for mellomlagring av konfliktløsningsfiler.

en: Use arrows or pgUp/pgDown keys to scroll the text by lines or pages.
nb: Bruk piltastene eller pgUp/pgDown for å rulle én linje eller én side.

en: Use the Enter or Space key to scroll the text by lines or pages.
nb: Bruk Enter- eller mellomromtasten for å rull én linje eller én side.

en: User Name
nb: Brukernavn

en: User data string must not contain nonprintable or newline characters!
nb: Brukerdatastrengen må ikke inneholde tegn som ikke vises eller tegn for linjeskift!

en: Using download directory at '%s'.
nb: Bruker nedlastingskatalog på '%s'

en: Vendor
nb: Produsent

en: Verbosity: %d
nb: Detaljnivå: %d

en: Verify integrity of package dependencies.
nb: Verifiser integritet for nødvendige tilleggspakker.

en: Verifying dependencies...
nb: Kontrollerer avhengigheter...

en: Version
nb: Versjon

en: View the notifications now?
nb: Vil du vise varslinger nå?

en: View the summary in pager.
nb: Vis sammendrag i sidebytter.

en: Visible to User
nb: Synlig for bruker

en: Warning:
nb: Advarsel:

en: We can't verify that no one meddled with this file, so it might not be trustworthy anymore! You should not continue unless you know it's safe.
nb: Vi kan ikke verifisere at ingen har tuklet med denne filen, så den er kanskje ikke til å stole på! Fortsett bare om du er sikker på hva du gjør.

en: Yes
nb: Ja

en: Yes, accept the summary and proceed with installation/removal of packages.
nb: Ja, godkjenn sammendraget og fortsett med installasjon/fjerning av pakker.

en: You already are running zypper's shell.
nb: Du befinner deg allerede i et zypper-skall.

en: You are about to do a distribution upgrade with all enabled repositories. Make sure these repositories are compatible before you continue. See '%s' for more information about this command.
nb: Du er i ferd med å oppgradere distribusjonen med alle aktiverte pakkebrønner. Kontroller at alle pakkebrønner er kompatible før du fortsetter. Du finner mer informasjon om denne kommandoen under '%s'.

en: You have chosen to ignore a problem with download or installation of a package which might lead to broken dependencies of other packages. It is recommended to run '%s' after the operation has finished.
nb: Du har valgt å ignorere et problem med nedlasting eller installasjon av en pakke. Dette kan føre til avhengighetskonflikter for andre pakker. Du bør kjøre '%s' etter at handlingen er fullført.

en: You may wish to restart these processes.
nb: Du bør starte disse prosessene på nytt.

en: Zypper does not keep track of installed source packages. To install the latest source package and its build dependencies, use '%s'.
nb: Zypper registrerer ikke installerte kildekodepakker. For å installere den nyeste kildekodepakken og tilhørende nødvendige pakker, bruk '%s'.

en: a/r/i
nb: a/g/i

en: a/r/i/u/e
nb: a/g/i/l

en: a/r/i/u/s
nb: a/g/i/u/s

en: committing
nb: utfører

en: discard
nb: forkast

en: done
nb: fullført

en: error
nb: feil

en: list-updates (lu) [OPTIONS]
nb: list-updates (lu) [valg]

en: needed
nb: kreves

en: new | new
nb[0]: ny
nb[1]: nye

en: new package to install | new packages to install
nb[0]: ny pakke som skal installeres
nb[1]: nye pakker som skal installeres

en: no
nb: nei

en: no help available for this option
nb: ingen tilgjengelig hjelp for dette valget

en: not installed
nb: ikke installert

en: not needed
nb: kreves ikke

en: out-of-date (version %s installed)
nb: foreldet (versjon %s installert)

en: package | packages
nb[0]: pakke
nb[1]: pakker

en: package to downgrade | packages to downgrade
nb[0]: pakke som skal nedgraderes
nb[1]: pakker som skal nedgraderes

en: package to reinstall | packages to reinstall
nb[0]: pakke som skal installeres på nytt
nb[1]: pakker som skal installeres på nytt

en: package to remove | packages to remove
nb[0]: pakke som skal fjernes
nb[1]: pakker som skal fjernes

en: package to upgrade | packages to upgrade
nb[0]: pakke som skal oppgraderes
nb[1]: pakker som skal oppgraderes

en: package will change arch | packages will change arch
nb[0]: pakken vil få endret ark.
nb[1]: pakkene vil få endret ark.

en: package will change vendor | packages will change vendor
nb[0]: pakken vil få endret leverandør
nb[1]: pakkene vil få endrede leverandør

en: patch | patches
nb[0]: pakkeoppdatering
nb[1]: pakkeoppdatering

en: patches (pch) [REPOSITORY] ...
nb: patches (pch) [pakkebrønn] ...

en: pattern | patterns
nb[0]: mønster
nb[1]: mønstre

en: patterns (pt) [OPTIONS] [REPOSITORY] ...
nb: patterns (pt) [valg] [pakkebrønn] ...

en: product | product
nb[0]: produkt
nb[1]: produkter

en: products (pd) [OPTIONS] [REPOSITORY] ...
nb: produkter (pd) [valg] [pakkebrønn] ...

en: removelock (rl) [OPTIONS] <LOCK-NUMBER|PACKAGENAME> ...
nb: removelock (rl) [valg] <låsnummer|pakkenavn> ...

en: removerepo (rr) [OPTIONS] <ALIAS|#|URI>
nb: removerepo (rs) [valg] <alias|#|URI>

en: removeservice (rs) [OPTIONS] <ALIAS|#|URI>
nb: removeservice (rs) [valg] <alias|#|URI>

en: renamerepo (nr) [OPTIONS] <ALIAS|#|URI> <NEW-ALIAS>
nb: renamerepo (nr) [valg] <alias|#|URI> <nytt-alias>

en: repos (lr) [OPTIONS] [REPO] ...
nb: repos (lr) [valg] ...

en: resolvable | resolvables
nb[0]: nødvendig pakke
nb[1]: nødvendige pakker

en: services (ls) [OPTIONS]
nb: services (ls) [valg]

en: source package | source packages
nb[0]: kildekodepakke
nb[1]: kildekodepakker

en: source package to install | source packages to install
nb[0]: kildekodepakke som skal installeres
nb[1]: kildekodepakker som skal installeres

en: source-install (si) [OPTIONS] <NAME> ...
nb: source-install (si) [valg] <navn> ...

en: srcpackage | srcpackages
nb[0]: kildekodepakke
nb[1]: kildekodepakker

en: starting
nb: starter

en: targetos (tos) [OPTIONS]
nb: targetos (tos) [valg]

en: to change arch | to change arch
nb[0]: med endret ark.
nb[1]: med endret ark

en: to change vendor |  to change vendor
nb[0]: med endret leverandør
nb[1]:  med endret leverandør

en: to downgrade | to downgrade
nb[0]: skal nedgraderes
nb[1]: skal nedgraderes

en: to reinstall | to reinstall
nb[0]: som skal installeres på nytt
nb[1]: som skal installeres på nytt

en: to remove | to remove
nb[0]: som skal fjernes
nb[1]: som skal fjernes

en: unknown
nb: ukjent

en: up-to-date
nb: oppdatert

en: versioncmp (vcmp) <VERSION1> <VERSION2>
nb: versioncmp (vcmp)  <versjon1> <versjon2>

en: what-provides (wp) <CAPABILITY>
nb: what-provides (wp) <egenskap>

en: y/n
nb: j/n

en: yes
nb: ja
