zypper - en to pl translation catalogue (1200 entries)

en:  %s is already requested.
pl:  %s jest już żądane.

en:  Solution %d:
pl:  Rozwiązanie %d:

en:  Use an integer number from %d to %d
pl:  Użyj liczby całkowitej od %d do %d

en: %1% exited with status %2%
pl: %1% zakończył działanie ze stanem %2%

en: %1% repository | %1% repositories
pl[0]: %1% repozytorium
pl[1]: %1% repozytoria(-ów)
pl[2]: Repozytorium

en: %1% was killed by signal %2% (%3%)
pl: %1% zamknięty przez sygnał %2% (%3%)

en: %1%: Option '%2%' is defined multiple times. Using the last one.
pl: %1%: Opcja '%2%' została zdefiniowana wiele razy. Użyto ostatniej definicji.

en: %d Problem: | %d Problems:
pl[0]: Problem z %d:
pl[1]: Problemy z %d:
pl[2]: Problemy z %d:

en: %d patch locked | %d patches locked
pl[0]: %d zablokowana poprawka
pl[1]: %d zablokowane poprawki
pl[2]: %d zablokowanych poprawek

en: %d patch needed | %d patches needed
pl[0]: %d wymagana poprawka
pl[1]: %d wymagane poprawki
pl[2]: %d wymaganych poprawek

en: %d patch optional | %d patches optional
pl[0]: %d opcjonalna poprawka
pl[1]: %d opcjonalne poprawki
pl[2]: %d opcjonalnych poprawek

en: %d security patch | %d security patches
pl[0]: %d poprawka dotycząca bezpieczeństwa
pl[1]: %d poprawki dotyczące bezpieczeństwa
pl[2]: %d poprawek dotyczących bezpieczeństwa

en: %s '%s' not found.
pl: Nie znaleziono %s '%s'.

en: %s is newer than %s
pl: %s jest nowsze od %s

en: %s is older than %s
pl: %s jest starsze niż %s

en: %s matches %s
pl: %s pasuje do %s

en: %s used together with %s, which contradict each other.
pl: Użyto opcji %s równocześnie z opcją %s, a opcje te wykluczają się wzajemnie.

en: %s was not requested.
pl: %s nie były żądane.

en: %zu lock has been successfully removed. | %zu locks have been successfully removed.
pl[0]: Usunięto pomyślnie %zu blokadę.
pl[1]: Usunięto pomyślnie %zu blokady.
pl[2]: Usunięto pomyślnie %zu blokad.

en: '%s' is already installed.
pl: '%s' jest już zainstalowany.

en: '%s' is locked. Use '%s' to unlock it.
pl: '%s' jest zablokowany. Użyj '%s' aby odblokować.

en: '%s' is not a package name or capability.
pl: '%s' nie jest prawidłową nazwą pakietu ani możliwością.

en: '%s' looks like an RPM file. Will try to download it.
pl: "%s" wygląda jak plik RPM. Nastąpi próba pobrania.

en: '%s' not found in package names. Trying '%s'.
pl: Nie znaleziono '%s' wśród nazw pakietów. Próba wyszukania '%s'.

en: '%s' not found in package names. Trying capabilities.
pl: '%s' nie znaleziono wśród nazw pakietów. Próba znalezienia możliwości.

en: '%s' providing '%s' is already installed.
pl: '%s' dostarczający '%s' jest już zainstalowany.

en: (any)
pl: (którykolwiek)

en: (dry run)
pl: (sprawdzanie)

en: (empty)
pl: (puste)

en: (multiple)
pl: (wielokrotny)

en: * and ? wildcards can also be used within search strings. If a search string is enclosed in '/', it's interpreted as a regular expression.
pl: Znaki specjalne * oraz ? mogą być używane wewnątrz fraz wyszukiwania. Łańcuch wyszukiwania zawarty miedzy znakami / jest interpretowany jako wyrażenie regularne.

en: ... and %1% more item. | ... and %1% more items.
pl[0]: ...i jeszcze %1% element.
pl[1]: ...i jeszcze %1% elementy.
pl[2]: ...i jeszcze %1% elementów.

en: A meaningful file conflict check can only be performed if used together with '%1%'.
pl: Znaczące sprawdzenie konfliktu plików może być wykonane tylko w połączeniu z '%1%'.

en: ALIAS
pl: alias

en: ALIAS|#|URI
pl: alias|#|URI

en: Abort, retry, ignore?
pl: Przerwij, ponów, ignoruj?

en: Aborting installation due to the need for license confirmation.
pl: Nie zaakceptowano licencji. Przerwano instalację.

en: Aborting installation due to user disagreement with %s %s license.
pl: Przerwanie instalacji z powodu braku zaakceptowania licencji %s %s.

en: Accept multiple commands at once.
pl: Akceptuje wiele poleceń na raz.

en: Accepting an unsigned file '%s' from repository '%s'.
pl: Akceptowanie niepodpisanego pliku '%s' z repozytorium '%s'.

en: Accepting an unsigned file '%s'.
pl: Akceptowanie niepodpisanego pliku '%s'.

en: Accepting file '%s' from repository '%s' signed with an unknown key '%s'.
pl: Akceptowanie pliku '%s' z repozytorium '%s', podpisanego nieznanym kluczem '%s'.

en: Accepting file '%s' signed with an unknown key '%s'.
pl: Akceptowanie pliku '%s' podpisanego nieznanym kluczem '%s'.

en: Accepting package despite the error.
pl: Akceptowanie pakietu pomimo błędu.

en: Accepting packages with wrong checksums can lead to a corrupted system and in extreme cases even to a system compromise.
pl: Akceptowanie pakietów z błędnymi sumami kontrolnymi może doprowadzić do uszkodzenia systemu, a w skrajnych przypadkach nawet do naruszenia jego zabezpieczeń.

en: Add a RIS service repository to disable.
pl: Dodanie repozytorium usługi RIS do wyłączenia.

en: Add a RIS service repository to enable.
pl: Dodanie repozytorium usługi RIS do włączenia.

en: Add a new repository.
pl: Dodawanie nowego repozytorium.

en: Add a new service.
pl: Dodanie nowej usługi.

en: Add a package lock.
pl: Dodaje blokadę na podany pakiet.

en: Add a repository index service to the system.
pl: Dodaje do systemu usługę indeksowania repozytorium.

en: Add a repository to the system. The repository can be specified by its URI or can be read from specified .repo file (even remote).
pl: Dodaje repozytorium do systemu. Repozytorium może być określone za pomocą identyfikatora URI lub może być odczytane ze wskazanego pliku .repo (również zdalnie).

en: Add given locale(s) to the list of requested locales.
pl: Dodanie danych ustawień regionalnych do listy ustawień regionalnych.

en: Add locale(s) to requested locales.
pl: Dodanie ustawień regionalnych do żądanych ustawień regionalnych.

en: Added locale: %s
pl: Dodane ustawienia regionalne: %s

en: Adding conflict: '%s'.
pl: Konflikt dodawania: '%s'.

en: Adding requirement: '%s'.
pl: Dodawanie warunku: '%s'.

en: Additionally try to update all packages not covered by patches. The option is ignored, if the patch command must update the update stack first. Can not be combined with --updatestack-only.
pl: Dodatkowo podejmowana jest próba zaktualizowania wszystkich pakietów nieobjętych poprawkami. Ta opcja jest pomijana, jeśli polecenie zastosowania poprawki musi najpierw zaktualizować stos aktualizacji. Nie można używać razem z opcją --updatestack-only.

en: Additionally use disabled repositories providing a specific keyword. Try '--plus-content debug' to enable repos indicating to provide debug packages.
pl: Użycie dodatkowo wyłączonych repozytoriów po podaniu określonego słowa kluczowego. Opcja --plus-content debug powoduje włączenie repozytoriów wskazujących na konieczność podania pakietów do debugowania.

en: Advanced:
pl: Zaawansowane:

en: After the operation, %s will be freed.
pl: Po wykonaniu operacji zwolnione zostanie %s.

en: After the operation, additional %s will be used.
pl: Po wykonaniu operacji użyte zostanie dodatkowo %s.

en: Alias or an aggregate option is required.
pl: Wymagany jest alias lub opcja zbiorcza.

en: All repositories have been cleaned up.
pl: Wszystkie repozytoria zostały wyczyszczone.

en: All repositories have been refreshed.
pl: Odświeżono wszystkie repozytoria.

en: All services have been refreshed.
pl: Odświeżono wszystkie usługi.

en: Allow to replace a newer item with an older one. Handy if you are doing a rollback. Unlike --force it will not enforce a reinstall.
pl: Umożliwia zastąpienie nowszego elementu starszym. Przydatne podczas przywracania poprzednich wersji. W odróżnieniu od --force nie wymusza ponownej instalacji.

en: Also restore service repositories enabled/disabled state.
pl: Przywraca również stan włączenia/wyłączenia repozytoriów usług.

en: Ambiguous answer '%s'.
pl: Niejednoznaczna odpowiedź '%s'.

en: Apply changes to all local repositories.
pl: Stosuje zmiany do wszystkich repozytoriów lokalnych.

en: Apply changes to all local services.
pl: Zastosowanie zmian do usług lokalnych.

en: Apply changes to all remote repositories.
pl: Stosuje zmiany do wszystkich repozytoriów zdalnych.

en: Apply changes to all remote services.
pl: Zastosowanie zmian do wszystkich usług zdalnych.

en: Apply changes to all repositories.
pl: Stosuje zmiany do wszystkich repozytoriów.

en: Apply changes to all services.
pl: Zastosowanie zmian do wszystkich usług.

en: Apply changes to repositories of specified type.
pl: Stosuje zmiany do repozytoriów określonego typu.

en: Apply changes to services of specified type.
pl: Zastosowanie zmian do usług określonego typu.

en: Applying delta
pl: Zastosowanie różnicy

en: Applying solution %s
pl: Stosowanie rozwiązania %s

en: Arch
pl: Architektura

en: Argument resolves to no package
pl: Argument nie wskazuje żadnego pakietu

en: Arguments are not allowed if '%s' is used.
pl: Argumenty są niedozwolone, gdy jest używane '%s'.

en: Arguments:
pl: Argumenty:

en: Ask PackageKit to quit?
pl: Wysłać sygnał zamknięcia do programu PackageKit?

en: Assign new alias to the repository specified by alias, number or URI.
pl: Przypisuje nowy alias do repozytorium określonego przez alias, numer lub adres URI.

en: At least one package name is required.
pl: Wymagana jest co najmniej jedna nazwa pakietu.

en: Authentication required to access %s. You need to be root to be able to read the credentials from %s.
pl: Wymagane uwierzytelnienie dostępu do %s. Aby odczytać poświadczenia z %s, potrzebne są uprawnienia użytkownika root.

en: Automatically accept product licenses only. See 'man zypper' for more details.
pl: Automatycznie akceptuj tylko licencje produktów. Szczegóły: man zypper.

en: Automatically agreeing with %s %s license.
pl: Automatycznie zaakceptowano licencję obiektu '%s' typu '%s'.

en: Automatically importing the following key:
pl: Automatyczne importowanie następującego klucza:

en: Automatically remove unneeded dependencies.
pl: Automatyczne usuwanie niepotrzebnych zależności.

en: Automatically say 'yes' to third party license confirmation prompt. See 'man zypper' for more details.
pl: Automatycznie zatwierdź monit o potwierdzenie licencji stron trzeciej. Szczegóły: man zypper.

en: Automatically trust and import new repository signing keys.
pl: Automatyczne zaufanie i importowanie nowych kluczy podpisujących repozytorium.

en: Automatically trusting the following key:
pl: Automatyczne zaufanie dla następującego klucza:

en: Autorefresh
pl: Automatyczne odświeżanie

en: Autorefresh disabled.
pl: Automatyczne odświeżanie wyłączone.

en: Autorefresh has been disabled for repository '%s'.
pl: Wyłączono automatyczne odświeżanie repozytorium '%s'.

en: Autorefresh has been disabled for service '%s'.
pl: Wyłączono automatyczne odświeżanie usługi '%s'.

en: Autorefresh has been enabled for repository '%s'.
pl: Włączono automatycznie odświeżanie dla repozytorium '%s'.

en: Autorefresh has been enabled for service '%s'.
pl: Włączono automatyczne odświeżanie usługi '%s'.

en: Autoselecting '%s' after %u second. | Autoselecting '%s' after %u seconds.
pl[0]: Automatyczny wybór '%s' po %u sekundzie.
pl[1]: Automatyczny wybór '%s' po %u sekundach.
pl[2]: Automatyczny wybór '%s' po %u sekundach.

en: Available
pl: Dostępny

en: Available Version
pl: Dostępna wersja

en: Available download modes: %s
pl: Dostępne tryby pobierania: %s

en: Available zypper subcommands in '%1%'
pl: Podpolecenia zypper dostępne w %1%

en: Builds binary package
pl: Kompilowane pakiety binarne

en: CATEGORY
pl: KATEGORIA

en: CD/DVD repositories disabled.
pl: Repozytoria CD/DVD są wyłączone.

en: CPE Name
pl: Nazwa CPE

en: Called as '%1%', it restricts the command to just look for packages supporting available hardware, languages or filesystems. Useful after having added e.g. new hardware or driver repos.
pl: W przypadku wywołania w postaci '%1%' polecenie jest ograniczone do wyszukiwania tylko takich pakietów, które obsługują dostępne urządzenia, języki lub systemy plików. Przydatne po dodaniu np. nowych repozytoriów dotyczących sprzętu lub sterowników.

en: Can't create or access download directory '%s'.
pl: Nie można utworzyć katalogu pobierania '%s' lub uzyskać do niego dostępu.

en: Can't find a valid repository at given location:
pl: Nie można znaleźć poprawnego repozytorium w podanym miejscu:

en: Can't open %s for writing.
pl: Nie można otworzyć pliku %s do zapisu.

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Cannot change alias of '%s' repository. The repository belongs to service '%s' which is responsible for setting its alias.
pl: Nie można zmienić aliasu repozytorium '%s'. To repozytorium należy do usługi '%s', która jest odpowiedzialna za ustawienie jego aliasu.

en: Cannot clean installed packages cache because of an error.
pl: Nie można wyczyścić bufora zainstalowanych pakietów z powodu błędu.

en: Cannot clean repository '%s' because of an error.
pl: Nie można wyczyścić repozytorium '%s' z powodu błędu.

en: Cannot initialize configuration file parser.
pl: Nie można zainicjalizować analizatora pliku konfiguracyjnego.

en: Cannot read input: bad stream or EOF.
pl: Nie można odczytać złego strumienia lub znaku końca pliku.

en: Cannot uninstall patches.
pl: Nie można odinstalować poprawek.

en: Cannot use %s together with %s. Using the %s setting.
pl: Nie można użyć %s razem z %s. Użyto ustawienia %s.

en: Cannot use multiple types when specific packages are given as arguments.
pl: Nie można korzystać z wielu typów, gdy określone pakiety są dane jako argumenty.

en: Category
pl: Kategoria

en: Change current base URI and try retrieving the file again.
pl: Zmień aktualny adres bazowy URI i spróbuj ponownie pobrać plik.

en: Check failed:
pl: Sprawdzanie nie powiodło się:

en: Check for patches.
pl: Sprawdzenie dostępności poprawek.

en: Check for running processes using deleted libraries is disabled in zypper.conf. Run '%s' to check manually.
pl: Sprawdzanie, czy działające procesy korzystają z usuniętych bibliotek, jest wyłączone w pliku zypper.conf. Aby sprawdzić to ręcznie, uruchom program „%s”.

en: Check if the URI is valid and accessible.
pl: Proszę sprawdzić, czy podany adres URI jest poprawny i dostępny.

en: Check if the reboot-needed flag was set.
pl: Sprawdź, czy została ustawiona flaga needs-reboot.

en: Check whether dependencies of installed packages are satisfied and suggest to install or remove packages in order to repair the dependency problems.
pl: Sprawdza, czy zależności zainstalowanych pakietów są zadowalające i sugeruje zainstalowanie lub usunięcie pakietów, aby naprawić problemy z zależnościami.

en: Checking for file conflicts requires not installed packages to be downloaded in advance in order to access their file lists. See option '%1%' in the zypper manual page for details.
pl: Operacja sprawdzania konfliktów plików wymaga wcześniejszego pobrania niezainstalowanych pakietów w celu zapewnienia dostępu do ich listy plików. Szczegółowe informacje zawiera opis opcji %1% na stronie podręcznika zypper.

en: Checking for file conflicts:
pl: Sprawdzanie konfliktów pomiędzy plikami:

en: Checking for running processes using deleted libraries...
pl: Sprawdzanie aktywnych procesów używających usuniętych bibliotek...

en: Checking whether to refresh metadata for %s
pl: Sprawdzanie, czy trzeba odświeżyć metadane dla %s

en: Checks if the reboot-needed flag was set by a previous update or install of a core library or service.
    Exit code ZYPPER_EXIT_INF_REBOOT_NEEDED indicates that a reboot is suggested, otherwise the exit code is set to ZYPPER_EXIT_OK.
pl: Sprawdza, czy w trakcie poprzedniej aktualizacji lub instalacji podstawowej biblioteki lub usługi została ustawiona flaga needs-reboot.
    Kod wyjścia ZYPPER_EXIT_INF_REBOOT_NEEDED oznacza, że jest wymagane ponowne uruchomienie, w przeciwnym razie kod wyjścia jest ustawiany na ZYPPER_EXIT_OK.

en: Choose solution %1%
pl: Wybierz rozwiązanie %1%

en: Choose the above solution using '1' or cancel using 'c' | Choose from above solutions by number or cancel
pl[0]: Można wybrać powyższe rozwiązanie, wybierając '1' lub można je anulować, wybierając 'a'
pl[1]: Można wybrać jedno z powyższych rozwiązań, wybierając odpowiedni numer lub można je anulować
pl[2]: Można wybrać jedno z powyższych rozwiązań, wybierając odpowiedni numer lub można je anulować

en: Choose the above solution using '1' or skip, retry or cancel | Choose from above solutions by number or skip, retry or cancel
pl[0]: Można wybrać powyższe rozwiązanie, wybierając '1' lub można je pominąć, ponowić lub anulować
pl[1]: Można wybrać jedno z powyższych rozwiązań, wybierając odpowiedni numer lub można je pominąć, ponowić lub anulować
pl[2]: Można wybrać jedno z powyższych rozwiązań, wybierając odpowiedni numer lub można je pominąć, ponowić lub anulować

en: Clean both metadata and package caches.
pl: Wyczyszczenie zarówno pamięci podręcznej metadanych, jak i pakietów.

en: Clean local caches.
pl: Czyści lokalną pamięć podręczną.

en: Clean metadata cache.
pl: Wyczyszczenie pamięci podręcznej metadanych.

en: Clean only duplicate locks.
pl: Usuwa tylko powtarzające się blokady.

en: Clean only locks which doesn't lock anything.
pl: Usuwa tylko blokady, które już niczego nie blokują.

en: Clean only specified repositories.
pl: Wyczyszczenie tylko określonych repozytoriów.

en: Clean raw metadata cache.
pl: Wyczyszczenie pamięci podręcznej nieprzetworzonych metadanych.

en: Cleaning installed packages cache.
pl: Czyszczenie bufora zainstalowanych pakietów.

en: Cleaning metadata cache for '%s'.
pl: Czyszczenie bufora metadanych dla '%s'.

en: Cleaning packages for '%s'.
pl: Czyszczenie pakietów dla '%s'.

en: Cleaning raw metadata cache for '%s'.
pl: Czyszczenie bufora surowych metadanych dla '%s'.

en: Clear the list of RIS repositories to disable.
pl: Wyczyszczenie listy repozytoriów RIS do wyłączenia.

en: Clear the list of RIS repositories to enable.
pl: Wyczyszczenie listy repozytoriów RIS do włączenia.

en: Code
pl: Kod

en: Command
pl: Polecenie

en: Command '%s' is replaced by '%s'.
pl: Polecenie '%s' zostało zastąpione przez '%s'.

en: Command options:
pl: Opcje polecenia:

en: Commands:
pl: Polecenia:

en: Compare the versions supplied as arguments.
pl: Porównanie wersji podanych jako argumenty.

en: Compare two version strings.
pl: Porównanie dwóch łańcuchów wersji.

en: Computing distribution upgrade...
pl: Analizowanie uaktualnienia dystrybucji...

en: Computing upgrade...
pl: Szacowanie uaktualnienia...

en: Config file '%1%' does not exist.
pl: Plik konfiguracyjny '%1%' nie istnieje.

en: Config file '%1%' exists but is not a file.
pl: Plik konfiguracyjny '%1%' istnieje, ale nie jest plikiem.

en: Conflicting files will be replaced.
pl: Pliki pozostające w konflikcie zostaną zastąpione.

en: Consider only patches which affect the package management itself.
pl: Weź pod uwagę tylko poprawki mające wpływ na zarządzanie pakietami.

en: Consider to cancel:
pl: Rozważ anulowanie:

en: Considering %1% out of %2% applicable patches: | Considering %1% out of %2% applicable patches:
pl[0]: Uwzględnianie %1% z %2% odpowiednich poprawek:
pl[1]: Uwzględnianie %1% z %2% odpowiednich poprawek:
pl[2]: Uwzględnianie %1% z %2% odpowiednich poprawek:

en: Content Id
pl: ID zawartości

en: Contents
pl: Zawartość

en: Continue?
pl: Czy kontynuować?

en: Correct form is obs://<project>/[platform]
pl: Prawidłowa forma to obs://<projekt>/[platforma]

en: Could not clean the repositories because of errors.
pl: Nie udało się wyczyścić repozytoriów z powodu błędów.

en: Could not determine the type of the repository. Please check if the defined URIs (see below) point to a valid repository:
pl: Nie można określić typu repozytorium. Proszę sprawdzić czy zdefiniowane adresy URI (poniżej) wskazują na poprawne repozytoria:

en: Could not load the config files.
pl: Nie można wczytać plików konfiguracyjnych.

en: Could not refresh the repositories because of errors.
pl: Nie można odświeżyć repozytoriów z powodu błędów.

en: Could not refresh the services because of errors.
pl: Nie można odświeżyć usług z powodu błędów.

en: Could not save the config file.
pl: Nie można zapisać pliku konfiguracyjnego.

en: Create a short table not showing the deleted files. Given twice, show only processes which are associated with a system service. Given three times, list the associated system service names only.
pl: Powoduje utworzenie skróconej tabeli, w której brak usuniętych plików. Dwukrotne użycie tego polecenia umożliwia wyświetlenie tylko procesów, które są skojarzone z daną usługą systemową. Po trzykrotnym użyciu go pojawia się lista samych nazw skojarzonych usług systemowych.

en: Create a solver test case for debugging.
pl: Tworzenie testu rozwiązywania zależności do debugowania.

en: Created On
pl: Utworzono w

en: Current Version
pl: Obecna wersja

en: DIR
pl: katalog

en: Deleting superfluous source packages
pl: Usuwanie zbędnych pakietów źródłowych

en: Dependencies of all installed packages are satisfied.
pl: Brak konfliktów zależności.

en: Dependency
pl: Zależność

en: Description
pl: Opis

en: Detailed information:
pl: Szczegółowe informacje:

en: Detected %1% file conflict: | Detected %1% file conflicts:
pl[0]: Wykryto konflikt między plikami (%1%):
pl[1]: Wykryto konflikty między plikami (%1%):
pl[2]: Wykryto konflikty między plikami (%1%):

en: Detected devices:
pl: Wykryte urządzenia:

en: Did you mean %1%?
pl: Czy chodzi o %1%?

en: Digest verification failed for file '%1%'
    [%2%]
    
      expected %3%
      but got  %4%
pl: Nie można zweryfikować sumy kontrolnej pliku %1%
    [%2%]
    
      oczekiwano %3%,
      ale otrzymano  %4%

en: Disable GPG check for this repository.
pl: Wyłącza sprawdzanie GPG tego repozytorium.

en: Disable RPM files caching.
pl: Wyłącza przechowywanie pakietów RPM w lokalnym buforze.

en: Disable SSL certificate authority check and continue.
pl: Wyłącz sprawdzanie organu certyfikacji SSL i kontynuuj.

en: Disable auto-refresh of the repository.
pl: Wyłącza automatyczne odświeżanie repozytorium.

en: Disable auto-refresh of the service.
pl: Wyłączenie automatycznego odświeżania usługi.

en: Disable the repository (but don't remove it).
pl: Wyłącza repozytorium bez usuwania go.

en: Disable the service (but don't remove it).
pl: Wyłączenie usługi bez jej usunięcia.

en: Disable writing a manifest file.
pl: Wyłączenie zapisywania pliku manifestu.

en: Discard the file.
pl: Odrzuć plik.

en: Display stats about applicable patches. The command returns 100 if needed patches were found, 101 if there is at least one needed security patch.
pl: Wyświetla statystyki odpowiednich poprawek. Polecenie zwraca wartość 100 po znalezieniu potrzebnych poprawek; 101, jeśli istnieje co najmniej jedna potrzebna poprawka zabezpieczeń.

en: Distribution Label: %s
pl: Nazwa dystrybucji: %s

en: Do a 'best effort' approach to update. Updates to a lower than the latest version are also acceptable.
pl: Wykonanie aktualizacji w trybie najwyższej efektywności. Aktualizacje do wersji niższej niż ostatnia są również możliwe.

en: Do not abbreviate text in tables.
pl: Bez skracania tekstów w tabelach.

en: Do not ask anything, use default answers automatically.
pl: Bez zadawania pytań; automatyczne stosowanie odpowiedzi domyślnych.

en: Do not force the solver to find a solution, let it ask.
pl: Bez wymuszania znalezienia rozwiązania zależności przez mechanizm rozwiązujący, zostaną zdane pytania.

en: Do not install
pl: Nie instaluj

en: Do not install corresponding packages for given locale(s).
pl: Nie instalowanie odpowiadających pakietów dla danych ustawień regionalnych.

en: Do not install recommended packages, only required ones.
pl: Instalowanie wyłącznie pakietów wymaganych, bez zalecanych.

en: Do not read installed packages.
pl: Bez odczytywania zainstalowanych pakietów.

en: Do not read meta-data from repositories.
pl: Bez odczytywania metadanych z repozytoriów.

en: Do not refresh the repositories.
pl: Bez odświeżania repozytoriów.

en: Do not remove corresponding packages for given locale(s).
pl: Nie usuwanie odpowiadających pakietów dla danych ustawień regionalnych.

en: Do not skip interactive updates.
pl: Nie pomijaj aktualizacji interaktywnych.

en: Do not treat patches as interactive, which have the rebootSuggested-flag set.
pl: Bez traktowania jako interaktywnych poprawek, które mają ustawioną flagę rebootSuggested.

en: Do you agree with the terms of the license?
pl: Czy zaakceptować warunki licencji?

en: Do you want to disable the repository %s permanently?
pl: Czy trwale wyłączyć repozytorium %s?

en: Do you want to reject the key, or trust always?
pl: Odrzucić ten klucz czy zaufać na zawsze?

en: Do you want to reject the key, trust temporarily, or trust always?
pl: Odrzucić ten klucz, tymczasowo zaufać czy zaufać na zawsze?

en: Do you want to remove this lock?
pl: Czy usunąć tę blokadę?

en: Do you want to run '%1%' now?
pl: Czy chcesz uruchomić polecenie '%1%' teraz?

en: Don't change anything, just report what would be done.
pl: Niczego nie zmieniaj, a jedynie przedstaw wymagane działania.

en: Don't download any source rpms, but show which source rpms are missing or extraneous.
pl: Nie pobiera żadnych źródłowych pakietów rpm, ale pokazuje, których pakietów źródłowych brakuje lub są niepotrzebne.

en: Don't install build dependencies.
pl: Nie instaluje pakietów źródłowych.

en: Don't probe URI, probe later during refresh.
pl: Nie sprawdza identyf. URI; sprawdzenie nastąpi przy odświeżaniu.

en: Don't require user interaction. Alias for the --non-interactive global option.
pl: Nie wymaga działania użytkownika. Alias opcji globalnej --non-interactive.

en: Don't trust the key.
pl: Nie ufaj temu kluczowi.

en: Double-check this is not caused by some malicious changes in the file!
pl: Dokładnie sprawdź, czy nie jest to spowodowane złośliwymi zmianami w tym pliku!

en: Download all source rpms to this directory.
pl: Pobieranie wszystkich źródłowych pakietów rpm do wskazanego katalogu.

en: Download all versions matching the commandline arguments. Otherwise only the best version of each matching package is downloaded.
pl: Pobiera wszystkie wersje pasujące do argumentów z wiersza poleceń. W przeciwnym przypadku pobierana jest tylko najlepsza wersja każdego pasującego pakietu.

en: Download only.
pl: Tylko pobierz.

en: Download rpms specified on the commandline to a local directory.
pl: Pobranie plików rpm podanych w wierszu poleceń do katalogu lokalnego.

en: Download rpms specified on the commandline to a local directory. Per default packages are downloaded to the libzypp package cache (/var/cache/zypp/packages; for non-root users $XDG_CACHE_HOME/zypp/packages), but this can be changed by using the global --pkg-cache-dir option.
pl: Pobiera pakiety rpm określone w wierszu poleceń do katalogu lokalnego. Domyślnie pakiety są pobierane do pamięci podręcznej pakietu libzypp (/var/cache/zypp/packages; w przypadku użytkowników innych niż root jest to $XDG_CACHE_HOME/zypp/packages), ale ustawienie to można zmienić za pomocą opcji globalnej --pkg-cache-dir.

en: Download source rpms for all installed packages to a local directory.
pl: Pobieranie do lokalnego katalogu źródłowych pakietów RPM dla wszystkich zainstalowanych pakietów.

en: Downloading required source packages...
pl: Pobieranie wymaganych pakietów źródłowych...

en: EULA
pl: Licencja użytkownika końcowego

en: Eject medium.
pl: Wysunięcie medium.

en: Enable GPG check but allow installing unsigned packages from this repository.
pl: Włącza sprawdzanie GPG tego repozytorium ale pozwala na instalowanie niepodpisanych pakietów.

en: Enable GPG check but allow the repository metadata to be unsigned.
pl: Włącza sprawdzanie GPG tego repozytorium ale pozwala aby metadane były niepodpisane.

en: Enable GPG check for this repository.
pl: Włącza sprawdzanie GPG tego repozytorium.

en: Enable RPM files caching.
pl: Włącza przechowywanie plików RPM w lokalnym buforze.

en: Enable a disabled repository.
pl: Włącza repozytorium.

en: Enable a disabled service.
pl: Włączenie wyłączonej usługi.

en: Enable auto-refresh of the repository.
pl: Włącza automatyczne odświeżanie repozytorium.

en: Enable auto-refresh of the service.
pl: Włączenie automatycznego odświeżania usługi.

en: Enable strict GPG check for this repository.
pl: Włącza dokładne sprawdzanie GPG tego repozytorium.

en: Enabled
pl: Włączono

en: End of Support
pl: Koniec wsparcia

en: Enforced setting
pl: Wymuszone ustawienie

en: Enter '%s' for '%s' or '%s' for '%s' if nothing else works for you.
pl: Wprowadź '%s' dla '%s' lub '%s' dla '%s', jeśli nic innego nie działa.

en: Enter the zypper command shell.
pl: Uruchomienie powłoki w programie zypper.

en: Entering 'no-gpg-checks' mode.
pl: Rozpoczęto tryb "bez sprawdzania gpg".

en: Entering non-interactive mode.
pl: Rozpoczęto tryb wsadowy.

en: Error
pl: Błąd

en: Error building the cache:
pl: Błąd podczas budowania pamięci podręcznej:

en: Error creating the solver test case.
pl: Błąd podczas tworzenia testu dla mechanizmu zarządzania pakietami.

en: Error downloading package '%s'.
pl: Błąd pobierania pakietu '%s'.

en: Error downloading source package '%s'.
pl: Błąd podczas pobierania pakietu źródłowego '%s'.

en: Error occurred while adding service '%s'.
pl: Wystąpił błąd podczas dodawania usługi '%s'.

en: Error parsing metadata for '%s':
pl: Błąd przetwarzania metadanych dla '%s':

en: Error reading repositories:
pl: Błąd podczas odczytywania repozytoriów:

en: Error reading services:
pl: Błąd podczas odczytywania usług:

en: Error reading the locks file:
pl: Wystąpił błąd podczas odczytywania pliku blokad:

en: Error retrieving metadata for '%s':
pl: Błąd przetwarzania metadanych dla '%s':

en: Error while disabling repository '%s'.
pl: Wystąpił błąd podczas wyłączania repozytorium '%s'.

en: Error while modifying the repository:
pl: Błąd podczas modyfikacji repozytorium:

en: Error while modifying the service:
pl: Błąd podczas modyfikacji usługi:

en: Error:
pl: Błąd:

en: Example: %s
pl: Przykład: %s

en: Examples:
pl: Przykłady:

en: Expert options
pl: Opcje zaawansowane

en: Expert options:
pl: Opcje zaawansowane:

en: Export all defined repositories as a single local .repo file.
pl: Eksportuje wszystkie zdefiniowane repozytoria jako pojedynczy lokalny plik .repo.

en: FILE
pl: plik

en: FILE.repo
pl: plik.repo

en: FORMAT
pl: format

en: Failed to read download directory
pl: Odczytywanie katalogu pobierania nie powiodło się

en: Failed to remove source package '%s'
pl: Usunięcie pakietu źródłowego '%s' nie powiodło się

en: Failed to save option.
pl: Nie udało się zapisać opcji.

en: Fallback
pl: Awaryjna opcja domyślna

en: File '%1%' from repository '%2%' is unsigned.
pl: Plik '%1%' z repozytorium '%2%' jest niepodpisany.

en: File '%1%' from repository '%3%' is signed with an unknown key '%2%'.
pl: Plik '%1%' z repozytorium '%3%' jest podpisany nieznanym kluczem '%2%'.

en: File '%1%' is signed with an unknown key '%2%'.
pl: Plik '%1%' jest podpisany nieznanym kluczem '%2%'.

en: File '%1%' is the repositories master index file. It ensures the integrity of the whole repo.
pl: Plik '%1%' jest głównym plikiem indeksu repozytorium. Zapewnia integralność całego repozytorium.

en: File '%1%' is unsigned.
pl: Plik '%1%' jest niepodpisany.

en: File '%s' from repository '%s' is signed with an unknown key '%s'. Continue?
pl: Plik '%s' z repozytorium '%s' jest podpisany nieznanym kluczem '%s'. Czy kontynuować?

en: File '%s' from repository '%s' is unsigned, continue?
pl: Plik '%s' z repozytorium '%s' jest niepodpisany. Czy kontynuować?

en: File '%s' is signed with an unknown key '%s'. Continue?
pl: Plik '%s' jest podpisany nieznanym kluczem '%s'. Czy kontynuować?

en: File '%s' is unsigned, continue?
pl: Plik '%s' nie jest podpisany. Czy kontynuować?

en: File conflicts happen when two packages attempt to install files with the same name but different contents. If you continue, conflicting files will be replaced losing the previous content.
pl: Konflikt plików ma miejsce wtedy, gdy dla dwóch pakietów następuje próba zainstalowania plików o takiej samej nazwie i różnej zawartości. W przypadku kontynuowania pliki pozostające w konflikcie zostaną zastąpione z utratą poprzedniej zawartości.

en: Files
pl: Pliki

en: Fix for %s issue number %s was not found or is not needed.
pl: Poprawka dla problemu %s numer %s nie została znaleziona lub nie jest potrzebna.

en: Fix for CVE issue number %s was not found or is not needed.
pl: Nie znaleziono poprawki dla zgłoszenia CVE nr %s lub nie jest ona wymagana.

en: Fix for bugzilla issue number %s was not found or is not needed.
pl: Nie znaleziono poprawki błędu nr %s w bugzilli lub nie jest ona wymagana.

en: Flavor
pl: Rodzaj

en: For an extended search including not yet activated remote resources please use '%1%'.
pl: Dla rozszerzonego wyszukiwania, włącznie z nieaktywnymi jeszcze zdalnymi zasobami, użyj '%1%'.

en: For an extended search including not yet activated remote resources you may run '%1%' at any time.
pl: W celu wyszukiwania rozszerzonego, obejmującego nieaktywowane jeszcze zdalne zasoby, możesz w dowolnym momencie uruchomić polecenie '%1%'.

en: For each associated system service print <format> on the standard output, followed by a newline. Any '%s' directive in <format> is replaced by the system service name.
pl: Dla każdej skojarzonej usługi systemowej powoduje wydrukowanie na standardowym urządzeniu wyjściowym łańcucha <format>, a po nim znaku nowego wiersza. Każda dyrektywa '%s' w łańcuchu <format> jest zastępowana nazwą usługi systemowej.

en: Force a complete refresh.
pl: Wymusza całkowite odświeżenie.

en: Force download of raw metadata.
pl: Wymusza pobranie surowych metadanych.

en: Force rebuild of the database.
pl: Wymusza przebudowanie bazy danych pakietów.

en: Force resolution:
pl: Wymuszenie rozwiązania:

en: Force the solver to find a solution (even an aggressive one) rather than asking.
pl: Wymuszenie znalezienia rozwiązania przez mechanizm rozwiązujący (nawet zdecydowanego).

en: Forcing building of repository cache
pl: Wymuszono zbudowanie bufora repozytorium

en: Forcing installation of '%s' from repository '%s'.
pl: Wymuszanie instalacji '%s' z repozytorium '%s'.

en: Forcing raw metadata refresh
pl: Wymuszono odświeżenie surowych metadanych

en: Found %1% applicable patch: | Found %1% applicable patches:
pl[0]: Znaleziono %1% odpowiednią poprawkę:
pl[1]: Znaleziono %1% odpowiednie poprawki:
pl[2]: Znaleziono %1% odpowiednich poprawek:

en: GPG Check
pl: Sprawdzaj GPG

en: GPG Key URI
pl: Adres URI klucza GPG

en: GPG check has been disabled for repository '%s'.
pl: Sprawdzanie GPG zostało wyłączone w repozytorium '%s'.

en: GPG check has been enabled for repository '%s'.
pl: Sprawdzanie GPG zostało włączone w repozytorium '%s'.

en: GPG checking is disabled in configuration of repository '%1%'. Integrity and origin of packages cannot be verified.
pl: Sprawdzanie GPG jest wyłączone w konfiguracji repozytorium %1%. Nie można zweryfikować integralności ani pochodzenia pakietów.

en: Generating solver test case...
pl: Tworzenie testu dla mechanizmu zarządzania pakietami...

en: Get all locales with lang code 'en' that have their own country code, excluding the fallback 'en':
pl: Pobranie wszystkich ustawień regionalnych z kodem języka 'en', które mają swój własny kod kraju, za wyjątkiem awaryjnego domyślnego kodu 'en':

en: Get all locales with lang code 'en' with or without country code:
pl: Pobranie wszystkich ustawień regionalnych z kodem języka 'en', z kodem kraju lub bez niego:

en: Get the list of packages which are available for 'de' and 'en':
pl: Pobranie listy pakietów dostępnych dla kodów 'de' i 'en':

en: Get the locale matching the argument exactly:
pl: Pobranie ustawień regionalnych dokładnie zgodnych z argumentem:

en: Given URI is invalid
pl: Podany adres URI jest nieprawidłowy

en: Global Options:
pl: Opcje globalne:

en: Global option '%s' can be used to temporarily enable repositories.
pl: Można użyć opcji globalnej '%s', aby tymczasowo włączyć repozytoria.

en: Help.
pl: Pomoc.

en: However if you made certain that the file with checksum '%1%..' is secure, correct
    and should be used within this operation, enter the first 4 characters of the checksum
    to unblock using this file on your own risk. Empty input will discard the file.
pl: Jednak w przypadku, gdy użytkownik upewnił się, że plik z sumą kontrolną %1% jest bezpieczny, prawidłowy
    i należy go użyć w danej operacji, należy wprowadzić pierwsze 4 znaki sumy kontrolnej,
    aby odblokować ten plik na własne ryzyko. Pusty ciąg spowoduje odrzucenie pliku.

en: I/O error
pl: Błąd wejścia/wyjścia

en: INTEGER
pl: l. całk.

en: If nothing else works enter '#1' to select the 1st option, '#2' for the 2nd one, ...
pl: Jeśli nic innego nie działa, wprowadź '#1', aby wybrać pierwszą opcję, '#2', aby wybrać drugą, ...

en: If only one argument is used, it must be a URI pointing to a .repo file.
pl: W przypadku używania jednego parametru, musi to być adres URI pliku .repo.

en: If you run zypper without a terminal, use '%s' global
    option to make zypper use default answers to prompts.
pl: Jeśli uruchamia się program zypper bez terminala, należy użyć opcji
    globalnej '%s', aby zypper używał domyślnych odpowiedzi na monity.

en: Ignore CD/DVD repositories.
pl: Ignorowanie repozytoriów na CD/DVD.

en: Ignore GPG check failures and continue.
pl: Ignorowanie nieudanych weryfikacji podpisów GPG i kontynuowanie działania.

en: Ignore query string in the URI.
pl: Ignoruje ciąg z zapytaniem w adresie URI.

en: Ignore remote repositories.
pl: Ignorowanie repozytoriów zdalnych.

en: Ignore unknown packages.
pl: Ignorowanie nieznanych pakietów.

en: Ignore user authentication data in the URI.
pl: Ignoruje dane identyfikacyjne użytkownika w adresie URI.

en: Ignoring %s without argument because similar option with an argument has been specified.
pl: Ignorowanie %s bez argumentów, ponieważ zaznaczono podobną opcję z argumentem.

en: Ignoring arguments, marking the entire repository.
pl: Ignorowanie parametrów, zaznaczanie całego repozytorium.

en: Ignoring disabled repository '%s'
pl: Pomijanie wyłączonego repozytorium '%s'

en: Ignoring failed signature verification for file '%s' from repository '%s'!
pl: Ignorowanie nieudanej weryfikacji podpisu dla pliku '%s' z repozytorium '%s'!

en: Ignoring failed signature verification for file '%s'!
pl: Ignorowanie nieudanej weryfikacji podpisu dla pliku '%s'!

en: Ignoring installed resolvables.
pl: Zainstalowane obiekty rozwiązywalne zostaną zignorowane.

en: Ignoring option %s when updating the update stack first.
pl: Pomijanie opcji %s w przypadku aktualizowania stosu aktualizacji w pierwszej kolejności.

en: Ignoring positional arguments because --all argument was provided.
pl: Ignorowanie argumentów pozycyjnych, ponieważ został podany argument --all.

en: Ignoring repository '%s' because of '%s' option.
pl: Ignorowanie repozytorium '%s' z powodu opcji '%s'.

en: In XML output a <download-result> node is written for each package zypper tried to download. Upon success the local path is is found in 'download-result/localpath@path'.
pl: W wyjściu XML zapisywany jest węzeł <wynik-pobierania> dla każdego pakietu zypper, który usiłowano pobrać. Po pomyślnym zakończeniu ścieżkę lokalną można znaleźć w lokalizacji wynik-pobierania/ścieżkalokalna@ścieżka.

en: In cache %1%
pl: W pamięci podręcznej %1%

en: In case '%1%' is not a typo it's probably not a built-in command, but provided as a subcommand or plug-in (see '%2%').
pl: Jeśli w nazwie %1% nie ma literówki, nie jest to prawdopodobnie wbudowane polecenie, ale dostarczane jako podpolecenie lub wtyczka (zobacz %2%).

en: In order to install '%s'%s, you must agree to terms of the following license agreement:
pl: Aby zainstalować '%s'%s, należy zaakceptować warunki poniższej licencji:

en: In this case a specific package providing the subcommand needs to be installed first. Those packages are often named '%1%' or '%2%'.
pl: W takim przypadku najpierw należy zainstalować konkretny pakiet udostępniający podpolecenie. Te pakiety często mają nazwę: %1% lub %2%.

en: Included categories
pl: Uwzględnione kategorie

en: Increase verbosity.
pl: Wyświetlanie dodatkowych informacji.

en: Information for %s %s:
pl: %s %s — informacje:

en: Initializing Target
pl: Inicjalizacja obiektu docelowego

en: Insert the CD/DVD and press ENTER to continue.
pl: Umieść płytę CD/DVD w napędzie i naciśnij ENTER, aby kontynuować.

en: Install all available needed patches.
pl: Instaluje wszystkie dostępne i potrzebne poprawki.

en: Install also recommended packages in addition to the required ones.
pl: Instalowanie również pakietów zalecanych dodatkowo do wymaganych.

en: Install even if the item is already installed (reinstall), downgraded or changes vendor or architecture.
pl: Instalacja nawet, gdy element jest już zainstalowany (ponowna instalacja), ma wcześniejszą wersję, inną architekturę lub pochodzi od innego dostawcy.

en: Install needed patches.
pl: Instalacja wymaganych poprawek.

en: Install newly added packages recommended by already installed ones. This command basically re-evaluates the recommendations of all installed packages and fills up the system accordingly. You don't want to call this unconditionally on small or minimal systems, as it may easily add a large number of packages.
pl: Instalacja ostatnio dodanych pakietów zalecanych przez pakiety już zainstalowane. To polecenie ponownie ocenia zalecenia wszystkich zainstalowanych pakietów i zgodnie z tym dodaje je do systemu. Nie należy wywoływać tego polecenia bezwarunkowo w małych lub minimalnych systemach, ponieważ może to spowodować dodanie dużej liczby pakietów.

en: Install newly added packages recommended by installed packages.
pl: Instalacja ostatnio dodanych pakietów zalecanych przez pakiety zainstalowane.

en: Install only build dependencies of specified packages.
pl: Instaluje tylko zależności dla wybranych pakietów źródłowych.

en: Install packages with specified capabilities or RPM files with specified location. A capability is NAME[.ARCH][OP<VERSION>], where OP is one of <, <=, =, >=, >.
pl: Instalacja pakietów z określonymi właściwościami lub plików RPM z określonego położenia. Sposób określenia właściwości: NAZWA[.ARCHITEKTURA][OP<WERSJA>], gdzie OP to <, <=, =, >= lub >.

en: Install packages.
pl: Instalacja pakietów.

en: Install source packages and their build dependencies.
pl: Instalacja pakietów źródłowych i ich zależności kompilacji.

en: Install specified source packages and their build dependencies.
pl: Instaluje określone pakiety źródłowe wraz z ich zależnościami.

en: Install the packages even if they replace files from other, already installed, packages. Default is to treat file conflicts as an error. --download-as-needed disables the fileconflict check.
pl: Instalowanie pakietów, nawet jeśli zastępują pliki z innych już zainstalowanych pakietów. Domyślnie konflikty plików są traktowane jako błędy. Opcja --download-as-needed wyłącza sprawdzanie konfliktów plików.

en: Installation has completed with error.
pl: Instalowanie zakończyło się błędem.

en: Installation of %s failed:
pl: Instalacja %s nie powiodła się:

en: Installed
pl: Zainstalowano

en: Installed Size
pl: Rozmiar po zainstalowaniu

en: Installed package
pl: Zainstalowany pakiet

en: Installed packages with EULAs: %d
pl: Zainstalowane pakiety z licencjami użytkownika końcowego: %d

en: Installed packages with counterparts in repositories: %d
pl: Zainstalowane pakiety z odpowiednikami w repozytoriach: %d

en: Installed packages:
pl: Zainstalowane pakiety:

en: Installed packages: %d
pl: Zainstalowane pakiety: %d

en: Installed status of a patch is determined solely based on its dependencies.
    Patches are not installed in sense of copied files, database records,
    or similar.
pl: Stan zainstalowania poprawki jest określany wyłącznie w oparciu o jej zależności.
    Poprawki nie są instalowane w znaczeniu skopiowanych plików, wpisów w bazie danych,
    czy podobnych.

en: Installing source package %s-%s
pl: Instalowanie pakietu źródłowego %s-%s

en: Installing: %s
pl: Instalowanie: %s

en: Insufficient privileges to use download directory '%s'.
pl: Brak wystarczających uprawnień do użycia katalogu pobierania '%s'.

en: Interactive
pl: Interaktywny

en: Internal Name
pl: Nazwa wewnętrzna

en: Invalid OBS URI.
pl: Nieprawidłowy adres URI OBS.

en: Invalid answer '%s'.
pl: Nieprawidłowa odpowiedź '%s'.

en: Invalid command
pl: Nieprawidłowe polecenie

en: Invalid object
pl: Nieprawidłowy obiekt

en: Invalid priority '%s'. Use a positive integer number. The greater the number, the lower the priority.
pl: Niepoprawny priorytet '%s'. Użyj dodatniej liczby całkowitej. Im większa jest liczba, tym niższy priorytet.

en: Invalid repository alias: '%s'
pl: Nieprawidłowy alias repozytorium: '%s'

en: Invalid table style %d.
pl: Nieprawidłowy styl tabeli %d.

en: Is Base
pl: Podstawowy z dystrybucji

en: Is it a .repo file?
pl: Czy jest to plik .repo?

en: Issue
pl: Zgłoszenie

en: Just another means to specify a .repo file to read.
pl: Jeszcze jeden sposób na wskazanie pliku .repo do odczytania.

en: Keep Packages
pl: Zachowaj pakiety

en: Keep installed
pl: Zachowaj jako zainstalowany

en: Keeping raw metadata cache for %s '%s'.
pl: Zachowanie bufora surowych metadanych dla %s '%s'.

en: Key Created:
pl: Klucz utworzono:

en: Key Expires:
pl: Klucz wygasa:

en: Key Fingerprint:
pl: Odcisk klucza:

en: Key Name:
pl: Nazwa klucza:

en: Keywords
pl: Słowa kluczowe

en: Language
pl: Język

en: Leaving repository %s unchanged.
pl: Nie zmieniono repozytorium '%s'.

en: Leaving repository '%s' unchanged.
pl: Nie zmieniono repozytorium '%s'.

en: Leaving service %s unchanged.
pl: Nie zmieniono usługi %s.

en: Legacy commandline option %1% detected. Please use %2% instead.
pl: Wykryto starszą opcję wiersza polecenia %1%. Zamiast niej należy użyć %2%.

en: Legacy commandline option %1% detected. Please use global option %2% instead.
pl: Wykryto starszą opcję wiersza polecenia %1%. Zamiast niej należy użyć globalnej opcji %2%.

en: Legacy commandline option %1% detected. This option is ignored.
pl: Wykryto starszą opcję wiersza polecenia %1. Ta opcja jest ignorowana.

en: Legacy options:
pl: Starsze opcje:

en: License
pl: Licencja

en: Like --details, with additional information where the search has matched (useful for search in dependencies).
pl: Podobnie jak --details, ale dodaje informację o miejscu znalezienia frazy (przydatne podczas wyszukiwania zależności).

en: List all applicable patches.
pl: Wyświetla listę wszystkich odpowiednich poprawek.

en: List all available locales.
pl: Lista wszystkich dostępnych ustawień regionalnych.

en: List all available packages.
pl: Wyświetlenie wszystkich dostępnych pakietów.

en: List all available patches.
pl: Wyświetlenie wszystkich dostępnych poprawek.

en: List all available patterns.
pl: Wyświetlenie wszystkich dostępnych wzorców.

en: List all available products.
pl: Wyświetlenie wszystkich dostępnych produktów.

en: List all available updates.
pl: Wyświetlenie wszystkich dostępnych aktualizacji.

en: List all defined repositories.
pl: Wyświetla wszystkie zdefiniowane repozytoria.

en: List all defined services.
pl: Wyświetlanie wszystkich zdefiniowanych usług.

en: List all packages available in specified repositories.
pl: Wyświetla listę wszystkich pakietów dostępnych w określonych repozytoriach.

en: List all packages for which newer versions are available, regardless whether they are installable or not.
pl: Wyświetlenie wszystkich pakietów, dla których dostępne są nowsze wersje, niezależnie od tego, czy mogą być zainstalowane, czy nie.

en: List all packages providing the specified capability.
pl: Wyświetla listę pakietów według określonego uprawnienia.

en: List all patches available in specified repositories.
pl: Wyświetla listę wszystkich poprawek dostępnych w określonych repozytoriach.

en: List all patches, not only applicable ones.
pl: Wyświetla listę wszystkich poprawek, nie tylko odpowiednich.

en: List all patterns available in specified repositories.
pl: Wyświetla listę wszystkich wzorców dostępnych w określonym repozytorium.

en: List all products available in specified repositories.
pl: Wyświetla listę produktów dostępnych w określonych repozytoriach.

en: List available updates.
pl: Wyświetlenie dostępnych aktualizacji.

en: List current package locks.
pl: Wyświetl listę blokad aktualnego pakietu.

en: List defined services.
pl: Wyświetla zdefiniowane usługi.

en: List packages providing specified capability.
pl: Wyświetlenie pakietów dostarczających podanych uprawnień.

en: List requested locales (languages codes).
pl: Lista żądanych ustawień regionalnych (kodów języka).

en: List requested locales and corresponding packages.
pl: Lista żądanych ustawień regionalnych i odpowiadających im pakietów.

en: List running processes which might still use files and libraries deleted by recent upgrades.
pl: Powoduje wyświetlenie listy procesów, które mogą nadal korzystać z plików i bibliotek usuniętych w ramach niedawnych uaktualnień.

en: List the resolvables matched by each lock.
pl: Wyświetl listę obiektów rozwiązywalnych pasujących do każdej z blokad.

en: Lists available subcommands.
pl: Wyświetla listę dostępnych podpoleceń.

en: Loading repository data...
pl: Wczytywanie danych repozytorium...

en: Locale Management:
pl: Zarządzanie ustawieniami regionalnymi:

en: Locked
pl: Zablokowane

en: MD Cache Path
pl: Ścieżka MD Cache

en: MODE
pl: tryb

en: Malformed option name '%1%'.
pl: Błędna nazwa opcji '%1%'.

en: Manual entry for %1% can't be shown
pl: Nie można wyświetlić ręcznego wpisu w %1%

en: Matches
pl: Pasujący

en: Matches in patch descriptions of the following patches have been found:
pl: Znaleziono wyniki w opisach następujących poprawek:

en: Maybe you do not have write permissions?
pl: Sprawdź uprawnienia do zapisu.

en: Message from package %s:
pl: Wiadomość z pakietu %s:

en: Missing argument for
pl: Brakujący parametr dla

en: Modify properties of repositories specified by alias, number, or URI, or by the '%1%' aggregate options.
pl: Modyfikuje właściwości repozytoriów określonych aliasem, numerem, adresem URI lub za pomocą opcji zbiorczej '%1%'.

en: Modify properties of services specified by alias, number, or URI, or by the '%1%' aggregate options.
pl: Modyfikowanie właściwości usług określonych aliasem, numerem, adresem URI lub za pomocą połączonych opcji '%1%'.

en: Modify specified repository.
pl: Modyfikacja wybranego repozytorium.

en: Modify specified service.
pl: Modyfikacja wybranej usługi.

en: Name
pl: Nazwa

en: Name of repository '%s' has been set to '%s'.
pl: Nazwa repozytorium '%s' została ustawiona na '%s'.

en: Name of service '%s' has been set to '%s'.
pl: Nazwa usługi '%s' została ustawiona na '%s'.

en: Needed software management updates will be installed first:
pl: Potrzebne aktualizacje systemu zarządzania oprogramowaniem zostaną zainstalowane w pierwszej kolejności:

en: New URI
pl: Nowy adres URI

en: New repository or package signing key received:
pl: Otrzymano nowy klucz podpisujący repozytorium albo pakiet:

en: No
pl: Nie

en: No URIs defined for '%s'.
pl: Nie określono adresów URI dla '%s'.

en: No additional space will be used or freed after the operation.
pl: Po operacji nie będzie użyta lub zwolniona dodatkowa przestrzeń na dysku.

en: No alias defined for this repository.
pl: Nie określono aliasu dla tego repozytorium.

en: No automatic removal of unneeded dependencies.
pl: Bez automatycznego usuwania niepotrzebnych zależności.

en: No config file is in use.
pl: Brak pliku konfiguracyjnego w użyciu.

en: No config file is in use. Can not save options.
pl: Brak pliku konfiguracyjnego w użyciu. Nie można zapisać opcji.

en: No core libraries or services have been updated since the last system boot.
pl: Żadne podstawowe biblioteki ani usługi nie zostały zaktualizowane.

en: No devices detected, cannot eject.
pl: Nie wykryto urządzeń - nie można wysunąć nośnika.

en: No digest for file %s.
pl: Brak sumy kontrolnej dla pliku %s.

en: No help available for this prompt.
pl: Nie jest dostępna pomoc dla tej wskazówki.

en: No lock has been removed.
pl: Nie usunięto żadnych blokad.

en: No matching issues found.
pl: Nie znaleziono pasujących zgłoszeń.

en: No matching items found.
pl: Nie znaleziono pasujących elementów.

en: No needed patches found.
pl: Nie znaleziono potrzebnych poprawek.

en: No package matching '%s' is installed.
pl: Brak zainstalowanych pakietów pasujących do '%s'.

en: No packages found.
pl: Nie znaleziono pakietów.

en: No patterns found.
pl: Nie znaleziono wzorców.

en: No processes using deleted files found.
pl: Nie znaleziono procesów wykorzystujących usunięte pliki.

en: No products found.
pl: Nie znaleziono produktów.

en: No provider of '%s' found.
pl: Nie znaleziono dostawcy dla '%s'.

en: No provider of '%s' is installed.
pl: Brak zainstalowanego dostawcy dla '%s'.

en: No prune to best version.
pl: Nie można dopasować do najlepszej wersji.

en: No repositories defined.
pl: Nie zdefiniowano żadnego repozytorium.

en: No repositories defined. Operating only with the installed resolvables. Nothing can be installed.
pl: Nie zdefiniowano repozytoriów. Działanie tylko z zainstalowanymi obiektami rozstrzygalnymi. Nie można zainstalować.

en: No services defined. Use the '%s' command to add one or more services.
pl: Nie zdefiniowano żadnych usług. Aby je dodać, należy użyć polecenia '%s'.

en: No source packages to download.
pl: Brak pakietów źródłowych do pobrania.

en: No superfluous source packages to delete.
pl: Brak zbędnych pakietów źródłowych do usunięcia.

en: No update candidate for '%s'.
pl: Brak aktualizacji dla '%s'.

en: No update candidate for '%s'. The highest available version is already installed.
pl: Nie znaleziono aktualizacji dla '%s'. Pakiet jest już zainstalowany w najnowszej dostępnej wersji.

en: No updates found.
pl: Nie znaleziono aktualizacji.

en: No valid arguments specified.
pl: Nie podano prawidłowych parametrów.

en: No, cancel the operation.
pl: Nie, anuluj operację.

en: No.
pl: Nr

en: Non-option program arguments:
pl: Parametry programu nie będące opcjami:

en: Not downloading anything...
pl: Nic nie jest pobierane...

en: Not downloading package '%s'.
pl: Pakiet '%s' nie jest pobierany.

en: Not found
pl: Nie znaleziono

en: Not provided by any enabled repository
pl: Niedostarczany przez żadne włączone repozytorium

en: Note:
pl: Informacja:

en: Note: Not running as root you are limited to searching for files you have permission to examine with the system stat(2) function. The result might be incomplete.
pl: Uwaga: Uruchomienie jako użytkownik inny niż root powoduje, że wyszukiwanie ograniczone jest tylko do plików, do których dany użytkownik ma dostęp przy użyciu funkcji systemowej stat(2). Wyniki mogą być niekompletne.

en: Nothing to change for repository '%s'.
pl: Nie ma żadnych zmian dla repozytorium '%s'.

en: Nothing to change for service '%s'.
pl: Brak zmian dla usługi '%s'.

en: Nothing to do.
pl: Brak zadań.

en: OK OK! Exiting immediately...
pl: Przyjęto. Natychmiastowe przerwanie...

en: Object '%s' not found in specified repositories.
pl: Obiekt '%s' nie został znaleziony w podanych repozytoriach.

en: Object '%s' not found.
pl: Obiekt '%s' nie został znaleziony.

en: Off
pl: Wyłącz

en: On
pl: Włącz

en: One of the installed patches affects the package manager itself. Run this command once more to install any other needed patches.
pl: Jedna z zainstalowanych poprawek dotyczy bezpośrednio menedżera pakietów. Proszę wykonać to polecenie jeszcze raz, aby zainstalować pozostałe wymagane poprawki.

en: One of the installed patches requires a reboot of your machine. Reboot as soon as possible.
pl: Jedna z zainstalowanych poprawek wymaga ponownego uruchomienia komputera. Należy jak najszybciej uruchomić komputer ponownie.

en: Only build the database, don't download metadata.
pl: Tworzy tylko bazę danych, nie pobiera metadanych.

en: Only download raw metadata, don't build the database.
pl: Wymusza pobranie surowych metadanych, bez budowy bazy danych.

en: Only download the packages, do not install.
pl: Tylko pobieranie pakietów, bez instalacji.

en: Operate on a different root directory, but share repositories with the host.
pl: Działanie w innym katalogu głównym, ale udostępnianie repozytoriów hostowi.

en: Operate on a different root directory.
pl: Praca w innym katalogu głównym.

en: Operation not supported.
pl: Operacja nieobsługiwana.

en: Option %1% has no effect without the %2% global option.
pl: Opcja %1% nie ma zastosowania bez opcji globalnej %2%.

en: Option '%1%' saved in '%2%'.
pl: Opcja '%1%' zapisana w '%2%'.

en: Option '--%s' overrides a previously set download mode.
pl: Opcja '--%s' powoduje zastąpienie poprzednio ustawionego trybu pobierania.

en: Other Commands:
pl: Pozostałe polecenia:

en: Out of range
pl: Poza zakresem

en: Output a list of zypper's user prompts.
pl: Wyświetlanie listy komunikatów użytkownika programu zypper.

en: Output the version number.
pl: Wyświetlanie numeru wersji.

en: Overall download size: %1%. Already cached: %2%.
pl: Całkowity rozmiar pobieranego pliku: %1%. Już zbuforowane: %2%.

en: PATH
pl: ścieżka

en: Package '%s' has source package '%s'.
pl: Pakiet '%s' ma pakiet źródłowy '%s'.

en: Package '%s' is not available in your repositories. Cannot reinstall, upgrade, or downgrade.
pl: Pakiet '%s' jest niedostępny w Twoich repozytoriach. Nie można go przeinstalować, uaktualnić ani przywrócić wcześniejszej wersji.

en: Package '%s' is not installed.
pl: Pakiet '%s' nie jest zainstalowany.

en: Package '%s' not found in specified repositories.
pl: Pakiet '%s' nie został znaleziony w podanych repozytoriach.

en: Package '%s' not found.
pl: Pakiet '%s' nie został znaleziony.

en: Package Locks:
pl: Blokowanie pakietów:

en: Package manager restart required. (Run this command once again after the update stack got updated)
pl: Wymagane ponowne uruchomienie menedżera pakietów. (Uruchom to polecenie ponownie po zakończeniu aktualizacji stosu aktualizacji)

en: Package updates
pl: Aktualizacje pakietów

en: PackageKit is blocking zypper. This happens if you have an updater applet or other software management application using PackageKit running.
pl: PackageKit blokuje działanie zyppera. Jest to możliwe, jeśli aktualnie inny program, np. aplet aktualizacji lub inny program do zarządzania oprogramowaniem, korzysta z PackageKit.

en: PackageKit is still running (probably busy).
pl: Program PackageKit ciągle działa (prawdopodobnie zajęty).

en: Packages for %s (locale '%s', requested: %s):
pl: Pakiety dla %s (ustawienia regionalne '%s', żądane: %s):

en: Parent Service
pl: Usługa nadrzędna

en: Password
pl: Hasło

en: Patch
pl: poprawka

en: Patch '%1%' is optional. Use '%2%' to install it, or '%3%' to include all optional patches.
pl: Poprawka '%1%' jest opcjonalna. Użyj '%2%', aby ją zainstalować, lub '%3%', aby uwzględnić wszystkie poprawki opcjonalne.

en: Patch '%s' has not the specified severity.
pl: Poprawka %s nie ma określonego poziomu ważności.

en: Patch '%s' is interactive, skipping.
pl: Poprawka '%s' jest interaktywna, pominięto.

en: Patch '%s' is locked. Use '%s' to install it, or unlock it using '%s'.
pl: Poprawka '%s' jest zablokowana. Użyj '%s', aby ją zainstalować, albo '%s', aby ją odblokować.

en: Patch '%s' is not in the specified category.
pl: Poprawka '%s' nie należy do podanej kategorii.

en: Patch '%s' is not needed.
pl: Poprawka '%s' nie jest potrzebna.

en: Patch '%s' not found in specified repositories.
pl: Poprawka '%s' nie została znaleziona w podanych repozytoriach.

en: Patch '%s' not found.
pl: Nie znaleziono poprawki '%s'.

en: Patch '%s' was issued after the specified date.
pl: Poprawka '%s' została opublikowana po podanej dacie.

en: Patches
pl: Poprawki

en: Patches having the flag rebootSuggested set will not be treated as interactive.
pl: Poprawki z ustawioną flagą rebootSuggested nie będą traktowane jako interaktywne.

en: Path Prefix
pl: Prefiks ścieżki

en: Pattern '%s' not found in specified repositories.
pl: Wzorzec '%s' nie został znaleziony w podanych repozytoriach.

en: Pattern '%s' not found.
pl: Wzorzec '%s' nie został znaleziony.

en: Pattern updates
pl: Aktualizacje wzorców

en: Perform a distribution upgrade.
pl: Wykonuje aktualizację dystrybucji.

en: Perform case-sensitive search.
pl: Rozróżnianie wielkości liter.

en: Perhaps you are running out of disk space.
pl: Prawdopodobnie kończy się wolne miejsce na dysku.

en: Plain RPM files cache
pl: Prosty bufor plików RPM

en: Please add one or more base URI (baseurl=URI) entries to %s for repository '%s'.
pl: Dodaj co najmniej jeden bazowy adres URI (baseurl=URI) do pliku %s dla repozytorium '%s'.

en: Please check if the URI is valid and accessible.
pl: Proszę sprawdzić, czy podany adres URI jest poprawny i dostępny.

en: Please check if the URIs defined for this repository are pointing to a valid repository.
pl: Proszę sprawdzić, czy zdefiniowane adresy URI dla tego repozytorium wskazują na poprawne repozytorium.

en: Please check if your installation media is valid and readable.
pl: Proszę sprawdzić, czy nośnik instalacyjny jest poprawny i można go odczytać.

en: Please check whether the file is accessible.
pl: Proszę sprawdzić, czy podany plik jest dostępny.

en: Please check whether the specified URI is accessible.
pl: Proszę sprawdzić, czy podany adres URI jest dostępny.

en: Please file a bug report about this.
pl: Proszę wypełnić raport błędu w tej sprawie.

en: Please insert medium [%s] #%d and type 'y' to continue or 'n' to cancel the operation.
pl: Proszę włożyć nośnik [%s] #%d i nacisnąć "t", aby kontynuować lub "n", aby anulować operację.

en: Please restart the operation in interactive mode and confirm your agreement with required licenses, or use the %s option.
pl: Proszę ponownie wykonać operację w trybie interaktywnym i zgodzić się z warunkami licencji lub użyć opcji %s.

en: Please see the above error message for a hint.
pl: Więcej informacji zawiera powyższy komunikat błędów.

en: Please use obs://<project>/<platform>
pl: Użyj obs://<projekt>/<platforma>

en: Press '%c' to exit the pager.
pl: Naciśnij '%c', aby opuścić program pager.

en: Print information for packages partially matching name.
pl: Wyświetl informacje dla pakietów o częściowo zgodnych nazwach.

en: Print report about licenses and EULAs of installed packages.
pl: Wyświetlenie raportu o licencjach i umowach EULA zainstalowanych pakietów.

en: Print the target operating system ID string.
pl: Wyświetlenie łańcucha ID docelowego systemu operacyjnego.

en: Print zypper help
pl: Wyświetla pomoc

en: Priority
pl: Priorytet

en: Probe URI.
pl: Sprawdza działanie identyfikatora URI.

en: Problem accessing the file at the specified URI
pl: Problem z dostępem do pliku spod podanego adresu URI

en: Problem adding the package lock:
pl: Wystąpił problem podczas dodawania blokady pakietu:

en: Problem copying the specified RPM file to the cache directory.
pl: Problem podczas kopiowania pliku RPM do katalogu bufora.

en: Problem encountered while trying to read the file at the specified URI
pl: Napotkano problem podczas próby odczytu pliku spod podanego adresu URI

en: Problem installing source package %s-%s:
pl: Problem podczas instalacji pakietu źródłowego %s-%s:

en: Problem loading data from '%s'
pl: Problem podczas wczytywania danych z '%s'

en: Problem occurred during or after installation or removal of packages:
pl: Wystąpił błąd podczas lub po instalacji lub usunięciu następujących pakietów:

en: Problem occurred initializing or executing the search query
pl: Wystąpił problem z inicjalizacją lub wykonaniem zapytania

en: Problem occurred while reading the installed packages:
pl: Wystąpił problem podczas odczytywania zainstalowanych pakietów:

en: Problem parsing the file at the specified URI
pl: Problem podczas analizy pliku pod podanym adresem URI

en: Problem reading data from '%s' media
pl: Problem podczas odczytywania danych z nośnika '%s'

en: Problem reading the RPM header of %s. Is it an RPM file?
pl: Wystąpił problem podczas odczytu nagłówka pliku RPM %s. Czy to na pewno plik RPM?

en: Problem removing the package lock:
pl: Wystąpił problem podczas usuwania blokady pakietu:

en: Problem retrieving files from '%s'.
pl: Problem podczas pobierania plików z '%s'.

en: Problem retrieving the package file from the repository:
pl: Problem podczas pobierania pliku pakietu z repozytorium:

en: Problem retrieving the repository index file for service '%s':
pl: Wystąpił problem podczas pobierania pliku indeksu repozytorium dla usługi '%s':

en: Problem retrieving the specified RPM file
pl: Problem podczas pobierania plików RPM

en: Problem transferring repository data from specified URI:
pl: Problem podczas przesyłania danych repozytorium spod podanego adresu URI:

en: Problem with the RPM file specified as '%s', skipping.
pl: Wystąpił problem z plikiem RPM określonym jako '%s' i został on pominięty.

en: Product '%1%' requires to be updated by calling '%2%'!
pl: Aby zaktualizować produkt '%1%' należy użyć '%2%'!

en: Product '%s' not found in specified repositories.
pl: Produkt '%s' nie został znaleziony w podanych repozytoriach.

en: Product '%s' not found.
pl: Produkt '%s' nie został znaleziony.

en: Product updates
pl: Aktualizacje produktu

en: Provided by enabled repository
pl: Dostarczany przez włączone repozytorium

en: Prune to best version...
pl: Dopasuj do najlepszej wersji...

en: Querying:
pl: Zapytania:

en: Quit the current zypper shell.
pl: Opuszcza bieżącą powłokę zypper.

en: RPM files caching has been disabled for repository '%s'.
pl: Wyłączono buforowanie pakietów RPM dla repozytorium '%s'.

en: RPM files caching has been enabled for repository '%s'.
pl: Włączono buforowanie pakietów RPM dla repozytorium '%s'.

en: Reading data from '%s' media
pl: Odczytywanie danych z nośnika '%s'

en: Reading data from '%s' media is delayed until next refresh.
pl: Odczyt danych z nośnika %s jest opóźniony do czasu następnego odświeżenia.

en: Reading installed packages...
pl: Odczytywanie zainstalowanych pakietów...

en: Reboot is probably not necessary.
pl: Ponowne uruchomienie prawdopodobnie nie jest konieczne.

en: Reboot is suggested to ensure that your system benefits from these updates.
pl: Wymagane jest ponowne uruchomienie w celu zapewnienia, że te aktualizacje zostaną zastosowane w systemie.

en: Recommended
pl: Zalecany

en: Refresh
pl: Odśwież

en: Refresh all repositories.
pl: Odświeżanie wszystkich repozytoriów.

en: Refresh all services.
pl: Odświeżenie wszystkich usług.

en: Refresh also services before refreshing repos.
pl: Odświeża również serwery przed odświeżeniem repozytoriów.

en: Refresh also the service repositories.
pl: Odświeża również repozytoria usług.

en: Refresh defined repository index services.
pl: Odświeża zdefiniowane usługi indeksowania repozytorium.

en: Refresh only specified repositories.
pl: Odświeża tylko określone repozytoria.

en: Refresh repositories specified by their alias, number or URI. If none are specified, all enabled repositories will be refreshed.
pl: Odświeża repozytoria na podstawie aliasu, numeru lub adresu URL. Jeżeli żadne nie będzie wybrane, zostaną odświeżone wszystkie włączone repozytoria.

en: Refreshing repository '%s'.
pl: Odświeżanie repozytorium '%s'.

en: Refreshing service '%s'.
pl: Odświeżanie usługi '%s'.

en: Remote repositories disabled.
pl: Zdalne repozytoria są wyłączone.

en: Removal of %s failed:
pl: Błąd podczas usuwania %s:

en: Remove a RIS service repository to disable.
pl: Usunięcie repozytorium usługi RIS do wyłączenia.

en: Remove a RIS service repository to enable.
pl: Usunięcie repozytorium usługi RIS do włączenia.

en: Remove a package lock.
pl: Usuwa blokadę z danego pakietu.

en: Remove a package lock. Specify the lock to remove by its number obtained with '%1%' or by package name.
pl: Usuwa blokadę pakietu. Blokada do usunięcia jest określana przez numer uzyskany przez '%1%' albo przez nazwę pakietu.

en: Remove given locale(s) from the list of supported languages.
pl: Usunięcie danych ustawień regionalnych z listy obsługiwanych języków.

en: Remove locale(s) from requested locales.
pl: Usunięcie ustawień regionalnych z żądanych ustawień regionalnych.

en: Remove only locks with specified repository.
pl: Usuwa blokady jedynie dla określonego repozytorium.

en: Remove packages with specified capabilities. A capability is NAME[.ARCH][OP<VERSION>], where OP is one of <, <=, =, >=, >.
pl: Usuwa pakiety o określonych właściwościach. Właściwość to NAZWA[.ARCHITEKTURA][OP<WERSJA>],  gdzie OP jest jednym z operatorów <, <=, =, >=, >.

en: Remove packages.
pl: Usuwanie pakietów.

en: Remove repository specified by alias, number or URI.
pl: Usuwa repozytorium określone przez alias lub adres URI.

en: Remove specified repository index service from the system.
pl: Usuwa określoną usługę indeksu repozytorium (RIS) z systemu.

en: Remove specified repository.
pl: Usuwanie wybranego repozytorium.

en: Remove specified service.
pl: Usunięcie wybranej usługi.

en: Remove useless locks.
pl: Usuwa niepotrzebne blokady.

en: Removed %lu lock. | Removed %lu locks.
pl[0]: Usunięto %lu blokadę.
pl[1]: Usunięto %lu blokady.
pl[2]: Usunięto %lu blokad.

en: Removed locale: %s
pl: Usunięte ustawienia regionalne: %s

en: Removing %s
pl: Usuwanie %s

en: Removing service '%s':
pl: Usuwanie usługi '%s':

en: Rename specified repository.
pl: Zmiana nazwy wybranego repozytorium.

en: Repo '%1%' is managed by service '%2%'. Volatile changes are reset by the next service refresh!
pl: Repozytorium %1% zarządza usługa %2%. Zmiany ulotne są kasowane przy następnym odświeżeniu usługi!

en: Repo Info Path
pl: Ścieżka do informacji w repozytorium

en: Report licenses and EULAs of currently installed software packages.
pl: Wyświetla licencje i licencje użytkownika końcowego (EULA) aktualnie zainstalowanych pakietów oprogramowania.

en: Repositories disabled, using the database of installed packages only.
pl: Repozytoria wyłączone, użyto tylko bazy zainstalowanych pakietów.

en: Repositories have been successfully exported to %s.
pl: Repozytoria zostały wyeksportowane do '%s'.

en: Repository
pl: Repozytorium

en: Repository %s not found.
pl: Nie znaleziono repozytorium '%s'.

en: Repository '%s' could not be refreshed. Using old cache.
pl: Nie można odświeżyć repozytorium '%s'. Zostaje użyta stara pamięć podręczna.

en: Repository '%s' has been added to disabled repositories of service '%s' | Repositories '%s' have been added to disabled repositories of service '%s'
pl[0]: Repozytorium '%s' zostało dodane do wyłączonych repozytoriów usługi '%s'
pl[1]: Repozytoria '%s' zostały dodane do wyłączonych repozytoriów usługi '%s'
pl[2]: Repozytoria '%s' zostały dodane do wyłączonych repozytoriów usługi '%s'

en: Repository '%s' has been added to enabled repositories of service '%s' | Repositories '%s' have been added to enabled repositories of service '%s'
pl[0]: Repozytorium '%s' zostało dodane do włączonych repozytoriów usługi '%s'
pl[1]: Repozytoria '%s' zostały dodane do włączonych repozytoriów usługi '%s'
pl[2]: Repozytoria '%s' zostały dodane do włączonych repozytoriów usługi '%s'

en: Repository '%s' has been removed from disabled repositories of service '%s' | Repositories '%s' have been removed from disabled repositories of service '%s'
pl[0]: Repozytorium '%s' zostało usunięte z wyłączonych repozytoriów usługi '%s'
pl[1]: Repozytoria '%s' zostały usunięte z wyłączonych repozytoriów usługi '%s'
pl[2]: Repozytoria '%s' zostały usunięte z wyłączonych repozytoriów usługi '%s'

en: Repository '%s' has been removed from enabled repositories of service '%s' | Repositories '%s' have been removed from enabled repositories of service '%s'
pl[0]: Repozytorium '%s' zostało usunięte z włączonych repozytoriów usługi '%s'
pl[1]: Repozytoria '%s' zostały usunięte z włączonych repozytoriów usługi '%s'
pl[2]: Repozytoria '%s' zostały usunięte z włączonych repozytoriów usługi '%s'

en: Repository '%s' has been removed.
pl: Usunięto repozytorium '%s'.

en: Repository '%s' has been successfully disabled.
pl: Wyłączono repozytorium '%s'.

en: Repository '%s' has been successfully enabled.
pl: Włączono repozytorium '%s'.

en: Repository '%s' has no URI defined, skipping.
pl: Nie zdefiniowano adresu URI repozytorium '%s'. Zostanie ono pominięte.

en: Repository '%s' is invalid.
pl: Repozytorium '%s' jest niepoprawne.

en: Repository '%s' is out of date. Running '%s' might help.
pl: Repozytorium '%s' jest nieaktualne. Uruchomienie '%s' może okazać się pomocne.

en: Repository '%s' is out-of-date. You can run 'zypper refresh' as root to update it.
pl: Repozytorium '%s' jest nieaktualne. Aby je zaktualizować, należy uruchomić polecenie 'zypper refresh' jako użytkownik root.

en: Repository '%s' is up to date.
pl: Repozytorium "%s" jest aktualne.

en: Repository '%s' not cached. Caching...
pl: Repozytorium '%s' nie jest zbuforowane. Buforowanie...

en: Repository '%s' not found by alias, number or URI.
pl: Nie znaleziono repozytorium '%s' na podstawie aliasu, numeru ani adresu URL.

en: Repository '%s' not found by its alias, number, or URI.
pl: Nie znaleziono repozytorium '%s' na podstawie aliasu, numeru ani adresu URI.

en: Repository '%s' not found.
pl: Nie znaleziono repozytorium '%s'.

en: Repository '%s' priority has been left unchanged (%d)
pl: Nie zmieniono priorytetu repozytorium '%s' (%d)

en: Repository '%s' priority has been set to %d.
pl: Ustawiono priorytet repozytorium '%s' na %d.

en: Repository '%s' renamed to '%s'.
pl: Zmieniono nazwę repozytorium '%s' na '%s'.

en: Repository '%s' stays disabled.
pl: Repozytorium '%s' pozostaje wyłączone.

en: Repository '%s' successfully added
pl: Repozytorium '%s' zostało dodane

en: Repository Management:
pl: Obsługa repozytoriów:

en: Repository Options
pl: Opcje repozytoriów

en: Repository metadata for '%s' not found in local cache.
pl: Metadane repozytorium '%s' nie zostały znalezione w buforze lokalnym.

en: Repository named '%s' already exists. Please use another alias.
pl: Repozytorium '%s' już istnieje. Użyj innego aliasu.

en: Repository priorities are without effect. All enabled repositories share the same priority.
pl: Priorytety repozytoriów nie mają zastosowania. Wszystkie włączone repozytoria współdzielą ten sam priorytet.

en: Repository priorities in effect:
pl: Priorytety repozytoriów mające zastosowanie:

en: Repository with no alias defined found in the file, skipping.
pl: Znaleziono w pliku repozytorium bez określonego aliasu. Zostanie ono pominięte.

en: Repository:
pl: Repozytorium:

en: Requested
pl: Żądane

en: Required
pl: Wymagany

en: Required argument missing.
pl: Brak wymaganego parametru.

en: Required source packages available in download directory:
pl: Wymagane pakiety źródłowe dostępne w katalogu pobierania:

en: Required source packages to be downloaded:
pl: Wymagane pakiety źródłowe do pobrania:

en: Required source packages:
pl: Wymagane pakiety źródłowe:

en: Resolvables from '%s' not loaded because of error.
pl: Obiekty rozwiązywalne z '%s' nie zostały wczytane z powodu błędu.

en: Resolving dependencies...
pl: Rozwiązywanie zależności...

en: Resolving package dependencies...
pl: Rozwiązywanie zależności pakietu...

en: Restart solver in no-force-resolution mode in order to show dependency problems.
pl: Uruchamia rozwiązywanie konfliktów w trybie no-force-resolution w celu wyświetlenia problemów zależności.

en: Restrict the lock to the specified repository.
pl: Ograniczenie blokady do określonego repozytorium.

en: Restrict upgrade to specified repository.
pl: Zawężenie aktualizacji do określonego repozytorium.

en: Retrieving delta
pl: Pobieranie różnicy

en: Retrieving repository '%s' data...
pl: Pobieranie danych repozytorium '%s'...

en: Retrieving repository '%s' metadata
pl: Pobieranie metadanych repozytorium '%s'

en: Retrieving:
pl: Pobieranie:

en: Retrying in %u seconds...
pl: Ponowna próba za %u sekund...

en: Retrying...
pl: Ponowienie...

en: Root privileges are required to fix broken package dependencies.
pl: Do naprawienia nierozwiązanych zależności wymagane są uprawnienia administratora.

en: Root privileges are required to run this command.
pl: Do wykonania tego polecenia wymagane są uprawnienia użytkownika root.

en: Rpm Name:
pl: Nazwa pliku rpm:

en: Run '%1%' to search in not yet activated remote resources.
pl: Uruchom polecenie '%1%', aby przeszukać nieaktywowane jeszcze zdalne zasoby.

en: Run '%1%' to see the complete list of locked items.
pl: Uruchom polecenie '%1%', aby wyświetlić pełną listę zablokowanych pozycji.

en: Running 'zypper refresh' as root might resolve the problem.
pl: Uruchomienie polecenia 'zypper refresh' z uprawnieniami użytkownika root może rozwiązać problem.

en: Running: %s  (%s, %s)
pl: Uruchomiono: %s  (%s, %s)

en: SEVERITY
pl: WAŻNOŚĆ

en: SSL certificate authority check disabled.
pl: Sprawdzanie organu certyfikacji SSL wyłączone.

en: STRING
pl: łańcuch

en: SUMMARY
pl: Podsumowanie

en: Scanning content of disabled repository '%s'.
pl: Skanowanie zawartości wyłączonego repozytorium '%s'.

en: Scanning download directory
pl: Skanowanie katalogu pobierania

en: Scanning installed packages
pl: Skanowanie zainstalowanych pakietów

en: Search also in package summaries and descriptions.
pl: Wyszukuje również w podsumowaniu i opisach pakietów.

en: Search for a match in the file list of packages.
pl: Wyszukuje w ramach listy plików pakietów.

en: Search for a match to partial words (default).
pl: Wyszukuje dopasowania, które są fragmentami słów (domyślnie).

en: Search for a match to whole words only.
pl: Wyszukuje dopasowania, które są pełnymi słowami.

en: Search for packages matching a pattern.
pl: Wyszukiwanie pakietów pasujących do wzorca.

en: Search for packages matching any of the given search strings.
pl: Wyszukuje pakiety pasujące do podanych fraz.

en: Search for packages which obsolete the search strings.
pl: Wyszukuje pakiety, które dezaktualizują pakiety z wyszukiwaną frazą.

en: Search for packages which provide the search strings.
pl: Wyszukuje pakiety, które udostępniają pakiety z wyszukiwaną frazą.

en: Search for packages which recommend the search strings.
pl: Wyszukuje pakiety, które zalecają pakiety z wyszukiwaną frazą.

en: Search for packages which require the search strings.
pl: Wyszukuje pakiety, które wymagają pakietów z wyszukiwaną frazą.

en: Search for packages which suggest the search strings.
pl: Wyszukuje pakiety, które proponują pakiety z wyszukiwaną frazą.

en: Search for packages which supplement the search strings.
pl: Wyszukuje pakiety, które uzupełniają wyszukiwaną frazę.

en: Search only for packages of the specified type.
pl: Pokazuje tylko pakietów określonego typu.

en: Search packages conflicting with search strings.
pl: Wyszukuje pakiety w konflikcie z pakietami z wyszukiwaną frazą.

en: Searches for an exact match of the search strings.
pl: Wyszukuje dopasowania, które są dokładnie takie jak podana fraza.

en: See %1%
pl: Zobacz %1%

en: See '%1%' for details
pl: Zobacz '%1%', aby uzyskać szczegóły

en: See '%s' for all available options.
pl: Więcej opcji dostępne w '%s'.

en: See '%s' for information about the meaning of values in the above table.
pl: Aby uzyskać informacje dotyczące wartości z powyższej tabeli, patrz '%s'.

en: See '%s' or '%s' to get a list of known repository types.
pl: Zobacz '%s' lub '%s', aby uzyskać listę znanych typów repozytoriów.

en: See http://en.opensuse.org/Zypper/Troubleshooting for instructions.
pl: Instrukcje dostępne są pod adresem http://en.opensuse.org/Zypper/Troubleshooting .

en: See the above message for a hint.
pl: Wskazówki można znaleźć w powyższym komunikacie.

en: Select applicable patches for the specified Bugzilla issues.
pl: Wybiera odpowiednie poprawki dla określonych błędów w Bugzilli.

en: Select applicable patches for the specified CVE issues.
pl: Wybiera odpowiednie poprawki dla określonych zgłoszeń CVE.

en: Select device to eject.
pl: Proszę zaznaczyć urządzenia do wysunięcia nośnika.

en: Select issues matching the specified string.
pl: Wybiera błędy zgodne z określonym łańcuchem.

en: Select packages by plain name, not by capability.
pl: Wybór pakietów wg nazwy, a nie właściwości.

en: Select packages from the specified repository.
pl: Wybór pakietów z podanego repozytorium.

en: Select packages solely by capability.
pl: Wybór pakietów wyłącznie wg właściwości.

en: Select patches issued up to, but not including, the specified date
pl: Wybiera poprawki wydane tylko przed określoną datą

en: Select patches with the specified category.
pl: Wybiera poprawki z określoną kategorią.

en: Select patches with the specified severity.
pl: Wybiera poprawki z określonym poziomem ważności.

en: Selecting '%s' for removal.
pl: Wybrano '%s' do usunięcia.

en: Selecting '%s' from repository '%s' for installation.
pl: Wybrano do instalacji '%s' z repozytorium '%s'.

en: Service
pl: Usługa

en: Service '%s' has been removed.
pl: Usunięto usługę '%s'.

en: Service '%s' has been successfully added.
pl: Dodano usługę '%s'.

en: Service '%s' has been successfully disabled.
pl: Usługa %s została pomyślnie wyłączona.

en: Service '%s' has been successfully enabled.
pl: Usługa %s została pomyślnie włączona.

en: Service '%s' not found by alias, number or URI.
pl: Nie odnaleziono usługi '%s' na podstawie aliasu, numeru ani adresu URI.

en: Service '%s' not found by its alias, number, or URI.
pl: Nie odnaleziono usługi '%s' na podstawie aliasu, numeru ani adresu URI.

en: Service '%s' not found.
pl: Nie odnaleziono usługi '%s'.

en: Service Management:
pl: Zarządzanie usługami:

en: Set a descriptive name for the repository.
pl: Ustawia nazwę opisową repozytorium.

en: Set a descriptive name for the service.
pl: Ustawienie nazwy opisowej usługi.

en: Set priority of the repository.
pl: Ustawia priorytet repozytorium.

en: Set the download-install mode. Available modes: %s
pl: Ustawienie trybu pobierania i instalacji. Dostępne tryby: %s

en: Set the value of $releasever in all .repo files (default: distribution version)
pl: Ustawienie wartości $releasever we wszystkich plikach .repo (domyślnie: wersja dystrybucji)

en: Severity
pl: Istotność

en: Short Label: %s
pl: Nazwa skrócona: %s

en: Short Name
pl: Skrócona nazwa

en: Short hand for '%1%'.
pl: Skrót dla '%1%'.

en: Show also alias of parent service.
pl: Wyświetla również usługę nadrzędną.

en: Show also base URI of repositories.
pl: Wyświetla również główne identyfikatory URI repozytoriów.

en: Show also repositories belonging to the services.
pl: Wyświetla również repozytoria należące do usług.

en: Show also repository alias.
pl: Wyświetla również aliasy repozytoriów.

en: Show also repository name.
pl: Wyświetla również nazwy repozytoriów.

en: Show also repository priority.
pl: Wyświetla również priorytet repozytoriów.

en: Show also the autorefresh flag.
pl: Wyświetl również flagi autoodświeżania.

en: Show an animal.
pl: Wyświetla zwierzę.

en: Show conflicts.
pl: Pokaż konflikty.

en: Show corresponding packages.
pl: Wyświetlenie odpowiadających pakietów.

en: Show detailed information for patches.
pl: Wyświetla szczegółowe informacje na temat poprawek.

en: Show detailed information for patterns.
pl: Wyświetla szczegółowe informacje na temat wzorców.

en: Show detailed information for products.
pl: Wyświetla szczegółowe informacje na temat produktów.

en: Show detailed information for specified packages. By default the packages which match exactly the given names are shown. To get also packages partially matching use option '--match-substrings' or use wildcards (*?) in name.
pl: Wyświetla szczegółowe informacje o określonych pakietach. Domyślnie są pokazywane pakiety o dokładnie zgodnych nazwach. Aby wyświetlić również pakiety o częściowo zgodnych nazwach, użyj opcji --match-substrings lub zastosuj w nazwie symbole wieloznaczne (*?).

en: Show each available version in each repository on a separate line.
pl: Wyświetla każdą dostępną wersję w każdym repozytorium w oddzielnych wierszach.

en: Show enabled repos only.
pl: Wyświetla wyłącznie włączone repozytoria.

en: Show full information for specified packages.
pl: Wyświetlenie pełnych informacji o wybranych pakietach.

en: Show full information for specified patches.
pl: Wyświetlenie pełnych informacji o wybranych poprawkach.

en: Show full information for specified patterns.
pl: Wyświetlenie pełnych informacji o wybranych wzorcach.

en: Show full information for specified products.
pl: Wyświetlenie pełnych informacji o wybranych produktach.

en: Show more information like URI, priority, type.
pl: Wyświetla więcej informacji, np. identyfikator URI, priorytet, typ.

en: Show obsoletes.
pl: Pokaż pakiety nieaktualne.

en: Show only installed packages.
pl: Pokaż tylko zainstalowane pakiety.

en: Show only packages which are not installed.
pl: Pokaż tylko nie zainstalowane pakiety.

en: Show packages which are orphaned (without repository).
pl: Pokaż osierocone pakiety (bez repozytorium).

en: Show packages which are recommended.
pl: Pokaż zalecane pakiety.

en: Show packages which are suggested.
pl: Pokaż sugerowane pakiety.

en: Show packages which are unneeded.
pl: Pokaż niepotrzebne pakiety.

en: Show provides.
pl: Pokaż pakiety dostarczane.

en: Show recommends.
pl: Pokaż pakiety zalecane.

en: Show requires and prerequires.
pl: Pokaż pakiety wymagane i wymagane wstępnie.

en: Show suggests.
pl: Pokaż pakiety sugerowane.

en: Show supplements.
pl: Pokaż pakiety uzupełniające.

en: Show the detailed installation summary.
pl: Wyświetlenie szczegółowego podsumowania instalacji.

en: Show the number of resolvables matched by each lock.
pl: Przedstawia liczbę obiektów rozwiązywalnych pasujących do każdej z blokad.

en: Show the operating system label.
pl: Wyświetla etykietę systemu operacyjnego.

en: Show various information about the target operating system. By default, an ID string is shown.
pl: Wyświetla różne informacje na temat systemu operacyjnego. Domyślnie wyświetlany jest ID.

en: Signature verification failed
pl: Weryfikacja podpisu nie powiodła się

en: Signature verification failed for file '%1%' from repository '%2%'.
pl: Weryfikacja podpisu pliku '%1%' z repozytorium '%2%' nie powiodła się.

en: Signature verification failed for file '%1%'.
pl: Weryfikacja podpisu pliku '%1%' nie powiodła się.

en: Signing data enables the recipient to verify that no modifications occurred after the data were signed. Accepting data with no, wrong or unknown signature can lead to a corrupted system and in extreme cases even to a system compromise.
pl: Podpisywanie danych umożliwia odbiorcy zweryfikowanie, że nie wystąpiły modyfikacje po podpisaniu danych. Akceptowanie danych z brakującymi/błędnymi/nieznanymi sumami kontrolnymi może doprowadzić do uszkodzenia systemu, a w skrajnych przypadkach nawet do naruszenia jego zabezpieczeń.

en: Silently install unsigned rpm packages given as commandline parameters.
pl: Dyskretnie zainstaluj niepodpisane pakiety RPM podane jako parametry wiersza polecenia.

en: Since the last system boot core libraries or services have been updated.
pl: Podstawowe biblioteki lub usługi zostały zaktualizowane.

en: Skip check:
pl: Pomiń sprawdzenie:

en: Skip interactive updates.
pl: Pomijaj aktualizacje interaktywne.

en: Skip problem and continue.
pl: Pomiń problem i kontynuuj.

en: Skip retrieval of the file and abort current operation.
pl: Pomiń pobieranie tego pliku i przerwij bieżącą operację.

en: Skip retrieval of the file and try to continue with the operation without the file.
pl: Pominięcie pobierania pliku i próba kontynuowania operacji bez tego pliku.

en: Skipping disabled repository '%s'
pl: Pomijanie wyłączonego repozytorium '%s'

en: Skipping disabled service '%s'
pl: Pomijanie wyłączonej usługi '%s'

en: Skipping repository '%s' because of the above error.
pl: Pominięto repozytorium '%s' z powodu powyższego błędu.

en: Skipping service '%s' because of the above error.
pl: Pominięto usługę '%s' z powodu powyższego błędu.

en: Software Management:
pl: Zarządzanie oprogramowaniem:

en: Solver options
pl: Opcje mechanizmu rozwiązywania zależności

en: Solver options:
pl: Opcje modułu rozwiązywania zależności:

en: Solver test case generated successfully at %s.
pl: Test mechanizmu rozwiązywania zależności został poprawnie wygenerowany dla %s.

en: Some of the dependencies of installed packages are broken. In order to fix these dependencies, the following actions need to be taken:
pl: Niektóre z zależności zainstalowanych pakietów nie zostały rozstrzygnięte. Należy wykonać następujące działania, by je rozstrzygnąć:

en: Some of the repositories have not been cleaned up because of an error.
pl: Niektóre z repozytoriów nie zostały wyczyszczone z powodu błędów.

en: Some of the repositories have not been refreshed because of an error.
pl: Część repozytoriów nie została odświeżona z powodu błędów.

en: Some of the repositories have not been refreshed because they were not known.
pl: Niektóre repozytoria nie zostały odświeżone, ponieważ były nieznane.

en: Some of the services have not been refreshed because of an error.
pl: Część usług nie została odświeżona z powodu błędu.

en: Sort packages by name (default).
pl: Sortuje pakiety wg nazwy (domyślnie).

en: Sort packages by repository.
pl: Sortuje pakiety według repozytorium.

en: Sort the list by URI.
pl: Sortuje listę według identyfikatora URI.

en: Sort the list by name.
pl: Sortuje listę według nazwy.

en: Sort the list by package name.
pl: Sortuj pakiety według nazwy.

en: Sort the list by repository priority.
pl: Sortuje listę repozytoriów według priorytetu.

en: Sort the list by repository.
pl: Sortuj listę według repozytorium.

en: Source package
pl: Pakiet źródłowy

en: Source package %s-%s successfully installed.
pl: Pakiet źródłowy %s-%s został zainstalowany pomyślnie.

en: Source package %s-%s successfully retrieved.
pl: Pakiet źródłowy %s-%s został pomyślnie pobrany.

en: Source package '%s' for package '%s' not found.
pl: Nie odnaleziono pakietu źródłowego '%s' dla pakietu '%s'.

en: Source package '%s' is not provided by any repository.
pl: Pakiet źródłowy '%s' nie jest dostarczany przez żadne z repozytoriów.

en: Source package '%s' not found in specified repositories.
pl: Pakiet źródłowy '%s' nie został znaleziony w podanych repozytoriach.

en: Source package '%s' not found.
pl: Pakiet źródłowy '%s' nie został znaleziony.

en: Source package name is a required argument.
pl: Nazwa pakietu źródłowego jest wymaganym parametrem.

en: Specified capability not found
pl: Nie znaleziono podanego uprawnienia

en: Specified local path does not exist or is not accessible.
pl: Podana ścieżka nie istnieje lub jest niedostępna.

en: Specified lock has been successfully added. | Specified locks have been successfully added.
pl[0]: Dodano wybraną blokadę.
pl[1]: Dodano wybrane blokady.
pl[2]: Dodano wybrane blokady.

en: Specified lock has been successfully removed.
pl: Wybrana blokada została usunięta.

en: Specified repositories are not enabled or defined.
pl: Podane repozytoria nie są włączone lub zdefiniowane.

en: Specified repositories have been cleaned up.
pl: Wybrane repozytoria zostały wyczyszczone.

en: Specified repositories have been refreshed.
pl: Odświeżono podane repozytoria.

en: Specified repositories:
pl: Wybrane repozytoria:

en: Specified repository '%s' is disabled.
pl: Określone repozytorium '%s' jest wyłączone.

en: Specified services are not enabled or defined.
pl: Podane usługi nie są włączone lub zdefiniowane.

en: Specified services have been refreshed.
pl: Odświeżono podane usługi.

en: Specified type is not a valid repository type:
pl: Podany typ repozytorium nie jest poprawny:

en: Specify locale which shall be supported by the language code. Get a list of all available locales by calling '%s'.
pl: Określenie ustawień regionalnych, które mają być obsługiwane przez kod języka. Listę dostępnych ustawień regionalnych można uzyskać za pomocą '%s'.

en: Specify locales which shall be removed by the language code. Get the list of requested locales by calling '%s'.
pl: Określenie ustawień regionalnych, które mają zostać usunięte wg kodu języka. Listę żądanych ustawień regionalnych można pobrać za pomocą '%s'.

en: Subcommand %1% does not support zypper global options.
pl: Podpolecenie %1% nie obsługuje globalnych opcji programu zypper.

en: Subcommands:
pl: Podpolecenia:

en: Subkey:
pl: Podklucz:

en: Suggested
pl: Sugerowany

en: Summary
pl: Podsumowanie

en: Superfluous source packages in download directory:
pl: Zbędne pakiety źródłowe w katalogu pobierania:

en: Support Level
pl: Poziom wsparcia

en: Suppress normal output, print only error messages.
pl: Tryb cichy, wyświetlanie tylko komunikatów o błędach.

en: Suspicious category filter value '%1%'.
pl: Podejrzana wartość filtra kategorii '%1%'.

en: Suspicious severity filter value '%1%'.
pl: Podejrzana wartość filtra ważności: '%1%'.

en: Switch to XML output.
pl: Przełączenie na wyjście XML.

en: System Packages
pl: Pakiety systemowe

en: System reboot required.
pl: Wymagane ponowne uruchomienie systemu.

en: TAG
pl: znacznik

en: TYPE
pl: typ

en: Takes missing release number as any release.
pl: Traktowanie brakującego numeru wersji jako dowolnego wydania.

en: Target Options
pl: Opcje obiektu docelowego

en: Target initialization failed:
pl: Inicjalizacja obiektu docelowego nie powiodła się:

en: Temporarily enabling repository '%s'.
pl: Tymczasowe włączanie repozytorium '%s'.

en: Terse output for machine consumption. Implies --no-abbrev and --no-color.
pl: Zwięzłe wyjście na potrzeby przetwarzania maszynowego. Implikuje użycie opcji --no-abbrev oraz --no-color.

en: The %s option has no effect here, ignoring.
pl: Opcja %s nie dotyczy tego polecenia, została zignorowana.

en: The '%s' global option has no effect here.
pl: Opcja globalna '%s' nie ma tutaj zastosowania.

en: The '--%s' option has currently no effect.
pl: Opcja '--%s' nie ma obecnie zastosowania.

en: The /etc/products.d/baseproduct symlink is dangling or missing!
    The link must point to your core products .prod file in /etc/products.d.
pl: Dowiązanie symboliczne /etc/products.d/baseproduct nie działa lub nie istnieje!
    Dowiązanie musi wskazywać plik .prod w katalogu głównych produktów /etc/products.d.

en: The default is to exclude optional patches.
pl: Domyślnie poprawki opcjonalne są wykluczane.

en: The default is to include optional patches.
pl: Domyślnie poprawki opcjonalne są uwzględniane.

en: The default location where rpm installs source packages to is '%1%', but the value can be changed in your local rpm configuration. In case of doubt try executing '%2%'.
pl: Lokalizacja domyślna, w której rpm instaluje pakiety źródłowe, to '%1%', ale tę wartość można zmienić w lokalnej konfiguracji rpm. W razie wątpliwości wykonaj '%2%'.

en: The flag %1% can only be used once.
pl: Flaga %1% może zostać użyta tylko raz.

en: The flag %1% is not compatible with argument %2% (%3%).
pl: Flaga %1% jest niezgodna z argumentem %2% (%3%).

en: The flag %1% is not known.
pl: Flaga %1% jest nieznana.

en: The flag %1% requires a argument.
pl: Flaga %1% wymaga argumentu.

en: The flag '%1%' can only be used a maximum of %2% times.
pl: Flaga '%1%' może zostać użyta maksymalnie %2% razy.

en: The following NEW package is going to be installed: | The following %d NEW packages are going to be installed:
pl[0]: Następujący NOWY pakiet zostanie zainstalowany:
pl[1]: Następujące %d NOWE pakiety zostaną zainstalowane:
pl[2]: Następujące %d NOWE pakiety zostaną zainstalowane:

en: The following NEW patch is going to be installed: | The following %d NEW patches are going to be installed:
pl[0]: Następująca NOWA poprawka zostanie zainstalowana:
pl[1]: Następujące %d NOWE poprawki zostaną zainstalowane:
pl[2]: Następujących %d NOWYCH poprawek zostanie zainstalowanych:

en: The following NEW pattern is going to be installed: | The following %d NEW patterns are going to be installed:
pl[0]: Następujący NOWY wzorzec zostanie zainstalowany:
pl[1]: Następujące %d NOWE wzorce zostaną zainstalowane:
pl[2]: Następujących %d NOWYCH wzorców zostanie zainstalowanych:

en: The following NEW product is going to be installed: | The following %d NEW products are going to be installed:
pl[0]: Następujący NOWY produkt zostanie zainstalowany:
pl[1]: Następujące %d NOWE produkty zostaną zainstalowane:
pl[2]: Następujących %d NOWYCH produktów zostanie zainstalowanych:

en: The following application is going to be REMOVED: | The following %d applications are going to be REMOVED:
pl[0]: Następująca aplikacja zostanie USUNIĘTA:
pl[1]: Następujące %d aplikacje zostaną USUNIĘTE:
pl[2]: Następujących %d aplikacji zostanie USUNIĘTYCH:

en: The following application is going to be downgraded: | The following %d applications are going to be downgraded:
pl[0]: Następująca aplikacja zostanie przywrócona do wcześniejszej wersji:
pl[1]: Następujące %d aplikacje zostaną przywrócone do wcześniejszych wersji:
pl[2]: Następujących %d aplikacji zostanie przywróconych do wcześniejszych wersji:

en: The following application is going to be installed: | The following %d applications are going to be installed:
pl[0]: Następująca aplikacja zostanie zainstalowana:
pl[1]: Następujące %d aplikacje zostaną zainstalowane:
pl[2]: Następujących %d aplikacji zostanie zainstalowanych:

en: The following application is going to be reinstalled: | The following %d applications are going to be reinstalled:
pl[0]: Następująca aplikacja zostanie zainstalowana ponownie:
pl[1]: Następujące %d aplikacje zostaną zainstalowane ponownie:
pl[2]: Następujących %d aplikacji zostanie zainstalowanych ponownie:

en: The following application is going to be upgraded: | The following %d applications are going to be upgraded:
pl[0]: Następująca aplikacja zostanie uaktualniona:
pl[1]: Następujące %d aplikacje zostaną uaktualnione:
pl[2]: Następujących %d aplikacji zostanie uaktualnionych:

en: The following application is going to change architecture: | The following %d applications are going to change architecture:
pl[0]: Zostanie zmieniona architektura następującej aplikacji:
pl[1]: Zostanie zmieniona architektura następujących %d aplikacji:
pl[2]: Zostanie zmieniona architektura następujących %d aplikacji:

en: The following application is going to change vendor: | The following %d applications are going to change vendor:
pl[0]: Zostanie zmieniony dostawca następującej aplikacji:
pl[1]: Zostanie zmieniony dostawca następujących %d aplikacji:
pl[2]: Zostanie zmieniony dostawca następujących %d aplikacji:

en: The following application is recommended, but will not be installed: | The following %d applications are recommended, but will not be installed:
pl[0]: Następująca aplikacja jest zalecana, ale nie zostanie zainstalowana:
pl[1]: Następujące %d aplikacje są zalecane, ale nie zostaną zainstalowane:
pl[2]: Następujących %d aplikacji jest zalecanych, ale nie zostanie zainstalowanych:

en: The following application is suggested, but will not be installed: | The following %d applications are suggested, but will not be installed:
pl[0]: Następująca aplikacja jest sugerowana, ale nie zostanie zainstalowana:
pl[1]: Następujące %d aplikacje są sugerowane, ale nie zostaną zainstalowane:
pl[2]: Następujących %d aplikacji jest sugerowanych, ale nie zostanie zainstalowanych:

en: The following application update will NOT be installed: | The following %d application updates will NOT be installed:
pl[0]: Następująca aktualizacja aplikacji NIE zostanie zainstalowana:
pl[1]: Następujące %d aktualizacje aplikacji NIE zostaną zainstalowane:
pl[2]: Następujących %d aktualizacji aplikacji NIE zostanie zainstalowanych:

en: The following item is locked and will not be changed by any action: | The following %d items are locked and will not be changed by any action:
pl[0]: Następujący element jest zablokowany i nie zostanie zmieniony przez żadną akcję:
pl[1]: Następujące %d elementy są zablokowane i nie zostaną zmienione przez żadną akcję:
pl[2]: Następujących %d elementów jest zablokowanych i nie zostanie zmienionych przez żadną akcję:

en: The following matches in issue numbers have been found:
pl: Znaleziono wyniki w zgłoszeniach o następujących numerach:

en: The following package has no support information from its vendor: | The following %d packages have no support information from their vendor:
pl[0]: Poniższy pakiet nie zawiera informacji o wsparciu dostawcy:
pl[1]: Poniższe %d pakiety nie zawierają informacji o wsparciu dostawcy:
pl[2]: Poniższe %d pakietów nie zawiera informacji o wsparciu dostawcy:

en: The following package is going to be REMOVED: | The following %d packages are going to be REMOVED:
pl[0]: Następujący pakiet zostanie USUNIĘTY:
pl[1]: Następujące %d pakiety zostaną USUNIĘTE:
pl[2]: Następujących %d pakietów zostanie USUNIĘTYCH:

en: The following package is going to be downgraded: | The following %d packages are going to be downgraded:
pl[0]: Następujący pakiet zostanie przywrócony do wcześniejszej wersji:
pl[1]: Następujące %d pakiety zostaną przywrócone do wcześniejszych wersji:
pl[2]: Następujących %d pakietów zostanie przywróconych do wcześniejszych wersji:

en: The following package is going to be reinstalled: | The following %d packages are going to be reinstalled:
pl[0]: Następujący pakiet zostanie zainstalowany ponownie:
pl[1]: Następujące %d pakiety zostaną zainstalowane ponownie:
pl[2]: Następujących %d pakietów zostanie zainstalowanych ponownie:

en: The following package is going to be upgraded: | The following %d packages are going to be upgraded:
pl[0]: Następujący pakiet zostanie uaktualniony:
pl[1]: Następujące %d pakiety zostaną uaktualnione:
pl[2]: Następujących %d pakietów zostanie uaktualnionych:

en: The following package is going to change architecture: | The following %d packages are going to change architecture:
pl[0]: Zostanie zmieniona architektura następującego pakietu:
pl[1]: Zostanie zmieniona architektura następujących %d pakietów:
pl[2]: Zostanie zmieniona architektura następujących %d pakietów:

en: The following package is going to change vendor: | The following %d packages are going to change vendor:
pl[0]: Zostanie zmieniony dostawca następującego pakietu:
pl[1]: Zostanie zmieniony dostawca następujących %d pakietów:
pl[2]: Zostanie zmieniony dostawca następujących %d pakietów:

en: The following package is not supported by its vendor: | The following %d packages are not supported by their vendor:
pl[0]: Ten pakiet nie jest wspierany przez jego dostawcę:
pl[1]: Te %d pakiety nie są wspierane przez ich dostawcę:
pl[2]: Tych %d pakietów nie jest wspieranych przez ich dostawcę:

en: The following package is recommended, but will not be installed (only required packages will be installed): | The following %d packages are recommended, but will not be installed (only required packages will be installed):
pl[0]: Następujący pakiet jest zalecany, ale nie zostanie zainstalowany (zostaną zainstalowane wyłącznie wymagane pakiety):
pl[1]: Następujące %d pakiety są zalecane, ale nie zostaną zainstalowane (zostaną zainstalowane wyłącznie wymagane pakiety):
pl[2]: Następujących %d pakietów jest zalecanych, ale nie zostanie zainstalowanych (zostaną zainstalowane wyłącznie wymagane pakiety):

en: The following package is recommended, but will not be installed because it's unwanted (was manually removed before): | The following %d packages are recommended, but will not be installed because they are unwanted (were manually removed before):
pl[0]: Następujący pakiet jest zalecany, ale nie zostanie zainstalowany, ponieważ jest niechciany (został wcześniej ręcznie usunięty):
pl[1]: Następujące %d pakiety są zalecane, ale nie zostaną zainstalowane, ponieważ są niechciane (zostały wcześniej ręcznie usunięte):
pl[2]: Następujących %d pakietów jest zalecanych, ale nie zostanie zainstalowanych, ponieważ są niechciane (zostały wcześniej ręcznie usunięte):

en: The following package is recommended, but will not be installed due to conflicts or dependency issues: | The following %d packages are recommended, but will not be installed due to conflicts or dependency issues:
pl[0]: Następujący pakiet jest zalecany, ale nie zostanie zainstalowany z powodu konfliktów lub problemów z zależnościami:
pl[1]: Następujące %d pakiety są zalecane, ale nie zostaną zainstalowane z powodu konfliktów lub problemów z zależnościami:
pl[2]: Następujących %d pakietów jest zalecanych, ale nie zostanie zainstalowanych z powodu konfliktów lub problemów z zależnościami:

en: The following package is suggested, but will not be installed: | The following %d packages are suggested, but will not be installed:
pl[0]: Następujący pakiet jest sugerowany, ale nie zostanie zainstalowany:
pl[1]: Następujące %d pakiety są sugerowane, ale nie zostaną zainstalowane:
pl[2]: Następujących %d pakietów jest sugerowanych, ale nie zostanie zainstalowanych:

en: The following package needs additional customer contract to get support: | The following %d packages need additional customer contract to get support:
pl[0]: Pomoc dla następującego pakietu wymaga podpisania dodatkowej umowy przez klienta:
pl[1]: Pomoc dla następujących %d pakietów wymaga podpisania dodatkowej umowy przez klienta:
pl[2]: Pomoc dla następujących %d pakietów wymaga podpisania dodatkowej umowy przez klienta:

en: The following package requires a system reboot: | The following %d packages require a system reboot:
pl[0]: Następujący pakiet wymaga ponownego uruchomienia systemu:
pl[1]: Następujące %d pakiety wymagają ponownego uruchomienia systemu:
pl[2]: Następujących %d pakietów wymaga ponownego uruchomienia systemu:

en: The following package update will NOT be installed: | The following %d package updates will NOT be installed:
pl[0]: Następująca aktualizacja pakietu NIE zostanie zainstalowana:
pl[1]: Następujące %d aktualizacje pakietów NIE zostaną zainstalowane:
pl[2]: Następujących %d aktualizacji pakietów NIE zostanie zainstalowanych:

en: The following patch is going to be REMOVED: | The following %d patches are going to be REMOVED:
pl[0]: Następująca poprawka zostanie USUNIĘTA:
pl[1]: Następujące %d poprawki zostaną USUNIĘTE:
pl[2]: Następujących %d poprawek zostanie USUNIĘTYCH:

en: The following patch is going to be downgraded: | The following %d patches are going to be downgraded:
pl[0]: Następująca poprawka zostanie przywrócona do wcześniejszej wersji:
pl[1]: Następujące %d poprawki zostaną przywrócone do wcześniejszych wersji:
pl[2]: Następujących %d poprawek zostanie przywróconych do wcześniejszych wersji:

en: The following patch is going to be reinstalled: | The following %d patches are going to be reinstalled:
pl[0]: Następująca poprawka zostanie zainstalowana ponownie:
pl[1]: Następujące %d poprawki zostaną zainstalowane ponownie:
pl[2]: Następujących %d poprawek zostanie zainstalowanych ponownie:

en: The following patch is going to be upgraded: | The following %d patches are going to be upgraded:
pl[0]: Następująca poprawka zostanie uaktualniona:
pl[1]: Następujące %d poprawki zostaną uaktualnione:
pl[2]: Następujących %d poprawek zostanie uaktualnionych:

en: The following patch is going to change architecture: | The following %d patches are going to change architecture:
pl[0]: Zostanie zmieniona architektura następującej poprawki:
pl[1]: Zostanie zmieniona architektura następujących %d poprawek:
pl[2]: Zostanie zmieniona architektura następujących %d poprawek:

en: The following patch is going to change vendor: | The following %d patches are going to change vendor:
pl[0]: Zostanie zmieniony dostawca następującej poprawki:
pl[1]: Zostanie zmieniony dostawca następujących %d poprawek:
pl[2]: Zostanie zmieniony dostawca następujących %d poprawek:

en: The following patch is recommended, but will not be installed: | The following %d patches are recommended, but will not be installed:
pl[0]: Następująca poprawka jest zalecana, ale nie zostanie zainstalowana:
pl[1]: Następujące %d poprawki są zalecane, ale nie zostaną zainstalowane:
pl[2]: Następujących %d poprawek jest zalecanych, ale nie zostanie zainstalowanych:

en: The following patch is suggested, but will not be installed: | The following %d patches are suggested, but will not be installed:
pl[0]: Następująca poprawka jest sugerowana, ale nie zostanie zainstalowana:
pl[1]: Następujące %d poprawki są sugerowane, ale nie zostaną zainstalowane:
pl[2]: Następujących %d poprawek jest sugerowanych, ale nie zostanie zainstalowanych:

en: The following patch requires a system reboot: | The following %d patches require a system reboot:
pl[0]: Następująca poprawka wymaga ponownego uruchomienia systemu:
pl[1]: Następujące %d poprawki wymagają ponownego uruchomienia systemu:
pl[2]: Następujących %d poprawek wymaga ponownego uruchomienia systemu:

en: The following pattern is going to be REMOVED: | The following %d patterns are going to be REMOVED:
pl[0]: Następujący wzorzec zostanie USUNIĘTY:
pl[1]: Następujące %d wzorce zostaną USUNIĘTE:
pl[2]: Następujących %d wzorców zostanie USUNIĘTYCH:

en: The following pattern is going to be downgraded: | The following %d patterns are going to be downgraded:
pl[0]: Następujący wzorzec zostanie przywrócony do wcześniejszej wersji:
pl[1]: Następujące %d wzorce zostaną przywrócone do wcześniejszych wersji:
pl[2]: Następujących %d wzorców zostanie przywróconych do wcześniejszych wersji:

en: The following pattern is going to be reinstalled: | The following %d patterns are going to be reinstalled:
pl[0]: Następujący wzorzec zostanie zainstalowany ponownie:
pl[1]: Następujące %d wzorce zostaną zainstalowane ponownie:
pl[2]: Następujących %d wzorców zostanie zainstalowanych ponownie:

en: The following pattern is going to be upgraded: | The following %d patterns are going to be upgraded:
pl[0]: Następujący wzorzec zostanie zaktualizowany:
pl[1]: Następujące %d wzorce zostaną zaktualizowane:
pl[2]: Następujących %d wzorców zostanie zaktualizowanych:

en: The following pattern is going to change architecture: | The following %d patterns are going to change architecture:
pl[0]: Zostanie zmieniona architektura następującego wzorca:
pl[1]: Zostanie zmieniona architektura następujących %d wzorców:
pl[2]: Zostanie zmieniona architektura następujących %d wzorców:

en: The following pattern is going to change vendor: | The following %d patterns are going to change vendor:
pl[0]: Zostanie zmieniony dostawca następującego wzorca:
pl[1]: Zostanie zmieniony dostawca następujących %d wzorców:
pl[2]: Zostanie zmieniony dostawca następujących %d wzorców:

en: The following pattern is recommended, but will not be installed: | The following %d patterns are recommended, but will not be installed:
pl[0]: Następujący wzorzec jest zalecany, ale nie zostanie zainstalowany:
pl[1]: Następujące %d wzorce są zalecane, ale nie zostaną zainstalowane:
pl[2]: Następujących %d wzorców jest zalecanych, ale nie zostanie zainstalowanych:

en: The following pattern is suggested, but will not be installed: | The following %d patterns are suggested, but will not be installed:
pl[0]: Następujący wzorzec jest sugerowany, ale nie zostanie zainstalowany:
pl[1]: Następujące %d wzorce są sugerowane, ale nie zostaną zainstalowane:
pl[2]: Następujących %d wzorców jest sugerowanych, ale nie zostanie zainstalowanych:

en: The following product is going to be REMOVED: | The following %d products are going to be REMOVED:
pl[0]: Następujący produkt zostanie USUNIĘTY:
pl[1]: Następujące %d produkty zostaną USUNIĘTE:
pl[2]: Następujących %d produktów zostanie USUNIĘTYCH:

en: The following product is going to be downgraded: | The following %d products are going to be downgraded:
pl[0]: Następujący produkt zostanie przywrócony do wcześniejszej wersji:
pl[1]: Następujące %d produkty zostaną przywrócone do wcześniejszych wersji:
pl[2]: Następujących %d produktów zostanie przywróconych do wcześniejszych wersji:

en: The following product is going to be reinstalled: | The following %d products are going to be reinstalled:
pl[0]: Następujący produkt zostanie zainstalowany ponownie:
pl[1]: Następujące %d produkty zostaną zainstalowane ponownie:
pl[2]: Następujących %d produktów zostanie zainstalowanych ponownie:

en: The following product is going to be upgraded: | The following %d products are going to be upgraded:
pl[0]: Następujący produkt zostanie uaktualniony:
pl[1]: Następujące %d produkty zostaną uaktualnione:
pl[2]: Następujących %d produktów zostanie uaktualnionych:

en: The following product is going to change architecture: | The following %d products are going to change architecture:
pl[0]: Zostanie zmieniona architektura następującego produktu:
pl[1]: Zostanie zmieniona architektura następujących %d produktów:
pl[2]: Zostanie zmieniona architektura następujących %d produktów:

en: The following product is going to change vendor: | The following %d products are going to change vendor:
pl[0]: Zostanie zmieniony dostawca następującego produktu:
pl[1]: Zostanie zmieniony dostawca następujących %d produktów:
pl[2]: Zostanie zmieniony dostawca następujących %d produktów:

en: The following product is recommended, but will not be installed: | The following %d products are recommended, but will not be installed:
pl[0]: Następujący produkt jest zalecany, ale nie zostanie zainstalowany:
pl[1]: Następujące %d produkty są zalecane, ale nie zostaną zainstalowane:
pl[2]: Następujących %d produktów jest zalecanych, ale nie zostanie zainstalowanych:

en: The following product is suggested, but will not be installed: | The following %d products are suggested, but will not be installed:
pl[0]: Następujący produkt jest sugerowany, ale nie zostanie zainstalowany:
pl[1]: Następujące %d produkty są sugerowane, ale nie zostaną zainstalowane:
pl[2]: Następujących %d produktów jest sugerowanych, ale nie zostanie zainstalowanych:

en: The following product update will NOT be installed: | The following %d product updates will NOT be installed:
pl[0]: Następująca aktualizacja produktu NIE zostanie zainstalowana:
pl[1]: Następujące %d aktualizacje produktów NIE zostaną zainstalowane:
pl[2]: Następujących %d aktualizacji produktów NIE zostanie zainstalowanych:

en: The following query does not lock anything:
pl: To zapytanie nie blokuje niczego:

en: The following query locks some of the objects you want to unlock:
pl: To zapytanie blokuje niektóre obiekty, które mają być odblokowane:

en: The following query locks the same objects as the one you want to remove:
pl: To zapytanie blokuje obiekty takie same jak te, które mają być usunięte:

en: The following recommended application was automatically selected: | The following %d recommended applications were automatically selected:
pl[0]: Następująca zalecana aplikacja została automatycznie zaznaczona:
pl[1]: Następujące %d zalecane aplikacje zostały automatycznie zaznaczone:
pl[2]: Następujących %d zalecanych aplikacji zostało automatycznie zaznaczonych:

en: The following recommended package was automatically selected: | The following %d recommended packages were automatically selected:
pl[0]: Następujący zalecany pakiet został automatycznie zaznaczony:
pl[1]: Następujące %d zalecane pakiety zostały automatycznie zaznaczone:
pl[2]: Następujących %d zalecanych pakietów zostało automatycznie zaznaczonych:

en: The following recommended patch was automatically selected: | The following %d recommended patches were automatically selected:
pl[0]: Następująca zalecana poprawka została automatycznie zaznaczona:
pl[1]: Następujące %d zalecane poprawki zostały automatycznie zaznaczone:
pl[2]: Następujących %d zalecanych poprawek zostało automatycznie zaznaczonych:

en: The following recommended pattern was automatically selected: | The following %d recommended patterns were automatically selected:
pl[0]: Następujący zalecany wzorzec został automatycznie zaznaczony:
pl[1]: Następujące %d zalecane wzorce zostały automatycznie zaznaczone:
pl[2]: Następujących %d zalecanych wzorców zostało automatycznie zaznaczonych:

en: The following recommended product was automatically selected: | The following %d recommended products were automatically selected:
pl[0]: Następujący zalecany produkt został automatycznie zaznaczony:
pl[1]: Następujące %d zalecane produkty zostały automatycznie zaznaczone:
pl[2]: Następujących %d zalecanych produktów zostało automatycznie zaznaczonych:

en: The following recommended source package was automatically selected: | The following %d recommended source packages were automatically selected:
pl[0]: Następujący zalecany pakiet źródłowy został automatycznie zaznaczony:
pl[1]: Następujące %d zalecane pakiety źródłowe zostały automatycznie zaznaczone:
pl[2]: Następujących %d zalecanych pakietów źródłowych zostało automatycznie zaznaczonych:

en: The following running processes use deleted files:
pl: Następujące procesy wykorzystują usunięte pliki:

en: The following source package is going to be installed: | The following %d source packages are going to be installed:
pl[0]: Następujący pakiet źródłowy zostanie zainstalowany:
pl[1]: Następujące %d pakiety źródłowe zostaną zainstalowane:
pl[2]: Następujących %d pakietów źródłowych zostanie zainstalowanych:

en: The following updates are also available:
pl: Dostępne są również następujące uaktualnienia:

en: The gpg key signing file '%1%' has expired.
pl: Klucz gpg podpisujący plik '%1%' utracił ważność.

en: The gpg key signing file '%1%' will expire in %2% day. | The gpg key signing file '%1%' will expire in %2% days.
pl[0]: Klucz gpg '%1%' użyty w podpisie wygaśnie za %2% dzień.
pl[1]: Klucz gpg '%1%' użyty w podpisie wygaśnie za %2% dni.
pl[2]: Klucz gpg '%1%' użyty w podpisie wygaśnie za %2% dni.

en: The locale(s) for which the information shall be printed.
pl: Ustawienia regionalne, dla których mają zostać wydrukowane informacje.

en: The metadata cache needs to be built for the '%s' repository. You can run 'zypper refresh' as root to do this.
pl: Konieczne jest zbudowanie bufora metadanych dla repozytorium '%s'. Aby to zrobić, należy uruchomić polecenie 'zypper refresh' jako użytkownik root.

en: The package integrity check failed. This may be a problem with the repository or media. Try one of the following:
    
    - just retry previous command
    - refresh the repositories using 'zypper refresh'
    - use another installation medium (if e.g. damaged)
    - use another repository
pl: Kontrola integralności pakietu zakończona niepowodzeniem. Może to oznaczać problem z repozytorium lub nośnikiem. Możliwe rozwiązania:
    
    - ponowienie poprzedniego polecenia,
    - odświeżenie repozytorium za pomocą polecenia 'zypper refresh',
    - użycie innego nośnika instalacyjnego,
    - użycie innego repozytorium

en: The package providing this subcommand is currently not installed. You can install it by calling '%1%'.
pl: Pakiet dostarczający to polecenie nie jest obecnie zainstalowany. Możesz go zainstalować za pomocą '%1%'.

en: The path specified in the --root option must be absolute.
pl: Ścieżka podana w opcji --root musi odnosić się do głównego drzewa katalogów.

en: The repository type is always autodetected. This option is ignored.
pl: Typ repozytorium jest zawsze automatycznie wykrywany. Ta opcja jest ignorowana.

en: The rpm database seems to contain old V3 version gpg keys which are meanwhile obsolete and considered insecure:
pl: Wygląda na to, że baza danych pakietów RPM zawiera klucze GPG w starej wersji V3, która jest obecnie przestarzała i uznawana za niebezpieczną:

en: The same as %1%.
pl: Identyczne jak %1%.

en: The selected package '%s' from repository '%s' has lower version than the installed one.
pl: Wybrany pakiet '%s' z repozytorium '%s' jest niższej wersji niż zainstalowany.

en: The target filesystem is mounted as read-only. Please make sure the target filesystem is writeable.
pl: Docelowy system plików jest zamontowany w trybie tylko do odczytu. Upewnij się, że w docelowym systemie plików jest możliwy zapis.

en: The type of service is always autodetected. This option is ignored.
pl: Typ usługi jest zawsze automatycznie wykrywany. Ta opcja jest ignorowana.

en: The up-to-date check of '%s' has been delayed.
pl: Sprawdzenie aktualizacji '%s' zostało przełożone na później.

en: There are no enabled repositories defined.
pl: Brak zdefiniowanych włączonych repozytoriów.

en: There are no enabled services defined.
pl: Brak zdefiniowanych włączonych usług.

en: There are no package locks defined.
pl: Nie zdefiniowano blokad pakietów.

en: There are running programs which still use files and libraries deleted or updated by recent upgrades. They should be restarted to benefit from the latest updates. Run '%1%' to list these programs.
pl: Istnieją uruchomione programy, które nadal korzystają z plików i bibliotek usuniętych lub zaktualizowanych przy ostatnich uaktualnieniach. Należy je uruchomić ponownie, aby najnowsze uaktualnienia odniosły skutek. Uruchom polecenie '%1%', aby uzyskać listę tych programów.

en: There is an update candidate '%s' for '%s', but it does not match the specified version, architecture, or repository.
pl: Znaleziono potencjalną aktualizację '%s' dla '%s', ale nie pasuje ona do określonej wersji, architektury bądź repozytorium.

en: There is an update candidate for '%s' from vendor '%s', while the current vendor is '%s'. Use '%s' to install this candidate.
pl: Istnieje proponowana aktualizacja dla '%s' od dostawcy '%s', podczas gdy bieżącym dostawcą jest '%s'. Użyj opcji '%s', aby zainstalować tę aktualizację.

en: There is an update candidate for '%s', but it comes from a repository with a lower priority. Use '%s' to install this candidate.
pl: Znaleziono potencjalną aktualizację '%s', ale pochodzi ona z repozytorium o niższym priorytecie. Należy użyć '%s', aby zainstalować tę aktualizację.

en: There is an update candidate for '%s', but it is locked. Use '%s' to unlock it.
pl: Istnieje proponowana aktualizacja dla '%s', ale jest zablokowana. Użyj '%s', aby ją odblokować.

en: There would be %1% match for '%2%'. | There would be %1% matches for '%2%'.
pl[0]: Zapytanie '%2%' zwróci %1% dopasowanie.
pl[1]: Zapytanie '%2%' zwróci %1% dopasowania.
pl[2]: Zapytanie '%2%' zwróci %1% dopasowań.

en: This command has no additional options.
pl: To polecenie nie ma dodatkowych opcji.

en: This command only makes sense in the zypper shell.
pl: To polecenie ma sens jedynie w powłoce programu zypper.

en: This file was modified after it has been signed. This may have been a malicious change, so it might not be trustworthy anymore! You should not continue unless you know it's safe.
pl: Ten plik został zmodyfikowany po podpisaniu. To może być złośliwa zmiana, więc ten plik może już nie być wiarygodny. Nie kontynuuj, chyba że wiesz, że to bezpieczne.

en: This is a changeable read-only media (CD/DVD), disabling autorefresh.
pl: To jest wymienny nośnik tylko do odczytu (CD/DVD). Automatyczne odświeżanie wyłączone.

en: This is a transactional-server, please use transactional-update to update or modify the system.
pl: To jest serwer transakcyjny. Aby zaktualizować lub zmodyfikować system, użyj polecenia transactional-update.

en: This is an alias for '%s'.
pl: To polecenie to alias dla %s.

en: This may be caused by invalid metadata in the repository, or by a bug in the metadata parser. In the latter case, or if in doubt, please, file a bug report by following instructions at http://en.opensuse.org/Zypper/Troubleshooting
pl: Może to być spowodowane przez nieprawidłowe metadane w repozytorium lub przez błąd w parserze metadanych. W tym drugim przypadku proszę zgłosić błąd zgodnie z instrukcją pod adresem http://en.opensuse.org/Zypper/Troubleshooting

en: To see details about a key call '%1%'.
pl: Aby zobaczyć szczegóły dotyczące klucza, użyj '%1%'.

en: To update installed products use '%s'.
pl: Aby zaktualizować zainstalowane produkty, użyj '%s'.

en: Toggle between showing all details and as few details as possible.
pl: Przełącza wyświetlanie wszystkich lub minimalnej ilości szczegółów.

en: Toggle display of package architectures.
pl: Przełącza wyświetlanie architektury pakietu.

en: Toggle display of package vendor names.
pl: Przełącza wyświetlanie dostawców pakietów.

en: Toggle display of package versions.
pl: Przełącza wyświetlanie wersji pakietu.

en: Toggle display of repositories from which the packages will be installed.
pl: Przełącza wyświetlanie repozytoriów, z których będą instalowane pakiety.

en: Too few arguments.
pl: Zbyt mało parametrów.

en: Too few arguments. At least URI and alias are required.
pl: Zbyt mało parametrów. Wymagany jest co najmniej alias i adres URI.

en: Too many arguments.
pl: Zbyt wiele parametrów.

en: Trust the key and import it into trusted keyring.
pl: Zaufaj temu kluczowi i zaimportuj go do bazy kluczy zaufanych.

en: Trust the key temporarily.
pl: Zaufaj temu kluczowi tymczasowo.

en: Try '%s', or even '%s' before doing so.
pl: Przed wykonaniem tej czynności należy użyć polecenia '%s' lub nawet '%s'.

en: Try again?
pl: Spróbować ponownie?

en: Try to eject the device manually.
pl: Próba ręcznego wysunięcia nośnika.

en: Try to retrieve the file again.
pl: Próba ponownego pobrania pliku.

en: Trying again...
pl: Ponowna próba...

en: Trying to exit gracefully...
pl: Bezpieczne zamykanie...

en: Turning on '%s'. New repository signing keys will be automatically imported!
pl: Włączanie '%s'. Klucze podpisujące nowe repozytorium zostaną automatycznie zaimportowane!

en: Type
pl: Typ

en: Type '%1%' to get subcommand-specific help if available.
pl: Wpisz %1%, aby uzyskać pomoc dotyczącą danego podpolecenia, jeśli jest dostępna.

en: Type '%s' to get a list of global options and commands.
pl: Wprowadź '%s', aby uzyskać listę wszystkich globalnych opcji i poleceń.

en: Type '%s' to get command-specific help.
pl: Wprowadź '%s', aby uzyskać pomoc związaną z danym poleceniem.

en: Type of package (%1%).
pl: Typ pakietu (%1%).

en: URI
pl: Adres URI

en: Unable to guess a value for <platform>.
pl: Nie można odgadnąć wartości <platformy>.

en: Unblock or discard?
pl: Odblokować czy odrzucić?

en: Unblock using this file on your own risk.
pl: Odblokuj korzystanie z tego pliku na własne ryzyko.

en: Unexpected exception.
pl: Niespodziewany wyjątek.

en: Uninstallation of a source package not defined and implemented.
pl: Odinstalowanie pakietu źródłowego nie jest zdefiniowane ani zaimplementowane.

en: Uninstalling source packages is not supported.
pl: Odinstalowywanie pakietów źródłowych nie jest obsługiwane.

en: Unknown command '%s'
pl: Nieznane polecenie '%s'

en: Unknown digest %s for file %s.
pl: Nieznana suma kontrolna %s dla pliku %s.

en: Unknown error while assigning the value %1% to flag %2%.
pl: Nieznany błąd podczas przypisywania wartości %1% do flagi %2%.

en: Unknown option
pl: Nieznana opcja

en: Unknown package type
pl: Nieznany typ pakietu

en: Unknown problem when adding repository:
pl: Nieokreślony problem podczas dodawania repozytorium:

en: Unless you believe the key in question is still in use, you can remove it from the rpm database calling '%1%'.
pl: Jeśli uważasz, że dany klucz nie jest w użyciu, możesz go usunąć z bazy danych pakietów RPM, używając '%1%'.

en: Update Management:
pl: Zarządzanie aktualizacjami:

en: Update Repositories
pl: Repozytoria aktualizacji

en: Update all or specified installed packages with newer versions, if possible.
pl: Aktualizacja wszystkich lub określonych zainstalowanych pakietów nowszymi wersjami, jeśli jest to możliwe.

en: Update installed packages with newer versions.
pl: Aktualizacja zainstalowanych pakietów ich nowszymi wersjami.

en: Update notifications were received from the following packages:
pl: Otrzymano informacje o aktualizacji z następujących pakietów:

en: Updatestack
pl: Aktualizacja stosu

en: Usage
pl: Użycie

en: Usage:
pl: Składnia:

en: Use '%s' or '%s' commands to add or enable repositories.
pl: Należy użyć '%s' lub '%s', aby dodać i odblokować repozytoria.

en: Use '%s' or '%s' commands to add or enable services.
pl: Należy użyć poleceń '%s' lub '%s', aby dodać lub włączyć usługi.

en: Use '%s' to force installation of the package.
pl: Użyj '%s' do wymuszenia instalacji pakietu.

en: Use '%s' to get the list of defined repositories.
pl: Należy użyć '%s', aby otrzymać listę zdefiniowanych repozytoriów.

en: Use '%s' to get the list of defined services.
pl: Należy użyć '%s', aby uzyskać listę zdefiniowanych usług.

en: Use '--verbose' option for a full list of required source packages.
pl: Opcja --verbose pozwala wyświetlić pełną listę wymaganych pakietów źródłowych.

en: Use alternative directory for all caches.
pl: Użyj alternatywnego katalogu dla wszystkich pamięci podręcznych.

en: Use alternative package cache directory.
pl: Użyj alternatywnego katalogu dla pamięci podręcznej pakietów.

en: Use alternative raw meta-data cache directory.
pl: Użyj alternatywnego katalogu dla pamięci podręcznej surowych metadanych.

en: Use alternative repository definition file directory.
pl: Użyj alternatywnego katalogu pliku definicji repozytorium katalogu.

en: Use alternative solv file cache directory.
pl: Użyj alternatywnego katalogu dla pamięci podręcznej pliku solv.

en: Use an additional repository.
pl: Użycie dodatkowego repozytorium.

en: Use arrows or pgUp/pgDown keys to scroll the text by lines or pages.
pl: Należy użyć strzałek lub klawiszy pgUp/pgDown by przewinąć wiersze lub całe strony.

en: Use specified config file instead of the default.
pl: Użycie podanego pliku konfiguracyjnego zamiast domyślnego.

en: Use the 'zypper addrepo' command to add one or more repositories.
pl: Aby dodać repozytoria, użyj polecenia 'zypper addrepo'.

en: Use the Enter or Space key to scroll the text by lines or pages.
pl: Należy nacisnąć Enter lub Spację, aby przewinąć wiersze lub całe strony.

en: Use the global GPG check setting defined in /etc/zypp/zypp.conf. This is the default.
pl: Używa globalnego ustawienia sprawdzania GPG, zdefiniowanego w /etc/zypp/zypp.conf. Jest to wartość domyślna.

en: Useful together with dependency options, otherwise searching in package name is default.
pl: Przydatne wraz z opcjami powiązanymi z zależnościami. W innych przypadkach wyszukiwanie w nazwach pakietów jest domyślne.

en: User
pl: Użytkownik

en: User Name
pl: Nazwa użytkownika

en: User data string must not contain nonprintable or newline characters!
pl: Ciąg znaków danych użytkownika nie może zawierać znaków niedrukowalnych ani znaków końca linii!

en: User defined transaction id used in history and plugins.
pl: Zdefiniowany przez użytkownika identyfikator transakcji używany w historii i dodatkach typu plug-in.

en: Using download directory at '%s'.
pl: Używanie katalogu pobierania w '%s'.

en: Using zypper global-options together with subcommands, as well as
    executing subcommands in '%1%' is currently not supported.
pl: Korzystanie z opcji globalnych zypper wraz z podpoleceniami
    a także uruchamianie podpoleceń w %1% nie jest obecnie obsługiwane.

en: Vendor
pl: Dostawca

en: Verbosity: %d
pl: Szczegółowość: %d

en: Verify integrity of package dependencies.
pl: Weryfikacja integralności zależności pakietu.

en: Verifying dependencies...
pl: Sprawdzanie zależności...

en: Version
pl: Wersja

en: View the notifications now?
pl: Czy wyświetlić teraz te informacje?

en: View the summary in pager.
pl: Wyświetlanie podsumowania.

en: Visible to User
pl: Widoczne dla użytkownika

en: Warning:
pl: Ostrzeżenie:

en: Warning:
pl: Ostrzeżenie:

en: We can ask PackageKit to interrupt the current action as soon as possible, but it depends on PackageKit how fast it will respond to this request.
pl: Możemy przesłać do PackageKit zgłoszenie o jak najszybsze przerwanie aktualnego działania, ale od PackageKit zależy, jak szybko odpowie na to zgłoszenie.

en: We can't verify that no one meddled with this file, so it might not be trustworthy anymore! You should not continue unless you know it's safe.
pl: Nie możemy zweryfikować, czy nikt nie zmienił tego plik, więc nie jest już wiarygodny. Nie kontynuuj, chyba że wiesz, że to bezpieczne.

en: Whether applicable optional patches should be treated as needed or be excluded.
pl: Czy odpowiednie poprawki opcjonalne należy traktować jako przeznaczone do wykluczenia.

en: Whether to allow changing the architecture of installed resolvables.
pl: Czy zezwalać na zmianę architektury zainstalowanych obiektów rozstrzygalnych.

en: Whether to allow changing the names of installed resolvables.
pl: Czy zezwalać na zmianę nazw zainstalowanych obiektów rozstrzygalnych.

en: Whether to allow changing the vendor of installed resolvables.
pl: Czy zezwalać na zmianę dostawcy zainstalowanych obiektów rozstrzygalnych.

en: Whether to allow downgrading installed resolvables.
pl: Czy zezwalać na przywracanie wcześniejszych wersji zainstalowanych obiektów rozstrzygalnych.

en: Whether to use colors in output if tty supports it.
pl: Stosowanie kolorów w danych wyjściowych, jeśli tty je obsługuje.

en: Work only with the specified repository.
pl: Pracuj tylko z określonym repozytorium.

en: Write a manifest file.
pl: Zapisywanie pliku manifestu.

en: Write debug output to file <path>.
pl: Zapisuje wyniki debugowania do pliku <path>.

en: XML output not implemented for this command.
pl: Nie zaimplementowano danych wyjściowych XML dla tego polecenia.

en: XML output only: Literally forward the XML tags found in a product file.
pl: Tylko dane wyjściowe XML: dosłownie przekazuj znaczniki XML znalezione w pliku produktu.

en: YYYY-MM-DD
pl: RRRR-MM-DD

en: Yes
pl: Tak

en: Yes, accept the summary and proceed with installation/removal of packages.
pl: Akceptuje podsumowanie i kontynuuje instalację lub usunięcie pakietów.

en: You already are running zypper's shell.
pl: Powłoka programu zypper jest już uruchomiona.

en: You are about to do a distribution upgrade with all enabled repositories. Make sure these repositories are compatible before you continue. See '%s' for more information about this command.
pl: Zamierzasz uaktualnić dystrybucję przy użyciu wszystkich dostępnych repozytoriów. Upewnij się najpierw, że te repozytoria są zgodne. Więcej informacji na temat tego polecenia — patrz '%s'.

en: You have chosen to ignore a problem with download or installation of a package which might lead to broken dependencies of other packages. It is recommended to run '%s' after the operation has finished.
pl: Wybrano ignorowanie problemu podczas pobierania lub instalacji pakietu, co może powodować uszkodzenia zależności innych pakietów. Zaleca się uruchomić '%s' po zakończeniu czynności.

en: You may run '%1%' to repair any dependency problems.
pl: W celu naprawienia problemów z zależnościami możesz uruchomić program „%1%”.

en: You may wish to restart these processes.
pl: Prawdopodobnie należy te procesy uruchomić ponownie.

en: Zypper does not keep track of installed source packages. To install the latest source package and its build dependencies, use '%s'.
pl: Program Zypper nie śledzi zainstalowanych pakietów źródłowych. Aby zainstalować najnowsze pakiety źródłowe wraz z zależnościami, należy użyć polecenia '%s'.

en: Zypper shell does not support execution of subcommands.
pl: Powłoka interfejsu Zypper nie obsługuje uruchamiania podpoleceń.

en: Zypper subcommands are standalone executables that live in the
    zypper_execdir ('%1%').
    
    For subcommands zypper provides a wrapper that knows where the
    subcommands live, and runs them by passing command-line arguments
    to them.
    
    If a subcommand is not found in the zypper_execdir, the wrapper
    will look in the rest of your $PATH for it. Thus, it's possible
    to write local zypper extensions that don't live in system space.
pl: Podpolecenia zypper to autonomiczne pliki wykonywalne znajdujące się w katalogu
    zypper_execdir ('%1%').
    
    Dla podpoleceń zypper udostępnia hermetyzator, który wie,
    gdzie znajdują się podpolecenia, i uruchamia je,
    przekazując im argumenty wiersza polecenia.
    
    Jeśli podpolecenie nie zostało znalezione w katalogu zypper_execdir, hermetyzator
    będzie szukać go w kolejnych ścieżkach zmiennej $PATH. Zatem jest możliwe
    napisanie lokalnych rozszerzeń zypper, które nie znajdują się w przestrzeni systemu.

en: Zypper subcommands available from elsewhere on your $PATH
pl: Podpolecenia zypper dostępne z zewnątrz w ścieżce $PATH

en: a/r/i
pl: p/o/i

en: a/r/i/u
pl: p/s/i/u

en: a/r/i/u/e
pl: p/s/i/u/e

en: a/r/i/u/s
pl: p/s/i/u/s

en: addlocale (aloc) [OPTIONS] <LOCALE> ...
pl: addlocale (aloc) [opcje] <ustawienia regionalne> ...

en: addrepo (ar) [OPTIONS] <FILE.repo>
pl: addrepo (ar) [opcje] <plik.repo>

en: addrepo (ar) [OPTIONS] <URI> <ALIAS>
pl: addrepo (ar) [opcje] <URI> <alias>

en: addservice (as) [OPTIONS] <URI> <ALIAS>
pl: addservice (as) [opcje] <URI> <alias>

en: always
pl: zawsze

en: application | applications
pl[0]: program
pl[1]: programy
pl[2]: programy

en: applied
pl: zastosowana

en: automatically
pl: automatycznie

en: cannot exec %1% (%2%)
pl: nie można uruchomić %1% (%2%)

en: clean (cc) [ALIAS|#|URI] ...
pl: clean (cc) [alias|#|URI] ...

en: committing
pl: zatwierdzanie

en: core dumped
pl: wykonano zrzut pliku core

en: default priority
pl: domyślny priorytet

en: discard
pl: odrzuć

en: dist-upgrade (dup) [OPTIONS]
pl: dist-upgrade (dup) [opcje]

en: done
pl: gotowe

en: download [OPTIONS] <PACKAGES>...
pl: download [opcje] <pakiety>...

en: error
pl: błąd

en: fork for %1% failed (%2%)
pl: odgałęzienie dla %1% nie powiodło się (%2%)

en: info (if) [OPTIONS] <NAME> ...
pl: info (if) [opcje] <nazwa> ...

en: install (in) [OPTIONS] <CAPABILITY|RPM_FILE_URI> ...
pl: install (in) [opcje] <właściwość|uri_pliku_rpm> ...

en: install-new-recommends (inr) [OPTIONS]
pl: install-new-recommends (inr) [opcje]

en: invalid CPE Name
pl: Nieprawidłowa nazwa CPE

en: licenses
pl: licencje

en: list-patches (lp) [OPTIONS]
pl: list-patches (lp) [OPCJE]

en: list-updates (lu) [OPTIONS]
pl: list-updates (lu) [opcje]

en: locales (lloc) [OPTIONS] [LOCALE] ...
pl: locales (lloc) [opcje] [ustawienia regionalne] ...

en: locks (ll) [OPTIONS]
pl: locks (ll) [opcje]

en: lowered priority
pl: obniżony priorytet

en: modifyrepo (mr) <OPTIONS> <%1%>
pl: modifyrepo (mr) <opcje> <%1%>

en: modifyrepo (mr) <OPTIONS> <ALIAS|#|URI>
pl: modifyrepo (mr) <opcje> <alias|#|URI>

en: modifyservice (ms) <OPTIONS> <%1%>
pl: modifyservice (ms) <opcje> <%1%>

en: modifyservice (ms) <OPTIONS> <ALIAS|#|URI>
pl: modifyservice (ms) <opcje> <alias|#|URI>

en: needed
pl: Potrzebna

en: never
pl: nigdy

en: new | new
pl[0]: nowy
pl[1]: nowe
pl[2]: nowych

en: new package to install | new packages to install
pl[0]: nowy pakiet do zainstalowania
pl[1]: nowe pakiety do zainstalowania
pl[2]: nowych pakietów do zainstalowania

en: no
pl: Nie

en: no help available for this option
pl: pomoc nie jest dostępna dla tej opcji

en: none
pl: brak

en: not found
pl: nie znaleziono

en: not installed
pl: niezainstalowany

en: not needed
pl: niewymagana

en: optional
pl: opcjonalna

en: out-of-date (version %s installed)
pl: nieaktualny (zainstalowana wersja to %s)

en: package | packages
pl[0]: pakiet
pl[1]: pakiety
pl[2]: pakietów

en: package to downgrade | packages to downgrade
pl[0]: pakiet do przywrócenia wcześniejszej wersji
pl[1]: pakiety do przywrócenia wcześniejszej wersji
pl[2]: pakietów do przywrócenia wcześniejszej wersji

en: package to reinstall | packages to reinstall
pl[0]: pakiet do przeinstalowania
pl[1]: pakiety do przeinstalowania
pl[2]: pakietów do przeinstalowania

en: package to remove | packages to remove
pl[0]: pakiet do usunięcia
pl[1]: pakiety do usunięcia
pl[2]: pakietów do usunięcia

en: package to upgrade | packages to upgrade
pl[0]: pakiet do aktualizacji
pl[1]: pakiety do aktualizacji
pl[2]: pakietów do aktualizacji

en: package will change arch | packages will change arch
pl[0]: pakiet do zmiany architektury
pl[1]: pakiety do zmiany architektury
pl[2]: pakietów do zmiany architektury

en: package will change vendor | packages will change vendor
pl[0]: pakiet do zmiany dostawcy
pl[1]: pakiety do zmiany dostawcy
pl[2]: pakietów do zmiany dostawcy

en: packages (pa) [OPTIONS] [REPOSITORY] ...
pl: packages (pa) [opcje] [repozytorium]...

en: patch | patches
pl[0]: poprawka
pl[1]: poprawki
pl[2]: poprawek

en: patch [OPTIONS]
pl: patch [opcje]

en: patch-check (pchk) [OPTIONS]
pl: patch-check (pchk) [OPCJE]

en: patch-info <PATCHNAME> ...
pl: patch-info <nazwa poprawki> ...

en: patches (pch) [REPOSITORY] ...
pl: patches (pch) [repozytorium] ...

en: pattern | patterns
pl[0]: wzorzec
pl[1]: wzorce
pl[2]: wzorców

en: pattern-info <PATTERN_NAME> ...
pl: pattern-info <nazwa_wzorca> ...

en: patterns (pt) [OPTIONS] [REPOSITORY] ...
pl: patterns (pt) [opcje] [repozytorium] ...

en: product | product
pl[0]: produkt
pl[1]: produkt
pl[2]: produkt

en: product-info <PRODUCT_NAME> ...
pl: product-info <nazwa_produktu> ...

en: products (pd) [OPTIONS] [REPOSITORY] ...
pl: products (pd) [opcje] [repozytorium] ...

en: ps [OPTIONS]
pl: ps [opcje]

en: r/a/
pl: o/z/

en: r/t
pl: o/t

en: r/t/a/
pl: o/t/z/

en: raised priority
pl: podniesiony priorytet

en: refresh (ref) [ALIAS|#|URI] ...
pl: refresh (ref) [alias|#|URI] ...

en: refresh-services (refs) [OPTIONS]
pl: refresh-services (refs) [opcje]

en: remove (rm) [OPTIONS] <CAPABILITY> ...
pl: remove (rm) [opcje] <właściwość> ...

en: removelocale (rloc) [OPTIONS] <LOCALE> ...
pl: removelocale (rloc) [opcje] <ustawienia regionalne> ...

en: removelock (rl) [OPTIONS] <LOCK-NUMBER|PACKAGENAME> ...
pl: removelock (rl) [opcje] <numer-blokady|nazwapakietu> ...

en: removerepo (rr) [OPTIONS] <ALIAS|#|URI>
pl: removerepo (rr) [opcje] <alias|URI>

en: removeservice (rs) [OPTIONS] <ALIAS|#|URI>
pl: removeservice (rs) [opcje] <alias|#|URI>

en: renamerepo (nr) [OPTIONS] <ALIAS|#|URI> <NEW-ALIAS>
pl: renamerepo [opcje] <alias|#|URI> <nowy-alias>

en: repos (lr) [OPTIONS] [REPO] ...
pl: repos (lr) [opcje] [repozytorium] ...

en: resolvable | resolvables
pl[0]: rozwiązywalny
pl[1]: obiekty rozstrzygalne
pl[2]: obiekty rozstrzygalne

en: search (se) [OPTIONS] [QUERYSTRING] ...
pl: search (se) [opcje] [wzorzec wyszukiwania] ...

en: services (ls) [OPTIONS]
pl: services (ls) [opcje]

en: shows all options
pl: wyświetla wszystkie opcje

en: source package | source packages
pl[0]: pakiet źródłowy
pl[1]: pakiety źródłowe
pl[2]: pakietów źródłowych

en: source package to install | source packages to install
pl[0]: pakiet źródłowy do zainstalowania
pl[1]: pakiety źródłowe do zainstalowania
pl[2]: pakietów źródłowych do zainstalowania

en: source-install (si) [OPTIONS] <NAME> ...
pl: source-install (si) [opcje] <nazwa> ...

en: srcpackage | srcpackages
pl[0]: pakiet źródłowy
pl[1]: pakiety źródłowe
pl[2]: pakiety źródłowe

en: starting
pl: uruchamianie

en: targetos (tos) [OPTIONS]
pl: targetos (tos) [opcje]

en: to change arch | to change arch
pl[0]: do zmiany architektury
pl[1]: do zmiany architektury
pl[2]: do zmiany architektury

en: to change vendor |  to change vendor
pl[0]: do zmiany dostawcy
pl[1]: do zmiany dostawcy
pl[2]: do zmiany dostawcy

en: to downgrade | to downgrade
pl[0]: do przywrócenia wcześniejszej wersji
pl[1]: do przywrócenia wcześniejszej wersji
pl[2]: do przywrócenia wcześniejszej wersji

en: to reinstall | to reinstall
pl[0]: do przeinstalowania
pl[1]: do przeinstalowania
pl[2]: do przeinstalowania

en: to remove | to remove
pl[0]: do usunięcia
pl[1]: do usunięcia
pl[2]: do usunięcia

en: undefined
pl: niezdefiniowany

en: undetermined
pl: nieokreślona

en: unknown
pl: nieznany

en: unwanted
pl: niechciana

en: up-to-date
pl: aktualny

en: update (up) [OPTIONS] [PACKAGENAME] ...
pl: update (up) [opcje] [nazwa pakietu] ...

en: use '%1%' to include optional patches
pl: użyj opcji '%1%', aby dołączyć pakiety opcjonalne

en: verify (ve) [OPTIONS]
pl: verify (ve) [opcje]

en: versioncmp (vcmp) <VERSION1> <VERSION2>
pl: versioncmp (vcmp) <wersja1> <wersja2>

en: volatile
pl: ulotny

en: waitpid for %1% failed (%2%)
pl: waitpid dla %1% nie powiodło się (%2%)

en: waitpid for %1% returns unexpected exit status %2%
pl: waitpid dla %1% zwraca nieoczekiwany stan zakończenia %2%

en: waitpid for %1% returns unexpected pid %2% while waiting for %3%
pl: waitpid dla %1% zwraca nieoczekiwany identyfikator PID %2% oczekując na %3%

en: what-provides (wp) <CAPABILITY>
pl: what-provides (wp) <uprawnienie>

en: y/n
pl: t/n

en: y/n/p/v/a/r/m/d/g
pl: t/n/p/w/a/r/d/s/i

en: yes
pl: Tak

en: zypper <SUBCOMMAND> [--COMMAND-OPTIONS] [ARGUMENTS]
pl: zypper <podpolecenie> [--command-options] [argumenty]

en: zypper [--GLOBAL-OPTIONS] <COMMAND> [--COMMAND-OPTIONS] [ARGUMENTS]
pl: zypper [--global-options] <polecenie> [--command-options] [argumenty]
